Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

ESTE NEBUNA FEMEIE??? CUM POTI SA TE MAI INTREBI ASA CEVA??? DU-TE UNDE VEZI CU OCHII NU TE UITA INAPOI, PORTEJEAZA COPILA!!!!!!!!!!!!!!!!
pop_alina_valeria
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:11
De la: rodica2, la data 2008-08-01 14:07:14Dupa o copilarie si o adolescenta nefericita, a urmat o casnicie si mai nefericita. Bine a spus cine a spus ca alegerile prost facute se platesc in viata. Pentru a scapa de un tata alcoolic si de o mamma dezinteresata (o pot numi mama doar din punct de vedere fiziologic), m-am casatorit. Am dat din pacate peste un barbat, copia identica a tatalui meu. Desi aveam un copil cu el si bani mai putini ca niciodata, am decis sa ma rup de abuzurile si de iesirile sale violenta. Pentru binele meu si al fetitei mele, am incercat sa o iau de la capat. Ne-am mutat in alta parte, stateam cu chirie si banii abia ne ajungeam... Am cunoscut apoi un barbat minunat care pentru prima oara a adus linistea si pacea in viata mea. Se purta frumos cu mine si cu fetita mea, ne-a oferit ajutorul sau si din punct de vedere financiar. Pentru prima oara, am crezut ca soarele a rasarit si pe strada mea. Intr-o z insa fetita mea a indraznit sa-mi spuna ca taticul ei 2 (asa ii spune)o mangaie in anumite zone. Nu am stiut ce sa cred pana cand intr-o zi m-am intors de la serviciu si l-am gasit deasupra patului, incercand sa-mi dezbrace fetita. Am inlemnit. Nu as accepta ca nimeni sa faca rau fetitei mele, insa sunt dependenta de el financiar si nu stiu cum ne-am descurca fara el.. Sa il cred cand spune ca nu o sa se mai repete?
capsunica
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:13
faci cea mai mare prostie daca ramai langa un asemenea om,chiar daca depinzi de el financiar. tu nu iti poti gasi de lucru?esti imobilizata la pat?copii sunt cel mai sfant lucru si merita sa le oferim o viata mai buna
capsunica
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:17
Categoric nu.Du-l la un doctor de ochi.Are grave probleme cu vederea.Daca el nu a vazut ca pe tine trebuia sa te abuzeze, inseamna ca are cataracta.Deoarece in aceste cazuri se confunda lucrurile si oamenii intre ei, trebuie tinut incuiat sub cheie in pivnitele penitenciarului de maxima siguranta saui la ospiciul de nebun pe post de curatitor de cartofi manual.Un coleg de-al meu, din cauza vederii, a cufundat-o pe nevasta-sa cu o furculita si a vrut sa faca dragoste cu ea.Nu i-a reusit.Acum are Polonezul gaurit si nu reuseste sa descopere unde este a doua gaura, desi l-a bagat in ligheanul cu apa, cu speranta sa-l lipeasca macar cu putin scoci.

Postat pe 14 Septembrie 2008 15:17
capsunica
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:32
este cumplit ce s-a intamplat, da-l pe mana politiei, si asigurati viitorul financiar, lupta pentru independenta ta financiara, copilul tau, fetita ta este mai importanta decat orice/oricine altcineva. este si viitorul ei in joc, ce alegeri va face ea, daca tu vei tolera asa ceva.
voi doua sunteti mai importante,cred ca iti este greu, dar lupta si vei reusi.
stiu ca mesajul tau este mai vechi dar sper totusi ca il vei citi. randurile de mai jos pe mine m-au ajutat intr-un moment dificil al vietii mele, sper sa iti fie de folos si tie:

" Nu uita niciodata ca pielea se increteste, parul incarunteste, iar Zilele se aduna in ani... Dar ce e mai important se conserva; forta si determinarea ta nu au varsta. Spiritul tau e cel care indeparteaza panzele de paianjen. Dincolo de orice punct de sosire e unul de plecare.

Dincolo de orice reusita e o alta incercare. Cat timp traiesti, simte-te vie. Daca ti-e dor de ce faceai, fa-o din nou. Nu te pierde printre fotografii ingalbenite de timp ... Mergi mai departe atunci cand toti se asteapta sa renunti. Nu lasa sa se toceasca taria pe care o ai in tine.

Fa astfel ca in loc de mila, sa impui respect. Cand nu mai poti sa alergi, ia-o la trap. Cand nu poti nici asta, ia-o la pas. Cand nu poti sa mergi, ia bastonul. Insa nu te opri niciodata."


Madre Teresa de Calcutta



viorica_2001
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:53
nu, nu trebuie iertat!..as propune pedeapsa cu moartea pentru barbatii care abuzeaza copii,..sunt destule femei pe lume cu care sa faca sex...ca mama si ca femeie sunt profund revoltata de aceasta situatie si nu am niciun fel de intelegere si iertare,
labora
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:14
esti tampita? in puscarie sa putrezeasca
lumi_casia
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:29
DACA A FACUT-O ODATA O MAI FACE SI A 2A OARA.... EU L-AS DA PE MINA POLITIEI.

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:22
Sigur nu esti normala!!!!daca ai fi mama stiai foarte bine ce ai de facut ,sau poate numai bugetul lui te intereseaza nu si fetita ta .
ESTI DE CONDAMNAT SI TU ALATURI DE EL
dyanapetrescu
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:05
un mesaj mai categoric nici ca se putea
ghelene_06
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:30
Buna Rodica
Intrebare :De ce nu dai nici un semn ?
papusika_72
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:55
Care Rodica????????????din moment ce nu a dat nici un semn de cand a postat acest subiect,nu crezi ca aceasta ,,Rodica`` nici macar nu EXISTA??????????
maryextra
Postat pe 20 Septembrie 2008 15:28
Nu inteleg ce mama esti... am si eu un copil dar daca cineva il atinge numai cu o palma a uitat ce inseamna fericirea... draga doamna nu este ban in lume sa ma faca sa accept asa ceva.. rusine daca mai stai sa te gandesti.... mananca paine si bea apa dar nu iti vinde copilul.. spui ca ai avut o viata grea si te inteleg... dar gandeste-te ce viata o sa aiba fetita ta daca creste intr-un ambient asa... stii vorba aia: saraci dar curati?
ioanadiana
Postat pe 21 Septembrie 2008 08:47
Asa ceva nu e de iertat....a incercat odata va incerca si a doua oara.Daca vrei ,iti poti creste si singura fetita...e mai greu...dar merita.Asta este parerea mea....hotarirea iti apartine.
catalina61
Postat pe 21 Septembrie 2008 09:41
Am senzatia ca ceva nu e in regula cu cele scrise de aceasta doamna,intreaba unde sa isi trateze unghiile,doreste un salon scump,apoi se vaita ca nu ii ajung banii si vrea sa lucreze in strainatate,iar apoi vine cu vestea despre fetita.Efectv ,are bani pentru tratamentul unghiilor, apoi nu are bani suficienti vrea sa plece in strainatate,dar pentru un trai decent,vrea sa isi sacrifice fetita.O mama normala,care isi iubeste copilul,il dadea pe mina politiei si pleca din acel loc fara sa se uite inapoi,nu mai statea sa puna pe internet o asemenea intrebare.Oare nu stia ce i se v-a raspunde?
catalina61
Postat pe 21 Septembrie 2008 10:09
SINCER..ar tebui sa-ti exfoliezi creierul
mimosa
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:23
Imi place pozitia si modul in care ai abordat problema.Asa sunt ploiestenii...
catalina61
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:28
acesta nu poate fi altceva decat un studiu de psihologie/sociologie sau ceva inrudit; poate "rodica2" isi da doctoratul in asa ceva si acesta este un studiu de caz... alta explicatie nu exista. Si nu intamplator se intereseaza de tratamentul unghiilor, intrebarea nu este plasata de loc intamplator, este esentiala in studiul dumneaei vis-a-vis de reactia subiectilor studiului, deci noi. Chiar puteti sa credeti ca o femeie isi creeaza un profil pe garbo ca sa intrebe ceva pentru care orice mama stie raspunsul, sau in orice caz un raspuns firesc?... acum suntem analizati si incadrati statistic in niste tipare cei ce dam raspuns. E bine asa Rodica2?
valivalcu
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:57
Apropo,cele doua subiecte au fost plasate pe Garbo pe aceeasi data,01.08 si cam la aceeasi ora,o mica diferenta de 5 minute.Eu sincer cred ca este o mare teapa.
maryextra
Postat pe 21 Septembrie 2008 20:12
s ar putea sa ai dreptate !!!!!!!!!!!!
si noi cadem in plasa .Hei Rodica mai esti pe aici ???????????????
Sau nici nu existi?!
dyanapetrescu
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:00
mai termina cu prostiile am impresia ca esti nebuna
ghelene_06
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:30
si tu esti putin cu capul
ghelene_06
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:32
Asta e topic la tzeapa. Am luat plasa de la rodica

Postat pe 23 Septembrie 2008 09:20
De la: Michael32, la data 2008-09-23 09:20:26Asta e topic la tzeapa. Am luat plasa de la rodica
ai dreptete 1000%%%%%%%% tapaaaaaaaaaaa

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:10
Bine zis am luat teapa.....
papusika_72
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:51
daca ati fi citit postarile si nu v-ati fi repezit la a raspunde ,vedeati ca, inca din pagina 1, ecoul a spus asta.

cititi ce se scrie , ganditi , discermeti si apoi la datul cu parerea . de asta avem cap. 'ast bostan , nu a fost creat de domnul doar pe post de umbrela ,ca sa nu ne ploua in gat .
si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:42
Luati partea buna din teapa pe care am luat-o.Daca este teapa atunci nici molestarea nu exista si atunci tot raul spre bine.Sper sa fi fost o TEAPA.
marianarascanu
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:59
doamne femeie pleaca cat mai repede de la el tu nu iti dai seama cand iti creste fata mai mare bine nu stiu cati ani are dar gandestete ce o sa se intample .

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:32
S-a deschis sezponul la vanatoare.Puteti sa impuscati ori ce vanat.Tepele le folosea numai Vlad Tepes, pentru a-i trage la raspundere pe boierii fanarioti.Cand nu avea din acestia, imprumuta de la banca.Mai ales de la acelea turcesti.De aici si denumirea cu care a intrat in istorie, de "Vlad Teparul"

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
unde gresim? sau ce nu stim? 167 De la: iasomia 2 Martie 2009 15:12
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
Prima iubire! 51 De la: garbo_19362 13 Septembrie 2015 17:51
ajutor!!!!!!!!!!!!!!!! 26 De la: Ioana007 25 Aprilie 2009 13:30
Setari Cookie-uri