Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

totusico...mie a inceput sa mi se faca greata si de subiect, si de moralistele astea. anakin are dreptate : pe garbo sunt multe care se incadreaza in tiparul facut de el. ma omoara cliseele, domle'....

marea majoritate nu sunt originale...scriu asa...ca le place sa se citeasca pe urma...plus ca au reactii ca "somera"...de suficienta agresiva...ca te "dai" mare, ca te "dai" filozof...ca sta unul mai mult decat altul pe site...ce-are site-ul cu prefectura nu pricep...de aici si pana la sintagma "toti barbatii este porci" nu mai e decat un pas...

si ce le mai place lor sa faca pe moralistele pe-aici..."femeieeee, lasa-l", cu multe semne de punctuatie pt a sublinia dramatismul situatiei...


auzi...eu nu mai raspund la confuze de-astea care au postat 3 mesaje si cred ca au inventat morala...
prometeus_969
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:35
Gaby211081
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:04
exact...da' crezi ca pricep si doamnele astea care tot posteaza?
prometeus_969
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:40
Ma gandeam de multe ori, ca poate posteaza ca sa scrie articole, sau poate ca sa scrie o carte care sa revolutioneze lumea. Cine stie? Oricum nu se face asa ceva, este o prostie, sincer. Asta este parerea mea. Pupici
P.S:Dar sa vedem partea buna,daca o sa ne confruntam vreodata cu o astfel de problema o sa stim cum sa procedam, nu??
ladyd
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:57
De la: prometeus_969, la data 2009-01-17 10:14:03Anakin, posteaza prietene mesajul ala privat, ca se pare ca ai provocat reactii pe aici. Si asta ma face sa cred ca ai nimerit-o la marele fix.


Sunt doua mesaje, si amandoua sunt de la somera.. si in amandoua isi permite sa ma certe. Daca s-ar fo oprit la unul singur, as fi inteles, dar cu al doilea a impins limita bunului simt prea departe, asa ca ma socot absolvit de o minima discretie si am sa le postez pe amandoua.
Primul: "De la: somera la 16 Ianuarie 2009, 09:45 Pentru : anakin
Subiect: ref mesaje
Mesaj:
Vad ca te distrezi copios atunci cand o "gospodina cu creier amorf" cum spui, pune "botul" si comenteaza acel mesaj cu tipa si fiica, pt ca asa cava se intampla si au fost n cazuri de acest gen descoperite si cate or mai fi,nestiute inca de opinia publica.De cele mai multe ori mama in cauza stia sau face pe victima,nu crede, si il iarta pe individ.Mi se pare trist ca se posteaza asemenea mesaje doar pt a se distra unii....... "

Al doilea :"De la: somera la 17 Ianuarie 2009, 10:06 Pentru : anakin
Subiect: Re: Re: ref mesaje
Mesaj:
Sa stii ca am citit "coimmenturile aferente"dar am postat acel mesaj pt. ca mi s-a parut normal sa scriu ce gandesc despre asemenea subiect. Bafta in continuare si fii mai putin acid ca nu esti atat de important precum te crezi.....mai sunt si alte pers. pe lumea asta.... "

Dincolo de micile imperfectiuni gramaticale si de topica a frazei, imi da impresia unei persoane frustrate in viata cotidiana, care, asa cum spunea prometeus, crede ca a descoperit morala lupului moralist, insa isi permite sa judece alte opinii decat neraliate la cele personale. Iar eu nu agreez acest lucru.

anakin
Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:43
Anakin...multumesc prietene...daca spun ca eram sigur ca aceasta doamna e cea cu mesajul, ma crezi?

Pai, fratioare...tocmai asta e ideea pe care doamna nu a inteles-o...ca posteaza degeaba. Daca ar exista comunicare as intelege, am iesi toti imbogatiti dintr-o eventuala discutie. Dar de cele mai multe ori se posteaza degeaba...pt ca sunt persoane care adora sa zica ceva, chit ca nu intereseaza pe nimeni.

Saptamana asta am scris pe site-ul personal despre comunicare. E fascinant sa constat ca nimeni nu e interesat sa asculte ce vrea celalat sa spuna.

Anankin, te salut !!!

ps. pacat ca prezenta ta nu e mai frecventa. din pacate si vanghelis a disparut...asta spune multe...

prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:58
asta nu e de iertat .am trecut prin faza asta si ...l am alungat din viata mea.numai tu poti sa alegi,insa mai tarziu fata iti va reprosa dca nu vei avea curajul s o faci acum.
Stefania01
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:13
Bravo stefania...esti o demonstartie pe viu ca citesti ce posteaza altii inaintea ta...

Mai posteaza...ca tine sigur mai sunt...
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:24
De la: simonne_elle, la data 2008-08-21 01:47:27fiica ta e mai importanta decat un pedofil pervers, valoarea ei nu sta intr-o farfuurie de mancare pe care el v-o asigura.esti femeie intreaga poti munci si tu, nu-ti distruge copilul pentru bani
ai dreptate...
lumi_jesus_2002
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:01
ceea ce ai scris aici.....este destul de grav. cum de ai avut puterea si curajul sa povestesti aici , fara sa iei masura radicala: aceea de a te adresa politiei si protectiei copilului?
izolda
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:21
eu sunt noua pe aici.Intr-adevar multe postari ar putea fi de amorul artei de a iesi in evidenta.
petro1407
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:31
draga mea,eu am sa fiu un pic grosolana verbala,dar daca tu te simti bine stiind ca tu nu esti acasa si el face sex cu fiica ta,ok.Iarta-l,odata ce a incercat si ia placut,o va mai face.Inseamna ca nu te mai iubeste,inseamna ca deja acesta va fi pretul sprijinului financiar pe care ti-l da.Nu suporti despartirea de el,ok faceti sex amandoua!!! Poate ii place cu doua!!!Iarta-ma n-am vrut sa te supar,stiu ca esti necajita,dar banii nu-i pot cumpara ficei tale linistea sufleteasca de dupa abuz.Aveti grija de voi.
aeriana29
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:34
stimata aeriana29....nick-ul pe care ti l-ai ales, spune tot...

o zi buna



prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:38
doamne, doamne, mare e gradina ta !

si_totusi
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:35
de ceeee? e frumos sa vezi cit de tareee le pasaaaa!...
karmenrosa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:32
...si dupa ce se intampla,ce faci?
carmen_g39
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:18
vai de capul meu,i-asi taia chestia,nu alta!Afara cu el,ca va mai incerca si a doua oara!Saraca copila!

Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:06
anita, ai fost cumva blonda?
anakin
Postat pe 18 Ianuarie 2009 22:09
anakin...eu ma predau...chestia asta e cu mult mai tare decat mine
prometeus_969
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:09
eu ti-am zis ca-i popa...tu nimic...batman...batman...
prometeus_969
Postat pe 19 Ianuarie 2009 07:33
regret ca am deranjat atat de mult ,nu credeam ca va lua o asa amploare ceea ce am scris.Promit ca nu voi mai posta niciodata nimic pe acest forum,poate ca asa se va initia acea comunicare despre care se tot vorbeste.
Bafta in continuare si toate cele bune tuturor!
somera
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:05
Rodica2,
de la intrebarea ta s-a ajuns in balarii..pe campii.
Revin si-ti spun...nici sa nu-ti mai pui o astfel de intrebare si nici nu astepta raspuns.Denunta-l draga fii mama si apoi femeie.
Numai bine

Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:19
am descoperit zona care imi creaza buna dispozitie. de acum, aici citesc prima data.
daca n-ar fi de ras, ar fi de plans. sau viceversa
asa, asa, ianico. nu te lasa! fii hotarata ! mama lor de useri . e o problema asa de grava si ei "se rad"
si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:32
rodicuta nu poa' sa raspunda, ca nu i s-a uscat oja de pe unghii
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:52
Draga mea,
FUGI DE EL CAT TE TIN PICIOARELE!

Un magar va fi magar toata viata lui...nu va fi niciodata cal!
Sa nu uiti asta NEVER!
Si cum ti-a mai spus cineva de atatea ori,iti iei un job in plus...muncesti cat poti,dar nu permite NIMANUI sa-ti distruga inca o data viata,atat a ta cat si a fetitei tale! Vrei un copil frustrat si cu probleme psihice toata viata?
Daca da,ramai in continuare cu el si fetita ta iti va reprosa TOATA VIATA ei modul in care TU AI PERMIS SA SE INTAMPLE ASA CEVA!!!Pentru ca TU PERMITI!
Acum ce alegi?O viata linistita a fetitei tale si totodata a ta sau mustrari de constiinta o viata intreaga?
onutz1506
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:13
batman...batman...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:23
draga promoteu,oi fi eu aeriana,dar tu esti natang de tot,
aeriana29
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:50
si cine esti tu de faci pe-a criticul? daca nu-ti place ce cauti aici? dar de ce m-as mira...doar esti barbat si-ti pasa numai de ifosele tale. fiecare scriem ce simtim,tu te-ai gasit sa faci pe-a grozavul,mai promoteu
aeriana29
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:57
Chiar asa prometeusu? Cine te crezi? Barbatule!!!!
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:02
Mai "promoteu"! Dar lasa draga femeia sa comunice pe limba ei....!
Daca s-o intampla sa si-o muste si sa moara inveninata....problema ei..!!!!
Ella34
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde dracu 4 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:29
Anticonceptionale pt barbati 13 De la: estela 14 Iulie 2010 01:52
buna 3 De la: Micass 20 Decembrie 2008 09:31
sunt disperata 28 De la: garbo194630 2 Aprilie 2012 00:57
BUNA! 17 De la: eu_geminy 8 Septembrie 2010 22:52
Setari Cookie-uri