un sfat?

E atat de lung de scris ceea ce mi s-a intamplat...si una se leaga cu alta. Insa am nevoie sa ma ajutati pentru ca simt ca o iau razna.
De un an de zile sunt singura, toti barbatii de care mi-a placut s-a facut in asa fel ca nu s-au cuplat cu mine ci cu prietenele mele.
Insa ultima poveste prin care am trecut mi-a pus capac. Simt ca nu mai rezist ....vreau un sfat, vreau sa imi ziceti unde gresesc.
imi place de amicul din cercul de prieteni ai iubitului prietenei mele. i-am zis prieteneie mele si am rugat-o sa mai ma i-a cu ei in grup.
intre timp prietena mea si iubitul ei s-au despartit (iubitul ei a inselat-o cu secretara mea- pura coincidenta) iar ea ca sa se razbune s-a cuplat cu prietenul lui, tipul de care imi placea mie.
Nu stiu ce sa fac. Sunt intr-o stare deplorabila, nu dorm noaptea, nu mai am energie...nu-mi vine sa cred ca prietena mea face din astea.
nu stiu cum sa procedez sa trec peste asta, nu ma pot abtine in fata lor, sunt abatuta, plang ....ea si-a dat seama si mi-a tranit niste ironii acre si uracioase.
aseara a fost ceea mai groaznica. El, tipul de care imi placea, cu toate ca au decat o saptamana ...i-a dat masina aseara ...lucru pe care pe mine m-a socat.eu am stat 4 ani cu cineva si nu mi-a dat masina.
nu mai stiu ce s-a cred, asa de tare s-au schimbat vlorile morale?
tin sa precizez ca eu nu sunt vreo urata, slava domnului sunt bine proportionata, am o cariera la varsta mea pentru care altii ma invidiaza,am masina, imi permit haine pe care altii nu si le permit si totusi nu se prinde nici un barbat de mine.
un sfat?

Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:08
In primul rand, felicitari pentru longevitate...2010 ani nu sunt de colo...! Mathusalem se rasuceste in mormant de invidie. Ei, da...! pana la varsta asta te cred si eu ca ai avu timp sa-ti faci o cariera, desi...la felul cum gandesti si cum vezi lucrurile...ma intreb: despre ce cariera poate fi vorba? cat despre haine si toate celelalte...NO COMMENT!
Nu am inteles de ce esti asa disperata... Pentru ca esti singura de un an, pentru ca "prietena" ta nu da doi bani pe sentimentele tale sau pentru ca te-ai indragostit de un barbat care nu stie ca existi?
Scumpo, iti dau doua sfaturi:
- maturizeaza-te
- alegeti cu mai multa grija prietenii.
Ella34
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:25
Sfatul meu....SCHIMBA ANTURAJUL...
mimosa
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:31
"tin sa precizez ca eu nu sunt vreo urata, slava domnului sunt bine proportionata, am o cariera la varsta mea pentru care altii ma invidiaza,am masina, imi permit haine pe care altii nu si le permit si totusi nu se prinde nici un barbat de mine."

da, suflet ai? frumusetea omului consta in acel "ceva" ce vine din interor. haine, masina, secretare la scara,proportii ale corpului...se duc asa cum vin. nu au nici o valoare. te infofolesti aiurea in niste asa zis valori care nu reprezinta ceva.
.
omul dezbracat de orgolii, gelozii, invidie , rautate, e frumos.
cum ai da-o ,tot mai dezbracat devii atractiv



"El, tipul de care imi placea, cu toate ca au decat o saptamana ...i-a dat masina aseara ...lucru pe care pe mine m-a socat.eu am stat 4 ani cu cineva si nu mi-a dat masina."

iaca motiv de suparare



eu cred ca se distreaza cei de la site plonjand asa subiecte si trag un ras nebun ,cand vad ce sfatosi devin userii la postari din acestea la nivel de maxim , 14 ani
si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:06
Doris, papusha. tu intrebi de valorile morale... dar uite si tu pe ce pui pret. asa pun si cei cu care te aduni. ca de aia te aduni. si atunci ce te mai mira? daca vrei sa ajungi la acele valori morale e recomandabil sa cauti oamenii langa care sa evoluezi.
lasa masinile, prietenii care-si fac demonstratii de forta in amor.
astea sunt nonvalori. masina este utila. cine si-o permite ... bravo lui. dar atat. cauta ce zice si totusi. frumusetea omului dezbracat de ambalaj.
gianiblue
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:05
Doris fii atenta la alegerile pe care le faci.
Ioana007
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:12
Ella, de cateva zile se tot inscriu useri pe garbo ,care au aceeasi varsta 2010 ani. am numarat ieri vreo 3.

o fi migrand de prin tibet. o fi si acolo criza, nu mai au aia bani sa le plateasca pensia si au gasit la noi oportunitatea de a trai bine

si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:22
Eu cred ca e o secta.
Micass
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:25
si totusi ..ai dreptate. in redactie la garbo bate vantul...schimbarii.
au si ei nevoie de distractie.... si de click-uri de mouse... ne zdrelim degetele degeaba

Postat pe 23 Februarie 2009 21:30
Parca il vad pe redactorul de pe garbo in chiloti cu manecute in timp ce o tibetanca neagra si paroasa in cerul gurii sau in urechi, ii canta varsand o galeata cu apa si flori de musetel peste varicele lui:
In Iooooorddddaaaaannnnn botezandu-teeeeee Dooooaaaammmmmmnnnnnneeeee!!!!
Ioana007
Postat pe 7 Martie 2009 09:36
am o intrebare pentru tine ... cea care ai facut aceasta ramura pe forum. Cam ce ai gasi tu la un barbat pe care sa il placi. Dar acum spune sincer. O analiza este simpla daca o faci cu ceea ce ai in piept si nu cu altceva. Sa zicem ca mai poti pune in balanta si alte chestii dar sa nu pui mare greutate pe ele. Apoi vezi raspunsul.

Te intreb chestia asta pentru ca eu sunt la polul opus.

Daca imi dau un raspuns sincer ... poate ai putea sa ma ajuti si pe mine. Chestia la mine este ca am si putzina teama de acum sa ma mai lipesc ... cu toate ca stiu ca mi-e imposibil sa nu o fapt ... pentru ca asa este natura mea.

Asta e ... merg mai departe. Dar astept raspuns de la tine.
Nu as fi interesat de alte raspunsuri mai deocheate de la alte persoane care totusi considera chestiile astea un mizilic.
marian_els
Postat pe 10 Martie 2009 20:53
Sexul.Acelasi lucru functioneaza si in directie inversa cand busola arata spre Nord -Vest.Celelalte sunt niste adausuri, menite sa vanda sexul mai scump.N-ai vazut? Ca sa vinzi un ziar de doi bani( sexul), este nevoie de un roman sau de un DVD alaturi.Ceea ce se cumpara nu mai este ziarul ci Dracula lui Stroker,sau DVD-ul cu Irina Loghin.Restul este Can-can.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 22:23
De la: Ella34, la data 2009-01-09 10:25:40 In primul rand, felicitari pentru longevitate...2010 ani nu sunt de colo...! Mathusalem se rasuceste in mormant de invidie. Ei, da...! pana la varsta asta te cred si eu ca ai avu timp sa-ti faci o cariera, desi...la felul cum gandesti si cum vezi lucrurile...ma intreb: despre ce cariera poate fi vorba? cat despre haine si toate celelalte...NO COMMENT!
Nu am inteles de ce esti asa disperata... Pentru ca esti singura de un an, pentru ca "prietena" ta nu da doi bani pe sentimentele tale sau pentru ca te-ai indragostit de un barbat care nu stie ca existi?
Scumpo, iti dau doua sfaturi:
- maturizeaza-te
- alegeti cu mai multa grija prietenii.


Bun sfat Ella
gabitzza
Postat pe 15 Martie 2009 09:57
useru , care a initiat acest subiect nu mai exista ...deci implicit nu are cum citi sfaturile
cinezee
Postat pe 15 Martie 2009 10:01
Dar noi nu raspundem sa citeasca el.Scriem ca sa se auda cum tipam unii la altii.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:41
Fii optimista! Poate ca baietii care ti-au placut pana acum nu erau pentru tine..poate ca ceea ce e mai bun deacum urmeaza..
In zilele de astazi nu poti numi prieten pe oricine. Multi isi va interesul ..


b_roxanna
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:24
Nu impartasi strategiile tale sau cel putin intentiile cu alte persoane ca le dai idei.Fii placuta si plina de umor, creeaza impresia de accesibilitate, dar asta numai aparent.Din cei care se vor apropia de tine, alege tu ceea ce-ti place, lasand partenerului iluzia ca a ales el.
Ioana007
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:01
off..in ce situtie eshti
imi pare rau pentru tine, si tot o data ma bucur pentru succesul tau pe plan profesional. incearca sa nu mai suferi atat de mult pe plan sentimental, gandeste-te ca o data si o data iti vei gasi un barbat care sa te merite cu adevarat, nu unii care nu se merita nici macar pe ei...sper sa-ti dai seama ca nu are rost sa suferi..
garbo004809
Postat pe 1 Iulie 2009 10:42
nu cred ca masina si frumusetea este tot ce conteaza in viata. In ziua de azi sunt barbati care te vaneaza pentru asa ceva, iar aia care te vaneaza mai vaneaza in paralel cateva si in final fac selectie. Aste sunt vremurile pe care le traim. Si eu am tot ce ai tu ,inclusiv " proportiile" si eu sunt singura de ceva timp,dar crede-ma ca decat unul care se uita la masina, secretara si proportiile mele, e mult mai bine singura.Incearca sa gasesti fericirea in ceea ce ai, in ceea ce ai realizat, in faptul ca esti sanatoasa , frumoasa si norocoasa. Ai lucruri pe care altii nu le au intr-o viata, incearca sa gasesti fericirea in tot ceea ce e in jurul tau. Asa vei avea mai mult succes. Cat despre barbati? Nu le plange atat de tare dorul. Succes.
carmen_criss2003
Postat pe 8 Iulie 2009 16:47
de ce sa iti pierzi timpul cu cineva care nu te baga in seama
in primul rand vezi daca cineva tine cu adevarat la tine si te apreciaza pt. calitatile tale nu pt. banii pe care ii ai.
malyka
Postat pe 9 Iulie 2009 13:38
Fii tu insuti,naturala,deschisa si spune lucrurilor pe nume inca de la inceputul relatiei."Orice copac are umbra sa"si nu uita ca speranta,moare ultima:)
Elly1
Postat pe 9 Iulie 2009 13:48
De la: Elly1, la data 2009-07-09 13:48:24Fii tu insuti,naturala,deschisa si spune lucrurilor pe nume inca de la inceputul relatiei."Orice copac are umbra sa"si nu uita ca speranta,moare ultima:)
erata:insati*
Elly1
Postat pe 13 Iulie 2009 08:15


Nu cred ca ai situatie materiala, nu ced ca ai masina si nu cred ca ai cariera...
Cred ca esti o adolescenta de 16 , hai cu indulgenta 17 ani.
In tot postul tau enumeri numai situatii si motive specific pustoicelor care viseaza fel de fel de situatii "amoroase"...



Esti foarte imatura.. ce cariera??!!! Ne lasi ...
michelle_venus_21
Postat pe 23 Iulie 2009 08:25
Daca ai bani,masina,haine...multe posibilitati..nu inseamna ca le ai pe toate....iti lipseste un lucru esential...prieteni sinceri..si poate ...ai nevoie si tu de o schimbare..in comportament...atitudine...in felul de a fii....incearca mai intai tu sa vezi unde gresesti...ca noi....poate gresim..succes pa
garbo017339
Postat pe 23 Iulie 2009 23:31
De la: si_totusi, la data 2009-01-11 09:22:14Ella, de cateva zile se tot inscriu useri pe garbo ,care au aceeasi varsta 2010 ani. am numarat ieri vreo 3.

o fi migrand de prin tibet. o fi si acolo criza, nu mai au aia bani sa le plateasca pensia si au gasit la noi oportunitatea de a trai bine



De unde ati scos-o pe asta cu 2010 ani?nu am inteles dar macar am intrebat
omidutu
Postat pe 2 August 2009 00:24
De la: doris_cristea, la data 2009-01-09 10:08:34E atat de lung de scris ceea ce mi s-a intamplat...si una se leaga cu alta. Insa am nevoie sa ma ajutati pentru ca simt ca o iau razna.
De un an de zile sunt singura, toti barbatii de care mi-a placut s-a facut in asa fel ca nu s-au cuplat cu mine ci cu prietenele mele.
Insa ultima poveste prin care am trecut mi-a pus capac. Simt ca nu mai rezist ....vreau un sfat, vreau sa imi ziceti unde gresesc.
imi place de amicul din cercul de prieteni ai iubitului prietenei mele. i-am zis prieteneie mele si am rugat-o sa mai ma i-a cu ei in grup.
intre timp prietena mea si iubitul ei s-au despartit (iubitul ei a inselat-o cu secretara mea- pura coincidenta) iar ea ca sa se razbune s-a cuplat cu prietenul lui, tipul de care imi placea mie.
Nu stiu ce sa fac. Sunt intr-o stare deplorabila, nu dorm noaptea, nu mai am energie...nu-mi vine sa cred ca prietena mea face din astea.
nu stiu cum sa procedez sa trec peste asta, nu ma pot abtine in fata lor, sunt abatuta, plang ....ea si-a dat seama si mi-a tranit niste ironii acre si uracioase.
aseara a fost ceea mai groaznica. El, tipul de care imi placea, cu toate ca au decat o saptamana ...i-a dat masina aseara ...lucru pe care pe mine m-a socat.eu am stat 4 ani cu cineva si nu mi-a dat masina.
nu mai stiu ce s-a cred, asa de tare s-au schimbat vlorile morale?
tin sa precizez ca eu nu sunt vreo urata, slava domnului sunt bine proportionata, am o cariera la varsta mea pentru care altii ma invidiaza,am masina, imi permit haine pe care altii nu si le permit si totusi nu se prinde nici un barbat de mine.
un sfat?


Daca chiar esti asa cum zici atunci nu ar trebui sa iti bati capul, probabil va veni unul mai bun la tine.Si ce prietena e aia care stiind ce simti tu ti-o ia ea inainte?aia nu e prietena!dar ce persoana e aia daca se gandeste ca daca s-a despartit de prietenul ei sa se cupleze cu un prieten de-al lui ca sa il faca sa "sufere"?cata imaturitate si totodata o idiotenie!!!numai pustanii fac asta!
omidutu
Postat pe 2 August 2009 00:33
In primul rand rupe-te de grup...
O perioada stai singura cu gandurile tale si vezi ce iti doresti de la viata...
E greu, e foarte greu sa gasesti ce iti doresti, chiar daca aparent sunteti pe aceeasi lungime de unda...
Imaturitatea barbatilor se pare ca este aceeasi indiferent de varsta, pregatire, cultura...ma rog poate nu toti,...dar cea mai mare parte...
anca_53
Postat pe 2 August 2009 14:30
Ai sa ramai cu gandurile tale,
Si sufletul, plimbandu-se-n regrete,
Iar noptile vor scutura din poale,
Umbra dorintei tale, pe perete.

Dar tu tacerea ei n-o vei atinge,
Nici lacrimile , incercand cu mana,
Iar ingerul pe perna ta va plange,
Si uite-asa, va trece saptamana.

Ne pierdem viata-n imaturitate,
Si ne intoarcem in copilarie,
Cu florile iubirii refuzate,
Luate de altii-acum in custodie.
Ioana007
Postat pe 2 August 2009 20:09
daca vrei un prieten sau un barbat langa tine sunt disponibil
yanyacharberet
Postat pe 2 August 2009 20:31
FA CA BARBATII SA SE TINE DUPA TN NU TU DUPA EI.
vasy22
Postat pe 2 August 2009 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai grea decizie... 12 De la: Ioana007 5 Aprilie 2009 11:55
Nu stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:11
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
Sunteti rele 19 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:41
diferenta mare de varsta??? 22 De la: marimari 8 Martie 2009 22:15
Setari Cookie-uri