ma iubeste?

buna!am o relatie de 2 ani cu iubitul meu pe care l-am intalnit la serviciu.La inceput am fost amici buni,ne ajutam cu ce ne trebuia ptr scoala,vb despre aproape orice...el nu avusese nici o relatie serioasa inainte sa ma cunoasca ,stiu k imi povestea cateodata de fetele cu care iesea..k nu intalnise inca fata care sa ii placa indeajuns..cea mai lunga relatie a lui a durat 6 luni..eu eram implicata intr-o relatie de mai multi ani..poate o s ma judecati ptr asta dar ma indragosteam zi de zi de colegul meu fara s imi dau seama..oricum relatia in care eram implicata nu imi mai aducea nici o satisfactie..stiu trebuia sa renunt demult la accea relatie dar nu am facut-o dacat in momentul in care mi-am dat seama k m-am indragostit de el,de colegul meu.au urmat apoi doi ani frumosi sunt fercita si totusi..problema e k nu imi prea spune k ma iubeste decat in sms-uri..verbal imi spune doar "si eu".E de parere k dragostea se simte nu se spune..sunt gesturi care ma fac s cred asta dar doar in intimitate ..ptr k in public lucrurile se complica..e putin mai distant..ma saruta ,ma mangaie dar e mai retinut..e normal?si mai ales e normal sa imi arate doar k ma iubeste fara a o spune insa?
avg_alexa
Postat pe 24 August 2008 20:23
sa fim seriosi...stim toate ca barbatii sunt in general mai reci decat noi femeile. noi ne dorim mereu sa fim dragalasite mototolite si asa mai departe dar nu totul consta in asta. iti spun din proprie experinta ca si eu am o relatie de vreo 8 ani si la fel simteam. dar stand si analizand mai bine situatia mi-am dat seama ca face atatea lucruri pentru mine pe care daca nu m-ar iubi nu le-ar face...si cred ca asta e mai important decat sa imi spuna in fiecare secunda cat de mult ma iubeste bafta si nu uita...nu iti crea probleme daca poti fii fericita alaturi de el
anirock
Postat pe 27 August 2008 11:02
La unii barbati, in cazul in care femeia a luat-o mult inainte cu sentimentele, apare frica de a dezamagi sau de a amagi si de aici incercarea de a fi mai rezervat. Sunt barbati care nu zic "te iubesc" din principiu - ca ar fi cuvinte mari...Complicat. In cazul tau, treaba cred ca e ok.

Postat pe 9 Septembrie 2008 21:09
De la: Michael32, la data 2008-09-09 21:09:04La unii barbati, in cazul in care femeia a luat-o mult inainte cu sentimentele, apare frica de a dezamagi sau de a amagi si de aici incercarea de a fi mai rezervat. Sunt barbati care nu zic "te iubesc" din principiu - ca ar fi cuvinte mari...Complicat. In cazul tau, treaba cred ca e ok.




E adevarat ca sunt cuvinte mari,dar totusi poate si barbatii ar trebui sa se gandeasca la faptul ca si ei se bucura ca prietenele/sotiile lor isi exprima sentimentele fata de ei. De ce atatea rezerve? Odata ce esti implicat intr-o relatie si imparti si bune si rele, ar trebui sa fi deschis. Sau daca isi exprima sentimentele, se tem ca ar putea sa para mai putin barbati? Intr-adevar faptele vorbesc mai mult decat vorbele, dar dragilor sa stiti ca din cand in cand nu strica sa aveti si voi initiativa si sa_i spuneti perechii voastre ca o iubiti si sa nu dati voi tot timpul raspunsul"si eu".Si voua va place sa vi se spuna "te iubesc",asa ca lasati mandria deoparte, ca tot barbati ramaneti, si credeti-ma prietenele/sotiile voaste va vor aprecia mai mult!

Postat pe 24 Septembrie 2008 00:28
alba sa sti ca barbati in general sunt mai rezervati in public,asta nu inseamna ca el nu te iubeste,atata timp cat in intimitate e dragastos cred ca relatia voastra e OK ,o zi frumoasa

Postat pe 24 Septembrie 2008 09:11
va multumesc!
avg_alexa
Postat pe 25 Octombrie 2008 21:40
eu cred k sunt mai importante faptele decat vorbele cu toate ca,si eu mai simt cateodata nevoia de a auzi k sunt iubita,dar am inteles k e mult mai bn sa mi se dovedeasca decat sa mi se spuna;e usor de spus
silviadana
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:37
Daca e acolo IUBIREA , simti prin toti porii.Ii citesti gandurile, ii simti prezenta sau in cazul indoielii... raceala . Nu te poti ascunde in fata IUBIRII... Ochii iti stralucesc,ai o stare de bine iti vine sa spui intregii planete ca iubesti.Fericirea te copleseste,nu vezi decat BINELE , dai randamente uluitoare la servici - priviti-o pe Mihaela Radulescu...Iubirea e de la Dumnezeu
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:46
da sint multi barbati care au idea ca dragostea se arata nu se spune dar cu mult tact fal sa inteleaga ca ai nevoie sa mai auzi din cind in cind si cuvintul magic te iubesc.cu rabdare poate o sa-ti zica.iar despre fatul ca iti arata tu o sti mai bine.
daca da sau nu.
lilianastoica22
Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:57
cum adica cu rabdare poate o sa-ti zica?

adica, sa ai rabdare ca poate o sa-ti zica sau cu rabdare din partea lui, o sa catadicseasca sa spun iar, dupa vreo doua secole cele cuvintele asa, ca vrei tu cu orice chip?

in ambele cazuri vad ca-l folosesti pe "poate"

mai, fetelor, voi ganditi cand scrieti ceva? chiar acceptati orice numai sa fie?

un om spune "te iubesc" ,daca simte acest lucru si nu fortat. cand te iubeste ,va spune sigur nu "poate va spune"

si cu aratatul acesta e o intreaga poveste. cateodata ,vedem ce vrem noi sa fie si nu ce este intradevar

si_totusi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:00
In primul rand sa-mi explice si mie cineva cum poti sa simti iubirea prin toti porii. N-am stiut niciodata.
In al doilea rand treaba cu "ai rabdare" e o prostie. Sa ai rabdare inseamna sa pierzi timp. Cat esti tanara nu-ti dai seama ce inseamna cativa ani petrecuti "cu rabdare" langa cineva care iti provoaca doar insatisfactii si cu care ajungi in final sa te desparti. Mie intotdeauna mi-au placut lucrurile clare: tie ti-e de mine sau nu. Daca nu ne vedem de treaba, daca da atunci dovedeste.
Micass
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
Experientele mele si cum sa le faci fata 2 De la: garbo_491789 21 August 2018 23:39
ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta? 442 De la: cinezee 12 Mai 2009 22:50
Probleme de sanatate 121 De la: anisoaraf 1 Martie 2010 14:12
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
Setari Cookie-uri