Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

te amagesti singura, un barbat nu-si va parasi niciodata nevasta si copilul pt nimeni!!!! Revino la realitate si gaseste-ti un barbat fara obligatii!!!!
raluka_bucur
Postat pe 18 Februarie 2009 15:49
Raluka ai dreptate dar ..........cred ca veve nu gaseste realitatea ce sa-i faci,sunt sigura ca sunt multe ca ea o pierd din ve4dere si cind o gasesc (daca)e prea tirziu
ghelene_06
Postat pe 18 Februarie 2009 16:08
De la: redfire, la data 2009-02-14 19:36:33Buna la toata lumea! Va scriu din partea lui Veve. Mi-a zis ca va multumeste la toti dar ca si-a dat seama ce pacate mari a facut si a decis sa se calugareasca. Acolo la manastire nu are acces la net. cat despre iubitul ei s-a intors la sotie si traiesc fericiti.
aveti ceva mesaje sa-i transmiteti?
Bravoooo!Asta era solutia:)))
eladaela
Postat pe 18 Februarie 2009 16:58
imi place cum noi oamenii, ne dorim doar happy-end-uri.

suntem grozavi!
redfire
Postat pe 19 Februarie 2009 15:47
Aceasta nu era solutia, ci doar alegerea.
Ioana007
Postat pe 19 Februarie 2009 16:20
te inteleg perfect pt ca si io sunt indragostita de un barbat cas si el este de mine dar nu putem sa fim impreuna pt ca si io am fam si el eu am 2 copii si el 1.Toata viata m-am ferit ca sa nu ma indragostit la fel si el si am sf de a ne indragosti unu de altu nu stiu ce sa fac simt ca dragostea asta ma omoara niciodata nu am fost pusa intr-o astfel de situatie sa fi intre ciocan si nicovala.De curand el sa desp de sotia lui nu din cauza mea desigur au avut alte probl .Ma doare sufletul ca nu pot sa fiu cu el pt ca imi iubesc copii f mult si nu vreau sa creasca fara tata asa cum am crescut io la mine in fam totul merge ok e calmitate dar nu imi iubesc sotul nici dragoste nu mai facem des decand l-am intalnit pe el nu ma mai atrage nimeni nu am mai facut dragoste cu nimeni asa cum am facut cu el el m-a facut sa ma simt cu adv o femeie.NU stiu ce sa fac simt ca inebunesc dragostea asta cred ca o sa ma omoare.Spuneti-mi si mie ca sa fa.Astep un rasp de la voi pa
vasyz90ellas
Postat pe 23 Februarie 2009 14:05
E cam complicat drumul tau, asa ca tu esti singura in masura sa decizi ce vrei sa faci.
Clm
Postat pe 23 Februarie 2009 19:35
De la: vasyz90ellas, la data 2009-02-23 14:05:52te inteleg perfect pt ca si io sunt indragostita de un barbat cas si el este de mine dar nu putem sa fim impreuna pt ca si io am fam si el eu am 2 copii si el 1.Toata viata m-am ferit ca sa nu ma indragostit la fel si el si am sf de a ne indragosti unu de altu nu stiu ce sa fac simt ca dragostea asta ma omoara niciodata nu am fost pusa intr-o astfel de situatie sa fi intre ciocan si nicovala.De curand el sa desp de sotia lui nu din cauza mea desigur au avut alte probl .Ma doare sufletul ca nu pot sa fiu cu el pt ca imi iubesc copii f mult si nu vreau sa creasca fara tata asa cum am crescut io la mine in fam totul merge ok e calmitate dar nu imi iubesc sotul nici dragoste nu mai facem des decand l-am intalnit pe el nu ma mai atrage nimeni nu am mai facut dragoste cu nimeni asa cum am facut cu el el m-a facut sa ma simt cu adv o femeie.NU stiu ce sa fac simt ca inebunesc dragostea asta cred ca o sa ma omoare.Spuneti-mi si mie ca sa fa.Astep un rasp de la voi pa
Raspunsul nu il vei gasi decat in tine.Doar tu singura poti hotara ce este de facut,ce alegere vei face.Oricum alegerea este grea,mai ales ca la mijloc sunt copii.Copiii vor avea intotdeauna UN SINGUR TATA.Daca el le este un tata bun copii il vor iubi intotdeauna si intr-o zi te vor condamna ca i-ai despartit de el.Copiilor le esti datoare toata viata ptr ca nu ei au ales sa vina pe lume,voi ati hotarat asta.Este foarte greu si te inteleg,dar numai tu poti hotara ce vei face.Sper ca vei lua cea mai buna hotarare.Iti doresc bafta si intelepciune sa faci ce este mai bine.
eladaela
Postat pe 24 Februarie 2009 07:16
Daca raspunsul este la ea, tu ce faci?Ii canti cantonete napolitane, ca motanii pe marginea streasinii, sau ii spui bancuri ca sa o faci sa rada?
Ioana007
Postat pe 24 Februarie 2009 16:17
Gandeste-te ca peste ceva timp ai putea fii tu sotia lui cu un bebe mic si o alta in locul tau la care-i v-a spune aceleasi cuvinte pe care tu le crezi adevarate.
ionelacovriga
Postat pe 20 Martie 2009 09:03
eu zic sa calci pe dragostea asta..neaparat..gandeste-te ce o sa te macine constiinta..la mine deja a inceput si e greu ..te imbolnavesti ..oricum nu va rupe relatia asa fac toti sunt ferm convinsa..nevasta e nevasta simai ales k e vb de un copil..........
live your life...
ps: mai bine linistita si singura decat folosita si vai vai "iubita"
alinachelcu
Postat pe 20 Martie 2009 09:55
alina,

cum draga"folosita"?

fetelor aveti un stil... de a va ingreuna viata..

ca sa-ti fie mai usor gandeste-te ca "l-ai folosit tu pe el"

de fapt la ce va referiti cu folositu' asta?

la dragoste? la sex?

mama,mama..naspa...
iasomia
Postat pe 20 Martie 2009 10:30
De la: iasomia, la data 2009-03-20 10:30:16alina,

cum draga"folosita"?

fetelor aveti un stil... de a va ingreuna viata..

ca sa-ti fie mai usor gandeste-te ca "l-ai folosit tu pe el"

de fapt la ce va referiti cu folositu' asta?

la dragoste? la sex?

mama,mama..naspa...


ptr iasomia. stii cum vad eu folositul asta? in cazul meu ()el are o viata dubla, acasa si cu amanta, amanta (daca-l iubeste) il are doar pe el, la sfarsit se trage linie si rezultatul sta cam asa: el in afara de familie si job, s-a implinit si in dragoste cu ajutorul amantei (a luat de la ea afectiune, implinire sexuala si dragalasenii adolescentine, care dupa 35 de ani lispesc unui barbat; iar ea si-a irosit o mare parte din tinerete, ptr ca barbatul matur este al naibii de atragator si este si destul de inteligent incat sa zapaceasca mintea unei adolescente, dar ea cu atat ramane.
doar privind atat de obiectiv relatia asta am reusit sa ma detasez, asta, si in curand eu implinesc 27 de ani, nu am prea multe de povestit despre perioada 17-27 ani daca exclud tot ce am avut alaturi de el. altele povestesc de discoteci de cluburi, de cum l-au prins la cinematograf cu alta, de ce rochie de mireasa isi doresc, altele au copii s.a.m.d.. eu in afara de scoala si el fix niente.. pe cand el?! el sta foarte bine. pana la urma o experienta a fost buna chiar frumoasa, dar eu am depasit-o, acum sunt singura si mi-e foarte bine.
artemis
Postat pe 20 Martie 2009 12:14
De la: raluka_bucur, la data 2009-02-18 15:49:15te amagesti singura, un barbat nu-si va parasi niciodata nevasta si copilul pt nimeni!!!! Revino la realitate si gaseste-ti un barbat fara obligatii!!!!


raluka draga eu nu stiu in ce lume traiesti, sunt o multime de barbati care si-au parasit si casa si sotia si copiii, nu cred ca in cunostintele tale nu cunosti pe nimeni in situatia asta, eu cunosc foarte multi.. eu zic sa nu mai fii asa sigura de asta.
artemis
Postat pe 20 Martie 2009 12:17
De la: vasyz90ellas, la data 2009-02-23 14:05:52te inteleg perfect pt ca si io sunt indragostita de un barbat cas si el este de mine dar nu putem sa fim impreuna pt ca si io am fam si el eu am 2 copii si el 1.Toata viata m-am ferit ca sa nu ma indragostit la fel si el si am sf de a ne indragosti unu de altu nu stiu ce sa fac simt ca dragostea asta ma omoara niciodata nu am fost pusa intr-o astfel de situatie sa fi intre ciocan si nicovala.De curand el sa desp de sotia lui nu din cauza mea desigur au avut alte probl .Ma doare sufletul ca nu pot sa fiu cu el pt ca imi iubesc copii f mult si nu vreau sa creasca fara tata asa cum am crescut io la mine in fam totul merge ok e calmitate dar nu imi iubesc sotul nici dragoste nu mai facem des decand l-am intalnit pe el nu ma mai atrage nimeni nu am mai facut dragoste cu nimeni asa cum am facut cu el el m-a facut sa ma simt cu adv o femeie.NU stiu ce sa fac simt ca inebunesc dragostea asta cred ca o sa ma omoare.Spuneti-mi si mie ca sa fa.Astep un rasp de la voi pa

ai mare grija sa nu confunzi dragostea cu pasiunea.
artemis
Postat pe 20 Martie 2009 12:22
tu speri?
garbo000505
Postat pe 20 Martie 2009 12:22
Ce te face sa crezi ca te iubeste?Asta este intrebarea nr.1 care trebuie sa ti-o pui!Vorbele nebazate pe fapte raman la stadiul de declaratii fara acoperire.Daca vrei intr-adevar sa te distantezi de situatie si sa privesti lucrurile mai obiectiv incearca sa cunosti pe altcineva,pe un tip liber si vei putea face comparatie. Stiu este ffff greu dar merita sa incerci; in fond o dragoste vindeca pe alta ...INTOTDEAUNA! Sa fi iubita asa cum meriti si nu uita:barbatii sunt doar niste copiii in cautarea permanenta de o noua mama sa-i adopte...o perioada!
karelia123
Postat pe 20 Martie 2009 13:20
De la: artemis, la data 2009-03-20 12:22:15
De la: vasyz90ellas, la data 2009-02-23 14:05:52te inteleg perfect pt ca si io sunt indragostita de un barbat cas si el este de mine dar nu putem sa fim impreuna pt ca si io am fam si el eu am 2 copii si el 1.Toata viata m-am ferit ca sa nu ma indragostit la fel si el si am sf de a ne indragosti unu de altu nu stiu ce sa fac simt ca dragostea asta ma omoara niciodata nu am fost pusa intr-o astfel de situatie sa fi intre ciocan si nicovala.De curand el sa desp de sotia lui nu din cauza mea desigur au avut alte probl .Ma doare sufletul ca nu pot sa fiu cu el pt ca imi iubesc copii f mult si nu vreau sa creasca fara tata asa cum am crescut io la mine in fam totul merge ok e calmitate dar nu imi iubesc sotul nici dragoste nu mai facem des decand l-am intalnit pe el nu ma mai atrage nimeni nu am mai facut dragoste cu nimeni asa cum am facut cu el el m-a facut sa ma simt cu adv o femeie.NU stiu ce sa fac simt ca inebunesc dragostea asta cred ca o sa ma omoare.Spuneti-mi si mie ca sa fa.Astep un rasp de la voi pa

ai mare grija sa nu confunzi dragostea cu pasiunea.



crezi ca merita sa-ti sacrifici fericirea pt ca esti speriata de faptul ca s-ar putea copiii tai sa creasca fara tata?mai rau este sa cresti fara mama!tu cand mai traiesti? vrei sa devii o femeie blazata? crezi ca o sa te suporti nefericita tot restul vietii, fara regrete?eu ti-as propune sa iei o pauza de la viata ta de pana acum si sa incerci o perioada sa fi mai mult cu el ca sa-ti dai seama daca merita tipul...o investitie pe termen lung!
karelia123
Postat pe 20 Martie 2009 13:33
Doamne, cand le aud cat sunt de proaste, imi vine sa ....nu stiu.Cum dracu ajungeti in situatia asta.Te culci cu el, inainte sa il intrebi daca are pe altcineva?Nu numai ca are pe altcineva.Acel altcineva e sotia.Cand va aud, sau de fapt cand citesc ca m/am indragostit de el....sunteti niste naive.Foarte rare cazurile cand un barbat isi lasa sotia, pentru amanta.Ce e cu voi?Sunteti niste naive.Daca nu ar fi casatorit, ar avea numai prietena ar fi altceva.Poate atunci ar lasa/o pentru tine.Dar cand deja are si un bebe, nu stiu.Barbatii in general se sperie cand au deja un bebelus.Au impresia ca nu mai au atentia cuvenita, sotia nu ii mai baga in seama, pentru ca tot timpul ei este ocupat de ala micul, si atunci cauta in alta parte alinarea.Numai ca tu esti proasta,la care vine sa se rasfete si sa primeasca ceva pe gratis fara sa fie intrebat unde a fost, sau ce/a facut.Normal ca sotia il intreaba, il cicaleste pentru ca ea nu stie de existenta ta.Asa ca nu va mai plangeti ca v/ati indragostit de un barbat insurat si asta va omoara.V/ati cautat/o cu lumanarea!
mirelamuresan
Postat pe 20 Martie 2009 13:45
artemis,

nu ai fost folosita deloc,ai intrat de bunavoie in relatie,ai continuat de bunavoie...

cat despre perioada cand altele stateau in discoteci iar tu erai dupa courul lui...ehhh..lasa ca o sa-ti prinda bine,o sa imbatranesti mai greu...

asta inseamna ca nu ai facut abuzuri,nu ai piedut nopti,etc.

numa' ai grija..pt ca tu la randul tau vei avea tendinta sa te folosesti de cineva -candva..
iasomia
Postat pe 20 Martie 2009 13:53
asha imi placi mirela, idei clare si picioare bine infipte in pamànt!
. . .
dar te-ai gàndit vreun minutzel ca poate fetele "proate si maive" au nevoie de un cuvànt de alinare, pe care daca il poti rosti, e binevenit, dar daca nu il ai - nu da cu parul... nu vei rezolva nimic.
susidallyama
Postat pe 20 Martie 2009 13:59
De la: iasomia, la data 2009-03-20 13:53:55artemis,

nu ai fost folosita deloc,ai intrat de bunavoie in relatie,ai continuat de bunavoie...

cat despre perioada cand altele stateau in discoteci iar tu erai dupa courul lui...ehhh..lasa ca o sa-ti prinda bine,o sa imbatranesti mai greu...

asta inseamna ca nu ai facut abuzuri,nu ai piedut nopti,etc.

numa' ai grija..pt ca tu la randul tau vei avea tendinta sa te folosesti de cineva -candva..

iasomia ai mare dreptate, cam mai mereu in ce spui, ca citesc forumul asta de ceva luni, nu prea ma bag in discutii ptr ca ma cam enerveaza oamenii care jignesc gratuit asa precum dra de mai sus cu "cat sunteti de proaste". dar treaba ei.
sper sa nu ajung sa ma folosesc de nimeni, dar stii cum e vb aia "niciodata nu spune niciodata". eu prefer sa ma gandesc ca am fost folosita ca sa ma detasez de tot de relatia asta, nu o mai vreau, dar mereu esti in pericol acolo unde au existat 10 ani impreuna, nu-i asa? asa ca orice motiv este bun atunci cand motivul respectiv te motiveaza, nu? :)
artemis
Postat pe 20 Martie 2009 14:04
Asa, asa...Te dai bine cu sefa.Daca citeai mai atenta observai ca colega noastra este peltica, si abia i-au iesit dintisorii din fata.De aceea a si scris "proate", si nu "proaste" cum ai inteles tu.
Cand vorbesti peltic, cate o litera se agata de dintisor, il tine zdravan in brate si striga-ajutor.Poate sa faca si reclame la pasta de dinti.Este treaba ei.Important este ca atunci cand a vorbit, s-a uitat in oglinda.Ca in ochii tai, nu s-a uitat in mod sigur.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 15:46
De la: susiyama, la data 2009-03-20 13:59:59
"proate si maive"

mea culpa... peltica si in plus imi era si foame
susidallyama
Postat pe 20 Martie 2009 16:58
Nu cred ca am scris undeva >>poate si maive>>, sau ceva de genul acesta,daca cumva ai vrut sa ma citezi intre ghilimele.Da, nu zic ca fetele astea cauta alinare, dar decat sa le plangem mai bine, cred ca ar fi cazul sa afle adevarul.De asta am fost asa taioasa.Nu am vrut sa le jignesc, pur si simplu am vrut sa le spun, parerea mea, in legatura cu acest subiect.Fiecare cu parerea lui, dar sincer, daca esti amanta, fii amanta in adevaratul sens a cuvantului.Stoarce/l de bani si apoi da/i un sut in fund, sa nu ii mai trebuiasca alta.Nu te indragosti ca o proasta, sa ajungi sa iti plangi singura de mila.
mirelamuresan
Postat pe 20 Martie 2009 17:13
De la: mirelamuresan, la data 2009-03-20 13:45:13Doamne, cand le aud cat sunt de proaste, imi vine sa ....nu stiu.Cum dracu ajungeti in situatia asta.Te culci cu el, inainte sa il intrebi daca are pe altcineva?Nu numai ca are pe altcineva.Acel altcineva e sotia.Cand va aud, sau de fapt cand citesc ca m/am indragostit de el....sunteti niste naive.


... Aceste afirmatii iti apartin Mirela...
susidallyama
Postat pe 20 Martie 2009 17:20
pentru artemis.Nu ma refeream ca sunt proaste in general, ci strict la acest subiect.Proaste in sensul ca se indragostesc de barbatii insurati, ca accepta statul de amanta, si ca pe deasupra isi mai bat si joc de ele si de sentimentele lor.Inca odata ma repet, nu le/am facut proaste in general, pentru ca poate sa fie niste femei foarte inteligente, iar in dragoste sa dea cu bota in balta.
mirelamuresan
Postat pe 21 Martie 2009 18:15
Nu te lasa luata de val! Vei suferi mai mult decat suferi acum.Am trait o asemenea experienta si culmea culmilor vei fi si tu din nou inselata... renunta acum mai bn pt. tine!!
ahmad_amir123
Postat pe 22 Martie 2009 18:21
vasyz, nimeni nu poate sa spuna ce sa faci - asta numai tu hotarasti - insa, de un lucru sunt sigura. vei continua relatia aceasta . mai devreme sau mai tarziu ,sotul va afla. ce o sa iasa, poti singura sa-ti imaginezi.

nu pun mana in foc ca o sa inteleaga cum a cazut dragostea acesta hodoronc -tronc peste capul tau ,fara ca tu sa-ti dai seama si nici nu o sa aprecieze chestia victimizarii gen "am ramas pentru copii" .

dupa asa descoperire, nu cred ca va mai da vreun ban pe sinceritatea ta sau ca va mai dori sa traiasca alaturi de tine.

tu alegi.
si_totusi
Postat pe 22 Martie 2009 19:51
De la: mirelamuresan, la data 2009-03-21 18:15:21pentru artemis.Nu ma refeream ca sunt proaste in general, ci strict la acest subiect.Proaste in sensul ca se indragostesc de barbatii insurati, ca accepta statul de amanta, si ca pe deasupra isi mai bat si joc de ele si de sentimentele lor.Inca odata ma repet, nu le/am facut proaste in general, pentru ca poate sa fie niste femei foarte inteligente, iar in dragoste sa dea cu bota in balta.
Sa te fereasca Dumnezeu sa ajungi candva....amanta.Ai tot timpul inainte....la cei ...de ani ai tai.Si cum spunea cineva inaintea mea,sa nu spui niciodata ,niciodata.Poate si ea isi spunea candva ca nu va ajunge niciodata amanta....E foarte usor sa judeci si sa dai cu piatra....
eladaela
Postat pe 23 Martie 2009 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
nu vrea.....de ce?? 130 De la: wife 25 Iunie 2009 14:43
vis distrus pt totdeauna 14 De la: florinabranzea 15 Octombrie 2008 19:41
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 2 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:21
Trece! 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:50
Setari Cookie-uri