Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

M-am hotarat sa-ti scriu dupa ce am vazut toate sfaturile primite si m-am gandit si la situatia mea, care nu-i tocmai una placuta.Doua lucruri it spun
1. barbatii nu se schimba pentru nimic in lume si zic asta desi am doar 24 de ani si deja am trecut prin momente in care am vrut sa o termin cu viata, dar mi-am zis ca e prea frumoasa ca sa fac una ca asta( tinand cont ca am fost singura ,nimeni nu m-a incurajat la problemele care le-am avut)
2. ia aminte si tine cont de majorotatea sfaturilor care le-ai primit.
eu_butterfly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:51
hai,ma!mi-am luat teapa!nu pot sa cred ca-am insistat sa citesc toate cele 8 pagini de mesaje.............si am pierdut o gramada de timp,doar ca sa vad daca femeia mai are ceva de zis........problema nu-i ca le-am citit,ci ca eu citesc pe litere...........a fost greu..........
andra_sara
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:54
.... ce oameni, ce caractere ....!!!!!!!!!!!!! Miss rodica2, este disparuta de pe mapamond. A pus si ea un mesaj .. v-a dat de lucru la toti, si pe urma ... a plecat in lume! De ce va agitati pentru idioteniile unei femei de joasa speta??? ... Mie mi s-a parut bizar atunci cand a pus problema cu iertatul .... Daca pe ea ar viola-o cineva ... (ursul, extraterestrul si alte fiinte .. bune voitoare), l-ar ierta?? Sa inteleg ca i-ar si multumii, si i-ar fi dat si o suma frumusica de bani pentru efortul depus din partea violatorului! ....E o mare vrajeala in tot ce a scris ea acolo, si unii dintre noi, ne agitam degeaba la prima citrire a anuntului.
Oameni buni, cred ca problemele voastre sunt mai importante decat problemele altora .... asa ca rezolvati-le inainte pe ale voastre, si pe urma da-ti curs altor probleme. E cel mai bine pentru voi si pentru cei din jurul vostru!br />

Bafta in continuare, si nu mai fiti naivi/naive ... dragii mei/dragele mele!

P.S: Super tare faza ... "Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?" .. Rodica2, multumesc pentru distractie si de terapia de ras ...
dede2004
Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:58
PENTRU RODICA2...Parerea mea este sa nu mai stai cu el o clipa (cine a zis ca NARAVUL DIN FIRE NU ARE LECUIRE a zis)iati u job si ai sa te descurci trebuie sa ai incredere in tine si dimineata cand te scoli te uiti in oglinda si-ti zici ca esti puternica si te vei descurca pentru tine si fetita ta ,poate sa ramana cu traume pe toata viata ,de ce iti spun? pentru ca baiatu meu avea 3 anisori cand tatal lui ma batut si a vazut toata scena si acum la 22 imi zice ...mami vad si acum scena cand tea batut taicamiuasa ca tu trebuie sa ei o decizie foarte inteleapta pentru fica ta sa nu fie mai rau .TE PUP AI GRIJA.
2407
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:28
ma mira ca inca te intrebi ce sa faci,cand este destul de clar.
acest om va mai face si din pacate va duce fapta mai departe, retine, disapri din calea lui
gandeste-te la fetita ta care va fi traumatizata pe viata.
nu depinzi de nimeni, doar de tine.mai i-ati un job si gata.
nu permite sa ii faca rau.
mirelami2003
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:44
Draga mea, chiar daca depinzi de el financiar, nu te lasa, lucreaza pana pici i-ati multe servicii, dar fericirea fiicei tale ii mai importanta ca si orice. Nu-i distruge copilaria pentru un nesimtit, care poate face asa ceva sa profite de un copil nevinovat. Aigrija de tine si mai ales de fetita. Te pup:*:*.
Arybebe
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:28
Doamne fereste nici intr-un caz.....cum sa ierti un asemenea specimen?Nope....eu nu as putea sa-l iert....

Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:21
esti degenerata pe bune daca mai stai sa te gandesti daca sa-l ierti
.Tu te ierti p tn iertandu-l pe el?copilul mai important decat el
Nu-l ierta deloc.
Abs deloc
esti o mare idioata daca o faci

patricia_luk
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:50
fetele, rodica cred ca-si pileste unghiile. nu a mai dat nici un semn de viata.
si_totusi
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:43
Esti NEBUNA????????????? barbati sunt pe toate drumurile. Temina urgent cu el. Tot ce e mai prezios pe lumea asta este copilul tau.
Eny31
Postat pe 30 Noiembrie 2008 07:38
Mare ti-e gradina, Doamne !!!
Carmen_O
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:04
ok. si io cum ma mai opresc din ras fratilor??? puneti voi punctuatie si alea alea, ca nu mai vad de lacrimi si ma dor si ochii de atata ras. rodica nu a plecat. e la un job - blowjob, handjob, altjob sau vreo sextindere ceva - in trei cu fisa si barbacsu....
catwalk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:49
poate s-ar fi asteptat la un rasp de genul urmator: da, iarta-l, doar cine nu-si doreste sa ii fie copilul abuzat? abuzurile sunt mana cereasca! cred ca ar fi de dorit sa il lasi sa abuzeze el primul, apoi poti incerca si tu ceva, dar decat daca ai ungiile facute, si eventual, faceti niste filme cu minori. nu? ar da bine? dar tine minte! unghiile facute! iar cand te plictisesti, ii dai papucii aluia, o scoti pe asta mica la pod, ai si bani si nici tati 2 nu mai abuzeaza copilul! vezi ce simplu! iarta-l! si poti chiar sa mai faci vreo 2 fetite! cat sa iti ajunga de o viata linistita, fara batai de cap si alte probleme de-astea de 2 bani. tine minte, pedofilii platesc bine! cu cat mai mici cu atat mai bine facute unghile!

ce oameni....

chibritzel
Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:59
Pt Rodica2

Cred ca nu e reala situatia, cred ca e inventata, nu se poate ca o mama de fata sa poata sa mai si povesteasca. Eu, una, l-as fi apucat direct de testicule, sa le distrug, iar apoi l-as fi dat afara...
natalita
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:27
ce credeti, incercam sa facem un portert robot al celor care posteaza ceva de genul:"femeieeee!!! esti nebuna!!!" si mai ales deja celebrul "trezeste-te!!!", evident, scris cu multe semne de punctatie, ca sa dea substanta.
Eu as spune asa : femeie cu profil caucazian, inteligenta sub medie, probabil mare consumatoare de telenovele romanesti de pe acasa, personaj favorit, probabil unul din "Inima de tigan" - credeti-ma, alt titlu nu mai stiu, care e telenovela la moda acum??-, asa, pe langa asta, sunt ferm convins ca studiile liceale le-ar fi terminat dar l-a intalnit pe el la 17 ani si a fugit in lume, iar acuma este in clasa a XIII-a la seral. Daca a absolvit liceul , lucru greu de crezut, unde sa zpunem ca lucreaza? in alimentatia publica sau e casnica de profesie? in proprotie de 50% are un borac de maxim 6-9 luni in preajma ei, iar navigatul pe internet este noua ei descoperire. Vocabular limitat, compus in mare majoritate din interjectii gen "of, doamne!" care probabil spune mai multe decat credem noi ca ar spune, si detinatoarea adevarului absolut prin excelenta, lucru pe care tu nu ai nici o sansa in deceniul asta sa il cunosti.
Se mai baga cineva?
anakin
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:12
Nu pot sa cred ca inca te mai intrebi ce ai de facut?? ESTE MAI IMPORTANTA SITUATIA TA FINANCIARA SAU SIGURANTA COPILULUI TAU???? NICI MACAR NU TREBUIA SA INTREBI CE AI DE FACUT! SPER CA AI INTELES DIN SFATURILE CELOR DE AICI CA COPILUL TAU EST ECEL MAI IMPORTANT IN VIATA TA! SPER CA TU SA SIMNTI ACEST LUCRU!
corainna
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:37
rodica nu mai este suntem doar noi cei care citim si scriem pe forum pe tema lansata de ea a raspuns la careva?
simonacaplescu
Postat pe 1 Decembrie 2008 02:26
lucru cert aci,vorbiti singuri,nu de alta dar rodicuta e prea ocupata ca sa mai arunce un ochi la sfaturile voastre,din pacate ignorata se perinda la tot omu' dar cand e vorba de copii,imi sta mintea-n loc,si ea se intreaba daca sa-l ierte,buna poanta!
cata prostie mai trebuie sa vad in lumea asta....bleah!
i-o taiam si i-o indesam pe gat,mama masii de schizofrenic!
si ea o dobitoaca!
nicoll
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:21
fetele,

sunt multe teme de larga audienta aici, pe forum, la care initiatorii nu au mai scos un cuvintel,eu zic ca pur si simplu ni se dau teme...


asta nu inseamna ca in viata.. nu gasim tati (chiar naturali)care isi abuzeaza fetele...oho...

naspa..ce trebuie facut? ehhh..din pacate si diavolitele de copile isi descopera sexualitatea si incep sa agite barbatii,ehhee,he,he...ala baut un pic..aia mica se tot da cu courul pe langa el,mai ales daca nu este copila lui,ce-a avut si ce-a pierdut?

animale...ce vrei..

iasomia
Postat pe 1 Decembrie 2008 19:47
Rodica draga, cred ca problema banilor nu e singura si cea mai grava problema a ta, tu ai una FFFFFFFFFF MARE si nu este de ordin financiar ci PSIHIC. Scuza-mi sinceritatea, dar cred ca-ti liseste ceva !!! Esti de un egoist iesit din comun, iti vinzi propria fiica doar pentru a te descurca mai bine ?!? Draguto, .... gasesti pe toate drumurile, dar mame adevarate care se sacrifica pt copii, mai rar ! O coaja uscata de paine de aveai, de erai o mama adevarata, o imparteai cu ea, nu o vindeai !!!!!!!!!!!!!!!
constantinescuadina73
Postat pe 1 Decembrie 2008 21:25
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:46

super,catwalk....enumeratie buna,mor de ras.
nicoll
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:34
DOAMNE FERESTE! CUM SA-IERTI ????????? atata timp cat ai doua maini esti capabilasa te intretii snguta. Atat pe tine cat si pe puisorul tau. DOAMNE CE TICALOS!!! LASA-L IN DUMNEZEUL LUI !
ancu_du
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:30
o mama adevarata nici macar nu ar pune aceasta intrebare,scz poate sunt prea dura dar copilul trebuie pus pe primul plan.eu nu as putea sa il iert niciodata.scz inca o data.imi pare rau ca a trebuit sa ti se intimple un lucru groaznic cum e asta,care distruge o familie, dar copilul e mai important
tamelly
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:13
De la: ancu_du, la data 2008-12-02 11:30:47DOAMNE FERESTE! CUM SA-IERTI ????????? atata timp cat ai doua maini esti capabilasa te intretii sngura. !


deci sa inteleg ca aici i se sugereaza eficienta unui handjob, nu?
anakin
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:25
Oh da....mare dreptate ai, Anakin. Cat despre subiect, ce sa zic, mi se pare ca e facatura. A mai fost acum un an un subiect "fierbinte" despre o fufa care avea o relatie cu ginerele ei. Ginere cam vitreg ca personajul era mama vitrega. Si tot asa a explodat forumul,cu diverse tanti care o sfatuiau de bine si ii ziceau de dulce. Tot asa si cu rodicuta. A lansat bomba si a disparut. Constat ca oamenii sunt previzibili. Daca arunci asa ceva pe net se inflameaza toata lumea, dar nimeni nu mai apuca sa se intrebe daca nu cumva e o intoxicatie. Cred ca e un mod de a intretine interesul cu subiecte fierbinti. Persoana nu e reala, ca altfel ar fi participat la discutii. Asa a facut si persoana despre care povesteam, parca Anca o chema. Si ea debitase o tampenie tip "unghii", a afirmat ca arata "foarte bine" pentru varsta ei. Imi amintesc ca nevasta-mea radea cu lacrimi cand citea postarile. Si mi se pare ca a sesizat cineva si atunci ca e un subiect la comanda. Oricum, Rodicuta e pistol cu apa pe langa Elodia.

Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 9 Decembrie 2008 21:21
esti o nebuna.tu nu te poti numi mama.ce vrajeala ai in tine ,,depinzi de el financiar,, esti cu capu .cand esti mama, te mai gandesti la tine?esti un animal cu chip de om esti o nenorocita.si o cv.perversa scuze dar e adevarat

Postat pe 10 Decembrie 2008 13:56
oare l-a iertat? ca e ceva vreme de cand se tot intreaba sau nu s-o fi uscat oja?
si_totusi
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:46




cine stie?!
nicoll
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:17
De la: rodica2, la data 2008-08-01 14:07:14Dupa o copilarie si o adolescenta nefericita, a urmat o casnicie si mai nefericita. Bine a spus cine a spus ca alegerile prost facute se platesc in viata. Pentru a scapa de un tata alcoolic si de o mamma dezinteresata (o pot numi mama doar din punct de vedere fiziologic), m-am casatorit. Am dat din pacate peste un barbat, copia identica a tatalui meu. Desi aveam un copil cu el si bani mai putini ca niciodata, am decis sa ma rup de abuzurile si de iesirile sale violenta. Pentru binele meu si al fetitei mele, am incercat sa o iau de la capat. Ne-am mutat in alta parte, stateam cu chirie si banii abia ne ajungeam... Am cunoscut apoi un barbat minunat care pentru prima oara a adus linistea si pacea in viata mea. Se purta frumos cu mine si cu fetita mea, ne-a oferit ajutorul sau si din punct de vedere financiar. Pentru prima oara, am crezut ca soarele a rasarit si pe strada mea. Intr-o z insa fetita mea a indraznit sa-mi spuna ca taticul ei 2 (asa ii spune)o mangaie in anumite zone. Nu am stiut ce sa cred pana cand intr-o zi m-am intors de la serviciu si l-am gasit deasupra patului, incercand sa-mi dezbrace fetita. Am inlemnit. Nu as accepta ca nimeni sa faca rau fetitei mele, insa sunt dependenta de el financiar si nu stiu cum ne-am descurca fara el.. Sa il cred cand spune ca nu o sa se mai repete?
>>AM CREZUT CA TE-AI DESTEPTAT SI DISPARE O ASA CRETINA INTREBARE..."sa-l iert???" pai NU AI MAINI,PICIOARE ,NEURONI???? TU ESTI CAPABILA SA-TI DISTRUGI COPILUL !!!! EU TI-AS LUA COPILUL !!!

Postat pe 16 Decembrie 2008 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
colegul de birou 97 De la: vieru_cezar_iasi 9 Februarie 2009 02:03
1 de la casatorie 34 De la: Ioana007 5 Iulie 2009 16:23
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
unde gresim? sau ce nu stim? 167 De la: iasomia 2 Martie 2009 15:12
Setari Cookie-uri