Femeia Fecioara

Daca ai ajuns la concluzia asta, nu mai da inapoi! Pregateste un week-end romantic pentru ca si asa ploua, romantic si intim, chiar daca e vorba numai de floricele si filme la DVD; asa, sa va aduceti aminte ce bine e sa te tina in brate cel care te iubeste si cum e sa fii ACASA, in siguranta si fara de griji, unde-i cald si bine! :)
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 19:58
dap...
cu barca pe valuri
ca in venetia
LILO
Postat pe 19 Mai 2010 20:01
...ca pasiunea vine si trece...

asta asa este...totul este TRECATOR
ai de ales:
ori traiesti clipa,ori o lasi sa plece

tot aia e(parerea mea)
LILO
Postat pe 19 Mai 2010 20:04
moniq_
Postat pe 19 Mai 2010 20:09
pai mai bine lasa sa treaca clipa si sa urmez sfatul lui moniq...trebuie sa ne revenim cum am fost inainte..ptr ca noi ne-am casatorit din iubire nu obligati..si a fost foarte frumos si bine...asta este ...era de asteptat ca sa am asemenea apucaturi la varsta mea mai ales ca de la 18 ani sunt tot cu el...era de asteptat sa mai doresc si eu alt barbat...dar ma rog la dumnezeu sa pot sa gandesc mereu cu capul nu cu altceva...
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 20:12



Dor,


Nuty,


Scuzati, eu doar am ursit...
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 22:54
ai caracteristici prezente in caracterul tau si de la zodie si de la ascendentul tau.probabil ca cele de la ascendentul tau sunt mai pronuntate
leonard61
Postat pe 22 Mai 2010 19:44



...femeia fecioara... frumoasa si draguta femeie fecioara ...


Sa traiasca , sa fie sanatoasa si sa aiba noroc !


sunteti de acord?
liaiedera
Postat pe 24 Mai 2010 22:25
si eu sunt pe 31 august,si sunt fericita asa cum sunt,dar din pacate sunt ptrea buna,ceea ce nu-i bine.
pusy_aol
Postat pe 25 Mai 2010 22:14
ha,ha ,ha,asta am facut si eu saptamina trecuta,floricele si filme pe DVD,super...nu-i rau,mai ales ca berea Ursus ne-a tinut companie toata seara.Va pup...
pusy_aol
Postat pe 25 Mai 2010 22:19






si alta fecioara ? alta poveste?
liaiedera
Postat pe 4 Iunie 2010 09:30
Fecioara este zodia care exprima in primul rana puritate,credinta,virginitate.Nimeni nu poate sa defineasca exact aceasta zodie,nativele ei fiind persoane cu o perspectiva cu totul aparte despre viata.Sunt ambitioase,pretentioase in sensul bun al cuvintelor si respecta legile dupa propiilei perspective.Nu se plange decat atunci cand este neindreptatita sau atunci cand nu este apreciata la adevarata sa valoare.Nu este un lucru rau sa ai aceste calitati pentru cas norocos este cel care le detine.De obicei ele se poarta cuviincios la munca si isi dau tot interesul, cand face un proiect.

Esle isi vor infiinta o familie atunci cand vor crede ca sunt cu adevarat pregatite si partenerul va fi mereu alese cu inima si atunci se vor ghida pe instinct si nu pe creier.ele de obicei sunt extraordinar de frumoase,cu un chip angelic,ochii stralucitori si inchisi la culoare,trupul de inaltime medie slabute dar si voluptoase,cu o finete de care au parte neconditionat.In pat ele la inceput sunt mai retrase si reci, dar dupa ce capata incredere in partener vor putea fi la fel de senzuale si pasionale ca si o zodie de foc.

andra9279
Postat pe 29 Iulie 2010 18:26
si eu sunt fecioara si nu crec ca fecioarele sunt printre cele mai multe femei nemaritate
eu sunt nascuta in primul decan al zodie
si m-am gandit ca ne-am putea forma propiul nostru clup in care sa povestim calitatile si defectele noastre
iar daca nu avem posibilitatea sa ne intalnim sa facem un club pe mess
ce ziceti?
andra9279
Postat pe 29 Iulie 2010 18:30
da' "capoase" unde scrie?
preci
Postat pe 29 Iulie 2010 18:30
exact asa este,ai facut o descriere foarte exacta...http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/4392.html#
garbo097027
Postat pe 21 August 2010 16:37
cred ca sunt si capoase si orgolioase
garbo097027
Postat pe 21 August 2010 16:40
astazi e prima zi din zodia fecioarei ?!? in unele zodiace ar fi ultima din leu . oricum o fi , azi va servesc cu praji si sampanie .
liaiedera
Postat pe 23 August 2010 00:41
De la: liaiedera, la data 2010-08-23 00:41:11astazi e prima zi din zodia fecioarei ?!? in unele zodiace ar fi ultima din leu . oricum o fi , azi va servesc cu praji si sampanie .
MULTI ANI TRAIASCAAAAAAAA ......LA MULTI AAAAAAAAAAAAAANI!!!!!!
garbo074997
Postat pe 23 August 2010 00:44
multumesc , Floris .
liaiedera
Postat pe 23 August 2010 09:04
Buna.Si eu sunt tot in zodia fecioara.pe 13.:)...m-am regasit in tot ce s-a scris.Imi place foarte mult zodia in care sunt desi....are si unele parti mai putin bune.Eu una,cel putin,ma confrunt cu ipohondria...:))) va puuup
madallyna13
Postat pe 23 August 2010 17:52
...desteapta si mandra fecioara ...
liaiedera
Postat pe 24 August 2010 21:14
Imi place cum va agitati voi sa catalogati oamenii dupa zodiile in care sunt nascuti foarte interesant. Intr-adevar fiecare din noi are anumite caracteristici care se regasesc in zodia ce-i revine...dar...de aici pana la a face un asa tam-tam k una e "materialista" ca e fecioara.....k alta e "o plangacioasa" ca e scorpion, k alta "n-are cuvant" k e balanta pfffff. Urat
eu22
Postat pe 25 August 2010 13:30
foarte posibil:))

eu st fecioara (de fapt aproape leu, m'am nascut noaptea intre fecioara si leu) si trebuie sa mananc aproape deloc k sa nu ma ingras urat

azi de ex am mancat o grefa si un iaurt mic cu o felie de paine minuscula:)) da m'am invatat:D
bubudienutza
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:20
De la: ALINA_M, la data 2008-08-26 05:34:55FECIOARA ATIPICA :) STIE SA IUBEASCA CUM PUTINI O FAC!
FECIOARELE SUNT GREU DE UITAT.
PESTE ANI FECIOARA ESTE CEA CARE ALEGE BARBATUL GANDINDU-SE DACA EL VA FI UN SOT BUN PENTRU EA SI UN TATA EXEMPLAR PENTRU COPII. NU SE MARITA DOAR DE DRAGUL ARTEI.

EXTREM DE RAR INTALNESTI O FEMEIE FECIOARA CARE SA FIE GRASA SI ASTA POATE DACA ESTE BOLNAVA SUA A NASCUT 5 COPII.

STIE SA SE FACA PLACUTA SI SA SE INGRIJEASCACHIAR DACA ARE 80 ANI

ADORA SURPRIZELE FRUMOASE, II PLACE SA FIE IN CENTRUL ATENTIEI - STIE FOARTE BINE CAND SA SE RETRAGA DACA CONSIDERA CA ESTE NEVOIE..
(POATE FI TIMIDA PANA PE LA 20 ANI)
FECIOARELE ATIPICE AR PUTEA VORBII ZILE SI NOPTI IN SIR DACA AU CU CINE!
ADORA SA IASA TOTUL ASA CUM DORESC ELE.
DACA O FECIOARA RECUNOASTE CA ALTCINEVA SI NU EA ARE DREPTATE ATUNCI SA FI SIGUR/A CA ASA ESTE! ( CAM GREU RECUNOASTE DACA NU O CER IMPREJURARILE ) :))))
FECIOARA STIE CE VREA SI REUSESTE MAI DEVREME SAU MAI TARZIU SA ISI OFERE TOT CE ISI DORESTE!
FECIOARA STIE CE COMPROMISURI TREBUIE SA FACA DACA ESTE IN AVANTAJUL EI.
NU SUPARA O FECIOARA CACI DACA O FACI ITI RISTI SINGUR PIELEA!
FECIOARA IARTA DAR NU UITA!
ESTE GELOASA.
CHIAR DE ALTII SPUN CA SUNT FIRAVE SUNT PUTERNICE ATAT FIZIC,PSIHIC CAT SI SUFLETESTE!

CE PARERE AVETI?






da ai dreptate putini stiu sa iubeasca ca o fecioara atipica.....si barbatilor nu uitati iertam dar nu uitam......si mai ceva.......roata se invarte mereu...in favoarea lor pt ca sunt "perverse" si stiu sa isi urmareasca scopul...asa-i???
ozi_fara_tine
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:47
De la: maria_zada, la data 2008-10-13 23:35:26In pat? Recunosc ca am momente in care uit sa savurez ce simt , facandu-l pe el sa simta ca e la capat si ador sa il simt cum trepideaza, cum freamata si il storc de tot ce poate da Stiu ce ii place si ii administrez doze mici sau valuri , dupa cum ma ia si pe mine valul


hi hi asa sunt si eu..... beau in cinstea femeilor din zodia fecioara...femei puternice si cu caracter
ozi_fara_tine
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:56
De la: mca, la data 2009-09-28 15:53:33Draga mea Alice, am vorbit in drept de cauza..cunosc multe fecioare, chiar foarte bine si foarte detaliat... si tocmai deaia nu le suport..pentru ca le cunosc caracterul..ca daca nu le-as cunoaste nu as vorbi...
Nu ai cum sa te intelegi cu femeile scorpion pentru ca acestea nu suporta prefacatoria si lingusela caracteristica voua!
si na...am dreptul sa spun ce gandesc..nu ma impiedica nimeni..doar suntem liberi..sau nu?


corect ai dreptul sa vb liber dar s-a mai spus nu generalizati daca una sau 2 persoane din zodia sunt asa nu inseamna ca toate si spun asta pt eu una nu supot linguseala si prefacatoria, nu le suport si nu sunt in stare sa le fac si recunosc ca am avut numai de pierdut din cauza asta
ozi_fara_tine
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:35
De la: mca, la data 2009-11-02 16:47:12

SINCER EU NU AM VAZUT nici o femeie scorpion mahalagioaca.
Scorpioancele sunt femei educate rafinate, de cele mai multe ori femei cu o cariera de succes,(ceea ce nu pot spune despre femeile fecioara, care se multumesc toata viata cu un job banal),
nu se multumesc cu putin , si sunt foarte ambitioase..obtin intodeauna ceea ce vor....
Stiu sa fie independente , nu au nevoie de un barbat sa le intretina spre deosebire de fecioare..

Nu stiu de ce zici ca vom fi parasite pana la urma..??

Suntem pline de pasiune , mister, avem o putere de atractie foarte mare,suntem loiale partenerului..(spre deosebire de fecioare..cunosc multe femei fecioara usuratice si foarte naive.).
Bineinteles ca suntem si sensibile,doar suntem femei...Zi-mi tu mie o femeie insensibila..!!

Mai documenteaza-ta draga ''garbooo...''

deci crede-ma ca dintr-o lupta dintre o scorpioanca si o fecioara, invingatoare va fi cu siguranta Scorpioanca....

hai te pup...:D :D :D




deci tot scorpioance contra fecioare si invers ...a o prieten si un amic scorpion si ne intelegem de minune.....asta e o chestie si de personalitate si educatie...plus ca simt ca aici e vorba de orgolii kiss and make out
ozi_fara_tine
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:42
SI EU SUNT FECIOARA SI ESTE ADEVARAT MI SE POTRIVESTE SI MIE

Postat pe 1 Noiembrie 2010 18:24
femininul de tine...
preci
Postat pe 2 Noiembrie 2010 20:35
intodeauna am avut un mare semn de intrebare sunt nascuta pe 23 august ora 4.30 stie careva dintre voi , fecioarelor , sa-mi spuna daca sunt de-a voastra
bruneik
Postat pe 6 Noiembrie 2010 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul sagetator 32 De la: ancutsam 28 Iulie 2016 11:43
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
mama si baiat 19 De la: fleurdelis 18 Septembrie 2010 15:37
compatibilitate 12 De la: dor72_ 4 Februarie 2012 22:05
Scuzele zodiilor 1 De la: sw33t_ang3l_2oo3 11 Mai 2009 11:13
Setari Cookie-uri