as vrea sa ascult parerea domnilor...

auzi...chiar ca suna contradictoriu...acu' la o analiza pe text...incep sa ma intreb daca am inteles eu bine...

tu ai un fix cu topica, parol...

asta e site de poshete, flori, si nefericire in rate, ca in telenovele...

eu n-am citit romanul ala politist de care zici... sunt "intelijenta"...discut doar de la Noica in sus... si vorbesc 8 limbi straine...nah

sincer, mi-a fost mila de persida, sigur a trecut printr-o experienta traumatizanta, care a marcat-o...depinde mult de gradul de inteligenta si de abordare...ea a cazut in cealalta extrema, in care injura barbatii...

adevarul e intotdeauna pe undeva la mijloc...cand doi oameni se despart, nu unul singur e vinovat, iar celalat e "sans peur est sans reproche"...

hai ca m-a pocnit filozofia, cred ca de la lipsa de cafea mi se trage...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Februarie 2009 19:20
Of, iubitilor, stiti cum se poate stabili vina? in ce sector? la dorinta si efortul de a face ceva pentru relatia in care amandoi au gresit. mai ales cand e vorba de un angajament. pai stai, nene, unde-i si la greu? cand din vina ambilor s-a ajuns intr-un context, vina este a celui care se dezice de "si la greu". asta-i ideea...
Nu mai este sexi tipa. DA DI CI, trebuie sa se intrebe barbatul. poate nu mai are timp, poate-i obosita de prea mult stat la fundul lui sau copiilor, etc. DACA EL PLEACA SPRE UNA CARE A AVUT TIMP SA FIE SEXI, FARA SA INCERCE SA AJUSTEZE SITUATIA IN PRIMUL RAND COMUNICAND SI AFLAND MOTIVELE DE NE-SEXI, ei, atunci iaca la el e vina. E valabil si pentru situatia inversa.
Dam exemplu: el munceste cat sapte - eventual pentru ca sotia isi face unghiile si cam atat. Vine obosit, stresat, mirosind a sconcs.
Iar tovarasha nu intelege de ce el nu-i glantz precum este ea. Si pleaca spre departari albastre.
Conchizand: vina apare din ushuratate, din superficialitate, egosim, nepasare. DIN NEIUBIRE - intr-un cuvant. caci a iubi pe celalalt inseamna a-ti pasa si intelege. a te preocupa de celalalt.
de a pune umarul la greul COOOOMUUUUN.
gianiblue
Postat pe 26 Februarie 2009 19:50
De la: si_totusi, la data 2009-02-03 10:00:47giani, daca-s infideli, nu inseamna ca-s vanatori. ce? ei nu pot fi vanat ? adica, crezi ca ei sunt braconierii? eu zic ca nu. situatia e sub control. femeile sunt de fapt cele ce vaneaza dar, lasa impresia de caprioare speriate. de! se castiga mai mult cand o faci pe sperioasa si vine el, kunta kinte sa te alerge chipurile si sa te prinda. e clar, vanatoare la picior.


tusica... ...frumos vazut!!!
si...mai ales...ca...acel kunta kinte...e si cu ceva...in lada de zestre!!!
adica...asa...cerclat...si...plin de...cicatrici!!!
alura de...razboinc!!...deh!!
nu vb de...caprioare ca...ele...sant nevinoate saracutzele!!!

mai falfaie ele...genele ca...nu vad unde e iarba mai grasa...da`...e de efect...asa...
ovidiu42
Postat pe 27 Februarie 2009 19:48
paoi, efecte scenice. rusinoase, timide, n-ar vorbi, n-ar auzi . dar, dupa ce a cazut fazanul in tolba, tine-te recuperari pe fete
si_totusi
Postat pe 27 Februarie 2009 19:55
De la: si_totusi, la data 2009-02-27 19:55:24paoi, efecte scenice. rusinoase, timide, n-ar vorbi, n-ar auzi . dar, dupa ce a cazut fazanul in tolba, tine-te recuperari pe fete




da`...daca le intrebi...niciuna nu zice ca ar fi asa!!
ovidiu42
Postat pe 27 Februarie 2009 20:10
De la: iamonica_kissu, la data 2008-08-25 15:50:26de ce inseala barbatii, as vrea sa ascult diferite motive poate invatam si noi femeile ceva din asta...cum sa nu ne comportam...



de curiozitate!
tot spera sa gaseasca femeia cu intindera buzelor in plan longitudinal.
geo32
Postat pe 16 Martie 2009 13:10
Nu trebuie iamonica sa stii, pentru ca si asa stii prea multe.Tu chiar vrei sa provoci catastrofe in randul barbatilor?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:30
Ce explicatii mai vreti??
Daca iubesti,nu mai inseli...... Si daca inseli,ai fost vanat de o alta ,femela',ca doar sunt destule care asteapta.....si ele saracutele.....
TEODORRD
Postat pe 17 Martie 2009 16:22
barbatul inseala
garbo000505
Postat pe 17 Martie 2009 16:47
Si femeia ce face?????
TEODORRD
Postat pe 17 Martie 2009 16:58
femeia il inseala
si_totusi
Postat pe 18 Martie 2009 14:44
TEODORRD
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:29
Atunci pentru ce s-au casatorit?Puteau sa se insele unul pe celalalt si inainte de a se casatori, fapt ce nu era trecut in cazier la nici unul dintre ei.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:57
Cred ca s-au casatorit sa-si schimbe numeleca sa poata insela.doar purtind acelasi nume se cheama inselat.sau poate ma insel eu??????????????????????????????????????
ghelene_06
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:10
Aveti grija ca la 20 si 25, a fost un cutremur usor.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:26
De la: ghelene_06, la data 2009-04-25 20:10:41Cred ca s-au casatorit sa-si schimbe numeleca sa poata insela. doar purtind acelasi nume se cheama inselat. sau poate ma insel eu?????????????????????????????


e prea adanc, ma dau batut.
anakin
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:31


top five!!! doar daca scrie la certificat!!

Ionico, de ce derutasi femeia??? Pai se poa` ?
gabitzza
Postat pe 26 Aprilie 2009 20:54
Poate inseala pentru ca nu se mai iubesc unul pe calalalt,sau ,poate fiindca nici nu se mai respecta ......
TEODORRD
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:54
De la: TEODORRD, la data 2009-04-28 09:54:21Poate inseala pentru ca nu se mai iubesc unul pe calalalt,sau ,poate fiindca nici nu se mai respecta ......


Mai Teo,tu esti un om de duh...
valentino
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:34
O rama statea intr-un carlig intr-o undita.Un peste care s-a apropiat de ea, vazand-o cum se zvarcoleste parand ca ii face semn,sa se apropie , se intreba:
-Vrea sa ma insele, sau chiar ma iubeste?
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BANII,IUBIREA SAU POTI SA AI DIN AMANDOUA? 12 De la: iasomia 18 Noiembrie 2008 18:23
amicitie sau altceva? 24 De la: Clm 23 Februarie 2009 19:29
Vand rochie de mireasa 28 De la: yanyacharberet 24 Iulie 2009 09:39
diferenta mare de varsta ....problema mare ? 143 De la: scrichy 1 Iulie 2009 22:02
vreau si eu un sfat 27 De la: neutrino 25 Septembrie 2010 17:17
Setari Cookie-uri