Barbatul Pesti

Iubitul meu este in zodia pesti. E sensibil spune de fiecare daca cand greseste scuze iarta.ma :x Sunt mai recalcitranta de fel si chiar daca eu gresesc el imi spune iarta.ma am gresit. E scump si dragalash :x. e foarte calm cu mine .. iar knd e suparat ma strange in brate . Suntem impreuna de aproximativ 2 luni. Stiu ca esti putin dar am apreciat ca isi recunoaste greselile si incearca mereu sa ma faca fericita ! Este foarte potolit. asta cred k e singurul dezavantaj cel putin in privinta mea sunt foarte energica:d. Daca sti cu msa te porti la innceput cu el va fi langa tine toata viata ! Bafta:*
garbo261970
Postat pe 31 Ianuarie 2012 13:42
De la: Elenita20, la data 2012-01-20 18:36:28Am urmarit mes voastre in legatura cu barbatii pesti si din pacate caracterizarea voastra e adevarata in cazul meu fiind maritata de 4 ani cu un nativ din peste si e destul de greu pt mine sa pot intelege ce este in capul lui , avem si o fetita care din pacate nu are parte de un tata iubitor si afectuos din contra foarte vulcanic , dur si o si atinge des pt un copil de 3 ani iar cu mine nu am cuvinte in ce fel se poarta eu fiind taur . Mai ales k e un mamos innascut si asculta de mamica care nu ma are la suflet de multi ani. Sunt maritata de 5 ani si pot spune k foarte rar am vazut la el afectiune fata de mine romantic in nici un caz nu e , rece , indiferent, bun cu altii si cu familia lui e foarte atasat ,


Taurii (sau mai bine spus tauroaicele) au o fire foarte vulcanica. De multe ori nu lasa de la ei nimic. Nu vor sa cedeze chiar daca se aduc argumente (la o problema) din partea unui peste. La un peste ce nu este bun este faptul ca sunt foarte calmi. Numai cand se enerveaza foarte rau reactioneaza. In rest cauta intelegerea. Cred ca bine pentru tine este sa te mai temperezi si sa nu incerci sa-l domini. Crezi ca in cazul tau poate functiona empatia fata de el? Ai incercat sa-l intelegi? ai incercat sa vorbesti cu el? Incearca sa vorbesti soptit o sa ai mai mult de castigat asta in cazul in care nu ai alte ganduri.
Razvan
Postat pe 16 Februarie 2012 09:39
Am citit si eu parerile voastre despre barbatul in zodia pesti si unele descrieri sunt de o acuratete uimitoare. Tocmai am terminat o relatie cu un astfel de nativ si mi-am dat seama ca daca nu eram de la inceput precauta, acum as fi suferit mai rau decat sufar. E uimitor cat de draguti, calzi si romantici pot sa fie la inceput, dar apoi se transforma in niste egocentrici, spun neadevaruri (ca sa nu le numim minciuni), gelozia lor e aproape patologica si din cauza faptului ca sunt idealisti joaca rolul victimei dezamagite. Daca nu esti destul de tare te fac sa te simti vinovata de starea in care se afla ei. Necomunicativi, au reactii dintre cele mai ciudate, nu vorbesc despre probleme, iar daca o fac, acuza fara sa se uite un moment in ograda lor. Conteaza mult si educatia, dar imi pare rau sa spun, cred ca nativii barbati ai acestei zodii sunt unii dintre ceimai dificili si ''de evitat'' din cati exista. Au calitati de amanti si pot sa te faca sa te simti unica pe planeta, dar de multe ori o fac doar pentru ego-ul lor, pentru a se simti ei bine ca au reusit sa te impresioneze. Imi pare rau ca-i ''stigmatizam'' asa, dar este purul adevar. Exceptiile vin sa intareasca regula. Va pup si fiti frumoase si iubite!
garbo268303
Postat pe 9 Martie 2012 11:39

... eu am cunoscut un barbat in acesta zodie,in trecutul meu,(eu sunt rac si sunt o romantica), este foarte sensibil si romantic, cred ca cel mai romantic din toate zodiile;
...depinde foarte mult ce simte pentru tine, daca e indragostit de tine, asteapta sa ii raspunzi la fel. Are nevoie de o femeie mai puternica decat el,ca sa se poata urni din loc, altfel cauta tot timpul pana gaseste ce cauta; Ii place sa fie iubit si rasfat.Daca esti pe placul lui este destul de statornic, daca nu, cauta intruna...Este incapatanat, serios, hotarat.Nu vorbeste mult;Am avut o relatie buna cu el,nustiu cum ar fi fost daca am fi fost casatoriti; Nu ne-am casatorit pentru ca ne-ma intilnit intr-un moment nepotrivit pentru amandoi; [/quote]
gicuti
Postat pe 11 Martie 2012 09:04
ITI DAU DREPTATE DRAGA PRIETENA ,ACELASI LUCRU MI SE INTAMPLA SI MIE ,SI BARBATUL DIN VIATA MEA E ASA CUM L-AI DESCRIS,ROMANTIC,TANDRU,FERMECATOR,DUAL,MEREU IN APARARE,TACUT,SI SE MANIFESTA PRIN FAPTE SI MAI PUTIN PRIN VORBE,DAR DACA SE SIMTE IUBIT INTRADEVAR NU MAI CAUTA,ASA CA FIECARE ARE PERSONALITATEA LUI,NU RENUNTA USOR LA CEEA CE IUBESTE SI ARE FOARTE MULT SIMT AL PERSONALITATI SI AL RASPUNDERII DIN PACATE SI NOI NU NE-AM INTALNIT IN CELE MAI POTRIVITE MOMENTE,DE ACEEA NU VREAU SA-L FAC SA SUFERE SI NICI EL PE MINE DAR IMPREJURARILE UNEORI NE JOACA FESTE,ASA CA DACA IL IUBESTI SI TE IUBESTE NU RENUNTA.....
gicuti
Postat pe 11 Martie 2012 09:10
Doar atat am de comentat: ai perfecta dreptate in ce priveste barbatul acestei zodii...mi-ai descris in amanunt, fosta mea relatie...persoana mai egoista, duala, mincinoasa, , nu vei mai intalni
garbo134558
Postat pe 12 Martie 2012 18:13
buna , sa va zic si eu de un peste care a ajuns la 60 ani si tot ii zboara mintea ..... daca nu il faci sa te iubeasca si sa fii intradevar mult mai puternica nu prea sunt zile bune cu el ,sunt gelosi pe orice .... sunt usor influentabili si incearca sa scoata vinovati pe ceilalti de langa el ,iar la nervi ii vine sa distruga totul ,planurile lor sunt forate mari si nu prea le duc la bun sfarsit iar dezamagirea lor e groaznica ajung uneori la crize de nervi, intre copii fac diferente ..... si nu prea isi asigura raspunderea de parinte sunt plini de sine si se trezesc prea tarziu
garbo270007
Postat pe 19 Martie 2012 19:09
Pestele ala o fi stricat daca nu zice niciodata iarta-ma... scuza-ma... etc. Eu sunt peste (in zodia pesti) :)). Dar daca stiu ca am gresit, poate intr-un moment mai tensionat, imi cer scuze, asa consider eu ca trebuie facut. Suntem glumeti, tandri, iubitori, iartatori, pasionali, visatori... uneori cu capul in nori... si nu in ultimul rand seriosi. cand iubim ne daruim intru totul persoanei iubite.
garbo266001
Postat pe 23 Martie 2012 11:17
da ee fff adevarat in legatura cu pesti fugiiti cat puteti de ei pt k va fac doar sa suferiti atat
garbo272305
Postat pe 30 Martie 2012 11:13
Buna fetelor...am tot citit aici ..fiecare si-a spus parerea in functie de cum a trait alaturi de un peste....eu va zic ca am stat langa un peste 10 ani...indecis, nemultumit tot timpul,...veneam dintr-o casnicie unde suferisem mult...cunoscandu-l pe el..pestele...am crezut ca ceva se va schimba in mine....am obosit sa lupt sa fie bine.....o zi sus si o saptamana jos...va spun sincer ca sunt o tipa ff romantica cand este vorba de o relatie...dar degeaba...am incercat sa il inteleg...dar nimic...mereu..eu mai mult nu pot sa dau...sau nu meriti mai mult....se pot scrie mult despre ei...au si parti bune...dar ceeea ce ii caracterizeaza cel mai bine...EGOISTI pana in maduva oaselor ...si mai incolo..trebuie sa lupti ca tu sa tii relatia....ca daca ar fi despre ei...GREU TARE...oricum va doresc sa intalniti persoana potrivita, care sa merite sa luptati ca ca stea langa voi
irela17
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:58
buna, eu sunt cu un baiat din zodia pesti si pot spune ca este foarte foarte romantic si ca este in stare sa sacrifice absolut tot pt persoana iubita....nu toti barbatii din zodia pesti sunt minciosi, egoisti si mai stiu eu cum, sunt si exceptii mai ales daca te iubeste este cel mai bun barbat! Daca iti doresti sa il ai la picioare trebuie sa fi mai indiferenta sa nu ii arati ce simti deoarece ei adora femeile misterioase ! eu sunt gemeni si am o fire duala ca si pestii probbail ca de aceea ne portivim.........dar REPET nu toti pestii sunt la fel !! si cu cat u esti mai indiferenta si nu te oferi pe "tava" cu atat el se v'a indragosti de tine mai mult
garbo205552
Postat pe 27 Aprilie 2012 10:29
NU EXISTA OM PERFECT!
NU TREBUIE SA GENERALIZAM,FIECARE ARE DEFECTE.
PESTII SUNT CEI MAI DELICATI,SENTIMENTALI,IERTATORI SI BUNI FAMILISTI.
SI FIDELI...DIN CATE CUNOSC.
karynaa
Postat pe 8 Mai 2012 22:13
Buna,fetelor !eutot am cunoscut un baiat din zodia pestilor si pot spune ca sint niste persoane inteligente,dar nesigure pe spine .dar in ce peiveste intr-o relatie ei sint niste persoane romantice,atente,dragastoase,dar nu foarte fierbinti.relatiile pentru ei nu se bazeaza in sex dar pe o intelegere,pe stima,respect,daca nu esti o fire ferbinte si iti place mai mult sa vorbesti,sa asculti atunci pestii sint persoanele de care ai nevoe
elenita_2
Postat pe 14 Mai 2012 17:15
Eu sunt de acord cu tot ce s-a zis de barbatul din zodia pesti. Sunt o specie destul de periculosa pentru inimi slabe. Excroci sentimentali si marii micinosi ai zodiacului. Feriti-va fetelor de aceasta zodie. Sunt intradevar romantici si te fac sa te simti bine in pat dar.... doar atat. Este al tau atata timp cat este cu tine dupa ce pleaca sigur este cu alta. El poate avea mai multe femei deodata. Tot timpul are o alta cucerire. Ei , cam atat, sunt multe de povestit dar......e o experienta de viata relatia cu un peste.
lia2009
Postat pe 22 Noiembrie 2012 09:35
Imi pare rau ca majoritatea doamnelor si domnisoarelor care au scris,au avut o relatie nefericita cu pestii,dar se pare ca intr-adevar conteaza compatibilitatea zodiacala,pe langa modul fiecaruia de a vedea viata..Eu sunt scorpion iar el este pesti si este un om minunat,o persoana atat de grijulie si romantica,impartim impreuna orice simtim sau facem,fara secrete..
Daca nu reusesti sa ii intelegi sa ii castigi atentia de la inceput,niciodata nu vei reusi..
Dedy
Postat pe 27 Noiembrie 2012 00:23
DEPINDE CIT DE DESTEAPTA ESTI SA-L TII PT. TINE.E F.ALUNECOS DAR DACA-I ESTI FIDELA SI STII SA-I CISTIGI INIMA,SA-I DAI CEL PUTIN IMPRESIA CA-L LASI SA FACA CE VREA NU TI-L IA NICI UN TOP MODEL.SE-NTOARCE CIND NU TE GINDESTI.EU AM APROAPE 20 ANI DE RELATIE SI 2 COPII SI CREDE-MA DACA-L TRIMIT IN ALTA PARTE NU-I MAI TREBUIE.UN PIC DE INDIFERENTA SI IMPRESIA CA TE POATE PIERDE IL PUNE PE JAR SI E ACOLO UNDE VREI








garbo263807
Postat pe 1 Ianuarie 2013 05:42
Eu sunt rac cu ascendent in balanta si ca atare am caracteristici ale ambelor zodii.Se spune ca compatibilitatea dintre raci si pesti e maxima..si totusi prima mea iubirea a fost un tip din pesti extrem de inteligent, aratos, enigmatic, schimbator, dar se purta ca un imbecil: ma jignea si apoi imi spunea ca mi se pare mie ca m-a jignit, ca sunt eu paranoica.

O a doua iubire (mai recenta)a fost tot cu un tip din pesti ...cel mai sensibil si afemeiat barbat pe care l-am intalnit..pana la 35 de ani fusese cu mai mult de 100 de femei (spune el) ..tot dual , extrem de schimbator ..acum vorbeai cu el si toate erau bune si frumoase ..daca il sunam peste ora tuna si fulgera.Ma facea geloasa si ii placea sa ma tortureze astfel caci asa facea cu toate ca sa se simta el barbatul fatal dupa care mor femeile.M-a ranit ff tare ... ma suna beat noaptea dupa ce ne-am despartit sa spuna sa vin la el ca el e singur.(asta dupa ce se mai despartea de o gagica iar eu eram pe banca de rezerva,credea el...)...era intr-un cuvant NARCISIST , practic doar instrumenta oamenii in folosul propriu. Ma cauta strict cand avea nevoie, nu mi-a dat un singur telefon doar ca sa ma intrebe ce mai fac,.,,ci numai cand se simtea singur pentru ca avea oroare de singuratate,profitor si lipsit de scrupule.....imi vine si azi sa ma duc sa ii crap capul pentru tot ce mi-a facut.
Spui ca unui peste tre sa ii arati ca il iubesti si ca ai face orice pt el ,neconditionat :eu una i-am aratat ca pe el il vreau si nu o data ..i-am si spus asta de multe ori ,iar el in loc sa aprecieze a profitat ca sa ma faca geloasa...ce fel de om face asa ceva!??!decat unul de rahat ...iar cand vreun alt baiat se dadea la mine, nu ii convenea ca se vedea pe fata lui, dar nici nu zicea nimic
Intr-adevar e o zodie f complexa , pt ca in afara de toate astea ma facea sa simt iubita si speciala..si e cel mai mare paradox omul din zodia asta : exact ca si cand intr-un singur om ai avea pe jumatate toate calitatile de pe lumea asta , iar in cealalta jumatate toate defectele..e greu de crezut , dar adevarat.
In pat eu zic ca eram compatibili ..el era un pervers asa cum bine s-a spus pe aici..extrem de creativ ,romantic..dar nici eu nu sunt mai prejos..caci deh..si racii sunt buni la astea:D
Mai avea obiceiul sa devina ironic, sarcastic cand nu ii convenea ceva,...asa cum tu ai subliniat perfect aici, si atunci "lovea" fara mila...arunca tot felul de pastile..aluziv asa ..nimic fatis..era ca un conflict innabusit si bineinteles tinta era sa ma raneasca pe mine si reusea...se spune ca pestii isi pot rani iremediabil partenerii, oamenii din jurul lor,etc...si mi se pare fff adevarat, ca sa nu mai zic ca si eu la randul meu sunt o hipersensibila ..si asta complica lucrurile:D
Spui ca poate am facut eu ceva ca sa il fac sa faca lucruri nasoale si poate ai dreptate...n-am avut incredere in el din prima secunda...si nici in relatie ..ca l-am vazut ca se baga in seama cu toate fetele si se da la toate si mereu imi spunea ca il ranesc cu neincrederea...dar pana la urma s-a dovedit ca am avut dreptate,nu!? A fost pasiune 100% intre noi se pare ,fara prietenii, fara incredere.M-a atras caracterul lui impervizibil,deci intr-un fel nu ar trebui sa ma plang caci mi-am semnat singura sentinta:))))
Altceva ce am observat la zodia pesti...daca nu te iubeste cauta in alta parte ..perfect adevarat..DAR , daca se simte singur in mod categoric o sa te caute cu toata nepotrivirea dintre parteneri si o sa caute sa reia totul exact ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat..de am ramas masca cand a inceput sa imi vorbeasca de parca de abia ne-am fi cunoscut..desi noi trecusem prin multe conflicte.
Cateodata aveam pur si simplu impresia ca eram doar acolo pentru el ca sa ii satisfac lui nevoile de tot felul ..m-am trezit la un moment dat ca nu mai stia bine cum ma cheama...parca ma stersese cu desavarsire din memoria...ca si cand nici n-as fi existat.
Cand i-am reprosat tot ce mi-a facut...el spune "deci tu nu ma crezi om bun".Pai sa ma scuzati....dar cum dracu sa te mai cred om bun cand tu faci atatea ?!
E un mare rechin barbatul din zodia asta...asta ramane parerea mea, cu tot sarmul lui inegalabil si inteligenta si intuitia si tot altruismul lui..Ar mai fi multe de spus ...dar ma rezum la asta ca sa nu plictisesc prea tare..
Mai este adevarat ca ar conta si decada. sia ascendentul..cel despre care vorbesc era in ultima decada
Numai bine!
ena86
Postat pe 8 Ianuarie 2013 00:59
pentru Ena86....
Am sa incerc sa raspund mai scurt la cele scrie de tine.
Am auzit de compatibilitatea dintre dintre pesti si raci mai ales pe o anumita parte a relatiei interumane.
Cred ca din primele tale randuri trebuie sa faci diferenta dintre comportamnetul unui,.. hai sa spunem mascul si un barbat indragostit. NU vreau sa scuz pe nimeni, dar nu cred ca atunci cand jignesti pe cineva poti sa mai spui ca-l iubesti. Evident ca si tu daca ai fost jignita cred ca el trebuie sa-i fi spus ca te-ai simtit jignita si ca trebuia sa-ti spuna versiunea lui fata de situatia in sine. Sunt multi barbati care daca nu au fost cu destule femei nu se simt barbati, iar unii se mai si lauda aiurea. Consider ca daca ai fost cu 100 de femei si ca daca relatia ta din acel moment nu merge... atunci nu ai invatat nimic din relatiile avute pana in acel moment, inseamna ca acele relatii le-a dorit doar pentru o anumita treaba, .. . sau sa mai treci pe lista inca o cucerire..?!
Gelozia.. este un sentiment greu de digerat. Gelozia, cand apare este legata de sentimentul de posesivitate, iar acest lucru in unele cazuri poate sa fie mult prea mult si sa se simta sufocat. Asta este valabil si pentru un barbat si pentru o femeie. Daca te cauta la telefon doar cand avea nevoie de tine, pot sa fie 2 posibilitati fie era axat pe anumite lucruri pe care le avea de rezolvat si incerca sa suprime ce simtea pentru tine ca sa rezolve lucrurile acelea bine, sau poate ca nu avea nici un sentiment pentru tine... si isi amintea doar in momentele in care se simtea singur. Facand o paranteza si incercand sa ma exprim mai simplist, noi barbatii in genere ne fixam de rezolvat unele lucruri si tinem cu tot inadinsul sa le rezolvam. Voi femeile aveti o atentie distributiva si puteti sa rezolvati poate mai multe lucruri in acelasi timp. Aceste sunt unele caracteristici ale diferentelor dintre un barbat si o femeie, sunt diferente genetice bine definite in noi toti.
Ranile pe care ti le-a facut sunt pe fondul hipersensibilitatii dintre voi el simtea unele lucruri dureros si reactiona pe masura si atunci tu erai cea care suferea.
Fata de conflictele pe care le-ati avut si de modul in care a reactionat el, "uitand" de ele.. si comportandu-se ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat... aici este vorba de iertare. Cred ca fata de alte zodii iertam repede, sau uitam repede, sau consideram ca unele lucruri (cum ar fi certurile) nu isi au rostul in viata de zi cu zi. Ideea este ca nu trebuie sa se accumuleze multe certuri.
Din cele scrise de tine pana la sfarsitul epistolei, nu stiu daca pot sa le incadrez la caracteristici ale zodiei sau la caracterul general al femeilor si barbatilor din acest moment. Societatea de azi este intr-o continua schimbare, iar ceea ce cauta o persoana in general in viata poate sa fie mascat fata de cineva de la care poate sa obtina ceea ce doreste.

pentru garbo268303
in ce priveste gelozia... cred ca gelozia este o caracteristica atat a femeilor cat si a barbatilor. Este legata de posesivitate si nu cred ca este o caracteristica numai a zodiei pesti. In ce priveste cat de ananti sunt, suntem sensibili la dorintele celei la care tinem, chiar daca in anumite momente ultam si de dorintele noastre.

pentru garbo134558
In ce priveste egoismul nu este o caracteristica numai zodiei. Mai mult ca sigur ca vazut ceva schimbat la tine, pentru ca suntem foarte atenti. In ce priveste dualitatea... nu stiu exact la ce faceai referire, dar daca este legat de atentia lui fata de tine, aici tind sa cred ca in acel moment mesajele pe care i le-ai spus (verbale/comportament) l-au determinat sa reactioneze diferit in momente diferite. Suntem la fel ca apa, ne "mulam" pe dorintele partenerului/partenerei.

pentru garbo270007
in ce priveste "nervii", da, posibil sa reactionam de sa "spargem tot" , acest lucru se poate intampla cand nu intelegem dorintele celuilalt, sau sunt lucruri care se bat cap in cap (aici ma refer la discutii, atitudini, comportamentul celor din jur.

pentru irela17
egoismul nu se intalneste numai la cei din zodia pesti. Egoismul poate sa apara la orice persoana si fiecare poate sa reactioneze in ce mod doreste. Intensitatea egoismului depinde de fiecare.

pentru elenita_2
nesiguranta apare atunci cand ne dorim sa facem lucrurile sa fie "perfecte" ne facem multe griji, poate mai mult decat trebuie, dar vrem ca totul sa iasa foarte foarte perfect.

pentru lia2009
in momentul in care considera ca a suferit destul si ca relatia nu-l mai implineste atunci si numai atunci va cauta pe altcineva. Pana atunci este "orb" si incearca sa fie pe plac.

Din ce ati scris pe forum constat ca sunt destul de multe probleme ce apar din comunicarea intre persoane. Se poate spune ca nu vorbim "aceeasi limba". Cred ca in relatiile de zi cu zi si nunumai trebuie sa fim foarte clari in ceea ce exprimam. Este destul de greu de facut acest lucru cand pot sa apara mandria, gelozia, orgoliul. Sunt lucruri care se fac pas cu pas si dureaza mult timp pentru a rezolva o problema si lucruri care se rezolva imediat. Cred ca nu ar trebui sa uitam momentele placute si sa incercam sa creeam cat mai multe momente de acest gen. Gresim, invatam, ne perfectionam cu fiecare zi ce trece din viata noastra.
Va doresc o zi minunata tuturor...
Razvan
Postat pe 24 Ianuarie 2013 12:17
De la: lorellley, la data 2008-08-01 12:07:37 nush dc te va ajuta f mult ceea ce am eu de zis, dar macar e ceva.
eu sunt taur, fostul meu prieten este peste.relatia dintre noi a fost ... intensa, dar asta daca cauti senzatii tari:P.
pestii sunt niste tipi exceptionali.. sensibili, romantici, dulci, sa-i mananci pe paine, DAR...
sti ca intotdeauna exista un dar, din pacate. al meu s-a dovedit a fi superficial, mincinos :P, cu un caracter relativ slab si cu o personalitate duala, niciodata nu stiam le ce sa ma astept.
daca iti place aventura, cred ca este partenerul ideal, dar dc vrei o relatie serioasa, cu sentimente reale si stabilitate, iti recomand sa fii atenta.atata tot..multa, multa atentie (nu la ce zice, ci la ce face :P)
sa fii iubita!
garbo205956
Postat pe 4 Februarie 2013 17:02
corect !!!
garbo003007
Postat pe 5 Februarie 2013 09:36
Buna , nu te supara dar te amagesti foarte tare. Vorbesti asa dupa 2 luni numai..
la un an de relatie inka ma mai incalta iar dupa un an si jumatate ma insela deja!
ce spui?
hmmm bafta. dar ai grija! anii nu se mai intorc!
garbo003007
Postat pe 5 Februarie 2013 09:38
Eu sunt scorpion si imi place relatia cu o persoana din zodia pestilor.
Acum depinde de tipul de peste in care se incadreaza: rechin, somn , merluciu, etc......
In general le place sa umble si sa tot schimbe baltile, dar stau bine si intr-un acvariu....
Tacuti din fire, romantici, buni prieteni si in general schimba viata celui ce-i este alaturi.
TABRY
Postat pe 11 Februarie 2013 18:50
Este foarte adevarat ce spune andda85 si parca toti pestii sunt la fel,asa este si al meu iubit prieten cum o fi el acum pt.k mai avem doar o conversatie decit la tel.sau intamplator sa ne ved.odata la 2 saptamini,deci cine spera la o casnicie aveti de asteptat citiva ani de la un peste pina se hotaraste sa fie de capul lui.Asa k aveti grija fetelor cu cine va doriti viitorul.

claudiamandreanu
Postat pe 13 Februarie 2013 11:30
cand am citit aceste raspunsuri am ramas masca....parca il descria pe "dragul meu sot" romantic ,emotiv, cu cuvintele la el, sensibil, foarte atent cu tine pana te cucereste pe de o parte si pe de alta parte mincinos, manipulator, egoist, iresponsabil, indecis, nefamilist,taciturn,prietenii sunt pe primul loc,mamica lui la fel(care este si ea pesti), solitar, viciat .....cred ca sunt cateva caracteristici (si spun numai cateva pt ca ar mai fi) ale pestilor......eu sunt din zodia gemeni si se spune ca gemenii sunt superficiali si neloiali dar daca nu eram eu sa trag de relatia asta 5 ani jumate se termina in prima jumatate de an......dupa casatorie cand isi "vede toti sacii in caruta" se schimba total parca nu este acelasi om ca sa nu mai zic ca daca eu nu puneam picioru in prag nici dupa 6 ani nu se insura( si proasta am fost)........ce sa zic fata de copil ....da, il iubeste dar raspunderea pt educatia si cresterea lui sa revina altora daca se poate...el vine sa il vada ca la muzeu....cred ca cei mai multi dintre pesti sunt cei care inoata inapoi.....scuze pt exceptii dar asta credca este regula de fapt in ceea ce priveste zodia pestilor.....
clau1978
Postat pe 15 Martie 2013 16:23
Vai de cele care au ajuns sa iubeasca un astfel de barbat !Ma numar printre acesle femei care sufera din cauza unui peste.Aveti mare dreptate sa-l caracterizati ca pe un ''monstru'' al zodiacului.Sincer eu nu am cunoscut in cei 3 ani de relatie romantismul si sensibilitatea lui.Am cunoscut doar un om devotat muncii si ''prietenilor'' (in cazul in care cineva ,oricine inafara de mn,are nevoie de ceva,se da peste cap sa-i ofere ajutorul...dupa care ii discuta,ii critica).De doar 3 zile nu mai vb pt ca am avut curajul sa-i spun ca blestem ziua in care l-am cunoscut.
Daca va respectati stati departe de astfel de oameni.Eu mi-am pierdut respectul de sine in delungul anilor.
NUMAI BINE TUTUROR!!!
Mari80
Postat pe 25 Martie 2013 18:03
Imi pare ru ca va contrazic.Eu sunt Peste,si sa stii ca am caracter.Treaba cu sensibilitatea e adevarata,deasemenea cea cu creativitatea.Daca unul se intimpla sa insele,cum zici,nu trebuie sa generalizezi.
garbo179294
Postat pe 8 Aprilie 2013 19:04
De la: garbo179294, la data 2013-04-08 19:04:15Imi pare ru ca va contrazic.Eu sunt Peste,si sa stii ca am caracter.Treaba cu sensibilitatea e adevarata,deasemenea cea cu creativitatea.Daca unul se intimpla sa insele,cum zici,nu trebuie sa generalizezi.

....nu stiu ce sa zic....se spune ca exista doua tipuri de barbati pesti : unii extrem de cuminti si unii cat se poate de afemeiati: eu am doi fosti iubiti pesti: unul era extrem de cuminte, (cand m-am intalnit ultima oara cu el chiar spunea ca vrea sa se calugareasca), iar celalalt extrem de afemeiat (mi-a spus ca a fost cu peste 100 de femei)...deasemenea mai am cativa colegi la munca tot pesti si inseala de rup...Chiar se spune ca si Don Juan si Casanova ,ambii au fost pesti.....
Probabil ca tu unul faci parte din prima categorie...
Numai bine!
ena86
Postat pe 10 Aprilie 2013 14:22
Conteaza foarte mult decada in care ezte nacut. Cei din luna februarie au ceva aparte.,zunt unici din tot horocopul.
garbo112227
Postat pe 17 Aprilie 2013 10:55
De la: lorellley, la data 2008-08-01 12:07:37 nush dc te va ajuta f mult ceea ce am eu de zis, dar macar e ceva.
eu sunt taur, fostul meu prieten este peste.relatia dintre noi a fost ... intensa, dar asta daca cauti senzatii tari:P.
pestii sunt niste tipi exceptionali.. sensibili, romantici, dulci, sa-i mananci pe paine, DAR...
sti ca intotdeauna exista un dar, din pacate. al meu s-a dovedit a fi superficial, mincinos :P, cu un caracter relativ slab si cu o personalitate duala, niciodata nu stiam le ce sa ma astept.
daca iti place aventura, cred ca este partenerul ideal, dar dc vrei o relatie serioasa, cu sentimente reale si stabilitate, iti recomand sa fii atenta.atata tot..multa, multa atentie (nu la ce zice, ci la ce face :P)
sa fii iubita!


foaaaaaaarte mare dreptate ai... eu tocmai am iesit dintr-o relatie cu un barbat peste... niciodata nu tsiam la ce sa ma astept de la el.. acum era tot lapte si miere si peste 1 minut parca era dalt om... foarte dificil... uneori ajungeam la concluzia ca are probleme psihice...
garbo265870
Postat pe 26 Aprilie 2013 14:10
De la: garbo268303, la data 2012-03-09 11:39:31Am citit si eu parerile voastre despre barbatul in zodia pesti si unele descrieri sunt de o acuratete uimitoare. Tocmai am terminat o relatie cu un astfel de nativ si mi-am dat seama ca daca nu eram de la inceput precauta, acum as fi suferit mai rau decat sufar. E uimitor cat de draguti, calzi si romantici pot sa fie la inceput, dar apoi se transforma in niste egocentrici, spun neadevaruri (ca sa nu le numim minciuni), gelozia lor e aproape patologica si din cauza faptului ca sunt idealisti joaca rolul victimei dezamagite. Daca nu esti destul de tare te fac sa te simti vinovata de starea in care se afla ei. Necomunicativi, au reactii dintre cele mai ciudate, nu vorbesc despre probleme, iar daca o fac, acuza fara sa se uite un moment in ograda lor. Conteaza mult si educatia, dar imi pare rau sa spun, cred ca nativii barbati ai acestei zodii sunt unii dintre ceimai dificili si ''de evitat'' din cati exista. Au calitati de amanti si pot sa te faca sa te simti unica pe planeta, dar de multe ori o fac doar pentru ego-ul lor, pentru a se simti ei bine ca au reusit sa te impresioneze. Imi pare rau ca-i ''stigmatizam'' asa, dar este purul adevar. Exceptiile vin sa intareasca regula. Va pup si fiti frumoase si iubite!


pfff.... parca as fi eu cu fostul "pestisor"......
garbo265870
Postat pe 26 Aprilie 2013 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum e ? 5 De la: mimoz 4 Martie 2012 08:54
femeia RAC 4 De la: garbo168159 23 Octombrie 2011 13:40
cory34 2 De la: crisanstoicuta 11 Ianuarie 2011 00:27
Un alt fel de zodiac-ZODIA SCORPION 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:29
eu berbec , el leu 68 De la: rudicut 6 Iunie 2012 18:22
Setari Cookie-uri