V-ati logodi cu un bafbat intalnit pe www.logodna.ro ?



anarax
Postat pe 2 Mai 2008 15:05
Sigur ca da.Un prieten de-al meu, era orb din nastere.El a intalnit pe www.logodna.ro o mfemeie, si i-a propus sa se ia amandoi.
-Pai cxum sa ne luam?
-Simplu: Eu pe tine, si tu pe mine.
-Bine, a acceptat femeia.Dar tu nu ai niciun defect?
-Unul singur, dar este minor.
-Esti minor?Sper ca ai trecut de la laptele praf, la mancatul cu lingurita.
-Nu draga, minor este handicapul meu, sunt orb din nastere.
-Imi pare bine ca esti sincer.Eu sunt o femeie matura..
-Dar cat de matura?
-Inca ma tin bine, si nu am nevoie de gaston, pentru ca ma tin de pereti.
-Asta este bine.Dar alte defecte mai ai?
-Am un ochi de sticla, dar sa stii ca este de sticla din aceea de Jena, care imi ofera o oarecare distinctie, ca si printul Charles, cand m-a vazut asa de irezistibila, mi-a pupat mana.
-Doamna, nu ma faceti sa fiu gelos.Eu v-am cerut mana.Ori totul, ori nimic.
-Dar sa stii ca vad foarte bine cu celalalt, la fel ca un pilot de curse.Pot sa-ti spun dintr-o privire, daca ai portmoneul plin, sau l-ai golit la restaurant cu alte doamne.
-Si asta este totul?Mai ai de facut vreo marturisire, ca la ofiterul starii civile, cand o sa spui da, va fi foarte tarziu.
-Am sa-ti spun, dar sa stii ca ma cam rusinez.
-Da?
-Am par pe piciare de mica, incat tata, Dumnezeu sa-l ierte, imi spunea"maimuta lui tata."
-Si nu poti sa-l epilezi?
-Nu ca este din acela merinos si parintii nu ma lasa sa-l tund.
-Mda, asta ar fi o problema.Dar vtot este bine, pentru ca la iarna cand o sa fie frig, nu trebuie sa te mai invelesti cu plapuma.Indiferent de modul in care faci cunostinta cu cineva, important este sa afli cat mai multe despre fiinta respectiva si ea despre tine, ca sa-ti fie usor sa zici da la ofiterul starii civile.

Postat pe 13 Mai 2008 07:39
prea artificial si robotic... niciodata!
lief
Postat pe 20 Mai 2008 11:45
Asa este.Oamenii trebuie mai intai sa se cunoasca.Dupa aia, pot sa se ia la bataie.E treaba lor.

Postat pe 20 Mai 2008 19:14
Vanghelis , ma bucur ca scrii pe-aici! E viata mai frumoasa!

Postat pe 21 Mai 2008 21:58
frumos.....inspirat.....rad de mor, cum darq scria orbul la pc si mai si citea ce-i scria....baba care inca nu are nevoie de baston......a evoluat si tehnica si omenirea chair dak varsta nu mai e o problema pt nimeni si nimic:)):)):)):)):))....totul tine de vointza:)):)):))"si nu am nevoie de gaston, pentru ca ma tin de pereti. -Asta este bine.Dar alte defecte mai ai? "....."-Am un ochi de sticla....care imi ofera o oarecare distinctie"....:)):)):))

Postat pe 22 Mai 2008 12:14
Pai vedeti ca nu stiti?Au aparut calculatoare cu scriere Braille, si cu monitoare care au imagini in aceeasi limba.Si pe urma, mai sunt si microfoanele care raspund la excitatia vocala.Fiindca asa imi spunea prietenul meu:
"-Draga vanghelis007, de cate ori vorbesc la calculator, ma simt excitat.
-Si cum se manifesta aceasta excitatie la tine?-l-am intrebat plin de curiozitate.
-Mi se umfla obrajii si-mi cade smocul acela din varful capului, mereu peste ochi.
-Ca creasta de la curcan?
-Nu stiu.S-o intreb pe nevasta-mea.
Si parca ghicindu-i gandurile, a aparut un zdrahon de femeie paroasa,care semana cu maimuta aceea din King Kong evadeaza.Si motul de curcan, sau de par, i-a cazut imediat pe frunte, ca la comanda.Am inteles numaidecat.Prietenul meu se excitase grozav.

Postat pe 22 Mai 2008 18:42
Vange!... Trebuie sa evolueze si oamenii in acelasi timp cu tehnologia!
Bogdan38
Postat pe 25 Iulie 2008 15:27
Nu se poate asa ceva.Nu ati vazut ca, calculatoarele sunt mai destepte decat noi?

Postat pe 27 Iulie 2008 09:21
nuuuuuuuu niciodata nu inteleg cum poate cineva sa se logodeasca cu o persoana pe care o cunoaste pe internet,consider ca poate fi vorba de o distractie virtuala s-au nu???(convingetima ca nu e asa)

Postat pe 27 Iulie 2008 14:09
Crezi ca daca o gasesti in boscheti, este mai avantajos?

Postat pe 27 Iulie 2008 15:57
Si totusi, crede-ma ca se poate, si nu o sa dureze decat atat cat vrei tu.....sau celalalt, nu va considerati oameni normali dak intrati pe orice site?.....si dak cineva se poate indragosti de voi....nu e el normal?
Suntem noi prea conservatori, nu vrem sa vedem decat anumite lucruri care consideram noi k se incadreaza in standardele noastre......Nu mai sunt copii nostrii cum eram noi, asa ca nici noi nu mai gandim cum gandeau parintii nostrii.....ce-i rau in faptul ca se cunosc virtual, schimba fel si fel de pareri, ajung sa se si vada.....li se pare ca se stiu de o viata si apoi.....raman impreuna....

Postat pe 27 Iulie 2008 18:59
Cryle...semnez langa tine...
yone
Postat pe 27 Iulie 2008 21:38
E frumos sa fii indragostit si virtual macar.Am fost, sunt si cred ca voi fi indragostita chiar daca numai virtual va ramane, si chiar daca numai eu si nu cealalta persoana,as pune-o de-o poveste,dar e prea tarziu pentru asta.
emagl
Postat pe 27 Iulie 2008 22:11
Multzam, prietene....sa va povestesc ceva .....k sa puteti intelege.....candva vb cu un prieten plecat intr-o tara cu soare....rutina mea de zi cu zi era doar serviciul, acasa curatenie, mancare si temele cu copilul, de copil se ocupa mama pe timpul zilei eu doar lectiile le faceam cu el si binenteles seara era toata dedicata lui.......pana a venit vacanta si a trebuit sa plece pt o luna la tara la bunicii din partea tatalui.....groaznic, sa nu mai poti sa-ti urmezi rutina....sa vezi k ai timp si sa nu stii ce sa faci cu el.... (acum nu mai gandesc la fel:)) ). Si am vb cu EL, o zi , 2......multe, ajunsesem sa-mi lipseasca, ne trm mesaje dak intr-o seara nu puteam intra pe net, sa nu cumva sa-si faca griji celalalt.
P.S.....S-a terminat la fel de frumos cum a inceput, nu a fost decat relatie de pura prietenie.....nimic mai mult, dar asa cum se poate intampla asta, se pot intampla multe, depinde de noi cat de deschisi suntem si cata incredere putem acorda unei astfel de relatii.

Postat pe 28 Iulie 2008 07:31
Am vazut candva un film , Sf , in care oamenii ajunsesera atat de ocupati incat nu-si mai faceau timp sa se intalneasca . Toata viata lor se impartea intre serviciu- casa si telefon - asta fiind partea "sociala" a vietii lor. Acolo cultivau relatii , acolo iubeau ,acolo se certau si se impacau, discutau ,gandeau cu voce tare , etc . Un singur cuplu din toate cele care se formasera la telefon a avut curajul sa se intalneasca ( pt ca a relationa altfel decat virtual era deja un act de curaj)si a ramas impreuna - EA avea deja un copilas dintr-o alta relatie- El s-a indragostit de ea si de viata lor ; in cele din urma tot acel grup despre care va povestesc s-a intalnit( toti se stiau intre ei - de la telefon).

Nu pot sa va spun cata tristete era in acea intalnire dincolo de suprafata!!!.... cati oammeni care privindu-se in sfarsit in ochi nu mai aveau puterea sa fie nici pe departe ceea ce stiau sa fie in fata unui receptor !!!


Aveti grija ce va doriti ! Internetul e ceva minunat dar nu poate inlocui VIATA.
blanca
Postat pe 28 Iulie 2008 09:08
Mielutza, ai cea mai mare dreptate, sunt absolut de acord cu matale, dar sincer ii inteleg si pe cei care ar vrea sa traiasca ca oamenii normali si anumite motive ii tin in casa in fata monitorului si asta e singura portita prin care pot evada, singura modalitate prin care se simt rupti de realitatea cruda si necazurile ce-i inconjoara.
Cat despre .....logodna pe internet nu pot judeca pe nimeni, toti stim ce vrem de la viata si cand vrem......

Postat pe 28 Iulie 2008 11:35
De la: vanghelis007, la data 2008-07-27 15:57:38Crezi ca daca o gasesti in boscheti, este mai avantajos?
sti in boscheti e cu totul altfel o persoana reala sta in fata ta ,poate fi super OK din prima.SA NU FIU INTELEASA GRESIT IUBESC PROVOCARE DAR PE NET DRAGOSTE IUBIRE NU STIU ,prefer sa am persoana in fata mea.O ZI MINUNATA TUTUROR

Postat pe 28 Iulie 2008 16:49
Si eu m-as logodi cu un barbat intalnit pe www.logodna.ro.Cu trei conditii: Sa fie totusi femeie, ca altfel o sa creada poporul ca sunt intors pe dos.Sa aiba domiciliul stabil pe Garbo. Sa fie o ursulica, nu..o ursulina, nu... o ursoaica panda.

Postat pe 28 Iulie 2008 16:53
Offfff.....vanghe, oare asta se va intampla cand vei prinde matale pestisorul auriu?....Trebuie sa recunosti ca absolut orice este posibil in ziua de azi, mai putin sa prinzi pestisorul sau mai stiu eu ce zana, dar nu toti gandesc ca tine sau ca mine.
Asa ca hai sa nu jignim pe nimeni, cei ce au trecut prin asa ceva, printr-o experienta de genul....ori au fost dezamagiti si nu vor sa comenteze, ori pur si simplu este un episod din viatza lor si-l considera....TABU.

Postat pe 28 Iulie 2008 19:47
Draga mea.Nu este o jignire sa iubesti,cu atat mai putin sa alegi o fiinta frumoasa, desteapta si cu bani, de pe Garbo.In sfarsit, putem renunta la una din cele trei calitati enumerate mai sus.Si pe urma, eu nu cred in pestrisorii aurii.Poate numai pisicuta mea de Angora, care crede in pestisori si in soricei(pe care ii vrea trasi in ciocolata, cu codite cu tot).

Postat pe 28 Iulie 2008 20:08
Stii....nu neaparat femeilor le lipseste un barbat.....cum descrii matale....in primul rand ca si barbatilor care posteaza aici le lipseste comunicarea, nu cea de zi cu zi, legata de plata facturilor la utilitati, sau mai stiu eu ce alte datorii.....Dak noi postam pe aici si ne dam si noi cu parerea nu inseamna ca asta e un site de matrimoniale, si suntem in cautarea a ceva sau a cuiva.....spuneam doar ca este posibil sa se cunoasca pe net si sa ajunga cu timpul sa aiba si o relatie, nu numai virtuala......

Postat pe 29 Iulie 2008 06:46
Ceea ce lipseste unora, se poate la fel de bine sa lipseasca si altora.Totusi tin sa te contrazic, in ce priveste lipsa barbatilor.Ia unul dintre aceste topicuri si citeste cu atentie.Este imposibil ca la cateva postari, sa nu gasesti ceva de genul:"Barbatul meu este un monstru.Mi-a distrus viata""Al meu este bou, pardon, am vrut sa spun taur, dar se poarta ion casnicie ca si cum ar fi un bou.""Nici al meu nu este om""Toti barbatii este porci", s.a.m.d.Dincolo de aceste elogii dragute, trebuie sa observ ca de fapt barbatii lipsesc cu desavarsire, nu atat de pe forum, cat din viata acestor femei casatorite.Daca ai timp, Cryle, fa o statistica si spune tu sincer si cu gurita ta cea frumoasa si dulce ca o fraguta,cate femei sunt fericite cu adevarat cu barbatii lor si cate nu.Cele nefericite, vor vorbi urat despre barbati, dar o vor face si pentru faptul ca strugurii sunt acri.Parerea ta nu se leaga neaparat de matrimoniala, ci de singuratate.Ori ceea ce auzim aici, sunt lacrimile nefericite ale unor ingeri, care se misca in purgatoriul acestei lumi.

Postat pe 29 Iulie 2008 15:21
Nu trebuie sa-mi fac timp am vazut ca asa cum zici tu este, ai dreptate, dar raspunsul meu clar doar pentru ochisorii tai ai sa-l vezi.

Postat pe 29 Iulie 2008 21:01
VEDETI VOI PANA LA URMA CRED CA SE POATE SI IUBIRE PE INTERNET.m-am documentat si chiar sunt multe cupluri faricite care s-au cunoscut asa,O ZI INSORITA TUTUROR pupici

Postat pe 30 Iulie 2008 07:55
Sigur ca se poate.Suzuki are trei neveste pe internet, ba si-a mai facut vreo patru pe hi 5, cu care nu se prea intelege pentru ca ele vorbesc sud americana, si in loc de barbatel ii zic Gringo si muchachos.
-Imi plac la nebunie, zau asa,-se confesa Suzuki, fratelui sau Gica,-dar ma enerveaza ca ma fac muciocios, iar eu mi-am ras muchacha, pardon, mustata, de doua saptamani.

Postat pe 30 Iulie 2008 20:56

v oo7
esti cel mai dulce comentator,tine-o tot asa.
anadeli2005
Postat pe 1 August 2008 00:23
anadeli2005 sunt de acord cu tine ,vanghelis007 tot asa pe mai departe O ZI INSORITA TUTUROR

Postat pe 1 August 2008 10:29
uf! m-am linistit!Am cunoscut in urma cu 1 luna si umpic,un TAUR pe un site de matrimoniale.Iata cu ating eu 2 subiecte destul de discutate aici!
Mai intai am citit despre tauri tot felul de grozavii,dar refuz sa cred toate cele citite acolo(am si eu un fiu taur) si nefericirea vietii mele a fost un scorpion.Chiar cred in legarea unei prietenii asa,pe nevazute.Ce poate fi mai frumos decat sa cunosti omul din interior spre exterior? este adevaret ca poate fi...orb,sau ..te miri ce defecte sa aiba,dar cine nu a fost cucerit(ta) de vanghelis007 ? si cati dintre noi l-am cunoscut personal?
Ma rog,cred ca atunci cand nu merge o rel. suntem si noi la fel de vinovate ca si :mitocanii" care ne fac sa suferim.(1. pt. ca le dam satisfactie si 2. noi suntem cele care le dam de inteles ca suntel slaba si dispuse sa suferim )Nu este bine sa fim singuri,dar este si greu sa stii sa mentii o relatie astfel incat sa nu intervina rutina,inselatoria si ...ce-o mai fi.Fericire sa aveti si consider un avantaj comunicarea asta la distanta fara sa te vezi ca poti fi liber,poti spune tot ce-ti trece prin minte si tot ce simti.N-ai nimic de pierdut.

Postat pe 4 August 2008 13:51
Draga mea, si eu am spus k inteleg astfel de reletii, de a cunoaste oamenii din ceea ce scriu, gandesc, din felul in care ne vb....eu am spus din totdeauna ca frumusetea interioara e mai de pret decat cea exterioara, fizica, palpabila....
Dar in alta ordine de idei, nu judec pe nimeni ( stiu ca ma repet ), eu consider ca frumusetea fizica este trecatoare, la ce ne-ar folosi un chip frumos dak frumusetea din interior e nula?
Nu avem aceleasi standarde, aceleasi dorinte, si nu toti vedem dincolo de aparente.....noapte buna tutror, sau celor ce citesc dimineatza...o zi frumoasa si plina de bucurii.
PUPICI DE LA CRAIOVA..... INSORITA

Postat pe 5 August 2008 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatiile la distanta 8 De la: Ioana007 16 Martie 2009 17:06
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
unde dracu 4 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:29
AM MARII DUBII 8 De la: anemari15 4 Octombrie 2010 16:35
e greu cu copii 7 De la: iasomia 29 Octombrie 2009 18:07
Setari Cookie-uri