Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

Nu-ti cladi fericirea pe nenorocirea alteia nu stiu cit de dulce sau durabila va fi acea fericire......
DOLCI
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:21

Eu zic sa ramai ferma in aceasata postura.Poate,dupa un timp, cand vei fi mai linistita vei realiza cat de mult ai gresit-sau nu-.Si daca ai fii acceptat o situatie de compromis,iti garantez ca ucide mult mai rau decat divortul.Curaj si mult noroc-vei avea nevoie-. (pt needfor)
sorina_barbie
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:16
draga mea, te inteleg perfect prin ce treci.... dar hai sa iti spun sincer ceva: barbatii la o varsta se plicitisesc de nevestele lor, vor altceva, sa incerce, sa diverisifice lucrurile, iar dupa ce se satura, se intorc inapoi la neveste(pe care probabil oricum le iubesc,dar asa sunt ei, si si noi la fel,suntem toti niste ipocriti,daca o luam asa).iar tu vei ramane singura, cu buza umflata si cu sufletul sfasiat. asa ca nu are rost... vrei sa o duci asa mereu? pt ca nu o va lasa pt tine, asta e clar! mai bine incearca sa treci peste, desi stiu ca e f greu si nu ii poti dicta inimii... dar trebuie la un moment dat sa constientizezi aceste lucruri tu singura!!!bafta! tine-ma la curent!
Pennylane24
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:12
Sorina, multumesc pentru sfat...Stiu cum e si in situatia de compromis pentru ca inainte de asta am trait un an si jumatate amagindu-ma ca o va lasa pe ea pentru noi... Acum, nu mai imi ramane decat sa astept...e foarte greu, dar nu am variante....
needforspeed
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:06
sincer cred ca esti intr-o situatie delicata ,dar gandeste-te bine si alege -ti scopul :vrei tot sau bucati de viata

Postat pe 21 Septembrie 2008 19:15
Si eu m-am indragostit recent de o persoana minunata,doar ca ...nu este libera.Kiar daca sentimentele lui erau reciproce,undeva in adanc ideea ca nu e bine si ca relatia noastra nu are viitor,ma facea sa ma simt distrusa moral.
Cand am zis ca e o persoana minunata,nu am sp din motivul ca il iubesc..Kiar e o persoana deosebita!!..mai ales ca a fost constient ca nu are viitor relatia,si ca daca va trece mai mult timp..va fi letal pentru ambii..
Mi-a fost greu sa accept,insa nu i-am reprosat nimik..am stiut ca asa e cel mai corect,si pentru binele tuturor..Ii multumesk pt faptul ca a trezit in mine acele emotii care erau tabu pt mine..
Ledy
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:53
Needforspeed, te rog, spune=mi, ce astepti?
Stii oare?
LumiCodrescu
Postat pe 21 Septembrie 2008 20:10
E DRAGUTA POVESTEA...dar mai complicata decit pare la prima vedere. daca te iubeste si se desparte de sotie si copil,pina se intimpla... va genera scandal. tu vei fi tensionata, nu vei mai fi cea draguta si iubita, ci motivul stresului continuu.si totul va fi sub presiune, se vor spune vorbe grele, se va ivi indoiala si nu cred ca prietenii si familia unuia si celuilalt vor sta sa se uite...vei avea inca multe de suferit ,daca acum zici ca-l iubesti si plingi...o sa ai ocazia sa cunosti si mai multa suferinta. nu cred ca merita in general un barbat atita atentie. si nu-i adevarat ca iubesti doar odata-n viata. e o minciuna!!! ti se pare doar ca e speciala dragostea dintii ca simti prima data totul, iar apoi iei prin comparatie. e doar o impresie. dupa prima dragoste au loc transformari si iubirea nu mai e o necunoscuta, faci mai multe calcule esti mai cerebral,nu te mai increzi asa usor...stii deja ca "nu tot ce zboara se maninca"
karmenrosa
Postat pe 21 Septembrie 2008 20:14
Gia, au trecut 6 luni de cand suntem despartiti...am incercat la inceput sa-l determin sa se mai gandeasca la mine si la copil insa nu a avut nici un rezultat. Acum...sincer...nu stiu ce astept...las timpul sa decida pentru mine...si ma concentrez pe munca si pe copil...
needforspeed
Postat pe 21 Septembrie 2008 20:32
fetelor fiti puternice ,o sa iasa soarele si pe strada voastra sunt convinsa de acest lucru ....pupici

Postat pe 22 Septembrie 2008 08:54
am fost si eu in situatia asta..am stat cu el 4 ani...si culmea eu cu sotia lui am ramas amandoua in acelasi timp insarcinate..si eu cea care eram pt el ,,totul"si,,doar pe mine ma iubea"nu a vrut copilul meu doar al ei...asta ma intarit si m am desp de el..a fost ff dureros dar viata merge inainte:(...nu stiu cum sa te sfatuiesc..sper sa nu ti pierzi timpul degeaba cum l am pierdut eu:(
madalina_ramona
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:32
veve,draga,renunta.vezi bine ca toate mesajele au acelasi ton.RENUNTA!!!!!!
estella
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:28
buna..si eu sunt in aceeasi situatie...(INSA AM SI O RELATIE)...merg pe ideea de aventura si atat..stiu ca nu va divorta niciodata...(ce-i drept amandoi ne placem f mult) insa stiu si ca nu pot sa-l am niciodata.Voi trai clipa si ..apoi..GATA.
gandeste-te bine.
tinitini
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:35
tinitini, nu e bine ce faci. pune-te in locul femeii inselate.

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:18
si eu sunt in acceasi situatie, mai grav , eu sunt casatorita am si o fetita de 4 ani el are 2 fete, in 2002 am inceput sa ies cu el pana in 2003, in 2003 a venit varamia la mine cu o poza de-a lui un barbat sa plec din colo a stiut ca am probleme acasa cu soacra lui si nevastasa, am plecat dupa 2 ani m-am intors in tara eu am crezut ca el nu mai vrea sa umble cu mine, am iesit frumos afara si a inceput sa ma strige si sa vina cu masina dupa mine, eu nu lam bagat in seama atunci, a trimis dupa mine pe cineva si m-am dus bineinteles abia am asteptat, pentru ca lam iubit foare mult,in fine. am venit inapoi la sotul meu am facut ca si cum nu sa intamplat nimic si tot asa de fiecare data cind ma duceam in tara ma intalneam cu el, pana anul acesta cand mi-a spus ca vrea sa isi lase nevasta si sa vina sa stea cu mine aici, nu stiu ce sa cred multi imi spus ca ma minte nu mai stiu ce sa cred eu il iubesc enorm si nu pot sa-l uit dar nici el pe mine, ma gandesc altceva degeaba spun alti ca nu isi lasa nevasta pentru ca nu sunt in situatia noastra nu se intampla la toti la fel noi care sunte-mi in situati de astea vedem cum se poarta cu noi daca nu ne iubesc nu ar risca atat de mult ma refer la mine pana a aflat si nevasta si soacra de la inceput si tot a umblat cu mine , vezi si el are 2 fete prima data mi-a spus la fel ca nu poate so lase pentru ca are fetele dar acum sa schimbat, intreabal ce are de gand cu tine spune-i ca nu poti sa mai suporti situatia nu are cum sa stea numai pentru copil ,poate sa-l vada toata ziua daca se desparte . vorbeste serios cu el ca stiu prin ce treci eu de 6 ani nu l-am uitat nici tu nu o sa poti sunt sigura.te pup

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:14
lehaci

...grea limba romana...
bogdana180
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:12
...parca numai cu limba romana?
si_totusi
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:35
...exista viata si fara EL...
Get a life...
si inca ce viata frumoasa poti sa ai fara EL...
hojbotalacri
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:31
Off...tot citesc aici de aventuri cu barbati insurati si nu-mi vine sa cred ca numarul celor care inseala (femei sau barbati) este foarte mare. Si eu am avut o relatie cu un barbat insurat, dar am stiut de la bun inceput ca nu are nici un viitor: avea 2 copii dupa care era innebunit si bineinteles "nu se intelegea cu nevasta" bla bla bla.
Am stat cu el pentru ca era plin de viata si foarte haios, dar am ramas cu ochii deschisi pentru un barbat pentru mine. Da, si mie mi-a zis ca s-a indragostit de mine, ca sunt asa si pe dincolo, ma stia si maica-sa...o intreaga nebunie. Oricum nu as fi crescut un copil care nu e al meu, sa imi toc nervii cu el ca recompensa mea sa fie un concediu la mare sau la munte vara. NO WAY! Nu mi-a fost greu sa il las si acum am gasit pe cineva dispus sa inceapa o viata cu mine si sa fie tot timpul la dispozitia mea. Nu imi place sa impart cu altcineva ce consider ca este al meu.Si cat timp vei sta numai cu ochii spre el s-ar putea sa-l pierzi pe "the one"
Hai ca nu e greu...de fapt e! Dar refuz sa cred ca esti o fraiera care se gandeste ca nu mai exista nimeni pentru ea. O sa suferi, nu o sa mori (decat daca esti dilie si te sinucizi). Hai sa vad ca poti! Tine-ma la curent
jacqueline
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:15
sfat crestinesc pentru barbatii si femeile care isi inseala perechea sau care au relatii sau aventuri cu persoane implicate intr-o relatie:

dati-va 30 perechi de palme - asa cat sa doara pana faceti pipi, uitati-va in oglinda si ziceti: "cat de bou / vaca sunt", pe urma stati in genunchi la icoana si spuneti "Doamne cat de nenorocit/ nenorocita pot sa fiu", intrerupeti orice contact de orice natura cu persoana respectiva si cautati sa traiti onorabil.

Postat pe 26 Septembrie 2008 17:06
Daca am fi toti onorabili......Ne amagim singuri intr-o lume dura unde nu exista principi si limite.Rezista cine poate,cine nu.......mai bn nu comentam.
sorina_barbie
Postat pe 26 Septembrie 2008 23:22
Solutia iesiri tale din aceasta situatie "murdara" este sa EMPATIZEZI! Simplu, nu? Si vei vedea cat de urata este postura in care te afli.
credana
Postat pe 27 Septembrie 2008 09:44
Veve, n-ai mai dat nici un semn de cand ai postat....ce-ai mai facut???
needforspeed
Postat pe 27 Septembrie 2008 09:44
Daca destinul are varsta copilului tau, ar trebui pentru orice eventualitate, sa iei tu hotararile mai importante.

Postat pe 28 Septembrie 2008 08:22
Raspuns pentru needfor.fata de la pagina 1.

Postat pe 28 Septembrie 2008 08:25
am citit mesajele voastre toate si fiecare si-a spus oful patit cu NESIMTII asti de barbati insurati va spuneu ca daca ar trai intr-un harem tot ar calca srimb,pentru ca asa ar vrea una sa-l maseze alta sa-l spele pe spate,sa-l draganeasca si sa-l alnte....etc si tot aia dupa gard e cea mai buna,eu una nu-i inteleg si nici nu cred ca ar avea vreun remediul toata treaba asta,asa vor ei sa pot ei sa se simpta barbati
calinca
Postat pe 28 Septembrie 2008 11:24
calinca, ai perfecta dreptate. Barbatii insurati care au relatii in afara casatoriei sunt niste mizerabili, iar femeile care accepta asemenea compromis sunt niste zdrente ordinare. Cei care au relatii sexuale numai pentru placere si fac sex de la prima intalnire cand stiu ca nu exista decat o mica probabilitate sa se vada a si doua oara, sunt doar sclavii placerii, prea slabi sa lupte pana la capat cu mizeria din ei. Cand vezi cat de usor unii barbati si unele femei disociaza sexul de stabilitatea unei relatii, iti dai seama in ce lume traim.

Postat pe 28 Septembrie 2008 11:45
Michael, cata dreptate ai...N-ai vrea sa-i dai niste lecctii de viata fostului meu sot....poate mai invata cate ceva....
Vanghelis...poate suna aiurea...mi-e frica sa mai iau decizii. Sunt in faza in care las timpul sa le rezolve pe toate cu speranta ca le va rezolva cat mai repede...
Doar ca...va trebui sa fac ochii cam asa cand il voi intalni pe urmatorul....
needforspeed
Postat pe 28 Septembrie 2008 13:12
am citit si pot sa spun ca am trecut si eu cam prin asa ceva,iar eu nu ma prea implic sentimental... am fost la o petrecere..ne-am vazut , ne-am placut,am mai iesit de vreo doua trei ori... dupa cateva zile eu il intreb daca e insurat si are copii ,el imi spune ca da , eu ii spun ei uite asa nu merge... culmea e ca stam intr-un bloc...si a vazut ca nu-i mai raspund la telefon ... a stat .m-a pandit. cu cine vin unde ma duc... intr-o seara m-a prins si imi spune : hai pana la mine sa bem ceva cald.. eu m-am dus
ce credeti fetelor nu avea nimica in casa avea doar Tv ,nici pat nu avea ... imi spune ca a divortat si ca ma vrea doar pe mine.. mai mari prostii ati vazut? sa iesim doar de cateva ori si acuma sa-mi spuna ca ma iubeste .. l-am pus la ignore.. acuma daca il vad nici salut nu-i spun..asa ca daca sa stai sa te gandesti chiar nu le pasa de nimeni.. nici de copil,nici de sotie,si chiar nici de tine... lasa-l fata ca o sa-ti fie de 1000 de ori mai bine... si incearca sa-ti revii!!
Lullutza
Postat pe 28 Septembrie 2008 14:24
Un sfat pentru toate femeile:

Nu faceti sex cu un barbat decat atunci cand aveti speranta, daca nu certitudinea, ca intre voi va fi o relatie. Cred ca doar 1% din barbatii carora li se ofera sex din prima intentioneaza sa aiba o relatie cu femeia respectiva. Nu are sens sa zic cum catalogheaza barbatii o femeie care se culca cu ei din prima. Despre femeile care fac sex cu un barbat doar de dragul aventurii, n-am ce zice. Ele sunt doar sclavele placerii si un barbat, fie el cuminte si stabil sau ordinar si versat, in general fuge ca dracu' de tamaie cand vine vorba sa ramana cu asa femeie. Ironia soartei e urmatoarea: dupa ce se distreaza bine de tot pana la 30 ani, barbatii versati si femeile versate isi cauta proasta/ prostul ca sa intemeieze o familie, i.e. un partener cinstit, cuminte, fara multa experienta. Astfel multe femei onorabile si multi barbati cinstiti se spurca efectiv intr-o casatorie cu un nenorocit sau o zdreanta -WC-uri publice. De 1000x sunt mai incantat daca dau de o fata fara experienta, chiar daca ma tine un an pe tusa, decat daca dau peste o femeie versata

Postat pe 28 Septembrie 2008 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am devenit cam usoara dupa ce mi-a dat papucii 96 De la: valentino 7 Mai 2009 22:13
casatorie cand dicteaza mama? 104 De la: foreverme06 3 Mai 2009 22:04
INIMA SAU RATIUNEA... AJUTOR... 58 De la: regi_15 23 Februarie 2009 21:32
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
Setari Cookie-uri