nu pot sa inteleg daca este normal

Povestea a inceput de ceva timp cand totul era fara importanta .Ne vedeam zilnic vorbeam putin pana cand am observat ca ma priveste foarte atent fara sa-mi spuna nimic .Pe zi ce trecea privirile noastre se intalneau tot mai des,inima a inceput sa-mi bata tot mai tare,iar mai tarziu am inceput sa am furnicaturi in stomac,ce mai am inceput sa-l iubesc.ma trezesc noaptea si ma intreb cum de este posibil asa ceva?.Eu sunt casatorita am doi copii iar el este insurat si are trei copii,o nevasta foarte frumoasa(am vazut-o si de atunci incerc sa-l ocolesc).Uneori cand are ocazie ma ajuta cu diverse lucruri,iar eu ma port ciudat.Nu-mi doresc decat sa-i vorbesc , sa-mi spuna ce se intampla intre noi .I-mi iubesc familia nu-mi doresc nici o schimbare dar vreau sa ma linistesc. Cum sa procedez?
cytyon
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:08
cred ca ai doua obtiuni.
- lasi deoparte tot ce inseamna morala, familie, societate, si-i sari in brate, sau
- eviti sa-l mai intalnesti, daca-ti iubesti familia si o respecti pe a lui.
pik_nik
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:13
eu zic, intai sa plangi binee....si apoi sa privesti mai atent spre...familia TA!
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:20
Te privea foarte atent din cauza ca era miop.Asa se uita si Suzuki la catelusul lui Suzuka, de teama sa nu-i faca pipi pe cracii pantalonilor.Pe urma bataile de inima si fluturii din stomac se leaga de anumite defecte de functionare a inimii sau stomacului.Ai fost la doctor draga mea?S-ar putea sa ai probleme cu inima, si cu limbricii.E drept ca astia din urma nu flutura numai in stomac ci te mananca si mai jos.
Ioana007
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:22
..vezi sa nu te inseli singura..adica in viatza asta...unii avem o gramada de alegeri de facut...in timp ce unii nu au niciuna...functie de ce stim noi ca e bine sau nu...iar uneori chiar daca stim ca nnu e bine..continuam sa procedam cum stim ca nu trebuie..doar pentru ca noi simtim altceva decat stim...sigur ca se considera a fi anormal sa punem rationalul la gunoi de dragul simtirii...stiu ca unii regreta o viatza intreaga ca in unele momente cheie ale vietzii lor nu au procedat cum au simtit si ca au procedat cum au stiut ei ca trebuie sa fie..asha incat sa nu deranjeze lumea din jur..iara aia care au facut asha..ca au ascultat simtirea si nu rationalul..prea departe nu au ajuns...unii au ajuns departe..dar pe aia nu ii stie nimeni......
..in general parerile sunt impartite...situatiile deasemeni...iara tu ai o gramada de optiuni...din care poti sa alegi ce sa faci sau nu...functie de sistemul de valori morale..si nu numai//la care te raportezi.
garbo055472
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:30
si pentru ca ai naibi limbrici nu se astampara deloc,inclin sa spun inca de pe acum..."adio",ambelor familii...
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:35
Ai observad paradoxul alegerii? De ce daca ai in fata ta o gramada de optiuni, nu alegi dintre ele decat una singura?
Ioana007
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:39
adio ambelor familii....casa de piatra si fericire urmatoarelor....trei
eladaela
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:40
apoi sase, si uite asa prolifereaza familiile astea
pik_nik
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:42
adevaru e ca...parerea mea e ca...familiile alea 2 sunt duse din clipa in care unu sau amandoi au pus ochii unu pe altu...poti sa nu pui in practica actiunea in sine de a/ti insela partenerul la modul cel mai propriu si grosolan cu putinta..ala de ..daca esti prins in flagrant..bine ar fi sa te arunci de la balcon...dar asta nu o sa se intample ca doar aia 2 or fi asa destepti sa se duca unde nu ii stie nici vantu nici pamantu..asa ca s/ar putea sa nu fie prinsi niciodata si atunci teoretic nici o familie nu e distrusa....dar in esentza..cum ziceam sunt distruse deja din secunda in care aia doi nu se mai gandesc la ce au acasa..ci la ce ar vrea si ar putea sa aibe si nu au inca...
garbo055472
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:43
ai bai sunteti culmea...ce atata tragedie...de la ce?? de la niste priviri?
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:48
mereu mai exista o solutie, si in sensul asta, propun instituirea modelului "familii infratite"!
pik_nik
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:50
eeeee..nu cred exosta asa ceva!. ehee, de cate ori am plecat eu cu okii-n lacrimi ohohooo...si ma vedeau si colegii, si profii sii ce? am murit? insa de rusine as fi muritoricum
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:55
"Cosa nostra",ce sa mai....,dar cu alt gen de activitate
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:55
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-29 13:55:10eeeee..kk nu exosta asa ceva!. ehee, de cate ori am plecat eu cu okii-n lacrimi ohohooo...si ma vedeau si colegii, si profii sii ce? am murit? insa de rusine as fi muritoricum

..stai asha putin..tu la ce te referi? ca nu am dedus din ce ai scris...de ce plangeai in perioada aia??
garbo055472
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:00
pai...am duceam in franta...ma indragosteam.
dupa cateva luni...plecam la florentza...ma indragosteam. si iubeam si-n romannia pe cineva.,,, ce mai ramanea de facut??nu sa plngi?
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:04
Ma rog, nici eu nu vad drama in povestea asta.
Foarte bine si frumos ca "redevii adolescenta" - dar este pura atractie, n-a insemnat o poveste de dragoste, si este foarte probabil nici sa nu insemne vreodata.
Tu acum vorbesti de parca deja te-a cerut de nevasta... wake up.
Barbatii isi "testeaza" oricum puterea de seductie cu diverse personaje, si cam asta facem si noi (sau unele dintre noi) de multe ori fara nici o intentie. Nu dezvolta o obsesie din asta.
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:04
pai teoretic cica nu s/a dezvoltat nici o obsesie din asta...se vrea a se ajunge la o intelegere superioara asupra vietzii si asimtirilor umane care trec prin ea...dar eu nu consider chiar asha.....iara treaba asta cu testarea seductiei...fara a avea nici o intentie mai departe de atat e un cutit cu 2 taisuri.
garbo055472
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:10
depinde... poate fi si o chestie inocenta, in fond.
Daca esti obisnuit sa te joci cu cutitele, nu te tai.
Daca nu...
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:13
Eu "nu pot sa inteleg daca este normal" sa deschizi doua toapice de acelasi fel
sau, ma rog, cu acelasi titlu... dar se vede ca in celalalt te manca rau, da' rau de tot!
ready_vivus
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:15
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:16
draga mea,cytyon,nu te imbata cu apa de ploaie....tu ai o familie...el are un scop....
garbo067685
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:20
de ce sa facem atata tragedie dintr-o nimica toata?

poate ca iti faci prea multe iluzii...

intre voi nu se intampla nimic.
sora_ilsi
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:22
asa e cum spune 685:
tu ai o familie...el are un scop....
tu ai un neam... el are o tara....
tu ai! el n-are

sau e invers???
ready_vivus
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:22
io nu pot sa inteleg. odata ce ai inceput un drum...de ce sa te opresti mereu sa privesti in alta parte? banuiam ca viata trebuie sa aibe un urcus, nu o bataie de pas pe loc, da-n fine...
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:25
spune-i fetii ceva ce s-o ajute....da-i ceva idei...cateodata e chiar greu sa nu ai cu cine vorbi....sa nu ai de la cine primi un sfat,cred ca ea asta vrea acuma de la noi...hmmm>
garbo067685
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:26
spune-i fetii ceva ce s-o ajute....da-i ceva idei...cateodata e chiar greu sa nu ai cu cine vorbi....sa nu ai de la cine primi un sfat,cred ca ea asta vrea acuma de la noi...hmmm>
garbo067685
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:27
spune-i tu si noi comentam...
sora_ilsi
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:27
lasa'l drak' de "scop"...nu sintem in clasa a cincea.
Sint o gramada de femei pe lumea asta. Mai multe decit poti sa "scopezi" intr-o viata de om.
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:29

surioaro

bre, Q, ce dreaq ma mami, imi iei fatza? vrei sa ajungi nr.1 bag seama
ready_vivus
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 23 De la: Micass 17 Ianuarie 2009 11:14
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
IMI ESTE TEAMA CA SOTUL MEU V-A AFLA DESPRE TRECUTUL MEU 17 De la: Roxxynela 13 Aprilie 2009 01:10
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
Setari Cookie-uri