Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

Lehaci, citeste mesajele de pe pagina

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:40
crezi ca se poate decadea mai jos , oricum daca te intrebi sa-l ierti sau nu reiese ca nu esti normala la cap , si-ti spun asta fara a avea cea mai mica intentie de a te insulta sau ofensa .....incearca sa iei viata in piept din nou si nu-ti mai plange de mila .....bafta si nu uita ca nu esti singura
shane
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:32
Cata dreptate are si totusi. Ce usor iti dai seama daca cineva a citit sau nu mesajele celorlalti.

Postat pe 28 Septembrie 2008 11:33
nu mai insista Falcone, unii poate nu au timp, altii poate nu cred ca parerea altcuiva conteaza, intra si ei, citesc "lacramatia" femeii in necaz, pac-pac pun de-un raspuns care -sa fii sigur- conform parerii individuale este cel mai bun, apoi ies multumiti ca vorba ceea, au rezolvat-o si pe asta. Ma rog, poate sunt rea, pot fi multe cauze pt. care un om procedeaza asa.. Eu de-un paregzamplu, tot intru sa vad daca nu apare Rodicuta la confesiuni sa ne spuna eventual rezultatele studiului la care am participat ca subiecti... vezi dara, intr-o forma sau alta fiecare tine la parerea lui. Nu sustin ca alta posibilitate nu exista, dar pana cand nu revine Rodicaaaaaaaaaaaaa2, toate sunt doar scenarii alternative....
valivalcu
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:26
Falcone, nu ti-e bine? numai pe mine ma corectezi ,nu ti-a cerut nimeni parerea ce am scris eu,eu de mult nu am mai citit si scris romaneste, si nici nu prea am vorbit, decat la telefon cu ai mei in tara.

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:50
Nu poate decadea mai jos, decat daca are pivnita la casa.Uneori ma intreb de ce decaderile astea nu se pot face in sus, sau macar in lateral.Un betiv avea o sticla de bautura in mana.Dupa ce a baut-o pe toata, a aparut in stirile de dimineata la politia va informeaza:
"Un boschetar a fost gasit in boschetii din fata primariei.Se presupune ca omul a decazut lateral, deoarece avea o sticla de palinca in mana dreapta si una cu diluant in pantoful stang.Se pare ca a violat fara scrupule banca din parc, apoi o tufa batrana care pastea linistita printre flori si cainii comunitari rataciti pe acolo, si care cantau noaptea cantonete si dansau din buric, ca sa nu inghete de foame.Daca se va dovedi acuzatia de viol, infractorul risca intre cinci si cinsprezece ani inchisoare."

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:58
De la: vanghelis007, la data 2008-09-28 17:58:29Nu poate decadea mai jos, decat daca are pivnita la casa.Uneori ma intreb de ce decaderile astea nu se pot face in sus, sau macar in lateral.Un betiv avea o sticla de bautura in mana.Dupa ce a baut-o pe toata, a aparut in stirile de dimineata la politia va informeaza:
"Un boschetar a fost gasit in boschetii din fata primariei.Se presupune ca omul a decazut lateral, deoarece avea o sticla de palinca in mana dreapta si una cu diluant in pantoful stang.Se pare ca a violat fara scrupule banca din parc, apoi o tufa batrana care pastea linistita printre flori si cainii comunitari rataciti pe acolo, si care cantau noaptea cantonete si dansau din buric, ca sa nu inghete de foame.Daca se va dovedi acuzatia de viol, infractorul risca intre cinci si cinsprezece ani inchisoare."
no comment

Postat pe 29 Septembrie 2008 09:24
valivalcu, asa este. ai perfecta dreptate.


Lehaci, in primul rand nu te-am corectat, ci ti-am atras atentia asupra faptului ca e topic la tzeapa. Daca citesti mesajele anterioare, vezi ca am mai incercat sa zic si altora, pentru ca si mie la randul meu mi s-a atras atentia in acest sens.

Postat pe 29 Septembrie 2008 10:32
VANGHELIS ESTI PREA TARE!

Postat pe 29 Septembrie 2008 10:45
Vinde-te pe tine nu copilul.A cerut ea sa vina pe lume?Ai facut-o ca sa ai grija de ea !Nici pentru toti banii sau barbatii din lume nu risca viata copilului.Eu eram in puscarie daca eram in lucul tau ca ii muscam beregata pentru copil.daca il ierti ai certitudinea ca fiica ta e in siguranta cu el?Sau ai sa te intrebi unde o atinge?AAAAAAAA mai bine cand stii ca e singura cu el dai telefon si-i spui sotului"nu uita n-ai voie s o atingi".TIMOREZI COPILUL TOANTO!
anghelescu_adriana
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:29
incepem cumva sa ne jicnim,sau am inteles eu gresit? nu inteleg de ce m-ai facut nebuna????
maryextra
Postat pe 7 Octombrie 2008 19:57
chiar daca este un topic la tepa ,aceste cazuri chiar se intampla in Romania si nu numai .
Ceea ce pe mine ma socat aici Mama si Fica amandoua se prostitueaza .mutter und tochter.

http://www.youtube.com/watch?v=zO9aJKI3Jhk&feature=related
sau ceva de genul

http://www.youtube.com/watch?v=TFGt6uy-Lnk&feature=related

imi pare rau ca nu am gasit in romana .



ultima este chiar povestea de mai sus .
cine doreste ii pot traduce .
chiar va rog sa va uitati
yavrum
Postat pe 8 Octombrie 2008 11:30
De la: anghelescu_adriana, la data 2008-10-01 23:29:35Vinde-te pe tine nu copilul.A cerut ea sa vina pe lume?Ai facut-o ca sa ai grija de ea !Nici pentru toti banii sau barbatii din lume nu risca viata copilului.Eu eram in puscarie daca eram in lucul tau ca ii muscam beregata pentru copil.daca il ierti ai certitudinea ca fiica ta e in siguranta cu el?Sau ai sa te intrebi unde o atinge?AAAAAAAA mai bine cand stii ca e singura cu el dai telefon si-i spui sotului"nu uita n-ai voie s o atingi".TIMOREZI COPILUL TOANTO!


dyanapetrescu
Postat pe 8 Octombrie 2008 18:12
Bestiile se gasesc intotdeauna in afara legii.Trebuiesc starpite fara mila.

Postat pe 9 Octombrie 2008 08:14
Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:24
Apropo de ,,prestari servicii`` ma ocup de inmatriculari auto,cine are nevoie poate apela cu toata increderea,dar cu o singura conditie,,,,,,sa fie din Bucuresti . Va doresc o zi buna
maryextra
Postat pe 11 Octombrie 2008 18:38
ma numesc dorina am 50de ani parerea mea este sa renunti la el ptr totdeuna ca daca a incercat odata mai incearca si o sa-ti para rau ca nu ai facuto cind trebia da-l dracu de nemernic
dorinaradu14
Postat pe 12 Octombrie 2008 15:42
De la: rodica2, la data 2008-08-01 14:07:14Dupa o copilarie si o adolescenta nefericita, a urmat o casnicie si mai nefericita. Bine a spus cine a spus ca alegerile prost facute se platesc in viata. Pentru a scapa de un tata alcoolic si de o mamma dezinteresata (o pot numi mama doar din punct de vedere fiziologic), m-am casatorit. Am dat din pacate peste un barbat, copia identica a tatalui meu. Desi aveam un copil cu el si bani mai putini ca niciodata, am decis sa ma rup de abuzurile si de iesirile sale violenta. Pentru binele meu si al fetitei mele, am incercat sa o iau de la capat. Ne-am mutat in alta parte, stateam cu chirie si banii abia ne ajungeam... Am cunoscut apoi un barbat minunat care pentru prima oara a adus linistea si pacea in viata mea. Se purta frumos cu mine si cu fetita mea, ne-a oferit ajutorul sau si din punct de vedere financiar. Pentru prima oara, am crezut ca soarele a rasarit si pe strada mea. Intr-o z insa fetita mea a indraznit sa-mi spuna ca taticul ei 2 (asa ii spune)o mangaie in anumite zone. Nu am stiut ce sa cred pana cand intr-o zi m-am intors de la serviciu si l-am gasit deasupra patului, incercand sa-mi dezbrace fetita. Am inlemnit. Nu as accepta ca nimeni sa faca rau fetitei mele, insa sunt dependenta de el financiar si nu stiu cum ne-am descurca fara el.. Sa il cred cand spune ca nu o sa se mai repete?



pe mine a incercat tatal meu adevarat sa ....ei si mama nu a facut nimic. Inca nu am iertat-o

Postat pe 12 Octombrie 2008 20:01
Totusi este careva ineresat?!....Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....sau id de messs:
Sa spuneti daca doriti ceva anume...:P

Postat pe 13 Octombrie 2008 20:29
nici macar o privire nu mai merita omul acela din partea ta
deacoana
Postat pe 14 Octombrie 2008 11:04
nu!!!!!!!!!!!!!!!
trezeste-te!!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 14 Octombrie 2008 22:51
-ISUSEEEEEEEEEEEEEE...AUD BINE??????>>>"sa il iert?" EU ASTA AS FACE >>>NICIODATA!!!!!!!!!!!!

Postat pe 21 Octombrie 2008 08:21
De la: artafengshui, la data 2008-10-21 08:21:45-ISUSEEEEEEEEEEEEEE...AUD BINE??????>>>"sa il iert?" EU ASTA AS FACE >>>NICIODATA!!!!!!!!!!!!


voi chiar nu vreti sa cititi si mesajele scrise inaintea voastra??? incredibil!!!! daca intre timp spunea ca au violat-o extraterestrii sau isi exfoliaza unghiile?!?!?!?
anakin
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:31
anain, ce pretentii ai si tu... !
lumea isi verifica tastatura. cum sa citeasca? daca dauneaza?

pentru unii, a scrie pe un forum , inseamna a veni, a citi primul mesaj si a se grabi la datul cu parerea. ca si in viata. cati asculta ? cati iau in consideratie ce spune si altcineva?
si_totusi
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:44
De la: anakin, la data 2008-10-21 16:31:07
De la: artafengshui, la data 2008-10-21 08:21:45-ISUSEEEEEEEEEEEEEE...AUD BINE??????>>>"sa il iert?" EU ASTA AS FACE >>>NICIODATA!!!!!!!!!!!!


voi chiar nu vreti sa cititi si mesajele scrise inaintea voastra??? incredibil!!!! daca intre timp spunea ca au violat-o extraterestrii sau isi exfoliaza unghiile?!?!?!?
>>>mai draga anakin EU DOAR AM RASPUNS INTREBARII ....duduieiiiiiiiiii ATAT!!>>> FIIIIIIIIII AMABIL SI >>>DOAR RASPUNDE LA INTREBARE... SI TU!!!!ATAT!!parerea mea....>>NU ,NU VREAU SA CITESC parereile altora !!!daca intrebarea era:DACA CRED CA A VIOLATA EXTRATERESTI ?? Raspinsul meu era : DA!! ..>>>.ALTCEVA.............domnuuuuuuuu??????

Postat pe 22 Octombrie 2008 15:20
Altceva?.. Tocmai ce-ai demonstrat ca e pierdere de vreme sa iti ceara cineva ceva.
Cred ca daca ai fi citit cateva posturi mai inainte ti-ai fi dat seama ca duduia asta nici nu exista. E bine sa iti exprimi opinia, nimic de spus, ... asa am facut si eu despre unii ca tine carora nu are sens sa le explici de ce pamantul e rotund si nu plat.
anakin
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:32
Toata lumea comenteaza aici pe o tema dubioasa... Eu cred ca o MAMA n-ar fi scris asa ceva! O mama nu se intreaba daca sa ierte sau nu un barbat care ii abuzeaza fiica. O mama pune mana pe cutit in astfel de cazuri. Cineva isi rade de noi. Sau e un travestit care vrea sa vada cu ce ar avea de-a face daca s-ar lua de copiii nostrii??? Sa-l fereasca Dumnezeu!!! Nici sufletul nu i-ar ajunge intreg pe lumea cealalta! Sunt lucruri cu care nici macar nu se glumeste!
Lidiaolteanu
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:55
problema este in felul urmator: ca sa impaci si capra si varza, ar trebui sa faci in felul urmator:(ti-am citit postariile pe site, si sunt de prost gust:2-loc de munca in strainatate(postat 1 Aug 2008, 14:13),1-sotul abuzator de fiica(postat 1 Aug 2008, 14:07),3-unghii sensibile( postat 4 Aug 2008, 17:41)ordinea este in felul urmator:ca sa nu fii pusa in situatia 2( SA PLECI IN STRAINATATE), poti sa vinzi si sa castigi bani din situatia 1(ABUZUL FATEI TALE) si poti sa iti rezolvi problema nr 3( CEEA CU UNGHIILE).........FRATIILOR SI SURATELOR, CRED CA AVEM DE A FACE CU O DEZAXATA.Ultima vizita: acum 34 zile ----cred ca a plecat dincolo........

Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:59
DAR DACA ESTE PLAT?????????? DAR DACA SUNT EXTRATERESATI???>>>ASTA CRED!!!! NU TRBUIE SA FIIIIIIIIIIII ATAT DE INCRANCENAT SAU...poate ....stiu si eu ?! OARE DE CE ESTI NEPOLITICOS??? ceva te-a deranjat...ce anume???

Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:19
De la: anakin, la data 2008-10-22 15:32:22Altceva?.. Tocmai ce-ai demonstrat ca e pierdere de vreme sa iti ceara cineva ceva.
Cred ca daca ai fi citit cateva posturi mai inainte ti-ai fi dat seama ca duduia asta nici nu exista. E bine sa iti exprimi opinia, nimic de spus, ... asa am facut si eu despre unii ca tine carora nu are sens sa le explici de ce pamantul e rotund si nu plat.
ASA-I! CINEVA MI-A CERUT UN SFAT :"TATL FETII MELE DE 14 ANI ,BIXEXUAL,DOARME-N PAT CU FATA NOASTRA CE SA FAC???"" IAR EU MI-AM PERMIS PE OCOLITE SA-I SPUN CE-AS FACE EU domnuuuuuuuuuuuu >>DUDUIA EXISTA >>>si eu ca psiholog ,trebuie sa o fac pe ea sa HOTAREASCA SI SA lase dr....averea la o parte!!!!!!!!!!!!!STIU CA ESTE AICI SI CITESTE !!! si o tin pe-a mea...dar daca pamantul este plat???????????

Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Andrei Gheorghe da la toti... 15 De la: iasomia 16 Octombrie 2009 12:21
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
Prima iubire! 51 De la: garbo_19362 13 Septembrie 2015 17:51
e greu sa fii femeie 10 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:26
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
Setari Cookie-uri