Femeia Fecioara

.....da' tu esti lupu' saitului???
superbus
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:26
picane...

adevaru e ca ai si fatza, nene...
zambil
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:27
stiu
pik_nik
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:28
mi-ai placut. asa-i!!!!!!!!!!!!!
74
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:15
Scumpete "CMA", scorpioanca mica, mai lasa veninul ca nu tine!

Sunt fecioara si am doua prietene scorpii, plus doua cumnate scorpii si ele. Asa ca te potdescrie pana la cel mai mic detaliu.

NUMAI GURA DE VOI! Sunteti tari in gura, tupeiste, va credeti mama zmeoaicelor dar sunteti asa de sensibile si de slabe... Noroc ca va tine masca "indiferenta" pe care o afisati, e singurul vostru scut de aparare. Aa, si limba : lunga si ascutita :)))

Cine vine sa va scuture putin si sa isi infiga ghearele in voi, va vedea ca nu are cu cine ... sorry ...

Aveti calitati, aveti mister, ambitie, pasiune dar sunteti SLABE SI PREA PREA PREA MAHALAGIOAICE.

Aaa, si cand intr-un final sunteti parasite, pt ca veti fi parasite, plangeti de sar MUSTELE de pe un perete pe altul.

Asa ca, guraaa
garbo068182
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:42


SINCER EU NU AM VAZUT nici o femeie scorpion mahalagioaca.
Scorpioancele sunt femei educate rafinate, de cele mai multe ori femei cu o cariera de succes,(ceea ce nu pot spune despre femeile fecioara, care se multumesc toata viata cu un job banal),
nu se multumesc cu putin , si sunt foarte ambitioase..obtin intodeauna ceea ce vor....
Stiu sa fie independente , nu au nevoie de un barbat sa le intretina spre deosebire de fecioare..

Nu stiu de ce zici ca vom fi parasite pana la urma..??

Suntem pline de pasiune , mister, avem o putere de atractie foarte mare,suntem loiale partenerului..(spre deosebire de fecioare..cunosc multe femei fecioara usuratice si foarte naive.).
Bineinteles ca suntem si sensibile,doar suntem femei...Zi-mi tu mie o femeie insensibila..!!

Mai documenteaza-ta draga ''garbooo...''

deci crede-ma ca dintr-o lupta dintre o scorpioanca si o fecioara, invingatoare va fi cu siguranta Scorpioanca....

hai te pup...:D :D :D
mca
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:47
mdea...alta eticheta...scorpioancele sunt bune, alelalte nu

de ce trebe' sa fie intotdeuna o lupta in care unu' sau altu' sa zica de bine de el, si rau de celalalt ?
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:02
eram in trecere pe aici si am fost surprinsa ca la topicul FEMEIA FECIOARA,se barfeste despre FEMEIA SCORPION...sunt si eu din zodia scorpionului,nu voi sustine sus si tare ca suntem perfecte,intr-adevar,purtam masca duritatii si nu e o rusine ca suntem sensibile(cine nu e?),dar la noi emotiile sunt intense,fie pozitive,ori negative.am avut si inca mai am o prietena din fecioara,cam critica si rationala,un iubit la fel...cat de buni sau rai suntem...depinde de cei ce ne imconjoara... suntem la un moment dat oglinda sufletului celuilalt.
garbo001998
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:12
...critica si rationala...
preciouss
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:00
Ai dreptate in caracterizarea ta privind zodia Fecioara.Eu sunt fecioara si ma ragasesc in ceea ce spui .Sunt ambitioase si 90%reusesc in viata .Iubesc neconditionat ofera totul sau nimic ,le place sa fie apreciate ,iubite ,si mai ales respectate ,ajuta intotdeauna ,cand i se cere ajutorul si poate ,iarta dar nu uita ,se implica in functii de raspundere ,ii place sa aiba controlul,foarte ordonata ,mereu eleganta pune pret pe parerea celor din jur in ceea ce o priveste,sunt mame bune pana la sacrificiu pentru copii lor ,le place stabilitatea nu traiesc in nesiguranta ,sunt geloase atunci cand iubesc desi isi ascund acest sentiment.
garbo032800
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:01
Buna, shi eu sunt fecioara, q ascendentul in rac, deci tot timpul dau innapoi ( acum ca sunt maritata ), cand am fost singura nu am dat niciodata innapoi.deci aici cred ca este vb shi de personalitatea fiecareia, mult noroc
amira79
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:15
ma regasesc 100 % in spusele tale...
loraia
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:43
din cat cunosc eu fecioarele sunt foarte calme,cu greu le enerveaza ceva si niciodata nu sar la bataie ca alte zodii,au mania curateniei si daca ziua ar fi de 48h nu le-ar ajunge sa termine tot ce isi propun.Sunt foarte familiste si de multe ori uita de ele pentru cei dragi.
Helen29
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:48
ileano,io zic sa mai faci neshte studii de piata,neshte sondaje...
calmu' nu ma reprezinta...
preciouss
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:18
fecioare usuratice si naive?????????????????

scumpa mea, in primul rand "o inteleapta" (asa cum vad ca ti-ar placea tie sa spui ca esti) ar trebui sa stie ca generalizarea nu face cinste celei care o afiseaza, precum si faptul ca pana la urma afirmatiile tale se vor oglindi doar in propri ta persoana si nu in caracteristicile unei zodii...prin urmare nu stiu daca toate scoprioancele sunt sau nu dominate de mahala (desi sper ca nu e asa), dar in cazul tau e evident ca dincolo de asta nu prea vezi mare lucru...:(...imi pare rau pt tine...sincer
garbo041693
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:14
sunt fecioara...nascuta in primul decan al zodie si citind ceea ce ati scris pana acum trebuie sa recunosc faptul ca toate aceste caracteristici intr-o masura mai mare sau mai mica le regasesc in mine....multumesc pentru aceste discutii...lectura lor mie mi-a prins foarte foarte bine...;)...si MCA sper ca nu te-ai zburlit prea tare la raspunsul meu....:)
garbo041693
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:22
Hello !!! Ati auzit cumva de caracter, temperament, ereditate ???? Acestea sunt trasaturile care ne definesc personalitatea. Poate influenteaza intr-un fel si zodia, dar totul depinde si de modul in care am fost educate ! Nu mai faceti analize gratuite, pentru ca gresiti! Fiecare zodie are si bune si rele ! Nu va mai credeti Dumnezeu, pentru ca nu aveti dreptul sa judecati pe nimeni ! Fiecare este asa cum este ! Si apropo, sunt fecioara, cu bune si rele !!!
VA POOP !
eu_vio
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:42
Ok, sa inteleg ca prima decada e pana in data de 7 si cea de-a 2a dupa data de 7...
Eu sunt la mijloc, fix pe 7;;) Sunt 3 in 1?;;)
Insatiable
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:14
De la: ALINA_M, la data 2008-08-26 05:34:55FECIOARA ATIPICA :) STIE SA IUBEASCA CUM PUTINI O FAC!
FECIOARELE SUNT GREU DE UITAT.
PESTE ANI FECIOARA ESTE CEA CARE ALEGE BARBATUL GANDINDU-SE DACA EL VA FI UN SOT BUN PENTRU EA SI UN TATA EXEMPLAR PENTRU COPII. NU SE MARITA DOAR DE DRAGUL ARTEI.

EXTREM DE RAR INTALNESTI O FEMEIE FECIOARA CARE SA FIE GRASA SI ASTA POATE DACA ESTE BOLNAVA SUA A NASCUT 5 COPII.

STIE SA SE FACA PLACUTA SI SA SE INGRIJEASCACHIAR DACA ARE 80 ANI

ADORA SURPRIZELE FRUMOASE, II PLACE SA FIE IN CENTRUL ATENTIEI - STIE FOARTE BINE CAND SA SE RETRAGA DACA CONSIDERA CA ESTE NEVOIE..
(POATE FI TIMIDA PANA PE LA 20 ANI)
FECIOARELE ATIPICE AR PUTEA VORBII ZILE SI NOPTI IN SIR DACA AU CU CINE!
ADORA SA IASA TOTUL ASA CUM DORESC ELE.
DACA O FECIOARA RECUNOASTE CA ALTCINEVA SI NU EA ARE DREPTATE ATUNCI SA FI SIGUR/A CA ASA ESTE! ( CAM GREU RECUNOASTE DACA NU O CER IMPREJURARILE ) :))))
FECIOARA STIE CE VREA SI REUSESTE MAI DEVREME SAU MAI TARZIU SA ISI OFERE TOT CE ISI DORESTE!
FECIOARA STIE CE COMPROMISURI TREBUIE SA FACA DACA ESTE IN AVANTAJUL EI.
NU SUPARA O FECIOARA CACI DACA O FACI ITI RISTI SINGUR PIELEA!
FECIOARA IARTA DAR NU UITA!
ESTE GELOASA.
CHIAR DE ALTII SPUN CA SUNT FIRAVE SUNT PUTERNICE ATAT FIZIC,PSIHIC CAT SI SUFLETESTE!

CE PARERE AVETI?













sunt total de accord cu tine !
sunt fecioara si chiar sunt mandra de asta. :)
citisem mai demult intr-o carte ca fecioara este una dintre cele mai dificile zodii . Dar ca si tot omul avem si noi defecte .
primul il stim toate fecioarele :))
criticam prea mult .
mi s-a mai zis ca eu critic prea mult si nu ma uit la mine . Ma uit si la mine dar ce nu imi place la mine schimb si incerc sa progresez din ce in ce mai mult .
Nu numai ca fecioara sunt cum ai scris mai sus , ea stie sa isi faca un camin si este foarte muncitoare .

Prietenul meu este Taur , si ma inteleg de minune cu el .
Oare el va fi alesul ? :)
ada92
Postat pe 22 Februarie 2010 10:00
De la: Insatiable, la data 2010-01-22 00:14:22Ok, sa inteleg ca prima decada e pana in data de 7 si cea de-a 2a dupa data de 7...
Eu sunt la mijloc, fix pe 7;;) Sunt 3 in 1?;;)


hihi si eu tot pe 7 ;;)
ada92
Postat pe 22 Februarie 2010 20:18
sunt curve ,naive si materialiste
garbo062473
Postat pe 24 Februarie 2010 09:28
ei...nu generaliza...si eu stiu cateva mai libertine asa ...dar stiu si femei serioase ...tot respecul pt.ele
lala_cri
Postat pe 24 Februarie 2010 09:31
eu cunosc femei fecioare care au destramat familii ,si doar din interes nu dragoste
garbo062473
Postat pe 24 Februarie 2010 09:34
cunosc si eu cateva...care au uitat de copii si isi traiesc viata cu unu'altul...dar cunosc si cateva care sunt si mame si sotii si deci nu putem generaliza...
lala_cri
Postat pe 24 Februarie 2010 09:37
Buna, Fetelor intradevar sunteti intr un fel aveti ceva al vostru pe mine unu intodeauna m ati fascinat nu stiu ce am gasit la voi dar tot timpul am fost cuplat cu fecioare, dar sincer sa fiu aveti multe probleme multe bube in cap sau poate le am intalnit eu doar pe alea nebune parsive egoiste uneori mai usoare ca sa o zic bland, niciodata atente cu mine doar cand aveau vreun tel de atins in pat destul de plante( mi s a mai spus ca e posibil ca nu ne cunostam ff bine) si multe defecte, tot timpul cu ele am lasat o moale am incercat dar niciodata nu am avut sorti de inzbanda :)) astept pareri si critici APP eu sunt pesti probabil din cauza horoscopului m am ambitionat intodeauna sa fiu cu o fecioara si sa reusesc cu ea.

Deci va astept pe privat sau aici ... :D
garbo099510
Postat pe 4 Martie 2010 21:14
De la: garbo099510, la data 2010-03-04 21:14:46Buna, Fetelor intradevar sunteti intr un fel aveti ceva al vostru pe mine unu intodeauna m ati fascinat nu stiu ce am gasit la voi dar tot timpul am fost cuplat cu fecioare, dar sincer sa fiu aveti multe probleme multe bube in cap sau poate le am intalnit eu doar pe alea nebune parsive egoiste uneori mai usoare ca sa o zic bland, niciodata atente cu mine doar cand aveau vreun tel de atins in pat destul de plante( mi s a mai spus ca e posibil ca nu ne cunostam ff bine) si multe defecte, tot timpul cu ele am lasat o moale am incercat dar niciodata nu am avut sorti de inzbanda :)) astept pareri si critici APP eu sunt pesti probabil din cauza horoscopului m am ambitionat intodeauna sa fiu cu o fecioara si sa reusesc cu ea.

Deci va astept pe privat sau aici ... :D


Ce urat!!!!!!!!!!!! Asteapta tu mult si bine .
liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:25
Dragelor, dragilor,
Sunt o fecioara casatorita de 20 de ani cu un berbec si inca nu avem de gand sa divortam. Nu sunt o fire geloasa, nu sunt materialista, sunt altruista si sunt perceputa de cei din jurul meu ca fiind un fel de "mama dolores", pentru ca foarte multe persoane imi dezvaluie lucruri care le macina si le apasa. In rest, ma incadrez in general in caracteristicile zodiei, fiind nascuta printre primele zile din septembrie. Era cineva care spunea ca are cele mai puternice carecteristici ale fecioarei, fiind nascuta in prima decada a zodiei.Cei din prima decada isi intrepatrund caracteristicile cu cele ale zodiei racului, iar cei din a treia decada cu cele ale zodiei balantei. Va sarut!
garbo101859
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:52
Buna,
Poate nu intamplator fac parte din zodia facioarelor si chiar sunt mandra de aceasta.Sunt casatorita de 22 de ani cu un berbec pe care-l stiu sa-l fac fericit (chiar dupa 22 de ani),l-am ales pentru ca am stiut ca e un sot si un tata bun, nu am un corp de invidiat dar stiu ca fizicul ajuta doar pana treci pragul...Ador srprizele si stiu ca ele sunt farmecul unei relatiei (indiferent ce fel de relate),stiu intotdeauna cum sa-i fac sa zambeasca pe cei din jurul meu.Ma simt bine ca fecioara si nu as schimba cu nici o alta zodie. Va salut si va doresc sa va puteti bucura de fiecare clipa, de fiecare zambet,de fiecare rasarit de soare.
garbo041908
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:09

Dupa unele zodiace , sunt nascuta in ultima zi din leu si prima zi din fecioara, adica pe 23. Gasesc in caracterul meu ceva din leu dar mie imi place sa fiu fecioara. Imi place foarte mult aceasta zodie ,cred ca e cea mai frumoasa din tot zodiacul.Fecioarelor, sus fruntea, zambiti, si fiti mandre de zodia noastra. Suntem fara defecte, suntem perfecte.
liaiedera
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:42
nu zau!!!!io sint nascuta in 23 !!!deci te ai nascut dwe ziua mea!!!!!!!!!!!!!hai sa traiesti!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie gemeni barbat pesti 12 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2011 02:05
Fata sagetator si baiatul scorpion? 2 De la: garbo089273 2 Noiembrie 2011 18:57
Compatibilitate 1 De la: lenu25 28 Decembrie 2010 03:39
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
despre zodia balanta ,.... 2 De la: cricat 14 Septembrie 2011 14:16
Setari Cookie-uri