Painful ...

De curand am pierdut pe cineva drag din familie... au trecut de atunci cam vre'o 2 saptamani...
... acum insa, am realizat ca voi fi si mai singura decat atat...
... cel pe care il iubesc nu ma mai vrea... e distant, rece,ignorant, rau... si stiu ca nu poate fi decat "o alta" in mintea lui ...
Stiu ca toate trec in lumea asta, mai devreme sau mai tarziu, dar... acum mi-am pierdut echilibrul... si nu stiu cum sa reactionez in momentele astea... nu prea stiu ce sa fac... a ti putea sa mi dati un sfat ? ... multumiri...
Strumfette
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:18
INCURAJARE
Ai castigat pe drept examenul vietii,
Te-ai bucurat sa lupti, sa faci si mult si bine,
Nu ti-ai precupetit elanul tineretii
Si multi din preajma ta s-au bucurat de tine!

Dar astazi te vad trista, caci ai uitat, se pare
Zicala batraneasca si plina de-adevar
Ca nu pomii nevolnici se scutura mai tare
Ci nucul cel mai rodnic si incarcatul mar...

Sunt unii care sapa si rod pe dedesubt,
Dar nu-i uita pe ceilalti ce tot te vor iubi
Oricat si-orice vei face, fie putin, sau mult,
De ti se-nchide-o usa, o alta s-o ivi...

Sa nu-ti faci din tristete o scara de matasa,
Acest pamant se-nvarte si totu-i trecator...
Cei dragi acum te-asteapta sa fii mai mult acasa,
Tu lasa-te iubita si fii mai mult a lor...

de benoni catana

sper sa-ti tina de cald...:)

sunt prea multe cazuri de tristete adanca aici,asa ca nu mai incep cu incurajarile obisnuite...:)
iasomia
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:15
imi pare rau pt pierderea suferita!

e greu de dat sfaturi, tristetea e prea mare ca sa vezi mai departe de ea, oricum, eu cand eram in situatia asta ma gandeam asa:
- nu poti sa ti pe cineva langa tine cu forta, daca te vrea, vine singur,daca nu, n-a fost sa fie,
-ma gandesc ca sunt o egoista, ca eu ma supar atat pt un fleac, cand altii sunt grav bolnavi sau n-au ce sa manance!
-ma gandesc ca oricum sunt mai buna decat el, ca nu ma merita, si ca o sa planga el mult si bine dupa mine (sic)!!
-ascult muzica vesela, incerc sa fac lucruri care-mi fac mie placere, sa am mai multa grija de mine, sa fiu mai egoista!!

sfaturile sunt doar pt problema din dragoste, pt cealalta, din pacate,nu prea stiu cum sa te ajut...
incearca sa faci lucruri frumoase pt tine si pt cei apropiati,fa prajituri, mergi la biserica...intra in atmosfera de sarbatori!!
ai grija de tine!
pupici
zambila
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:31
Va multumesc mult, eu sper ca o sa fie bine... si imi cer scuze daca v-am intristat... va pup !
Strumfette
Postat pe 5 Decembrie 2008 22:11
De la: Strumfette, la data 2008-12-02 14:18:17De curand am pierdut pe cineva drag din familie... au trecut de atunci cam vre'o 2 saptamani...
... acum insa, am realizat ca voi fi si mai singura decat atat...
... cel pe care il iubesc nu ma mai vrea... e distant, rece,ignorant, rau... si stiu ca nu poate fi decat "o alta" in mintea lui ...
Stiu ca toate trec in lumea asta, mai devreme sau mai tarziu, dar... acum mi-am pierdut echilibrul... si nu stiu cum sa reactionez in momentele astea... nu prea stiu ce sa fac... a ti putea sa mi dati un sfat ? ... multumiri...


Poate se rezolva totul cu o discutie serioasa,poate nu exista o alta femeie.
Nu te supara pe mine dar cuvantul "ignorant"inseamna prost nu ca te ignora.Prost ai vrut sa spui ca este?
diavolul_roz
Postat pe 24 Martie 2009 15:31
No perdi tempo.La vita e bella.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:25
lasa sa fie painful o perioada...nu mai fugiti de suferinta,isi are si ea rostul ei,ca altfel nu ar mai exista,right?ti-a murit cineva drag...condoleante!ala e posibil sa aiba pe altcineva si nu a stiut sa fie lg tine...e ok sa suferi,e normal,ca doar in situatiile date nu ai cum sa te bucuri.descarca-te...plangi,roaga-te,fa lucrurile pe care obisnuiai sa le faci si altele,poate mai noi...si in/dupa ceva timp,fii sigura ca va aparea cineva sau ceva care sa te faca sa zambesti iar...iar toata aceasta suferinta va fi lasata undeva in urma.deocamdata las-o sa existe.e ceva normal.nu mai fugiti de chestiile astea.consumati-le pana dispar.bine,nu vb aici de extreme...
vad ca au trecut ceva luni de atunci...deja cred ca ti-e mai bine...asa-i?mai da si tu un semn.te pup!
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 10:54
Strumfette, suntem alaturi de tine, si la necaz si la bucurie.Sunt oameni care au necazuri si mai mari decat ale noastre.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
cine isi doreste o schimbare? 1 De la: daniela_ciulei 9 Februarie 2009 16:06
..... 31 De la: scrichy 9 Martie 2009 23:33
bogat sau sarac 4 De la: Micass 15 Aprilie 2009 06:29
Setari Cookie-uri