Heii ce credeti despre fata sagetator si baiatul fecioara?

Buna as vrea si eu sa stiu cum se inteleg ce-i doi.Eu si cu prietenul meu suntem de 1 an si 4 luni impreuna si ne intelegem beton deocamdata el e in prim plan pentru mine si la el e sentiment reciproc! .Oare o sa avem sanse mai departe? :o3
Allly
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:20
Va rog ma ajuta si pe mine cineva?
Allly
Postat pe 30 Septembrie 2010 20:56
draga mea ,voi stiti cel mai bn cum va este impreuna si nu este bn sa te gandesti cum va fi in viitor ,mai bn traieste clipa fiecare zi, nu conteazat daca veti ramane impreuna sau nu, nu sti ce iti ofera ziua de maine
fasneata
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:28
Mai nu mai luati asa de in serios horoscopul si zodiacul si nu mai faceti din zodiac mai mult decat este. Este drept ca de multe ori profilul nativilor fiecarei zodii se potriveste destul de bine cu realiatatea insa aia nu inseamna ca daca exista iubire si intelegere intre 2 persoane, diferentele de orice natura nu pot fi depasite. Eu personal am cunoscut doar barbati din zodia fecioarei care nu cred ca s-ar fi potrivit cu nici o persoana in lumea asta... erau jalnici insa plini de pretentii si mereu pus pe criticat. Daca ai gasit o fecioara care nu e asa, sau daca te atrage o astfel de persoana nu conteaza ce zice zodiacu.
tatonipal
Postat pe 25 Octombrie 2010 10:35
Foarte tare !
De exemplu eu sunt sagetator si prietenul meu este fecioara :D
Ne intelegem in foarte multe chestii si ne place sa ne petrecem timpul impreuna
Fiecare zodie are si parti bune si parti rele, tot ce conteaza e sa stii cum sa treci peste.
Asta nu inseamna ca nu trebuie sa te lupti un pic mai mult cu faptul ca fecioarele sunt extrem de tipicare
Dar iubirea le rezolva pe toate!
samika
Postat pe 29 Octombrie 2010 16:58
si eu sunt in zodia sagetatorului si sunt de 4 luni cu un barbat fecioara.. pot sa zic ca ne intelegem f.bine . Niste trasaturi definitorii ale lor e ca sunt cam vicleni si obsedati de curatenie . Oricum pana la urma urmei nu conteaza zodia, important e sa va intelegeti si lucrurile sa mearga cum trebuie intre voi .. ca daca e sa stai sa consulti horoscopu`, compatibilitatile, vraji, povesti nu ajungi niciunde .
roxanaboo
Postat pe 30 Octombrie 2010 15:23
cred ca nu o sa mearga deloc deloccc,din experienta doar ca era invers fata fecioara. ,baiatul sagetator.un cuplu dinamita....iar barbatul fecioara este un egoist se gandeste doar la el...sa speram ca la tine sa nu se potriveasca predictiile...bafta
garbo097027
Postat pe 2 Ianuarie 2011 11:50
Sunt niste chestii diferite la baiatul sagetator ...Eu sunt fata am stat langa un baiat sagetator si langa o fata fecioara si nu se potriveau deloc [-x Fata fecioara voia sa il pupe pe obraz si chesti si el se ferea nu suporta...Eu nu sunt asa ! Eu imi doresc sa ma pupe baiatul fecioara ! ; ; ) :x Si inca ceva nu mi-se pare egoist baiatul fecioara din contra prietenul meu se gandeste foarte mult si la mine dar faza la el e ca este foarte sensibil ! Trebuie sa ai grija cum vorbesti cu el ca altfel interpreteaza gresit :d Inca mai suntem impreuna ! :) Si e mai bine ca inaine chiar foarte frumos :) 1 an si 8 luni :x
Allly
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:00
terminati cu prostiile astea ce conteaza zodia daca iubesti omul ??? fiecare suntem unici in felul nostru, si eu ca barbat fecioara am avut o sagetatoare cu care nu m-am inteles , dar am avut si cu care m-am inteles, totul tine de sentimentele dintre voi si de educatie restul sunt basme, si eu n-am nicio treaba cu curatenia, imi place sa fie OK, dar nu tai capul cuiva pentru o scama, astia-s bolnavi
casperphantom
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:08
de parca ai avea nu stiu ce problema
dupa 1 an si ceva te intrebi ce va fi? traieste alaturi de el si vei vedea, ce puii mei, astea chiar sunt problemele voastre? cine credeti ca suntem unii, mama omida sau?
iubirea si multe altele nu tin de zodie, chiar asa batute-n cap sunteti?
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:13
eu sunt sagetator cu ascendent in varsator si s`ar spune ca este o zodie plina de noroc si fericire si ....alea alea. Probabil ca acest noroc si-l mai face si omul cu mana lui,iar eu am avut mana proasta.M-am maritat de 2 ori cu 2 domni:geaman si rac, si nu a mers deloc. Geamanul las,slab,perfid ,ascuns....aparent bnascut deja batran,iar cel de-al 2 lea mult prea modern pt mine. A existat iubire,dar fiecare a iubit in felul lui. Se spune ca sagetatorul are nevoie de independenta,de libertate si multe altele,insa eu am nevoie de dragoste,liniste,camin.
Am cunoscut 2 barbati fecioara,colegi de birou,diferiti rau de tot. Ingrijiti,curati,inteligenti daaaar.....unul dintre ei (cel mai mare si casatorit) egoist,excroc,mincinos...un adevarat demon care arde cu zambetul pe fata indiferent daca-i esti mama,sotie,fiica ,colega ,asociata samd,iar celalat mai copilit = la fel de pedand,obositor de curat si ingrijit cu el si raza lui de actiune(nu poarta bluze cu maneca lunga iarna sa nu le murdareasca in frecare cu biroul :))),dar altfel,atent cu cei apropiati lui(mama,sora,iubita,colegi,prieteni),atata vreme cat niciunul dintre acestia nu l-au calcat cumva pe coada. personal eu cred ca sunt dificili,iar ca o sagetatoare veritabila si mai ales aeriana si dezordonata(nu mizerabila=murdara!),cred ca nu m-as fi descurcat langa un barbat fecioara si as fi fugit de-acasa. Desi sunt singura si imi doresc o relatie serioasa si o familie ,as refuza un barbat nascut in zodia fecioarei sau cu ascendentul in aceasta zodie,as fi doar o buna prietena cu acesta. Avem multe compatibilitati ,dar nu suficiente cat sa putem ramane inchisi intr-o casnicie mai multi ani.
Este parerea mea si nu trebuie sa tineti cont de ea,este doar ceea ce cred ae. pup!
bixie
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:50
uite vezi , mai tine si de ascendent, si de locul in care te-ai nascut si de ce v-au ursit la nastere, si tanti de mai sus, colegii aia, ti-s doar colegi nu...lai, nu ai cum sa stii cum ar fin intr-o relatie stabila, nu mai divaga de la subiect
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 05:16
Sotia mea este sagatator,eu fecioara si am facut nunta de argint in urma cu 3 ani.Cred ca fiecare are partenerul lui indiferent de zodie.
ionel1609
Postat pe 28 Februarie 2011 17:14
dehh...
"cestiune" de obisnuinta

LILO
Postat pe 28 Februarie 2011 18:03
1 an si 4 luni si el tot "fecioara"????????????
Nu e in regula, clar.
Sigur esti "sagetator"?
Cauta pe la ascendent...si ce-o da Domnul....
dor72
Postat pe 28 Februarie 2011 21:25
hmmm...nu gasesti un baiat-baiat?! ca pe urma te vad cu deschizi subiecte despre, incompatibilitati...functionale
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 21:29
Vedeti? uite asa, v-o cautati cu lumanarea...uite asa
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 21:30
tu dor72 mai lasa mistourile ca voi gemenii nu va comparati cu fetele sagetator,eu am avut si fata sagetator si gemeni si sagetatoarele sunt mult mai destepte feminine si frumoase si interior exterior nu ca geamanul perfid mincinos invidios si mai ales proaste la pat,eu ca barbat fecioara cu sagetatoarea ma potrivesc cel mai bine la pat din cate femei am avut.si nu as da o pe nimic.e adevarat ca noi fecioarele suntem plictisitoare pt voi sagetatoarele dezordonate da si imprastiate aeriene dar daca sunt doi la fel ce iese?asa unul chibzuit si unul aerian eu zic ca se descurca.avem si noi conflicte ca eu sunt cu curatenia si ea nu dar trec peste pt ca o iubesc si e ca un drog pt mine sagetatoarea asta.....
garbo255907
Postat pe 27 Decembrie 2011 18:37
De la: garbo255907, la data 2011-12-27 18:37:16tu dor72 mai lasa mistourile ca voi gemenii nu va comparati cu fetele sagetator,eu am avut si fata sagetator si gemeni si sagetatoarele sunt mult mai destepte feminine si frumoase si interior exterior nu ca geamanul perfid mincinos invidios si mai ales proaste la pat,eu ca barbat fecioara cu sagetatoarea ma potrivesc cel mai bine la pat din cate femei am avut.si nu as da o pe nimic.e adevarat ca noi fecioarele suntem plictisitoare pt voi sagetatoarele dezordonate da si imprastiate aeriene dar daca sunt doi la fel ce iese?asa unul chibzuit si unul aerian eu zic ca se descurca.avem si noi conflicte ca eu sunt cu curatenia si ea nu dar trec peste pt ca o iubesc si e ca un drog pt mine sagetatoarea asta.....
garbo255907
Postat pe 27 Decembrie 2011 18:37
tu daca il iubesti si il vrei pt tine lupta pt el ca barbatii fecioara cand iubesc o fac din inima si alaturi de o fecioara un sagetator poate face multe ,chiar construi imperii (metaforic vorbind ) succes
garbo255907
Postat pe 27 Decembrie 2011 18:38

907, ai avut impresia ca iti fac curte?
si poate nu stii, inteligenta nu o da zodia, sunt o sumedenie de factori ce contribuie la dezvoltarea biopsihosociala a fiecarui individ...mai este si o stadialitate, deh....
acum nu o sa iti demonstrez eu cum sunt sau nu...gemenii
si nici nu rivalizez cu nimeni...
iar prima parte, e brici
[@ca voi gemenii nu va comparati cu fetele sagetator]...zau ca nu te voi contrazice...asa e, nu ne comparam sub niciun aspect

iar partea cu sexul, iar nu tine de zodie, ar trebui sa stii si tu acest lucru ... sau nu?

hai ca m-ai distrat, sa fii sanatos , cu sagetica ta draga cu tot
dor72_
Postat pe 27 Decembrie 2011 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o Fecioara cu o Fecioara? 83 De la: luciana67 16 Martie 2013 15:49
berbetul rac 81 De la: garbo216150 1 August 2011 11:12
Eu sagetator el leu 11 De la: Princess1990 28 Octombrie 2013 08:18
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 4 De la: rafy_shady 10 Iulie 2009 12:32
spuneti-mi si mie:-s 1 De la: Alinushuleee 5 Septembrie 2009 16:54
Setari Cookie-uri