Barbatul Pesti

Eu sagetator, el pesti...Ce ziceti?
lucygirl
Postat pe 10 Martie 2011 18:24
@lucygirl:
din cate stiu exista si un cuplu celebru, ea sagetator si el pesti (Mark Dacascos). eu unul sunt compatibil cu persoanele din zodia sagetator si din punctul meu de vedere te sfatuiesc sa incerci, sa va cunoasteti, nu cred ca veti avea ceva de pierdut. oricum tu ai postat acum 20 de zile, decizia ma gandesc ca ai luat-o deja.

legat de topic, pe cat de tare ma deranjeaza o parte din cele citite aici o sa fac abstractie.
eu unul, in primul rand nu am probleme nici cu alcoolul si nici de fidelitate, pentru ca am vazut ca sunt cele mai atacate vicii ale pestilor.
bine-nteles ca si aici la fel ca si in toate celelalte zodii sunt si barbati mai putin morali, mai putin corecti cu partenerii dar sunt convins ca nu este singura zodie cu astfel de probleme si de cele mai multe ori certurile apar din cauza incompatibilitati dintre parteneri.
se intampla ca cei doi sa nu se regaseasca unul langa celalalt, sa nu fie ceea ce si-au dorit si sa nu-si intalneasca asteptarile iar atunci apar carentele de comunicare si uneori din pacate, si un altfel de probleme.

cu fost mea iubita am ajuns la intelegei si la certuri pana la punctul in care comunicarea si-a pierdut din eficienta si fiind amandoi firi orgolioase nu am reusit sa ajungem la un punct comun. intotdeauna este necesar ca in cuplu sa existe o persoana care sa cedeze mai mult, eu am asteptat de la ea, ea astepta de la mine. ei .. uite ca ne-am incapatanat ca doi catari ! cand am realizat amandoi ca este in zadar am incercat sa ne despartim fara sa ne murdarim relatia prin infidelitate si pe cat posibil cat mai civilizat. am avut si momentele noastre frumoase si momente furtunoase. mie mi-a placut. probleme noastre au fost mai complexe si nu o sa le discut.
fosta mea iubita este zodia rac, sentimetal si intelectual eram compatibili, subiectele noastre de discutie erau dintre cele mai diverse, de la politica si stiinta pana la cele mai mici banalitati si era mereu incitant. a fost fain atat cat a tinut iar monotonia nu a intervenit niciodata; chiar si in momentele de liniste nu ne-am simtit vreodata stanjeniti.

pestii isi doresc comunicare, vor un partener care de cele mai multe ori sa tina locul unui prieten si cand spun comunicare nu fac referire decat la discutii normale si firesti.
idea mea este ca trebuie sa le acordati si voi mai mult credit pestilor, nu sunt rau intentionati si cum spunea cineva mai sus, pe o alta pagina, atunci cand este vorba de dragoste, pestii sunt persoane de incredere si devotate, loiale si foarte buni prieteni - asta adauga eu.

fetelor, sfatul meu este ca daca va treziti ca aveti langa voi un partener neserios, atunci incercati sa lamuriti situatia iar daca nu merge atunci nu va complicati.
garbo199199
Postat pe 30 Martie 2011 22:30
De la: garbo168482, la data 2011-01-13 09:20:05BUNA..SI SOTUL MEU E TOT PESTI..LA INCEPUT DRAGUT,ATENT,,...IUBITOR..UN SCURT TIMP...ACUM AVEM 7 ANI DE CAND TRAIM UNUL LANGA ALTUL..DA..DE 6 ANI...NENOROCIT,MITOCAN..NU AM CU CINE VORBI..CAND VINE DE LA SERVICI NICI NU MA SALUTA....IMI REPETA CA E TACUT PTR CA NU ARE CE VORBI CU MINE..LA SERVICI SI CU PRIETENII..DRAGUT..COMUNICATIV,SARITOR..BARBATUL PERFECT..CU MINE..COSMARUL MEU..DE 2 LUNI I-A INTRAT IN CAP CA IL INSEL SI AM PARTE DOAR DE CERTURI SI BATAI,MI-A RUPT SI MANA DUPA O LOVITURA CU PICIORUL..EU SUNT RAC..GOSPODINA,IUBITOARE NU EXAGERAT,DE CASA ,O MAMA BUNA IUBITOARE,O FEMEIE NORMALA..NU PERFECTA SI AM UN BAIETEL DE 5 ANI,CARE IL ADORA CHIAR DACA EL NU PREA IL BAGA IN SEAMA..SI M-AM SATURAT..SI NU STIU CE S-A MAI FAC..AM RABDARE ,POT SA INDUR ...DAR CRED CA TOATE AU O LIMITA...DUPA CETE VAD SI DE LA CELELALTE FETE...CAM TOTI BARBATII PESTI SUNT LA FEL...DECI FERITI-VA DE EI..DINTR-UN VIS FRUMOS..VIATA ITI DEVINE UN COSMAR LANGA EI


salut garbo168482,

mie povestea ta imi pare cusuta cu ata alba, sotul tau nu prea seamana a peste. ca un peste sa ajunga sa se poarte astfel trebuie ca tu sa-i fi facut ceva, nu suntem nici mitocani si nici rai cu persoanele dragi.
probabil gresesti undeva, s-ar putea ca tu sa fii mai distanta si mai indiferenta, sa-i dai de inteles ca nu-ti prea pasa de relatie si din partea ta e bine oricum. si mai ales daca esti rac, probabil nu stai atat de bine la capitolul comunicare si initiativa, posibil ca el sa te vada mai ascunsa. eu te sfatuiesc sa-l inviti la o discutie in care sa-i spui cum stau lucrurile, sa ai putin curaj si daca te va vedea ca iti asumi raspunderea atunci cu siguranta lucrurile au sanse sa se schimbe. vorbeste cu el ca si cu un prieten, eu asta mi-as dori daca as fi in locul sotului tau. sunt convins ca daca te vei implica si-ti vei dori sa faci lucrurile sa mearga bine vei reusi. pestii nu sunt niciodata insensibili la o atitudine pozitiva, sa stii asta.

eu am invatat un lucru despre raci (unii dintre ei) se victimizeaza mult prea mult, si atunci cand nu este cazul, e arma lor.

oricum garbo168482, eu as fi curios sa ne spui de la ce au inceput neintelegerile voastre.
garbo199199
Postat pe 31 Martie 2011 16:12
barbatii din zodia "peste',sunt persoane care nu bat femeile,nu joaca jocuri de noroc,nu injura,sunt iubereti la modul ca daca le place o femeie incearca sa o cucereasca,nu sunt alcoolici,dar beau cate un paharut ca tot omul .sunt oameni culti,in general cu facultati si f inteligenti.de aceea muncesc in posturi cheie.singurul defect al lor este ca sunt afemeiati.insa acasa tu esti sefa si nu iti lipseste nimic.nici pe tine ca sotie nu te neglijeaza sexual,deoarece nu rezista fara sex nici langa sotie.pt el iubirea inseamna o femeie frumoasa,cu sanii mari si buna la pat,iubareata,sa-i dea de cate ori el cere.niciodata nu este el cel care depune actiune de divort.si isi iubeste f mult copii.si nu vb din carti ci din viata .
vuvuzela
Postat pe 31 Martie 2011 16:33
vuvuzela, eu nu sunt de acord cu ce ai spus, cu siguranta gasesti toate defectele posibile ale barbatilor si printre noi cei din zodia pesti: si acolisti, si slabi de inger, si agresivi, si mai putin iubareti, si mai ascunsi, si mai mincinosi, si mai prosti, samd.
iar `acasa tu esti sefa` ... de ce dezinformezi vuvuzela ? uite, vezi ? de asta nu e bine sa fie construite clisee si tipare. lumea nu mai stie ce sa creada, pe de-o parte se asteapta la un anumit tip de comportament din partea barbatului pesti, cel descris de zodiac, iar pe de cealalta parte primeste cu totul altceva. eu unul cel putin nu-mi doresc ca partenera mea sa-mi dicteze ce trebuie sa fac sau sa fie sefa. vreau o relatie bazata pe prietenie, incredere si egalitate.

sexul masculin, genetic este construit sa fie mai .. competitiv, mai ... orgolios, faptul ca in zodiac barbatii din zodia pesti sunt descrisi ca si sensibili si emotionali, nu face altceva decat sa-i ambitioneze sa demonstreze ca sunt barbati, ca sunt agresivi. e oarecum si firesc sa fie asa, la urma urmei ... dpdv genetic sunt purtatori de testosteron la fel ca toti barbatii !

oricum, pestii din decane diferite sunt intr-o masura mai mare sau mai mica diferiti. pestii din primul decan sunt mai severi si mai conservatori in familie, in societate sunt mai deschisi, cei din al treilea sunt mai blanzi si mai binevoitori si putin mai viciosi iar cei din decanul al doilea sunt undeva la mijloc. dar nici asta nu trebuie considerata o regula, o educatie potrivita poate sa corecteze.

sfatul meu pentru toti barbatii din zodia pesti este sa fie mai echilibrati si putin mai chibzuiti, sa nu se mai poarte copilareste si sa nu treaca nici in cealalta extrema si sa devina agresivi. iar faptul ca unii dintre noi nu suntem atat de vorbareti ei ... asta nu-i niciun bai ... nu este un defect real si o problema de care sa-si faca vreo grija, sunt alte lucruri mult mai importante.
garbo199199
Postat pe 31 Martie 2011 18:29
Buna !...nu stiu cum o fi in relatia cu balantele, dar cu leoaicele este un dezastru;.....documenteaza-te bine, nu te grabi.....ca pt. mine,.... viata alaturi de un peste a fost....un dezastru total. ATENTIE MARE !
maryaug_0809
Postat pe 10 Aprilie 2011 14:12
....Sunt de acord cu garbo,.... ,....pe deasupra sunt si criminali, avari, infideli, ........uzeaza de tot arsenalul ....sa-si atinga scopurile.....Am vazut ca ai primit fel de fel de raspunsuri,.....e bine sa judeci dupa comportamentul....particular....fata de tine si......daca are mai multe bile negre,.... fugi cat poti de astfel de indivizi.
maryaug_0809
Postat pe 10 Aprilie 2011 14:16
maryaug_0809, criminali, avari si infideli gasesti si in zodia leu ... sa fim seriosi! bine-nteles ca va judeca dupa felul in care se inteleg ei doi si nu e cazul sa generalizezi si sa etichetezi doar pentru ca al tau partener a fost golan. mai sus sunt 2 sau 3 fete din zodia leu foarte multumite de casnicia lor cu un barbat din zodia pesti.

dar eu sunt foarte curios maryaug_0809, barbatul tau in ce decan al zodiei pesti este nascut ? in ce zi ?
garbo199199
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:06
Femeile pesti nu iarta si le place sa conduca -barbati pesti sunt rai (prosti) de gura dar atit se schimba f repede dimineata te cearta vb grele de se darima totul in jurul lor ,iar seara cind vin de la serviciu zic- sarut mana- parca nimic nu s-a intimplat.Daca poti trece este OK daca nu drum bun ca nu se schimba.
ghurdubaie
Postat pe 17 Aprilie 2011 21:35
ghurdubaie, sunt convins ca nu se cearta cu tine doar asa pentru ca-i face lui placere. probabil voi nu aveti o comunicare buna (poate esti o fire mai inchisa si el nu te intelege) si cu siguranta tu ai partea ta de vina. daca vrei sa convietuiesti cu el frumos si daca o sa-i arati ca vrei sa faci ca lucrurile sa fie bine intre voi, sunt convins ca iti va fi recunoscator. el ce iti reproseaza tie ?
garbo199199
Postat pe 18 Aprilie 2011 19:25
buna fetelor tocmai citeam ceea ce ati scris voi si ma ingrozeam..doamne iarta-ma ca nu-i asa de rau precum pare:) sunt intr-o relatie cu un barbat pesti, si eu sunt pesti de altfel si pot sa va spun cu mana pe inima ca pe langa faptul ca e cel mai sincer barbat din cati am cunoscut,e foarte inteligent,stie sa ma stimuleze mental, nu ma plictisec cu el, are o sensibilitate aparte, care desi nu si-o arata i-am inteles-o, e intuitiv,cald, si iubeste...ca un copil..are o dragoste pura,fara ascunzisuri, fara superficialitati....pe mine m-a cucerit iremediabil. stie sa se poarte cu o femeie si o respecta in primul rand.deci fetelor..daca aveti un astfel de partener nu-l lasati,s-ar putea sa aveti parte da cea mai frumoasa calatoria a vietii o iubire ce dapaseste intelegerea umana::)
ComanRittaCleopatra
Postat pe 1 Mai 2011 02:45
e a nu stiu cata oara cand vad ca cineva a avut parte de o partenera imbecila, sau de un partener cretin (sigur, poate sa fie vorba de realitatea in oglinda), se apuca sa "judece" zodia. desi n-are nicio legatura.

atunci cand nu gasesti o justificare mai clara pentru o relatie nefasta consumata in doi, cauti motive in... stele, in ibricul de cafea, in matza neagra sau dracu mai stie in ce prostii, in loc sa le cauti exact la sursa.

numai ca prostia omeneasca nu are limite...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 1 Mai 2011 03:13
Am avut si eu o poveste de dragoste cu un peste.....Am fost 1 an si 4 luni....A fost relatie minunat,mi a oferit caldura si intelegere.Find o fire introvertita nu imi spunea ce il deranja la mine si ma face sa ma simt eu vinovata de fiecare data.La un moment dat din cauza tensiunilor in cuplu mi a spus" ca vrea o perioada de liniste si ca poate o sa ne impacam mai incolo".1.nu stiam motivul pentru care ne am despartit... 2.incertitudinea ca vom mai fi sau nu impreuna....m-au facut sa sufar ff mult.Am incercat sa iau legatura cu el in perioada asta si de fiecare data imi raspundea ca are sentimente dar ca deocamdata nu mai vrea sa fie cu mine.Suntem colegi de clasa si mie groaza ca incepe scoala si il voi vedea zi de zi,asa ca mie greu sa il uit eu avand sentimente puternice.Solutia mea e sa fiu indiferenta poate asa realizeaza ce a pierdut.Ce sfaturi imi dati?Se va intoarce sau nu?Eu cred ca e un blocaj......sufletul i spune da..si creierul...nu...
garbo220581
Postat pe 28 August 2011 21:23
SI SOTUL MEU ESTE PESTE SI ESTE EXACT LA FEL
GRECU_ROMINA
Postat pe 2 Septembrie 2011 17:51
Buna . Fostu meu a fost pesti. te sfatuiesc sa fii f atenta ca numa ce ii convine face,mereu si cand era el de vina tot el avea dreptate.... cand nu sunteti unul langa altu ptr ceva timp el n te va mai caua,...isi va cauta alta...asa am patit-o eu
imbrea
Postat pe 3 Septembrie 2011 15:02
Buna . Fostu meu a fost pesti. te sfatuiesc sa fii f atenta ca numa ce ii convine face,mereu si cand era el de vina tot el avea dreptate.... cand nu sunteti unul langa altu ptr ceva timp el n te va mai caua,...isi va cauta alta...asa am patit-o eu
imbrea
Postat pe 3 Septembrie 2011 15:08
Buna . Fostu meu a fost pesti. te sfatuiesc sa fii f atenta ca numa ce ii convine face,mereu si cand era el de vina tot el avea dreptate.... cand nu sunteti unul langa altu ptr ceva timp el n te va mai caua,...isi va cauta alta...asa am patit-o eu
imbrea
Postat pe 3 Septembrie 2011 15:08
fa exact ce simti....faci bine;)
mahnet_yahoo_com
Postat pe 16 Septembrie 2011 05:49
nu cred ca vei gasi............
garbo003007
Postat pe 16 Septembrie 2011 15:30
De la: garbo051100, la data 2010-05-31 15:33:39as vrea sa-i raspund domnului garbo113977 ca se ionseala amarnic. Nu stiu de unde stie dansul ceea ce afirma. Pestisorul meu este sufletul meu pereche si asat crede si el. De foarte multe ori vorbim si ne gandim la acelasi lucru. Ne trezim ca rostim aceleasi cuvinte. e de ajuns sa ma gandesc ca vreau sa-l sun si ma suna el, fara sa stie ca asta vroiam si eu. Fiecare cfrede ce vrea despre barbatii pesti dar eu racusorul mi-am gasit pestele meu pereche.
garbo229305
Postat pe 10 Octombrie 2011 03:47
De la: ComanRittaCleopatra, la data 2011-05-01 02:45:18buna fetelor tocmai citeam ceea ce ati scris voi si ma ingrozeam..doamne iarta-ma ca nu-i asa de rau precum pare:) sunt intr-o relatie cu un barbat pesti, si eu sunt pesti de altfel si pot sa va spun cu mana pe inima ca pe langa faptul ca e cel mai sincer barbat din cati am cunoscut,e foarte inteligent,stie sa ma stimuleze mental, nu ma plictisec cu el, are o sensibilitate aparte, care desi nu si-o arata i-am inteles-o, e intuitiv,cald, si iubeste...ca un copil..are o dragoste pura,fara ascunzisuri, fara superficialitati....pe mine m-a cucerit iremediabil. stie sa se poarte cu o femeie si o respecta in primul rand.deci fetelor..daca aveti un astfel de partener nu-l lasati,s-ar putea sa aveti parte da cea mai frumoasa calatoria a vietii o iubire ce dapaseste intelegerea umana::)




asa e draga mea ....descrierea ta despre barbatul din zodia peste este corecta.sigur ca sunt si diferente...datorita orei de nastere.....a karmei din familie si a karmei personale.ai vazut oameni cu ADN/uri identice....eu nu.
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 05:03
,,sincer ma lasat rece tot dialogul acesta de 13 pagini ce lam urmaritde la un capat la altul, dc spui tu sa fuga de barbatul peste,? nu cumva tie teama de el, daca e asa slab de ibngeri fricos si indecis, de ce tie frica de el, doar nu e rechin? nu cumva ai sufferit din cauza unuia? si daca da crezi ca degeaba? si eo am mintit , am ibnselat , miam bnatut joc de multe fete, dar vati gandit vreodata cu cate lacrimi am platit totul, cat ma mustrat constiinta dupa, ? , teai gandit vreo secunda ca aici se scriu doar parreri rele, pentru ca femeile ce traiesc adevarate povesti de dragoste alaturi de pesti nu au nici un motiv sa se implice in discutii de genu, ?1?!?!?! Vati gandit cu totii ce suflet nobil au in ei? vati gandit de ce sunt tacuti ? de ce inseala ? de ce sunt slabi ? daca nu va zic eu, inseala din razbunare , fie din cauza ta fie din cauza fostelor, si se razbuna doar pe cele care ai dau motiv,. !! sunt tacuti pentru ca daca tiar spune ce gandeste , ce are pe suflet , datorita hipersensibilitatii , se teme de un ras iesit din comun al tau in urma celor auZite, sau ppoate pur si simplu nu meriti sa stii ce il framanta, e intelept cand ia decizii,,sunt slabi , pentru ca toti ceilalti se indoiesc de puterea lor, pentru ca stiu sa ofere afectiune cu carul , si sentimente, iar cand sunt dezamagiti traiesc drama vietii lor, cum o traiesc si eu acum. a iubit , mam skimbat, am crezut ca merita , si kiar asa a fost a meritat, nu am inselato , am respectato, am iubito mai mult ca pe orice, iar cand neam certat nam mai avut putere sa o sun, asta a fost totul, a crezut ca daca nu am mai sunato am facuto pt k a fost un joc pt mn, si realitatea era alta , nu am putut . Iubim tot cei interzis,avem cuvant , tot ce ne trebuie sunt stimulii , daca o fata stie sa ne stimuleze este excelent . o iubesc acum pt ca ami este imposibila acum , pentru puterea ei , putere care mio transmitea si mie facanduma sa ma simt ca bruce-lee, [acum ca naiba ,] pentru ca e ma mea in picioare, pentru ca e o adevarata dama fina , suptila si increzatoare in ea, si la fel a fost si cu mn , a fost increzatoare in puterea mea , si ma placut cas ambitios. si la urma urmei ce baiat nu se uita dupa fete kiar de are prietena, ??? ce barbat nu are o frica feminina in el? ce om nu minte? ce om nu a inselat macar o data in viata??? si sunt kiar interesat de sporturi grele , de exemplu sunt pasionat de box, si mam apucat de sala, deci ma confruynt cu greu , si sunt kiar al naibii de vorbaret, si daca e de bine sau de rau nush exact. recunosc ca si la momentul actual sunt un adevarat lord oridar, dar sunt fara a ma implica in relatii, fara obligatii , si asta pana sa intalnesc alta femeie exact ca fosta care sami puna capac, sau pana as reusi sa o recuceresc, inca nu am incercat. as a conclusion : nu va luati dupa tyoate porcariile ce sunt scrise pe aici , snativii din pesti sunt niste persoane cu adevarat speciale si pot fi orice doar pt persoana care o iubeste cu adevarat, sunt o imensa magazie de sentimente , sunt oameni cu bun simt, respect , iar unele lucruri daca nu le face din dragoste le face cel putin din respect , si decat sa traga in voi ,, fetele prefera sa se dea cu capu de pereti, eu de exemplu in pozitie culcat , si fac flotari pana ami trece tremuratul de nervi. deci iubitii , aratatile afectiune, facetii sa va iuvbeasca, fiti sincere si o sa aveti parte de toata fericirea din lume, o sa traiti romane de dragoste fara dezamagiri!!
Stativa_Nicolas_1
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:51
,,sincer ma lasat rece tot dialogul acesta de 13 pagini ce lam urmaritde la un capat la altul, dc spui tu sa fuga de barbatul peste,? nu cumva tie teama de el, daca e asa slab de ibngeri fricos si indecis, de ce tie frica de el, doar nu e rechin? nu cumva ai sufferit din cauza unuia? si daca da crezi ca degeaba? si eo am mintit , am ibnselat , miam bnatut joc de multe fete, dar vati gandit vreodata cu cate lacrimi am platit totul, cat ma mustrat constiinta dupa, ? , teai gandit vreo secunda ca aici se scriu doar parreri rele, pentru ca femeile ce traiesc adevarate povesti de dragoste alaturi de pesti nu au nici un motiv sa se implice in discutii de genu, ?1?!?!?! Vati gandit cu totii ce suflet nobil au in ei? vati gandit de ce sunt tacuti ? de ce inseala ? de ce sunt slabi ? daca nu va zic eu, inseala din razbunare , fie din cauza ta fie din cauza fostelor, si se razbuna doar pe cele care ai dau motiv,. !! sunt tacuti pentru ca daca tiar spune ce gandeste , ce are pe suflet , datorita hipersensibilitatii , se teme de un ras iesit din comun al tau in urma celor auZite, sau ppoate pur si simplu nu meriti sa stii ce il framanta, e intelept cand ia decizii,,sunt slabi , pentru ca toti ceilalti se indoiesc de puterea lor, pentru ca stiu sa ofere afectiune cu carul , si sentimente, iar cand sunt dezamagiti traiesc drama vietii lor, cum o traiesc si eu acum. a iubit , mam skimbat, am crezut ca merita , si kiar asa a fost a meritat, nu am inselato , am respectato, am iubito mai mult ca pe orice, iar cand neam certat nam mai avut putere sa o sun, asta a fost totul, a crezut ca daca nu am mai sunato am facuto pt k a fost un joc pt mn, si realitatea era alta , nu am putut . Iubim tot cei interzis,avem cuvant , tot ce ne trebuie sunt stimulii , daca o fata stie sa ne stimuleze este excelent . o iubesc acum pt ca ami este imposibila acum , pentru puterea ei , putere care mio transmitea si mie facanduma sa ma simt ca bruce-lee, [acum ca naiba ,] pentru ca e ma mea in picioare, pentru ca e o adevarata dama fina , suptila si increzatoare in ea, si la fel a fost si cu mn , a fost increzatoare in puterea mea , si ma placut cas ambitios. si la urma urmei ce baiat nu se uita dupa fete kiar de are prietena, ??? ce barbat nu are o frica feminina in el? ce om nu minte? ce om nu a inselat macar o data in viata??? si sunt kiar interesat de sporturi grele , de exemplu sunt pasionat de box, si mam apucat de sala, deci ma confruynt cu greu , si sunt kiar al naibii de vorbaret, si daca e de bine sau de rau nush exact. recunosc ca si la momentul actual sunt un adevarat lord oridar, dar sunt fara a ma implica in relatii, fara obligatii , si asta pana sa intalnesc alta femeie exact ca fosta care sami puna capac, sau pana as reusi sa o recuceresc, inca nu am incercat. as a conclusion : nu va luati dupa tyoate porcariile ce sunt scrise pe aici , snativii din pesti sunt niste persoane cu adevarat speciale si pot fi orice doar pt persoana care o iubeste cu adevarat, sunt o imensa magazie de sentimente , sunt oameni cu bun simt, respect , iar unele lucruri daca nu le face din dragoste le face cel putin din respect , si decat sa traga in voi ,, fetele prefera sa se dea cu capu de pereti, eu de exemplu in pozitie culcat , si fac flotari pana ami trece tremuratul de nervi. deci iubitii , aratatile afectiune, facetii sa va iuvbeasca, fiti sincere si o sa aveti parte de toata fericirea din lume, o sa traiti romane de dragoste fara dezamagiri!!
Stativa_Nicolas_1
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:51
Buna..citeam mesajele voastre si chiar ma regaseam in unele! prietenul mei e tot in zodia pestelui, sincer nu stiu ce sa fac sa-l pot schimba intr-un fel..., de pare ca e ceva tipic zodiei, adica nu este comunicativ, are toane , se enerveaza f usor si atunci trebuie sa-l lasi in legea lui...nu are initiativa, simti ca nu te poti baza pe el , cand greseste nu si cere scuze niciodata!. romantic nu este deloc...cam multe defecte ! Intr-adevar si eu ajung la concluzia ca e ok ca si aventura, nu cred ca poti sa ajungi sa faci o casa cu un astfel de om. Racii in schimb mi se par cei mai romantici si mai sufletisti ,sensibili. In concluzie, ce pot sa zic este ca e destul de complicat sa ai o rel cu un barbat din pesti, eu sunt scorpion, imi place sa comunic f mult ,sa rad etc, dar cand simti ca nu ai cu cine ,devine frustrant totul ,uneori nu poti cere unui om mai mult decat poate sa ofere ! Va doresc numai bine si sa fiti iubite si fericite!:*
cristinuta26
Postat pe 25 Octombrie 2011 17:16
Eu sunt in zodia PESTI.

Urasc minciuna si nu exista cale de impacare daca am fost mintit. Suntem de cele mai multe ori comozi, superficiali chiar daca in sinea noastre ne dorim o relatie in care sa facem planuri de lunga durata. Suntem romantici si uneori extrem de tacuti cand suntem indragostiti. De cele mai multe ori realizam ca iubim dupa ce partenera ne paraseste (la mine a fost mai mult orgoliul). Ce sa mai spun. Ii place sa filtreze cu multe femei. Nu au curajul sa ii spuna unei femei in fata ce simt, prefera sms-uri mesaje scrisori sau pur si simplu sa trimita flori unei persoane. Cauta sa fie in preajma persoanei de care sunt indragostiti in fiecare zi dar nu se desconspira. Sunt extrem de gelosi dar acest sentiment apare atunci cand parterena nu le ofera incredere si siguranta.

Sunt indragostit de o chelnerita de la un restaurant de aproximativ 9 luni dar in acest timp in afara de un buchet de 100 de trandafiri pe care binenteles a ghicit ca eu am fost cel care ii lea trimis nu am lasat absolut nimic sa se vada ca sunt indragostit de ea. Simt ca asteapta un semn de la mine :)) cu toate astea imi este extrem de greu sa fac primul pas. Inca un defect. Pestilor le place ca femeia sa aiba prima initiativa :))

O sa ma mai gandesc si am sa mai raspund. Sunt mandru de zodia mea chiar daca am extrem de multe defecte. Oferai unui peste incredere si nu o sa te insele niciodata.
garbo251666
Postat pe 1 Decembrie 2011 01:31
Ai perfecta dreptate....am fost casatorita cu un peste 11 ani...un las,un mare mincinos.un egoist ,m-a inselat de nu stiu cate ori...si cnd i-am cerut o pauza a dat biru cu fugitii si-a gasit una si sa si mutat la ea,bineinteles toate lucrurile lui fiind in apartamentul meu si nu divortati...imi pare nespus de rau ca mi-am pierdut atatia ani din viata cu un om ca asta....
dani2303
Postat pe 13 Decembrie 2011 08:27
nu ai pierdut nimic. ai castigat experienta.
cri_cat
Postat pe 13 Decembrie 2011 08:30
De la: dani2303, la data 2011-12-13 08:27:33Ai perfecta dreptate....am fost casatorita cu un peste 11 ani...un las,un mare mincinos.un egoist ,m-a inselat de nu stiu cate ori...si cnd i-am cerut o pauza a dat biru cu fugitii si-a gasit una si sa si mutat la ea,bineinteles toate lucrurile lui fiind in apartamentul meu si nu divortati...imi pare nespus de rau ca mi-am pierdut atatia ani din viata cu un om ca asta....
Elenita20
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:17
Am urmarit mes voastre in legatura cu barbatii pesti si din pacate caracterizarea voastra e adevarata in cazul meu fiind maritata de 4 ani cu un nativ din peste si e destul de greu pt mine sa pot intelege ce este in capul lui , avem si o fetita care din pacate nu are parte de un tata iubitor si afectuos din contra foarte vulcanic , dur si o si atinge des pt un copil de 3 ani iar cu mine nu am cuvinte in ce fel se poarta eu fiind taur . Mai ales k e un mamos innascut si asculta de mamica care nu ma are la suflet de multi ani. Sunt maritata de 5 ani si pot spune k foarte rar am vazut la el afectiune fata de mine romantic in nici un caz nu e , rece , indiferent, bun cu altii si cu familia lui e foarte atasat ,
Elenita20
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:36
aaaa, ELENITA20....urat, foarte urat, ce ti s-a intamplat ite dar cati ani aveai cand te-ai casatorit cu el?
free4woman
Postat pe 20 Ianuarie 2012 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBAT BALANTA SI SOTIE -PESTI 5 De la: garbo028900 8 Aprilie 2013 15:10
Barbatul varsator 79 De la: ciukamela 28 August 2011 06:45
alo` heyy!! 1 De la: Bbibyy 10 Decembrie 2009 16:56
Buna! ptr raul27 2 De la: raul27 5 Iunie 2009 23:54
Fata sagetotr si baiatul fecioara. 8 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 18:06
Setari Cookie-uri