Zodia LEU

femeile leu difera de barbatii leu...si-i valabil pentru orice zodie...femeile leu sunt super...si nu pentru ca as avea eu ascendentu-n leu...ci pentru ca majoritatea prietenelor mi-s leu...si exista o admiratie reciproca...sunt sociabile, bune prietene, spun totul in fata, sunt curajoase, impulsive...dar au si ceva ce tauritelor le lipseste...au diplomatia salvatoare care le spune cand sa taca si cat sa impinga lucrurile, in schimb nu sunt mironosite...ei, barbatii leu...sunt darnici, romantici, sensibili,tandri, egoisti, imaturi, orgoliosi si lasi...vorbesc din punct de vedere al unei taurite care a tot stat in preajma barbatilor lei...admiratia reciproca e mare, la fel si atractia...dar, din pacate nu suntem destul de diplomate sa menajam orgoliu' leului si sa nu-i spunem verde-n fata cand si cum greseste...pot fi gospodari excelenti...al meu spala, facea mancare, era cald, tandru...romantic...dar, sunt prea slabi pentru femeia taur...care nu prea iarta de multe ori scaparile leului si care cere foarte mult de la ea si implicit de la partener...or daca partenerul e un leu...e some kind of naspa...sunt parteneri ok pentru cine stie si vrea sa-si tina gura si sa tot treaca cu vederea ceva aspecte, care pe femeia taur o scot din sarite...din teama de a nu gresi sau supara mai omite pe ici pe colo...ceea ce la femeia taur trece drept minciuna-n toata regula...sunt niste copiii mari, iar simtul realitatii le mai scapa sometimes...si sunt si f teatrali...cand sunt starniti...iar, iar ca si aspect pozitiv sunt f generosi, darnici si buni la suflet...si iarta destul de usor...hm, si-si mai fac si prieteni total nepotriviti...care mai si profita de prietenia lor...asta-n mare
mia79x
Postat pe 20 Iunie 2009 14:58
...si care va respecta libertatea, as adauga...leii au nevoie de foooarte multa libertate si daca nu le vezi dorinta aceasta, acum este langa tine ca in secunda urmatoare sa nu il mai vezi...si pana te dezmeticesti el este deja la cativa km departare...
...daca prietenii lui merg la padure si tu trebuie sa mergi cu prietenii tai in alta parte, in aceeasi zi, el te va lasa sa alegi...si nici nu iti arata ca vrea sa fii cu el...va fii prea ocupat cu facutul bagajelor sa vada ca tu te chinui sa gasesti solutia cea mai buna...dar daca il intarati si il faci gelos...face pe duru dar se vede pe fata ca se macina...si totusi...tot orgoliul castiga...
...acum traiesc o relatie cu un leu...si sunt berbec...se spune ca e combinatia 100% reusita...eu nu as spune...e o lupta continua de-a soarecele si pisica...e o relatie obositoare...
irisirina
Postat pe 20 Iunie 2009 15:04
ce-i mai aiurea...ca oricum sunt atrasi de zodii mai impulsive...ca taur, berbec, scorpion...or, ei fiind zodii de foc...nu stiu sa tempereze izbucnirile ce au loc...raman la parerea ca leilor le-ar fi mai cald si bine langa o femeie mai linistita, mai tacuta,mai supusa, care nu emite mari pretentii de la viata...ca altfel...e ceva de genu' razboi continuu...si se sfarseste de obicei prost...chiar daca au ceva amintiri unice...
mia79x
Postat pe 20 Iunie 2009 15:13
total gresit era raspunsul la replica de mai sus.............in care se zicea ca leii nu iubesc decat propria pers,
e normal sa avem pareri diferite dar de aici si pana a jicni in stanga si in dreapta e mult..........cel putin eu cand cunosc o pers n o analizez dupa zodie,nationalitate,culoare, religie,statut, pozitie sociala ............inainte de toate suntem oameni
din nefericire aud mereu in jurul meu "omenia e pe cale de disparitie in romania"
pare doar o replica dar nu e ..........din pacate
fila
Postat pe 20 Iunie 2009 15:31
soris...ce karma negativa mama la persoane care au planeta de guvernare soarele.....?????
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 15:37
Berbecuto(Irisirina),nu spune ca tie kiar nu-ti place acest joc...mai trebuie sa inveti s pierzi si sa simti limitele,in rest e ok.
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 15:37
Cine are idee ce sanse de supravietuire are o relatie intre o femeie leu si barbat varsator?
ancaaldea
Postat pe 20 Iunie 2009 15:58
dar intre barbat leu si femeie varsator?....
ansoa2005
Postat pe 20 Iunie 2009 19:17
in principiu merge aer cu foc. deci varsator cu leu. in cele doua variante.
gianiblue
Postat pe 20 Iunie 2009 19:54
e cea mai proasta combinatie....trebuie sa ai nervi de otel ..sa mearga bine sa nu l lasi sa te depersonalizeze o sa aiba tendinta..bafta sa fii iubita
garbo001460
Postat pe 20 Iunie 2009 21:51
Relatia femeie leu barbat varsator, catastrofala. Are tendinte sa te depersonalizeze, asta e adevarat. Te invarteste, te suceste, pana te prinde in plasa dupa care te lasa sa sangerezi dupa el, el mergand dupa alta cu care face la fel, in orice zodie ar fi. in cazul de fata amanta sotului meu e capricorn. In momentul cand pleaca nu se mai uita inapoi, indiferent ce a lasat, chiar daca e un copil de 5 ani. Poate am avut eu soarta asta, dar am mai auzit si la alte prietene ale mele care au tot varsatori. Sincer as vrea sa stiu daca mai e cineva in relatie leu-varsator si daca a mers. Deja incep sa imi pun intrebarea unde e greseala. Ce sa va spun, in relatia noastra care dureaza de 16 ani tot timpul eu am fost devina dupa spusele lui, el nu a facut niciodata nk. Sunt tare curioasa daca exista vreo relatie leu-varsator, de lunga durata nu de 1-3 ani.
Ckrisztina
Postat pe 21 Iunie 2009 00:25
salutare...vroiam sa zic si eu cateva cuvinte:)!nush ce aveti toate cu leii,dar eu una nu cred in horoscop si toate cele...cum am mai zis,dak iubesti o persoana si exista comunicare intre cei 2...ai raiul pe pamant!orice barbat si orice femeie inseala 1 data in viata...cu voia sau fara voie;)...asa ca nu mai ziceti k leii sunt cei mai rai,cei mai infideli si bla-bla!
respect parerile celor pozitiv...sunteti de amdirat:):*!
o zi frumoasa pt toti:):*
Alinushuleee
Postat pe 21 Iunie 2009 08:53
Dragul meu cred ca trebuie sa te contazic.N-m,i place ,dar asta e.Si eu sunt leu.si in afara de faptul ca nu sunt sef,sunt si somer de vreo 3.65 ani.Ti se pare normal?Ma tot rog,ma tot rog,dar.....Ai grija nu te increde in niste povesti frumoase.Nu uita suntem in Romania,tara tuturor posibilitatilor.
garbo008234
Postat pe 21 Iunie 2009 11:09
Dragul meu cred ca trebuie sa te contazic.N-m,i place ,dar asta e.Si eu sunt leu.si in afara de faptul ca nu sunt sef,sunt si somer de vreo 3.65 ani.Ti se pare normal?Ma tot rog,ma tot rog,dar.....Ai grija nu te increde in niste povesti frumoase.Nu uita suntem in Romania,tara tuturor posibilitatilor.
garbo008234
Postat pe 21 Iunie 2009 11:09
io-s euro. se gaseste o blonda compatibila cu zodia mea?
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 11:12
De la: papadia67, la data 2009-06-20 14:57:09nu are importanta culoarea parului !!
eu sunt capricorn ( sfarsit de zodie) si el este leu la mijloc de zodie. recunosc ca este un aiurit, dar relatia noastra este speciala .Stie cineva despre aceasta combinatie ??


aceasi combinatie am avut-o si eu .......... nu,categoric nu..........prea multe orgolii,pana la urma totul se naruie(la noi a durat doar 2 ani )
herba70
Postat pe 21 Iunie 2009 15:39
super tare eu-leu, el- varsator.
am 30 de ani, sunt cu el de 13 ani, casatoriti de 9 ani. totul e super. avem 2 copii unul de 7 ani jumatate, unul de 1 an jumatate. avem o relatie super, daca stii cum sa il iei primesti tot de la el. este tandru, bun, iubitor, un tata super. e bine, cel putin in relatia mea.
pambogdan
Postat pe 21 Iunie 2009 17:35
NU EXISTA DEFECT LA ZODIA LEU...SUNT DOAR CALITATI....
dannymorena_v
Postat pe 21 Iunie 2009 19:52
De la: dannymorena_v, la data 2009-06-21 19:52:54NU EXISTA DEFECT LA ZODIA LEU...SUNT DOAR CALITATI....
si totusi e o zodie guvernata de soare....astrul egoismului si al ingamfari
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 20:00
Asta si fac.
Dar mai si obosesti. Insa se pare ca invat. Zilele acestea, am avut parte de o victorie in fata lui. Si ma simt bine.
irisirina
Postat pe 22 Iunie 2009 09:34
Este totul intocmai despre barbatul Leu, insa intrebarea mea legitima este de ce suntem atat de bulversate de un barbat Leu, de ce ne lasam " pacalite" de mirajul unei relatii cu un astfel de barbat?
Raspunsul este simplu, cu toate neajunsurile te subjuga...
Stie cineva sau are cineva idee cum merge o relatie intre un barbat Leu si o femeie Balanta???
rionero
Postat pe 22 Iunie 2009 11:24
EU STIU CA NOI LEOAICELE NE POTRIVIM CU VARSATORI,BERBECII ,SAGETATORII SI CU GEMENII
CAM ATAT
lorelaypatricia
Postat pe 22 Iunie 2009 11:26
De la: rionero, la data 2009-06-22 11:24:30Este totul intocmai despre barbatul Leu, insa intrebarea mea legitima este de ce suntem atat de bulversate de un barbat Leu, de ce ne lasam " pacalite" de mirajul unei relatii cu un astfel de barbat?
Raspunsul este simplu, cu toate neajunsurile te subjuga...
Stie cineva sau are cineva idee cum merge o relatie intre un barbat Leu si o femeie Balanta???

merge...de vreo 30 ani...mama si tata...ceea ce-i sigur e ca fac copiluti frumosi, destepti, talentati si cu personalitate doar de, coopereaza soarele cu venus, ce mama ma-sii...hm, balanta cu picioarele pe pamant, pragmatica, sensibila, muncitoare, frumoasa, echilibrata...tine echilibru' la toate furtunile leului...care, doar urla in oglinda, dar nu sfasie de-adevarat...n-ar fi asa rau leul asta, daca s-ar maturiza vreodata in his life si daca ar mai si asculta si la cei din jur...care, poate, vad mai bine
mia79x
Postat pe 22 Iunie 2009 12:25
ce-i mai mult decat nice e ca inca ii aduce flori la cateva zile...si asa pateam si eu cu leutul meu, chiar daca meritam sau nu (3ani de zile imi aducea flori aproape zilnic)...
au un suflet mare si sunt f romantici...ceea ce-i cu multe bile albe...si asa o tin o viata
mia79x
Postat pe 22 Iunie 2009 12:46
si eu duceam adeseori flori, cu multa placere chiar.
(ca e nasol tare cand te intorci acasa dupa "deplasari in interes de serviciu". unde mai pui sentimentul ala de vinovatie...)
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 12:50

fiecare cu...motivatia proprie si personala...iaca leutii din ograda mea...aveau alte motivatii...de care sunt si eram f constienta...or acolo la matale...nu ne bagam...ca vad treaba serioasa...depinde acum si cine te tine in sah...he he or cu cineva venusian mai greu sa cauti si in alte parti, cand abia faci fata cu brio...home, ca de, frumusetea cere sacrificii de orice natura...leii sunt loiali si fideli atunci cand iubesc de nu mai au habar ce-i cu ei...trust me
mia79x
Postat pe 22 Iunie 2009 12:56
mda, asa o fi, ca prea o zici cu foc.
stiu ca la barbati se zice asa "sotul afla ultimul, numai el nu stie ce stie tot satul"
varianta de pe partea ailalta n-o stiu
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 13:00
hey...acum sa nu se-nteleaga ca tin partea barbatilor lei...hm, not exactly, dar...ce-i al lor...este cu siguranta...si da, sunt romantici, tandri, sufletisti, sensibili,darnici, loiali(cand iubesc)...na, acum depinde si cu cine interactioneaza...ce atata zodii?oamenii ne fac sa fim intr-un fel sau altu'...in rest...neah, ne alintam pe aici, that s all...
mia79x
Postat pe 22 Iunie 2009 13:09
sunt perfect de acord cu tine... sunt leoaica si intr-adevar suntem atrasi de cei din zodiile de care spuneai tu ;)
bgdeea
Postat pe 22 Iunie 2009 15:15
De la: Ckrisztina, la data 2009-06-21 00:25:51Relatia femeie leu barbat varsator, catastrofala. Are tendinte sa te depersonalizeze, asta e adevarat. Te invarteste, te suceste, pana te prinde in plasa dupa care te lasa sa sangerezi dupa el, el mergand dupa alta cu care face la fel, in orice zodie ar fi. in cazul de fata amanta sotului meu e capricorn. In momentul cand pleaca nu se mai uita inapoi, indiferent ce a lasat, chiar daca e un copil de 5 ani. Poate am avut eu soarta asta, dar am mai auzit si la alte prietene ale mele care au tot varsatori. Sincer as vrea sa stiu daca mai e cineva in relatie leu-varsator si daca a mers. Deja incep sa imi pun intrebarea unde e greseala. Ce sa va spun, in relatia noastra care dureaza de 16 ani tot timpul eu am fost devina dupa spusele lui, el nu a facut niciodata nk. Sunt tare curioasa daca exista vreo relatie leu-varsator, de lunga durata nu de 1-3 ani.



din cate stiiam eu varsatorii sunt familisti mai ales barbatii,eu sunt leoaica primul meu prieten mai apoi sot a fost varsator am rezistat 5 ani impreuna apoi l-am parasit .Actualul meu prieten este tot varsator ,decat sa iasa in oras prefera sa stea pe canapea ,gateste ,face curatenie (numai la nevoie )intreadevar este un nesuferit cate o data dar daca ai rabdare si stii sa lasi de la tine e ok .
yavrum
Postat pe 22 Iunie 2009 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul VARSATOR 38 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:33
A murit Michael Jackson 26 De la: micabis 27 Iunie 2009 17:56
eu balanta el gemeni 3 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:14
Nu avem pe nimeni in zodia Berbecului?????????? 78 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:48
Geaman cu ascendent in scorpion 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:54
Setari Cookie-uri