Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

eu unul cred ca tatal 2 le-a dat francul la amandoua sa isi exfolieze unghiile, si nu oriunde, ci exact in Bucuresti... asta inseamna ca a plecat din Brasov, ultimul sau domiciliu, sau asa macar arata la profil...
haideti, mai, fiti seriosi!!..... mai puneti botul la vrajeli ieftine dintr-astea? fac pariu ca madam aceasta se distreaza pe seama voastra, asa cum ma distrez si eu cand vad cate sfaturi ingrijorate vad pe aici, ceva de genul "vai, tu, lasa-l, e nebun, iar tu esti mai nebuna ca el", "da-l pe mana politiei" "l-as fi batut de facea pe el" sau aia cu "femeie!!! esti nebuna?!!tu nu gandesti"... si peste toate, delicioasa replicile "barbatii e niste animale" plus "brasovul e plin de criminali"
anakin
Postat pe 19 August 2008 11:00
Si totusi, Lolita a ajhuns o carte celebra.

Postat pe 19 August 2008 15:35
Da, de acord...in ambele parti este fantezie.
anakin
Postat pe 19 August 2008 16:39
Si problema este foarte complexa.Inainte de a bate pe cineva pana face pe el, sa ne intrebam, la urma, cine ii spala pantalonii?

Postat pe 20 August 2008 19:11
inceark sa vb cu el si cu fata ta.evita sa o lasi singura cu el.i-a-ti un job mai bun nu stiu cauta o solutie k sa iesi din impasul asta financiar si cand ai rezolvat aceasta problema nu te mai uita in urma la acest monstru cu chip de om. nu merita sa-l ierti. gandeste-te la ce traume psihice o expui pe fetita ta!ii vor ramane in minte ptr toata viata!
miau
Postat pe 20 August 2008 21:04
fiica ta e mai importanta decat un pedofil pervers, valoarea ei nu sta intr-o farfuurie de mancare pe care el v-o asigura.esti femeie intreaga poti munci si tu, nu-ti distruge copilul pentru bani
simonne_elle
Postat pe 21 August 2008 01:47
fato trezeste-te ..nu vezi ca e bolnav la cap? asa ceva nici nu trebuia sa-i treaca prin cap.....fugi fara sa te mai uiti inapoi ....copilul daca la-i facut nu lasa pe nimeni sa-ti bata joc de el si de tine...ramane traumatizata psihic si fizic....nu mai sta...deja trebuia sa pleci de cand ai scris ....asa ceva nu este posibil......ce inseamna ca depinzi de el financiar? pai ce tu esti handicapata?(scuza-ma ce -ti spun asa)din moment ce esti intreaga la cap si ai doua maini si doua picioare si un cap pe umeri te descurci, indiferent ce ar fi..... casca ochii bine cand te incurci cu cineva......mult noroc si sa auzim pe viitor ca ai luat o decizie in favoarea voastra( a ta si a fetitei)....
ver_utza
Postat pe 21 August 2008 07:59
Femeie proasta si idioata ce esti! Tu nu iti dai seama ca tu singura iti distrugi copilul prin simplul fapt ca stai cu un asemenea "om"??? Cum poti trai linistita stiind ca fetita ta poate fi abuzata in orice moment! Pune-te in locul ei, sa traiesti cu teama in suflet in fiecare clipa!Nu pot sa cred ca iti trece prin cap posibilitatea de a-l ierta! Fugi! Spre binele tau si al copilului tau! Si faptul ca esti dependenta de el financiar nu e o scuza! Ce, tu esti invalida cumva? Nu poti sa muncesti???
Gandestete ca vei plati pentru ceea ce ii faci copilului tau pentru ca principala vinovata est TU!!! Iar acela cu care stai nu se poate numi om!!! E un monstru si sper sa fie crunt pedepsit de Dumnezeu!!!
Gaby211081
Postat pe 21 August 2008 14:43
femeie draga cred ca tu esti batuta in cap rau de tot.Pt specimene ca tine s-au infiintat ospicii...cred cu sinceritate ca esti nebuna....sau NEBATUTA.Cum draku sa te mai gandesti sa-l ierti cand stii ce era sa faca?Tu ai idee ce vor nsemn apt ea amintirile astea.Crede-ma ca nu le va uita niciodata.....va ramane marcata si daca a fost doar o atingere....si timpul nu va schimba nimic, oricat si-ar dori , va simti repulsie fata de el si fata de tine care i-ai permis inca sa ii stea in preajma.Scuza-mi sinceritatea dar eu nu credeam ca mai exista femei ca tine, daca se pot numi femei....
dodo27
Postat pe 22 August 2008 12:49
ESTE DECIZIA TA DAR PAREREA MEA ESTE CA NU MERITA,ESTE UN NENOROCIT DACA A FACUT ASA CEVA,CREDE-MA CA OSA TE DESCURCI SI SINGURA TREBUIE DOAR SA VREI.FI PUTERNICA SI LUPTA.

Postat pe 24 August 2008 19:53
Eu zic sa lupte pana la exfolierea unghiilor....
anakin
Postat pe 25 August 2008 18:41
Eu dintotdeauna mi-am dorit sa am fata, si am unicul meu copil o fetita de 16 ani.Sotului meu, adica tatalui ei de cand am nascut-o i-am zis: nu ai voie sa te atingi de ea nici c-un deget(asta in sensul de a o bate, ca de prostii nici vb)ca daca o bati ai de-aface cu mine...Si acum la 16 ani ea nu a primit nici-o palma de la tatal ei, nici de la mine.Pot spune ca sunt pana in prezent multumita de ea, e un copil cuminte,dar... sunt in stare s-o apar cu pretul vietii mele.
emagl
Postat pe 25 August 2008 18:52
Anakin, pana ii cad dintii de lapte.

Postat pe 26 August 2008 18:24
De la: andrada25ri, la data 2008-08-11 14:50:43Nu,sa nu-l crezi.Nici n-ar mai trebui sa stai pe ganduri cand este vorba da asa ceva.Cred ca fata ta este mult mai importanta decat orice si in asemenea situatii ar trebui sa nu ne gandim la situatia financiara.Am si eu o fata,are 14 ani.Spui ca doar a incercat si ti-a promis ca nu o sa se mai intample dar daca a doua oara se va intampla cum o sa-ti privesti copilul in ochi?Daca nu o protejezi tu cine oare ar trebui?
ghelene_06
Postat pe 26 August 2008 18:55
De la: ghelene_06, la data 2008-08-26 18:55:14
De la: andrada25ri, la data 2008-08-11 14:50:43Nu,sa nu-l crezi.Nici n-ar mai trebui sa stai pe ganduri cand este vorba da asa ceva.Cred ca fata ta este mult mai importanta decat orice si in asemenea situatii ar trebui sa nu ne gandim la situatia financiara.Am si eu o fata,are 14 ani.Spui ca doar a incercat si ti-a promis ca nu o sa se mai intample dar daca a doua oara se va intampla cum o sa-ti privesti copilul in ochi?Daca nu o protejezi tu cine oare ar trebui?
ghelene_06
Postat pe 26 August 2008 18:56
De la: ver_utza, la data 2008-08-21 07:59:22fato trezeste-te ..nu vezi ca e bolnav la cap? asa ceva nici nu trebuia sa-i treaca prin cap.....fugi fara sa te mai uiti inapoi ....copilul daca la-i facut nu lasa pe nimeni sa-ti bata joc de el si de tine...ramane traumatizata psihic si fizic....nu mai sta...deja trebuia sa pleci de cand ai scris ....asa ceva nu este posibil......ce inseamna ca depinzi de el financiar? pai ce tu esti handicapata?(scuza-ma ce -ti spun asa)din moment ce esti intreaga la cap si ai doua maini si doua picioare si un cap pe umeri te descurci, indiferent ce ar fi..... casca ochii bine cand te incurci cu cineva......mult noroc si sa auzim pe viitor ca ai luat o decizie in favoarea voastra( a ta si a fetitei)....
ghelene_06
Postat pe 26 August 2008 18:57
scuzamapoate nu sunt in masura sa dau sfaturi dar eu am ramas la 30 de ani vaduva cu 2 copii si muncesc nu am incercat sa imi fac alta relatie daca vrei poti trai si pe picioarele tale fara barbati decat sa ai regrete toata viata ca ai distrus fericirea ficei tale mai bine renunta la el cum zice proverbul lupul isi schimba parul dar naravul nu
simonacaplescu
Postat pe 26 August 2008 22:45
Asa se intampla si cu drobul de sare.Doamne, cum se numea povestea aia?Parca era scrisa de Toparceanu sau Eminescu intr-o scrisoare catre Caragiale.

Postat pe 26 August 2008 23:52
NU SE POATE!Asa intrebare nu se pune!Cum ai putea sa ierti asa ceva ca nu ai cum.Nu ai cum sa ierti,e de neiertat.
lianatrasca
Postat pe 27 August 2008 01:59
Asa este Liana.Mai intai trebuia sa dea raspunsul.Acelasi principiu ca cel enuntat de tine se aplica si la scumpirea gazelor, motiv pentru care o sa ajungem sa ne cautam unii pe altii, pe intuneric, dupa pupici.

Postat pe 27 August 2008 08:45
Eu zic sa-l dai pe mana politiei, sa-l castrezi, sap-l zgarii, sa-i pui pielea pe bat, sa-i ... si dupa aia du-i o coroana bogata in semn de iertare eterna.
Cum poate cineva sa intrebe asa ceva?

Postat pe 27 August 2008 14:30
doctore, pai iote asa. rodica isi facea unghiile si , in timpul acesta, o macinau niste ganduri. nu ca ar fi avut aceeasi importanta ca tratamentul contra exfolierii gherutelor ci, pentru ca asculta cassa loco . da, nu cantecul acela cu fat frumos rapciugos ci , celalalt: "ce bine-mi pare c-ai luat teapa "
si_totusi
Postat pe 27 August 2008 16:58
ufffffffff......eu stiu cat de adevarata e povestea asta...dar dak chiar asa s-a intamplat inseamna ca tu doamna esti putin dusa cu capull...scz limbajul...dar suntem in sec 21....si femeia a ajuns sa se descurce foarte bine si fara barbat...nu inteleg cum poti pune mai presus banii decat fiica ta...dar asta e...mai exista si persoane materialiste...atunci iti poti pune fiica sa faca diferite servicii ptr " tati2"....dar vezi sa-i ceri mai mult decat o farfurie de mancare care si tu i-ai puteao da fetei tale...acum fiecare om are modul lui de gandire....e naspa sa vezi ca inca mai exista in lume femei care cred ca fara barbatzi nu se poate tari...acum asta e dak e adevarata povestea o compatimesc pe fetitza aia care are o mama de pus pe butoiul de varza....mai bn o face sa sufere decat sa renunte la o bucata de....soarta cum se spune....
marydoco
Postat pe 28 August 2008 00:49
Fata mea eu cred ca nu esti sanatoasa....itzi mai pui intrebarea daca sa il mai iertzi...doamne fereste da cum te mai si potzi gandi sa il iertzi?Lupu isi schimba paru da naravu in veci...ia-tzi copila si dute cat mai departe de asemenea om...banii sunt pt tine principala preocupare?Munceste si o sa reusesti...nu esti prima femeie care isi creste singura copilul...sunt atatea altele in situatzia ta,printre care ma numar si eu...si inca nu am murit si nici nu am disperat din cauza banilor...nu itzi da dumnezeu numai cat potzi sa duci...si sa te rogi sa nu itzi de-a cat potzi duce...
camitzi
Postat pe 28 August 2008 10:51
Dumnezeule cum poti sa-ti mai pui o asemenea intrebare...?
O mama adevarata nu ar putea sa accepta asa ceva.
Tu te-ai gandit in primul rand la fetita ce se intampla daca tu il ierti pe acest dobitoc...? Ce urmari vor fi in sufletul ei poate toata viata ?
Sub nici o forma nu trebuie sa mai accepti o secunda sa-ti lasi copilul cu acest animal.
Iti iei 10 job-uri si nu conteaza...iti salvezi copilul ...asta ar trebui sa fie tot ce te intereseaza pe tine ca mama.
Imi cer scuze daca am fost cam dura dar nu pot sa cred ca o mama accepta asa ceva.Fugi de el si da-l pe mana politiei.

2601
Postat pe 28 August 2008 16:27
nu poate suna la politie,ca nu s-a uscat oja de pe unghii si le strica,si ce atata graba..........
simonaene29
Postat pe 29 August 2008 15:14
in nici un caz nu ierta acest lucru. da-l pe mana politiei si nici nu mai sta sda te gandesti daca e bine sa pleci sau nu. e un monstru!
mitzura
Postat pe 31 August 2008 14:03
Buna!Va spun sincer ca nu aveti nici un viitor cu o astfel de persoana!Cine ajunge sa se ia de un copil nu poate fi normal,stiu ca iti este greu dar realizezi ce urmari psihologice v-a avea ptr.fetita ta?Daca ramai cu el.acest copil e condamnat,te rog sa ma crezi,probabil ca esti intr-o situatie foarte dificila si nu poti realiza inca situatia dar solutia este sa-l parasesti .Eventual stai pana gasesti o solutie dar nu-ti lasa FETITA SINGURA CU EL,FII ATENTA SI CAND MERGI LA CULCARE SA NU SE TREZEASCA IN TIMPUL SOMNULUI SI SA MEARGA LA EA.BARBATII ACESTIA AMENINTA COPII CA SA NU SPUNA CE LE FAC SI S-AR PUTEA CA FETITA SA NU-TI SPUNA DACA SE INTAMPLA DIN NOU.ORICUM EA SUFERA PERMANENT SI ASTA II AFECTEAZA TOATA VIATA SEXUALA DE ADULT,DEVINE O PERSOANA TIMORATA SI DISTRUSA ATAT SEXUAL SI PSIHIC.CREZI CA ITI OFERA EL ATATIA BANI CAT SA MERITA SA-I DISTRUGI VIATA COPILULUI TAU?DACA AI REUSIT SA FACI ACEST PAS CU PRIMUL SOT ATUNCI FA-L SI ACUM.MAI BINE SINGURA DECAT CU ASTFEL DE ANIMALE.INCARCA SA COMUNICI CU FETITA TREBUIE SA O SPRIJINI ACUM SA STIE CA O CREZI SI CA ESTI ALATURI DE EA CA SA NU -SI PIARDA INCREDEREA IN TINE.EXPLICA-I CA TREBUIE SA AIBA RABDARE SI SA NU-L CREADA,SA-I SPUNA CA DACA SE IA DE EA II SPUNE LA MAMI SI SA NU-I CREADA MINCIUNILE SI AMENINTARILE,SA NU-I SPUNA CA TI-A SPUS.TU FA-TE CA NU STII NIMIC DAR CAUTA O SOLUTIE.SCRIE-MI LA AROMENA33@YAHOO.CO.UK PUPICI,>CLAUDIA
aromena33
Postat pe 31 August 2008 14:35
ESTI DUSA BINE DACA TE GANDESTI SA IERTI UN MONSTRU CA ALA CUM MAI SUPIRTI SA MAI STAI CU EL SA TE MAI ATINGA STIIND CE ESTE IN MINTEA LUI CAND TE CULCI CU EL DACA SE GANDESTE LA COPILUL TAU .
mariana_stanescu
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:15
aveti dreptate! nu te poti numi mama, daca nu esti in stare sa iti intreti singura copilul si pentru materialitate stai langa un asemnea om. eu zic sa ii cautam un cabinet psihiatric mai intai si apoi sa ii dam si solutia unghiilor. ai grija de copil femeie!! de ce l-ai m-ai facut? mai bine nu il mai aveai si altii se chinuie prin tratamente si vai de capul lor ce se chinuie sa aiba si ei un copil, cand il au sunt lumina vietii lor, iar tu lasi pe un asemnea monstru sa ganhdeasca macar ca ar putea face ceva copilului pe viitor? ce o sa ii zici copilului cand va fi mare si te va intreba de ce ai lasat pe tatal vitrag sa isi bata joc de ea? ii vei spune ca nu aveai banii necesari pentru tratament de exfoliera unghiilor? cu ce tupeu vei privi copilul care nu va mai fi copil si te va acuza ca i-ai rapit copilaria?! ce fel de parinte esti?
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
sex virtual 376 De la: 9 Septembrie 2020 13:10
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
barbati inselati 31 De la: reyya 14 Decembrie 2009 19:35
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
Setari Cookie-uri