Zodia LEU

super!eu leu ,sotia mea leu,de 18 ani impreuna .combinatia perfecta!
gigivik
Postat pe 31 Martie 2009 13:55
Buna idee! Daca totusi aflii ceva da-ne si noua de stire! Sincer din cate am vazut eu pana acum,numai domnul berbec este demn de mana unei leoaice,pentru ca este un barbat adevarat in toata forta cuvantului,este acel barbat pe care leoaica il va pune pe un piedestal...si de-acolo il va rontzai in liniste :)))
daniellem
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:17
fetelee si eu sunt leoaica si evident subscriu sunt mandra de asta, cu toate ca sa recunoastem suntem foarte dificile, ce-i drept de la o varsta si spune cuvantul si ascendentul dar una peste asta suntem ...

vreau din experiente sansele de reusita al femeii leu cu barbatul gemeni ??
FULGUTA
Postat pe 19 Mai 2009 06:50
draga mea am avut parte sa cunosc asemeanea cupluri si iti spun eu ca nu merge treaba!eu sunt o leoaica !parintii mei Taur -Leu sunt divortati si nu numsi ...

Postat pe 10 Iunie 2009 21:24
aoleu...taur-leu...mai bine nu
eu(taur)-my exlogodnic(leu)-tata(leu).nasollllll
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 21:26
sunt mandra k sunt nascuta in zodia leu

Postat pe 18 Iunie 2009 17:38
iubesk baieti in zodia leu pt k stiu sa protejeze ce e al lor....adik persoana iubita

Postat pe 18 Iunie 2009 17:40
De la: garbo013641, la data 2009-06-18 17:40:45iubesk baieti in zodia leu pt k stiu sa protejeze ce e al lor....adik persoana iubita



asa-i asa-i leoaica mica ....doar sunt Regii!!! the best of all!!!

superbus
Postat pe 19 Iunie 2009 15:28
nu va lasati prostiti! persoana iubita pentru un leu este propria persoana!
gianiblue
Postat pe 19 Iunie 2009 18:21
refuza apoi regreta ,idioate cu diploma vb NUMAI ptr mine
yavrum
Postat pe 19 Iunie 2009 18:23
De la: gianiblue, la data 2009-06-19 18:21:48nu va lasati prostiti! persoana iubita pentru un leu este propria persoana!



Giani...mereu ma carotezi?? auzi la ea..ca ne iubim doar pe noi!!! sigur...suntem cei mai reusiti..asta-i adevarul!! dar iubim...si femeile..stralucite,carismatice, super amuzante...care ne inteleg..si ne respecta!!
superbus
Postat pe 19 Iunie 2009 23:37
sunt leoaica pura si eu ...dar nu prea pot sa imi exprim atitudinea vis-a-vis de zodia de aici, pentru ca nu mai am ce "ceti"....

tata e tot leu si e vai de capul nostru cand ne intalnim....eu mai las de la mine dar el niciodata.......si ies scantei intotdeauna ca e un incapatanat feroce......

nu sunt infumurata si nu ma iubesc numai pe mine - prietenii ma stiu si ma cauta cand au nevoie de mine, pentru ca stiu ca ii ajut pentru ca ii iubesc - giani, aici te contrazic.....sunt lei care fac totul pentru prietenii lor si se uita pe ei insisi...

a!...si am uitat...sotul meu e berbecut....

eu am ascendent in balanta, el in leu....deci si la varsta a treia ne vom intelege si respecta.....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:41
De la: gianiblue, la data 2009-06-19 18:21:48nu va lasati prostiti! persoana iubita pentru un leu este propria persoana!

corect
herba70
Postat pe 20 Iunie 2009 06:17
hai, iubitii mei. remarca a fost juma' gluma - juma' treaba serioasa. nu uitati ca astrele predispun dar omul dispune.
facem alegeri clipa de clipa. dar trebuie sa recunoastem ca exista tendinta asta la lei, sa se autoridice pe soclu. am si eu ascendent in leu si vad ca de la o vreme mi s-a mai schimbat tendinta parteneriala din balanta intr-una mai individualista din leu.
asta nu inseamna ca alege altcineva pentru mine. tot eu aleg.
si, superbule, vezi ca leii au tendinta sa ceara supunere si intelegere totale - FARA CRACNIRE SI JUDECATA PERSONALA. eu nu incurajez asa ceva. eu cred in comunicare, negociere, parteneriat si stabilire de optiuni comune.
leul, din pacate, in tendintele lui primare, nu intelege nimic din afara lui pentru simplu fapt ca nu face eforturile. punctul lui de vedere este singurul just. ei, treaba asta pentru o balanta este bomba cu ceas.
sigur ca mai conteaza si numerologia, grupa sangvina, educatie, etc. DAR CEL MAI MULT TOT AUTOEDUCATIA CONTEAZA. aaa! si sanatatea mintala.
tocmai am dat peste niste situatii de lipsa de asa ceva. chiar peste o structura de leoaica. IMPOSIBIL DE INTELES, CONTRACARAT SI DUS!
gianiblue
Postat pe 20 Iunie 2009 07:04
total gresit, e adevarat ca leii vor sa fie in centrul atentziei dar nu se iubesc pe ei, poate unii sunt mai mandrii ...........acum depinde mult de realizarile fiecaruia,
leul total implinit e numai cand face pe cineva fericit si nu conteaza pe ce plan e fericirea(material, sentimental, sexual)daca ii vei da leului cu o mana vei primi obligat cu doua inapoi ofera mult dar sa nu l dezamagesti,daca iubesti un leu sincer vei fii rasplatit si asta nu pt ca sunt o leoaica ci pt ca asa sunt leii in general........f comunicativi, f iubareti,plini de viata,unii familisti inraiti atunci cand familia merita altii buni amanti.........exista leu care ma poate contrazice?
fila
Postat pe 20 Iunie 2009 07:49
fila, sper ca nu te erijezi in detinatoarea adevarului absolut. "total gresit" este o formulare exagerata, totusi. si mai arata ca nu ai citit postarea. CAP-COADA.
gianiblue
Postat pe 20 Iunie 2009 07:59
mai...particularitatile specifice fiecaruia dau nastere la pareri si interpretari diferite asupra unei zodii.Sa nu uitam ca, caracterul unui om nu este definit de zodie...depinde si gena si educatia...sunt mai multi factori.Eu nu ma vad ca fiind o leoaica veritabila...aveam senzatia ca trag mai mult catre ascendent,varsator,dar cineva ,care mi-a urmarit probabil comportamentul,reactiile...imi spunea ca as fi o leoaica veritabila.Totul depinde si de modul de percepere a fiecaruia asupra faptelor,reactilor si temperamentului celor din jur.
Deci...e ceva relativ cand spun...sunt leoaica.
walkiria
Postat pe 20 Iunie 2009 08:38
da, mai, walki. asta ziceam si eu. numai ca am primit un "total gresit" desi... urma ceva care contrazicea insasi aceasta parere. adica imediat nu era chiar total gresit. ci doar 90%, de exemplu.
cred ca lumea ar trebui sa fie mai atenta la exprimare.
gianiblue
Postat pe 20 Iunie 2009 09:41
neatza buna Leoaicelor ...da recunosc...leul e centrat pe parerea foarte buuna despre EL!! da..asa e ne place sa conducem...sa dam ordine..si sa fie respectate!!! dar educatia e cea mai importanta.. ne scapa de tendintele dictatoriale!!!
superbus
Postat pe 20 Iunie 2009 10:40
Buna,

Eu sunt Leu si fostul meu prieten este Gemeni, sincer nu are rost, noi ne-am despartit dupa 3 ani. Un barbat gemeni nu o sa fie niciodata suficient de bun pt o Leoaica. Sa existe oare si exceptii, daca este asa.... bafta celor ce vor sa incerce!
jaixx
Postat pe 20 Iunie 2009 10:51
Daca vrei sa fii meru ocupata.... poti sa incerci si cu Balantele. Sunt interesante, insa nu stiu pe termen lung si la treaba serioasa, dar ele au reusit sa ma stapaneasca cate putin Eu inca mai icerc... cine stie poate reuseste un barbat sa ramana in preajma mea... trebuie sa recunossc si eu ca sunt mandra de zodia ce o port, dar sunte ffff dificile, noi femeile Leu.
jaixx
Postat pe 20 Iunie 2009 10:55
Din punctul meu de vedere este un dezastru total aceasta combinatie Femeia Taur- Barbatul Leu...O traiesc pe pielea mea de 21 ani.Eu sunt taur (22 aprilie),fostul meu sot leu.Am fost impreuna timp de 20 ani.Iti trebuie o tarie foarte mare de caracter ca sa suporti EGOISMUL unui leu (mai ales daca-i barbat),sa ajungi sa-l cunosti foarte bine ca sa sti ceea ce sa spui,sa faci mereu sa le fie bine, intr-un cuvant sa-i adulezi in permanenta.Materialismul ii caracterizeaza cel mai bine.Nu exista leu care sa nu fie materialist.O spun in cunostiinta de cauza.Am mai cunoscut un leu intre timp...si spun sincer a dus tot la dezastru.De fapt leul inghite taurul,ii calca in picioare toata personalitatea.Dar sa nu uitam un singur lucru care face deosebirea cea mare intre cele 2 zodii.LEUL este caracterizat ca fiind LAS, iar TAURUL este CURAJOS si PUTERNIC.Iar lasitatea in fata taurului este egala cu ZERO.Si oricum pentru un Leu nimeni nu este suficient de bun.Cel mai bine lasati leii sa se imprecheze intre ei...Decat sa suferi din cauza lor mai bine lasa-i sa se sfasie intre ei...Imi cer scuze daca poate voi crea polemici intre Leu si celelalte zodii...
Lorelai_01
Postat pe 20 Iunie 2009 11:01
De la: jaixx, la data 2009-06-20 10:55:59Daca vrei sa fii meru ocupata.... poti sa incerci si cu Balantele. Sunt interesante, insa nu stiu pe termen lung si la treaba serioasa, dar ele au reusit sa ma stapaneasca cate putin Eu inca mai icerc... cine stie poate reuseste un barbat sa ramana in preajma mea... trebuie sa recunossc si eu ca sunt mandra de zodia ce o port, dar sunte ffff dificile, noi femeile Leu.



cu cine vorbeaai acum??sau ai gresit topicul? monologai jaixx?
da ..voua leoaicelor va trebuie un papa-lapte...sa-l jucati pe degete!!!
superbus
Postat pe 20 Iunie 2009 11:02
De la: garbo005870, la data 2009-06-20 11:01:03Din punctul meu de vedere este un dezastru total aceasta combinatie Femeia Taur- Barbatul Leu...O traiesc pe pielea mea de 21 ani.Eu sunt taur (22 aprilie),fostul meu sot leu.Am fost impreuna timp de 20 ani.Iti trebuie o tarie foarte mare de caracter ca sa suporti EGOISMUL unui leu (mai ales daca-i barbat),sa ajungi sa-l cunosti foarte bine ca sa sti ceea ce sa spui,sa faci mereu sa le fie bine, intr-un cuvant sa-i adulezi in permanenta.Materialismul ii caracterizeaza cel mai bine.Nu exista leu care sa nu fie materialist.O spun in cunostiinta de cauza.Am mai cunoscut un leu intre timp...si spun sincer a dus tot la dezastru.De fapt leul inghite taurul,ii calca in picioare toata personalitatea.Dar sa nu uitam un singur lucru care face deosebirea cea mare intre cele 2 zodii.LEUL este caracterizat ca fiind LAS, iar TAURUL este CURAJOS si PUTERNIC.Iar lasitatea in fata taurului este egala cu ZERO.Si oricum pentru un Leu nimeni nu este suficient de bun.Cel mai bine lasati leii sa se imprecheze intre ei...Decat sa suferi din cauza lor mai bine lasa-i sa se sfasie intre ei...Imi cer scuze daca poate voi crea polemici intre Leu si celelalte zodii...



alo..doamna..anonima... ce argumente ai pt ""las""??? ai vreunul..? sau arunci asa aiurea cu otrava..pt ca nu ai fost in stare...sa te descurci cu un LEU!!! e doar VINA ta... nu arunca greutate in spinarea altuia!!!..asta e sportul preferat al femeilor...taur??? vezi ca pot si eu?? have a good day!!! cu multi LEI .....in portofel!!!
superbus
Postat pe 20 Iunie 2009 11:07
leul poate fi capabil de sentimente foarte frumoase daca mai lasa putin din mandria lui....corect....e un autodidact, invata mult, acumuleaza la fel de mult...am multi prieteni lei in anturaj si am cautat la ei caracteristicile spuse in toate zodiacele, la partea cu leul...leul uraste minciune si mitocania....personal, imi place unde am ajuns pe scara sociala si nu imi ridic nasul in sus daca vorbesc cu oameni care nu au avut norocul si posibilitatile sa faca mai multa scoala....chiar mi s-a spus la locul de munca de catre colegi ca as putea fi profesoara....am rabdare si atentie, si explic foarte bine....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 11:19

alo..doamna..anonima... ce argumente ai pt ""las""??? ai vreunul..? sau arunci asa aiurea cu otrava..pt ca nu ai fost in stare...sa te descurci cu un LEU!!! e doar VINA ta... nu arunca greutate in spinarea altuia!!!..asta e sportul preferat al femeilor...taur??? vezi ca pot si eu?? have a good day!!! cu multi LEI .....in portofel!!! [/quote]

Este normal sa te aprinzi asa...am intuit ca pot avea asemenea intrebari din parte unui leu..Ce zici de fuga de responsabilitate...ce zici de faptul ca atunci cand pui baza pe un LEU nu este acolo? Fuge tot timpul asta face...Zici ca sunteti REGI? Da stati toata ziua inscaunati sau la soare si pocniti din degete sa vi se faca pe plac...Sper sa nu te superi pe mine...
Lorelai_01
Postat pe 20 Iunie 2009 11:24
mda...m-ai convins...ce sa zic!! raman la convingerea..ca nu ai stiut sa il atragi spre indatoririle..cotidiene, casnice...sau care mai erau!!

mi se pare normal..sa primim totul pe tava!!!dar nu cred ca fugim de responsabilitati...ba dimpotriva.. luam in piept...muntele de greutati..pt ca suntem nascuti sa invingem etc. etc. leul tau a fo un caz aparte..exceptia de la regula!!
superbus
Postat pe 20 Iunie 2009 11:36
Si eu sunt leoaica... . Cea mai faina combinatie din toate punctele de vedere e leoaica- berbec, iar la capitolul "orizontala" e leoaica- scorpion, try it ;).
Am vazut pe aici ca spunea cineva de relatie leu- leu ca e misto; din pucntul meu de vedere e catstrofal...am avut si eu una de genu.
De leu-gemeni nu stiu ce sa zic... si astia sunt cam dificili, la fel ca si noi. Sper sa iti mearga bine ;)
bgdeea
Postat pe 20 Iunie 2009 12:00


Ce parere aveti,eu sunt leu,tata leu,sotul leu!cu sotul este ok in schimb cu tata cand avem de discutat ies scantei.Noi leii avem defectele pe care le stim cu totii dar putem sa mai facem si compromisuri daca ne dam seama de ele.Am citit undeva ca leii au o karma negativa si persoanele din jurul lor duc o viata grea cu ei.
soris73
Postat pe 20 Iunie 2009 12:36
nu are importanta culoarea parului !!
eu sunt capricorn ( sfarsit de zodie) si el este leu la mijloc de zodie. recunosc ca este un aiurit, dar relatia noastra este speciala .Stie cineva despre aceasta combinatie ??
papadia67
Postat pe 20 Iunie 2009 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relaie ntre Brbatul Berbec i Femeia Taur! ( chiar i alte zodii ) 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:50
trend sau tratament? 1 De la: annya_852004 21 Martie 2009 15:09
zodia varsator 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
cum poti schimba mentalitati? 29 De la: garbo027119 25 Decembrie 2009 17:53
Despre zodia FECIOAREI ? 92 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:24
Setari Cookie-uri