Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

unde e Elodia? gasiti-o pe Elodia. s-a oprit Cioaca intre Rucar si Brasov?
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:10
Nici nu trebuie sa te maigandesti sa ramai cu un astfel de om .Ia-ti fetita si nu te uita inapoi .Nu te gandi la bani ,totul se rezolva daca vrei dar mai importanta e viata si linistea copilului tau .
marinela_diana
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:22
Chestia cu banii iese din calcul. Puteai sa ai un milion de euro pe luna - situatia era aceeasi. Ma tem ca daca ramai cu individul respectiv, igiena mentala a fetitei tale va fi grav si ireversibil afectata. Copilaria este cea mai sanogenetica perioada a vietii si fetita ta inca e ok, dar oare pentru cat timp? Tipul e sociopat si nu se va opri la atat.

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:34
Ce tampenie.Cum poate sa mai ceara parerea despre asemenea situatie?Femeie esti dusa rau,rau.
sorina_barbie
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:30
Spui ca ai renuntat la sotul tau,pt binele vostru,fara sa te gandesti la situatia materiala,deci se poate.Asa cum se poate si acum,in situatia de fata.Insa,eu tot nu pot sa-mi revin...cum de ai stat sa te mai GANDESTI,daca sa-l parasesti sau nu.......nu te supara,stiu ca e f greu,in ziua de azi,sa cresti un copil,mama singura,dar la ce te mai chinui daca tu il supui la raul suprem?Baga-ti mintile-n cap,ia-ti copilul si pleaca!!!!!!!!
klarra
Postat pe 5 Septembrie 2008 23:57
de Lorena Bobbit auzit-ai?...feed the ducks.
maria1
Postat pe 7 Septembrie 2008 05:38
:)) Prea tare! Dr Ciomu in versiune feminina. Nu-i da sfaturi din astea "crestinesti" ca s-ar putea sa le puna in practica si sa se aleaga cu ani buni de puscarie. Chestia cu nebunia temporara care a salvat-o pe Lorena Bobbit de la inchisoare e la moda in sistemul juridic american nu si pe meleagurile noastre. Deocamdata cea mai buna metoda este sa-l lase de tot. Acum serios vorbind - nu l-a parasit pana acum? S-ar putea sa faca mai rau decat Lorena, cand va sosi intr-o seara acasa si-l va vedea pe nefericit facand sex cu aia mica.

Postat pe 7 Septembrie 2008 08:32
Stiti ce nu pot intelege eu nici daca ma strofoc un an lumina? Cum naiba poate o femeie normala sa ramana cu un asemenea individ? Aici nu mai e vorba de orgoliu si alte alea, ci de viitorul copilului ei. In aceeasi categorie se incadreaza si urmatoarea intrebare: cum pot unele femei sa traiasca alaturi de barbati care le bat, unii dintre ei sistematic? Oare in numele dragostei? Care dragoste? Traim intr-o lume ciudata.

Postat pe 7 Septembrie 2008 08:38
Daca spui intr-o lume nebuna, te apropii.

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:27
A gresi e omeneste, dar nu si in situatia asta.

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:55
Chiar crezi tot ce a scris acolo?... eu, sincer, nu.
anakin
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:55
Si daca incerca s-o dezbrace ca sa-i schimbe hainele si s-o culce? La asta nu m-am gandit pana acum. Poate Anakin are dreptate si nu tot ce a postat mama reflecta 100% realitatea. Daca se exagereaza um pic?

Postat pe 8 Septembrie 2008 00:27
draga asa zisa mama!
daca ptr. tine conteaza situatia TA financiara si nu viata, viitorul copilului tau , atunci nu te poti numii MAMA.
sau minti sau esti idioata, dumnezeu le da copii unora ca tine si nu ii meritati.
daca iti iubesti intradevar fetita, SALVEAZ-O!!!!!!!!!!!!!!!
viky
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:12
..si daca tot te gandesti la bani...De ce nu il dai tu in judecata pe...nici nu stiu cum sa-i spun...ca daca l-as numi animal...cred ca as jigni animalele...si poate scoti niste bani frumosi si-ti rezolvi "problema financiara"...Iar daca pana acum nu ai plecat de langa "chesia" aia alaturi de care iti "traiesti" viata...hmmmm Din punctul meu de vedere...asta poti fi tu si...aici sta fetita ta..
to_be_lost
Postat pe 8 Septembrie 2008 16:40
o doamne! nu este de iertat.. poate ca intr-o zi..doamne fereste o sa iti para rau ca nu ai pus punct. lasa-l!!! sunt convinsa ca te vei descurca bine si fara el, trebuie.
niciodata nu trebuie sa zicem ..noi femeile ca suntem legate financiar de un barbat! nu! trebuie sa faci in asa fel sa te descurci si sa faci ceea ce e bine pt tine si fetita ta! mai ales pt fetita ta!
ai grija de tine
_andreea_
Postat pe 8 Septembrie 2008 20:38
e ciudat modul de a reactiona al oamenilor. ne place sa fim cititi insa, cand e vorba sa citim...mai greu. un forum inseamna o dezbatere -din cate stiu eu - privind un anumit subiect si nu o suma de pareri, "trantite" de-a valma . lumea apare si nu citeste decat prima postare. daca s-ar fi citit macar prima pagina , s-ar fi vazut ca e "teapa "acest subiect.ecoul a observat ceva interesant si adevarat . dar ce conteaza? hai cu parerea !
si_totusi
Postat pe 8 Septembrie 2008 21:54
trebuie ca esti cu capul cocoana, tot atit cit si el. Sa-ti pui asemenea intrebari, cind ala mai avea putin si-ti viola copilul. N-ai bun simt nici tu ca dragoste de mama.. ce sa zic..macar din bun simt si-ti vine sa-i crapi capul unui asemenea specimen..e pedofil tanti...uite-te la reactia barbatilor de pe aici si o sa-ti dai seama cit esti de deplasata. Mie mila de copila aia... e abuzata de 2 ori, de tine (daca nu stiai neglijarea e o forma grava de abuz) si apoi de cretinul de linga tine. La munca cocoana.. si nu-ti mai plinge de mila.. hai ca m-am enervat
gabitzza
Postat pe 9 Septembrie 2008 10:57
ecoul & totusi au dreptate - topic la teapa!

Postat pe 9 Septembrie 2008 15:15
Cititi ce a scris ECOUL pe prima pagina. Am luat toti teapa. Subiectul e la vrajeala

Postat pe 11 Septembrie 2008 11:49
Va dati seama ca acel copil e lipsit de aparare?? Langa un nenorocit si o persoana ce ar trebui sa-i fie MAMA si sa O PROTEJEZE de orice rau??? Va dati seama ca e un copil lipsit de aparare in casa unor nebuni? Asta ar trebui raportat la Politie! Madam Rodica, ai grija de copilul tau si lasa-l pe nenorocitul ala! Ca Dumnezeu te vede ce faci ca nu iti aperi copilul....

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:45
nu. asa ceva nu se poate trece cu vederea. e o solutie.112

Postat pe 13 Septembrie 2008 09:29
Exclus!!! Trebuie sa stii ca este de datoria ta sa-l denunti; daca nu poti...paraseste-l! Cauta un job mai bine platit...tu stii care sunt datele problemei dar...trebuie sa-l parasesti!!! Doamnee biata copila!Nu poti sa accepti asa ceva,,,nici sa crezi in promisiunile lui..stii bine ca nu s-ar tine de cuvant!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 23:06
Dependenta financiara de acest om nu este mai importanta decat viata copilului tau. I-ati inima in dinti si copilul cu tine si dispari din viata acestui "om". Fi o femeie puternica si mergi mai departe, asa cum ai facut-o prima data cand ai plecat de langa sotul tau. Curaj si cu Dumnezeu inainte, el sigur te va ajuta.
santeo
Postat pe 14 Septembrie 2008 07:35
Buna Rodica2

Acest lucru cu fetita ta nu ieste de iertat mai ales ca nu ieste tatal ei bun ,el a spus ca nu se mai repeta dar nu-l crede ptr ca se pote repeta si poate va fi prea tarziu sa ei o decizie asa ca ea deciziz acum,multa noroc si sanatate
papusika_72
Postat pe 14 Septembrie 2008 08:31
Fratilor,nu credeti ca este ceva curios ca aceasta RODICA2 care a postat acest subiect? nu da nici un semn de viata,,,,,,,,,nici ca ar fi de acord cu ce spunem noi pe forum,nici ca ca nici ca ma
maryextra
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:01
Cu asemene parinti ne mai miram de ce e lumea plina de prostitutie infantila.daca parinti nu isi protejeaza copii atunci cine sa o faca ?
yavrum
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:02
pai parca ii trebuiau bani pentru manichiura ca vezi duamne i se exfoliaza unghiile...Cum sa-l lase pe ala?
elle
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:38
Doamne, cum poti sa-l crezi ca nu va mai incerca sa se dea la copilul tau??? Femeie, ai reusit o data, vei reusi si a 2 si a 3 oara sa te descurci. Cati ani are fetita ta? Nu lucrezi? Ai probleme ...fizice? Nu poti gasi 2 servicii, eventual?
Cu atat mai mult ca tu deja ai avut o copilarie nefericita, cu o mama dezinteresata, pt simplul fapt ca esti CONSTIENTA de toate astea, ai dreptul mai intai MORAL de a-ti proteja fiica. Nu-si are rostul intrebarea ta, pt ca, e clar, acel individ are probleme de natura psihica, comportamentala, etc, etc. Vrei sa-ti distrugi copila? Pt ce? Pt bani? Pt situatia financiara a halal sotului tau?Pt ce are el in pantaloni iarta-ma, pt tine sau pt (Doamne, mi-e groaza sa spun!)fetita ta? Poti sa te ridici de-asupra acelei mame pe care din pacate tu ai avut-o.
Iarta-ma daca te-au deranjat vorbele mele. Intentia mea a fost sa pricepi ceva. Daca vrei, mai vorbim. Apropo, si eu imi cresc SINGURA o fetita care acum are 4 ani (ma ajuta si MAMA mea, e-adevarat) si unul din motivele pt care nu indraznesc sa-i aduc un alt tata este tocmai asta, teama de a nu pati ceea ce patesti tu acum. Prefer viata mea asa decat ceea ce traiesti tu.
Lori, Rm. Valcea
lazaroiu_loredana
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:41
nu va mai agitati atata ca "doamna"rodica tot cum crede ea de cuviinta va face.se gandeste doar la binele ei si nu al fetitei si va actiona in consecinta.de ce sa se mai oboseasca cu un job cand are un monstru ce ii aduce acasa?inchide ochii si se lafaie in bani.o astfel de femeie nu poate fii mama.FEMEIE DESCHIDE-TI OCHII SI MINTEA!AI AJUNS LA VARSTA ASTA SI NU GANDESTI DELOC!tu nu meriti nici bani,nici copii,nici nimic.pacat de fetita aia nevinovata ca s-a ales cu o "mama"ca tine.
rora_24
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:39
poveste frumos inventata,nu cred o boaba,ce mama ar face asa ceva,din momentul ce a avut curajul si forta de a pleca de lanaga un prost,si-a platit singura toate cele acum nu poate,ca are nevoie de bani.minciuni daCA O IEI LOGIC
kalis27
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
relatie dubla 149 De la: VILLAS1189 19 Februarie 2009 09:47
l-am inselat, am luat gonoree 33 De la: tutankhamon 12 Februarie 2010 21:33
Copil fara tata 150 De la: garbo_394609 7 Februarie 2014 15:46
casatorie cand dicteaza mama? 104 De la: foreverme06 3 Mai 2009 22:04
Setari Cookie-uri