Barbatul Pesti

De la: anerol, la data 2009-08-23 13:09:08
De la: flo_faby, la data 2009-08-23 09:38:32
De la: anerol, la data 2009-08-23 01:34:38sincer ? am citit rand cu rand din tot ce ati scris , nu vreau sa contrazic pe nimeni si nici sa aprob pe cineva, dar....cred ca toata chestia de a judeca pe cineva, nu tine de zodii chinezesti...turcesti cum or fi ele.Eu cred ca fiecare are are caracterul lui...si personalitatea s-a format in bine sau in rau in functie de experientele din viata fiecaruia.
Sunt casatorita cu o fecioara eu fiind capricorn, ce spun zodiile : reusita 99 %...da este asa dar cu mari eforturi,nu suntem deloc pe aceiasi lungime de unda , avem preferinte diferite , modul de a privi viata este total diferit.
Eu capricorn , amantul peste...la fel casatorit cu zece ani mai mare....alta viata , alta distractie ca sa spun asa.Este persoana care mi-a spus mereu ceea ce si-a dorit, ceea ce vrea de la mine , este foarte deschis , foarte sincer, foarte atent , foarte romantic, foarte pasional...si asta se intampla si cu mine dar si cu sotia lui , este un familist convins dar are nevoie de cineva pe placul lui poate la fel ca si mine.Stiu comportamentul cu familia lui pentru ca ...stiu ( si cred ca va dati seama cum )


Da, ai punctat bine, ca AMANT este super. Dar de cite ori te culci cu el te gindesti macar, asa, in treacat la sotia lui? Te-ai gindit vre-o data prin ce trece ea? ti-ai pus intrebarea daca acest om duce salariul acasa?, sau te bucuri de cadourile pe care ti le face? Ce fel de femeie esti? nu ai suflet? "Pestele" asta are o familie, cum poti sa te culci cu el cind stii ca apartine altei femei? Are copii care il asteapta acasa, are obligatii de familie, are de rezolvat cite ceva prin casa, cum poti sa-l tii la tine? Te scuzi spunind ca se comporta frumos acasa ca sa nu sarim pe tine. Sa-i spui tu cui vrei ca este asa, dar nu te cred nici cum, mai mult de atit spui ca-i cunosti familia, RUSINE sa-ti fie. Oare cind o sa dispareti odata pentru totdeauna din lumea aceasta?


Hopa...las-o incet ca ametesc.
1.O intrebare de inceput pentru tine : ai fost inselat(a) vreodata ? stii cum este sa simti acest gust amara care iti ramane mereu in sufletul tau...? daca el a putut face asta ..eu de ce nu as putea ? eu nu am suflet , eu sunt de piatra ? atunci mai vorbim cand se intampla asta...si nu este razbunare ceea ce fac ci s-a rupt ceva din mine si ca sa iti dau acum expicatii de ce am continuat totusi relatia nu are sens( nu are legatura cu partea financiara oricum dat fiind ca eu stau mai bine ca el)
2.Ceea ce este intre mine si amantul meu nu are nici o treaba cu banii ,cu cadourile, cu florile sau ceea ce au unii impresia , asa ceva nu exista intre noi.Sa nu crezi ca eu ii acaparez tot timpul ba chiar din contra , pentru o relatie extraconjugala inca este foarte putin.Ceea ce ne leaga este compatibilitatea mintii, a sifletului si a trupului, fiecare avem familii si asa vream sa ramanem.
Eu cred ca toate femeile ar dori o alta relatie poate din curiozitate , poate pentru ca ceea ce au acasa nu le multumeste si nu ma refer numai la sex dar eu consider ca este mare lucru sa iti spui punctul de vedere sau sa reusesti sa faci ceva in viata ta.


p.s. ar fi multe de spus si nu vreau sa fac polemica dar cred ca numai barbatii inteleg femeile care au si o alta relatie...
Dedy
Postat pe 18 Octombrie 2010 16:12
Un barbat peste inseala NUMAI cand el nu e inteles de sotie la fel si femeia pesti ..Esti sunt foarte sensibili si cu cat inainteaza in varsta cauta intelegere nu sex sau aventuri! Asa ca nu cred ca ar trebui sa judecam pe cineva care este amanta sau amant fara sa stim motivele.
Dedy
Postat pe 18 Octombrie 2010 16:14
Eu sunt scorpion..prietenul meu este peste iar prietena mea cea mai buna tot peste este! Eu sunt fascinata de zodia voastra si pot sa spun ca sunteti singura zodie cu care ma inteleg de minune..E o mica lume formata intre noi pe care numai noi o stim :)) lol ! Eu nu am avut probleme cu Pestii si sincer eu nu cred ca sunt violenti sau rai ..Sunt foarte sensibili si romantici!
Dedy
Postat pe 18 Octombrie 2010 16:22
Este adevarat ca un scorpion si un peste se inteleg de minune, singura problema este daca "pestelui" i se parea ceva ascuns la scorpion... atunci va reactiona, iar un scorpion poate sa doresca , ca unele lucruri sa fie ascunse. Nu ma refer acum la tine.. vorbesc in general. In rest se completeaza.... Pestele are sensibilitatea pe care o doreste scorpionul, iar scorpionul stie sa amplifice simturile pestelui.. care este sensibil.
Razvan
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:51
Buna,
N-am mai scris in ultima vreme pentru ca am fost ocupata dar acum m-a indignat ceea ce a scris doamna care are un amant peste. Nu conteaza zodia, conteaza caracterul omului. Daca acel om considera ca este normal sa ai si o alta viata paralela este problema lui si nu se considera vinovat pentru ca el asa crede ca e bine. Nu conteaza ce zodie este.
Dpdv-ul meu, cred ca este normal sa fim corecti cu noi insine si cu cei din jur. Daca te simti bine cu amantul, te desparti de sot si amantul procedeaza la fel, daca are famile si formati un nou cuplu. Nu cred ca-i normal sa traiesti in minciuna. Daca toti am fi sinceri viata ar fi mai frumosa si muuullt... mai simpla.
In general, ce-i care-si traiesc viata la cote maxime inainte de casatorie - indiferent ca-i barbat sau femeie- stiu sa aprecieze o casnicie si nu mai sunt tentati sa incerce diverse chesti.
Cand iubesti cu adevarat si din toata inima, nupoti insela.
Cine inseala nu iubeste cu adevarat.
garbo051100
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:45
Stiu ai dreptate ..Nu zic ca toti pestii sunt la fel pentru ca nici scoprioni nu sunt toti la fel..Dar eu una nu am avut probleme cu ei ! Mi se par minunati ..banuiesc ca daca dai incredere primesti incredere :D
Dedy
Postat pe 21 Octombrie 2010 13:35
Ma bucur ca mai este si altcineva de acord cu mine. Eu sunt o persoana corecta si in jurul meu incerc sa-i pastrez ca prieteni doar pe cei care procedeaza ca si mine. Nu zic ca nu am fost si eu mintita dar am incercat sa ma indepartez de acei oameni sau ca eu n-am mintit dar foarte rar si in chestii neimportante, nesemnificative.
garbo051100
Postat pe 22 Octombrie 2010 10:01
pentru @051100 te rog sa ma ierti dar aici se dicuta numai despre barbatul pesti cum este el. pentru subiectul pe care l-ai atins tu ....exista un alt topic....
Razvan
Postat pe 22 Octombrie 2010 21:52
Asa este Razvane, vorbimspre barbatul peste si dicutia a plecat de al amantul peste. Daca urmaresti conversatia o sa vezi despre ce este vorba mai ales ca amanta era capricorn
garbo051100
Postat pe 27 Octombrie 2010 12:45
De la: flo_faby, la data 2009-08-23 09:23:18Sa nu pui baza in ce spune un "peste". Sint oameni cu frustari, muuuuuuuuulte, cit nu-ti poti imagina, au mii de fete, si le schimba cu tupeu in fata ta. Daca nu-i iese cum vrea el loveste si pleaca. Numai ca in cazul meu i-am simtit punctul slab si l-am umilit in asa fel incit sa sufere toata viata, sa tina minte ca a avut de-aface cu un "scorpion".
Asculta sfaturile, si fa cum vrei tu, dar totusi tine seama de ele. Daca esti "scorpion" il poti domina cu talentele tale, native, dar ai foarte mult de munca cu el.
Cred ca vrei o viata linistita, nu una in care sa umbli dupa un bezmetic. Sa-ti dea bunul Dumnezeu o dragoste adevarata si sa fii iubita!!!!!!!!!












vreau detalii ! te rog !
ciocolata
Postat pe 25 Noiembrie 2010 01:13
Buna!Cam tarziu dar am aparut si eu.Sunt peste si am avut o frumoasa relatie cu o balanta.Nu am cuvinte pt a descrie ceea ce am trait.Simteam ca nu pot respira fara el.Dar eu am gresit si totul s-a terminat cand a spus balanta,nu pestele.Si nu am gresit pin a fi infidela asa cum spune toata lumea despre pesti.M-a inselat si nu l-am putut ierta.Prin ce am gresit?Ca nu am putut sa-l iert si am reactionat destul de urat,m-am simtit tradata.Asa ca ai toate sansele sa-ti fie bine dar nu insela pestele ca la randul lui te va insela.Numai bine!
garbo062427
Postat pe 4 Decembrie 2010 00:22
@garbo062427 ai dreptate... daruim mult si asteptam sa fie totul corect din partea celor pe care ii consideram prieteni. Cand simtim ca suntem "dusi de nas" reactionam dur .. scurt si direct. Aviz scorpionilor.... care cu toate ca sunt tare ascunsi... mai devreme sau mai tarziu.. ne vom prinde si vom "taxa" corespunzator....
Razvan
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:45
Total de acord...asa mi s-a intamplat si mie cu un Peste...vb multe fac putine...iti pun lumea la picioare, iar apoi isi dau seama ca nu asta vor =))
Sfatul meu e sa-l cunosti cat mai bine...da-ti timp si nu te lasa impresionata usor
mult sucess
garbo029794
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:25
BUNA ZIUA NU CRED CA ARE DE AFACE ZOIDA,,,SCZ DACA NU AM INTELES BN DAR NU AM CITITI TOATE DISCUTILIE O ZI BUNA
oanaP
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:33
nu trebuie sa citesti bine, topic-urile astea deschise cu teme zodiacale, si intrebari daca se potriveste sobolanul cu elefantul, sunt total aiurea deschise, nu are nici o treaba, tine de educatie si de firea fiecaruia

din 10 pesti, beberci si ce mai vreti voi, nici unul nu e la fel

chiar va plictisiti
Laura_M
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:39
of cita dreptate ai si eu sunt casatorita cu un peste dar vai si vai astept in fiecare zi sa se schimbe (de caracter)dar pt.o zi o face dupa incepe iar si iar ,noi mai avem o problema care pe mine ma doare bautura si cu putin alcool numai exista nimeni nu mai respecta pe nimeni toti suntem la fel el este cel mai cel f usor pica in patima bauturi ,Nu cred ca voi imbatrini linga el.
ghurdubaie
Postat pe 12 Decembrie 2010 16:40
daca ati sta voi langa un crocobaur, oare cum o fi viata alaturi de el?
mda, un mare semn de intrebare

si eu un peste acasa, daca-i dau apa nu moare

io zic sa treceti pe la popa sa va spovediti
Laura_M
Postat pe 12 Decembrie 2010 16:50
Nu stiu cat din caracteristicile unei zodii sunt general adevarate. Sunt potriviri, insa nu in totalitate. Eu sunt taur, recunosc, multe caracteristici mi se potrivesc. Insa multe, departe gandul. Barbatul pesti...Am avut o relatie cu un asemenea barbat si nu e deloc asa cum, in mare parte, am citit pe aici. Ii cunosc foarte bine trecutul si pot spune ca, din contra, chiar a fost fidel. Esential e ca el sa puna suflet in relatie. Si atunci, e al tau in totalitate. Orice barbat daca stii cum sa il pastrezi, e al tau! Ca amant, pestele-cel putin cel ce l-am cunoscut eu- e minunat. Atent, tandru, imaginatie bogata. Intotdeauna va pune accent pe placerea ta, mai ales de va stii ca primeste si el ceea ce ofera. Ca persoana sociabila, niciodata nu am avut probleme. foarte inteligent, intotdeauna am gasit subiecte interesante de conversatie. Glumet, pus pe sotii mai mereu...Un caracter de apreciat, din punctul meu de vedere. Intr-adevar, e greu de urnit si trebuie impins de la spate dar si daca reusesti sa o faci, ca duce la bun sfarsit ceea ce a inceput!
Lady_M_
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:34
Sunt de acord cu Lady M, barbatii pesti trebuie sa stii cum sa-i ti aprope. Nu cred ca este cineva perfect, indiferent de zodi. In cazul barbatilor pesti, sunt amanti perefcti, persoane glumete, inteligente si daca au incredere in cei langa care stau si ii mai si iubesc, fac tot posibilul ca lor sa le fie bine, Este adevarat ca au probleme cu alcoolul dar daca poti a nu le reprosezi acest lucru in fiecare zi, este mult mai bine. In caz contrar o sa continue doar ca sa le faca in ciuda celor care le reproseaza.
Va urez sarbatori fericite si "La multi ani!"
garbo051100
Postat pe 22 Decembrie 2010 12:51
In legatura cu problema cu bautura... cred ca aici.. intra toate zodiile. Este o problema mare acest "sport".. numai ca trebuie sa inteleaga toti cei care practica acest "sport" ca nu este o rezolvare...
Sarbatori fericite!
Razvan
Postat pe 29 Decembrie 2010 12:58
mdaa ...cam asa e si "pestele" meu i
n lumea lui.. tacut..pe ganduri parca, mereu...dar e barbatul perfect.. e asa de respectos, si are un sarm aparte.. te face sa visez, nu alta..
cum sa-l scot din "carapacea" lui? sa fie mai comunicativ..
e un om extraordinar "pestisorul" meu...dar... indiferenta lui... tipul lui de personalitate(necomunicatic, tacut mereu.. etc) ma doare...
garbo057755
Postat pe 4 Ianuarie 2011 12:54
De la: garbo051100, la data 2010-10-22 10:01:18Ma bucur ca mai este si altcineva de acord cu mine. Eu sunt o persoana corecta si in jurul meu incerc sa-i pastrez ca prieteni doar pe cei care procedeaza ca si mine. Nu zic ca nu am fost si eu mintita dar am incercat sa ma indepartez de acei oameni sau ca eu n-am mintit dar foarte rar si in chestii neimportante, nesemnificative.



in legatura cu relatia de amantlac,consider ca daca iti respecti familia,este ok.ba chiar uneori este benefic pt cei implicati in relatie.referitor la " sinceritatea absoluta' te atentionez ca ea daca ar exista in realitate,omenirea ar trai intr-un mare haos.omenirea nu suporta sinceritatea absoluta.uneori este nevoie sa ascunzi adevarul pt a nu provoca vre-o nenorocire,ura,crime etc.
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 18:08
BUNA..SI SOTUL MEU E TOT PESTI..LA INCEPUT DRAGUT,ATENT,,...IUBITOR..UN SCURT TIMP...ACUM AVEM 7 ANI DE CAND TRAIM UNUL LANGA ALTUL..DA..DE 6 ANI...NENOROCIT,MITOCAN..NU AM CU CINE VORBI..CAND VINE DE LA SERVICI NICI NU MA SALUTA....IMI REPETA CA E TACUT PTR CA NU ARE CE VORBI CU MINE..LA SERVICI SI CU PRIETENII..DRAGUT..COMUNICATIV,SARITOR..BARBATUL PERFECT..CU MINE..COSMARUL MEU..DE 2 LUNI I-A INTRAT IN CAP CA IL INSEL SI AM PARTE DOAR DE CERTURI SI BATAI,MI-A RUPT SI MANA DUPA O LOVITURA CU PICIORUL..EU SUNT RAC..GOSPODINA,IUBITOARE NU EXAGERAT,DE CASA ,O MAMA BUNA IUBITOARE,O FEMEIE NORMALA..NU PERFECTA SI AM UN BAIETEL DE 5 ANI,CARE IL ADORA CHIAR DACA EL NU PREA IL BAGA IN SEAMA..SI M-AM SATURAT..SI NU STIU CE S-A MAI FAC..AM RABDARE ,POT SA INDUR ...DAR CRED CA TOATE AU O LIMITA...DUPA CETE VAD SI DE LA CELELALTE FETE...CAM TOTI BARBATII PESTI SUNT LA FEL...DECI FERITI-VA DE EI..DINTR-UN VIS FRUMOS..VIATA ITI DEVINE UN COSMAR LANGA EI
garbo168482
Postat pe 13 Ianuarie 2011 09:20
Hello............... ce pot sa zic, m-au cam socat multe din ceea ce au scrise aici eu ............. eu sunt SCORPION si sincer ma mandresc cu asta, am inteles ca intre pesti si scorpioni exista o compabilitate foarte buna, doar ca acum aproximativ o luna am cunoscut un baiat din zodia pesti, pot sa zic ca nu-l cunosc, el imi face zilnic dedicatii de dragostes si imi spune cat de mult ma iubeste, dar eu nu ma simt prea atrasa de el, imi ziceam ca daca tine asa mult la mine poate sa incerc sa-i dau o sansa insa dupa ce am citit toate aceste comentarii mi-i cam frica, poate fi doar cuvinte false?
Katte
Postat pe 16 Ianuarie 2011 03:40
De la: garbo057755, la data 2011-01-04 12:54:52mdaa ...cam asa e si "pestele" meu i
n lumea lui.. tacut..pe ganduri parca, mereu...dar e barbatul perfect.. e asa de respectos, si are un sarm aparte.. te face sa visez, nu alta..
cum sa-l scot din "carapacea" lui? sa fie mai comunicativ..
e un om extraordinar "pestisorul" meu...dar... indiferenta lui... tipul lui de personalitate(necomunicatic, tacut mereu.. etc) ma doare...

Buna, ai incercat sa-i dai cateva indatoriri ale casei voastre? ceva cu care sa-l responsabilizezi? ceva care sa rezolve si care sa aiba valoare in ochii lui? Daca vei incerca sa rezolvi tu totul iar pe el sa-l obisnuiesti sa nu faca nimic.. atunci pierzi. Eu cred ca el se simte fara valoare. Da-i o valoare.
Razvan
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:18
De la: garbo168482, la data 2011-01-13 09:20:05BUNA..SI SOTUL MEU E TOT PESTI..LA INCEPUT DRAGUT,ATENT,,...IUBITOR..UN SCURT TIMP...ACUM AVEM 7 ANI DE CAND TRAIM UNUL LANGA ALTUL..DA..DE 6 ANI...NENOROCIT,MITOCAN..NU AM CU CINE VORBI..CAND VINE DE LA SERVICI NICI NU MA SALUTA....IMI REPETA CA E TACUT PTR CA NU ARE CE VORBI CU MINE..LA SERVICI SI CU PRIETENII..DRAGUT..COMUNICATIV,SARITOR..BARBATUL PERFECT..CU MINE..COSMARUL MEU..DE 2 LUNI I-A INTRAT IN CAP CA IL INSEL SI AM PARTE DOAR DE CERTURI SI BATAI,MI-A RUPT SI MANA DUPA O LOVITURA CU PICIORUL..EU SUNT RAC..GOSPODINA,IUBITOARE NU EXAGERAT,DE CASA ,O MAMA BUNA IUBITOARE,O FEMEIE NORMALA..NU PERFECTA SI AM UN BAIETEL DE 5 ANI,CARE IL ADORA CHIAR DACA EL NU PREA IL BAGA IN SEAMA..SI M-AM SATURAT..SI NU STIU CE S-A MAI FAC..AM RABDARE ,POT SA INDUR ...DAR CRED CA TOATE AU O LIMITA...DUPA CETE VAD SI DE LA CELELALTE FETE...CAM TOTI BARBATII PESTI SUNT LA FEL...DECI FERITI-VA DE EI..DINTR-UN VIS FRUMOS..VIATA ITI DEVINE UN COSMAR LANGA EI


Buna .. se pare ca voi ati pierdut pe drum multe lucruri care inainte va uneau, este posibil sa fie un pic gelos.. iar gelozia sa nu o inteleaga foarte bine ... sa fie putin gelos pe fiul vostru. Ai incercat sa spui vreodata in diverse discutii "barbatii mei" facand referire la sotul tau si la copilul tau? si sa te simti mandra de ei? Cred ca se simte putin neglijat. Este adevarat ca daca se simte inselat un peste poate sa fie foarte badaran. Sunt curios... cum s-a comportat cu tine dupa ce ti-a rupt mana? A fost tacut s-a inchis in el si mai mult, te-a ocolit? sau a realizat greseala facuta a incercat atunci pe moment sa o indrepte, apoi in sufletul lui s-a simtit vinovat si s-a indepartat de tine si mai mult ca sa nu te raneasca?In legatura cu copilul cred ca este speriat de el. Nu stie cum sa se comporte, cum sa se joace cu el. Incearca (daca nu ai aflat pana acum) cum se juca (sotul) in copilarie, incearca sa-i apropii putin. Cred ca este speriat de "cum este sa fi tata"
p.s. Incearca sa-i vorbesti frumos si sa nu tipi la el. Stiu ca este destul de greu acum in situatia data dar eu cred ca vei reusii.
Razvan
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:50
eu zic sa ii dai o sansa...si eu sunt scorpion si am o relatie cu un peste de 7 luni si totul merge perfect... nu toti sunt la fel cum nici scorpionii nu sunt la fel...
eu iti urez tot ce e mai bun :) sper sa iasa ceva frumos
Dedy
Postat pe 17 Ianuarie 2011 19:04
De la: garbo172739, la data 2011-01-17 19:04:07eu zic sa ii dai o sansa...si eu sunt scorpion si am o relatie cu un peste de 7 luni si totul merge perfect... nu toti sunt la fel cum nici scorpionii nu sunt la fel...
eu iti urez tot ce e mai bun :) sper sa iasa ceva frumos

cel mai important este sa il iubesti.. in momentul in care o sa simta altceva.. atunci totul se duce de rapa....
Razvan
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:40
De la: Razvan, la data 2011-01-20 13:40:03
De la: garbo172739, la data 2011-01-17 19:04:07eu zic sa ii dai o sansa...si eu sunt scorpion si am o relatie cu un peste de 7 luni si totul merge perfect... nu toti sunt la fel cum nici scorpionii nu sunt la fel...
eu iti urez tot ce e mai bun :) sper sa iasa ceva frumos

cel mai important este sa il iubesti.. in momentul in care o sa simta altceva.. atunci totul se duce de rapa....

:) dar am zis ceva gresit ? eu i-am urat tot ce e mai bun si sa ii dea o sansa..normal asa cum ai zis si tu daca il iubeste si simte ceva pentru el ...
Dedy
Postat pe 21 Ianuarie 2011 18:51
barbatul din zodia pesti este cel mai tandru amant, sot, prieten, ce vreti voi dar nu incercati sa-l ingraditi ca nu veti reusi are nevoie de spatiu asa
tusi_Oli
Postat pe 21 Februarie 2011 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: MARILENA_25 17 Octombrie 2011 16:43
femeia capricorn / barbatul scorpion 6 De la: dragos2012 21 Iulie 2011 18:35
Astrologia 30 De la: barboneli 18 Ianuarie 2012 22:48
cum e relatia dintre un taur si un capricorn? 18 De la: Dydycatkiss 7 Octombrie 2012 09:18
zodia varsator 137 De la: garbo_472671 23 August 2017 16:21
Setari Cookie-uri