Barbatul TAUR

Peste niste ani nici macar la pat nu mai sunt buni. Patul nu tine o relatie 100%.
Laura76
Postat pe 25 Decembrie 2008 14:28
Daca nu are stampila CTC si data cand expira, ne putem expune la accidente grave.Problema este ca si dusumeaua scartaie si este rece.Va rugam precizati care ar fi solutia ideala.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:15
laura31c
fetitza dulce........tot acra,tot acra?
constat(surprins) ca dusmania ta la adresa taurilor....e permanenta
regret suferinta prin care ai trecut dar...n-ar fi bine sa lasi trecutul la locul lui>>>la timpul trecut
terrian
Postat pe 25 Decembrie 2008 20:14
irina2007
san taur dar....dupa o adanca chibzuinta....> trage-i clapa
daca-si permite sa fie indolent si plictisitor > trage-i clapa
shueta cu fetele o sa mai tina o vreme...p-orma o sa vrei altceva...si o sa vrei 'la greu'
terrian
Postat pe 25 Decembrie 2008 20:22
adelina23ro
zau inimoas-o ? ar fi mai bine sa ma probezi si p-orma sa-ti dai cu parerea ....
ma simt atacat personal cand o creatura bipeda cu pretentii de Dumnezeu pune o eticheta .....pe o intreaga categorie de oameni din care fac si eu parte
de ce o fi trebuind sa fim identici ?
terrian
Postat pe 25 Decembrie 2008 20:31
terrian, bine ai revenit. Nu port dusmanie pe tauri. Se spune doar adevarul. Oricum taurul meu a revenit la sentimente mai bune si hm vom fi prieteni, ce va fi nu se stie dar o relatie ..hm.. , in nici un caz. Dar sti cum e , viata iti poate rezerva surprize si niciodata sa nu spui niciodata.
Laura76
Postat pe 26 Decembrie 2008 04:40
In primul rand trebuie sa va fac o marturisire foooaaarte jenanta... SUNT TAUR.

Stati asa, nu aruncati cu rosii (inca).

Sa nu credeti ca sunt un fan al acestor situri pentru fete dar intamplator am ajuns sa citesc comentariile voastre de aici. Mi le-a recomandat o buna prietena.

Trei nopti n-am dormit. In final am gasit solutia. Spre norocul meu n-am avut un pistol la indemana. Am gasit pistol dar n-am mai avut bani de gloante, m-am asezat pe sine dar in ziua aia a fost greva la CFR. Pana la urma am renuntat (norocul meu ca sunt mai delasator). Apoi, dupa ce m-am linistit putin, am mai luat o data comentariile la citit. Peste 500 de comentarii in mai putin de 6 luni si covarsitoarea majoritate critice la adresa taurilor (am folosit cuvantul "critice" asa, doar ca sa nu dau iar in depresie). Si m-am tot intrebat de unde atata inversunare.

Primul gand a fost si cel mai comod (tipic pentru tauri) - femei frustrate (n.f. nu puteau fi pentru ca macar la asta s-or pricepe si taurii de-aia le zice tauri si nu boi). M-am gandit eu mai bine (aici stiu ca deja aveti indoieli) si am zis ca nu se poate sa fie atatea femei frustrate la un loc. Altceva trebuie sa fie, dar ce? Tot citind am inceput sa ma recunosc (putin asa) in unele comentarii. In plus unele critici parca imi sunau cunoscute, atat de bine incat am banuit chiar ca persoana (nu spui cine, persoana importanta) le citea direct de acolo de pe site. In momentul ala mi-au venit iar gandurile negre, de data asta o idee mai radicala (sunt sigur ca pot conta aici si pe sprijinul vostru moral si chiar material, dezinteresat desigur). Ma gandeam sa convoc un congres mondial al taurilor, ii strangeam pe toti la un loc si le puneam o bomba ceva. Pana la urma nici ideea asta nu am dus-o pana la capat (tot un defect al taurilor - vorbesc mult dar faptele lasa de dorit, am zis-o bine, nu? ).

Pentru ca tot am aflat ca taurii sunt egoisti, se gandesc doar la ei etc, am hotarat sa mai cer niste pareri, sa ma luminez (probabil ca acum zambiti si va spuneti ca n-am nici o sansa ). Cum tauri nu prea cunosc si oricum parerea lor nu ar fi fost una credibila (ce as putea sa aflu eu de la niste mincinosi notorii si duplicitari pe deasupra), am apelat la ajutorul unor barbati adevarati, cu casnicii reusite, pretuiti de propriile neveste (si nu numai), cavaleri, etc (nascuti in zodii respectabile adica). Cand le-am spus ce reprosuri imi face mie nevasta (n-am suflat nici o vorba cum ca le citisem de fapt pe net, ca ar fi ras de mine), au inceput sa ma suspecteze ca umblu pe la nevestele lor. Acum, cum sa-i conving eu ca nici vorba si ca erau chiar reprosurile propriei mele neveste? A fost foooaaarte greu, mai ales ca eu nici macar nu am nevasta (ce bine). In final n-am avut ce face, le-am marturisit unde am citit toate astea si dupa ce s-au convins cu ochii lor, i-am mai potolit si am scapat cu viata (va pare rau, simt eu din privirea voastra).

A fost nevoie sa trec prin aceasta din urma experienta, trumatizanta, ca sa-mi dau seama care este cheia in care trebuie interpretate toate comentariile si nemultumirile voastre. De fapt, ca sa putem intelege corect ceea ce ati scris voi acolo, trebuie sa inlocuim cuvantul taur cu barbat. Este ca m-am prins? Sunt baieti isteti pana la urma taurii astia, ati recunoscut si voi.
In concluzie taurul cel nemernic este de fapt tap TAPUL ISPASITOR.

Acum, sincer, constatarea asta nu m-a facut mai fericit, dar macar ma simt mai confortabil, pentru ca nu ma mai simt singur.
Ceea ce vreau sa va spun, cu seriozitate de data asta (daca un taur poate da dovada de asa ceva), este ca trebuie sa ne gandim mai bine inainte sa criticam, pentru ca, poate vina nu e mereu sau numai la celalalt, poate ca ceva intervine intre doi oameni si comunicarea dispare. Poate ca si el gandeste la fel de nedrept despre tine iar tu nici nu banuiesti. Ti-ai pus vreodata intrebarea asta? Iar daca e chiar asa cum spui, oare cum te-ai lasat pacalita asa usor pana acum? Ori l-a schimbat atat de radical relatia cu tine? Chiar daca pare greu nu e tarziu niciodata sa iti asumi si propriile greseli si sa incerci sa deschizi usile pe care le credeai incuiate si sa reinnozi o relatie care odata ti s-a parut cel mai frumos lucru din viata ta. Iar daca nu merge si intradevar stai langa un om cu care nu mai ai nimic in comun fa-ti curaj si incearca sa-ti traiesti viata asa cum visezi tu, singura sau langa altcineva. Si inca o sugestie daca intalnesti pe altcineva nu-l mai intreba nimic de zodie. Sfaturile sunt valabile si pentru ei deopotriva indiferent de zodie (chiar si pentru tauri).
Nu am avut pretentia sa conving pe nimeni de nimic, iar daca inca mai aveti nevoie de un taur pe care sa-l executati public pentru a da un exemplu ma ofer eu voluntar.

La Multi Ani si sa aveti un an cat mai bun
un_taur
Postat pe 4 Ianuarie 2009 02:24
Una dintre marile greseli pe care le faci, este sa-ti fie jena cu ceea ce esti.O prietena de-a mea, care a jucat mai tarziu intr-o telenovela braziliana,avea o vorba:"Poate sa fie si fecioara, dar sa aiba cojones".Soarta a fost destul de cruda cu eas, pentru ca s-a maritat la 90 de ani cu un toreador, si acesta ii aducea la pranz sa gateasca ceea ce a dorit ea asa de mult.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:28
Hm. Vi si ne dai lectii de recunoastere a greselilor cand voi nici nu stiti ce e aia? Ma faci sa zambesc. Sunt de acord sa recunoastem dar sa fie si invers. Cand voi gresiti tot noi suntem de vina si tot noi tre sa recunoastem asta. Ne lasi?!!! Scri aproape o pagina dar defapt nu spui nimic. Mai gandeste-te . Mai mult nici nu ma obosesc sa ti spun .
Laura76
Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:48
Pt. un taur.
Bravo!
lizyandyogij
Postat pe 7 Ianuarie 2009 07:44
PT UN TAUR eu ma bucur ca ai citit toate mesajele si ai realizat ce este un barbat TAUR si mai ales ca ai avut curajul sa spui si la ceilalti si ca ai recunoscut ca in mare parte te ai regasit .Dar vreau sa te intreb ti ai schimbat mentalitatea despre zodia ta ? noi nu dam cu noroi daca nu ar fii adevarat si sa ti minte ca avem un suflet nu piatra asa ca invatat ce si doresc si femeile de linga voi
narcial
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:01
O sa invete sigur.
Laura76
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:05
eu zic ca, ce zice " un taur" trebuie citit de la stanga spre dreapta si inteles viceversa.

sub masca unei autoironii, ironizeaza. insa, nu e o ironie rautacioasa. as zice ca, de fapt, atrage atentia supra modului in care sunt pusi la zid- poate nemeritat - nativii zodiei

ia, cititi cu atentie! incercati sa treceti dincolo de asa zisa cenusa pusa in cap .

nativii zodiei au cornite care impung, cand te astepti mai putin. ca sa nu mai vorbim de narile care freamata ciudat de periculos cand, ti se pare ca, masculul e linistit si-si vede de ale lui.

a o face pe musca bagacioasa , pe viespea tzafnoasa sau pe vulpea smechera, e sinucidere curata

din cate ii cunosc eu pe taurasi, sa va puneti semne de intrebare tocmai atunci cand devin maleabili si par inofensivi. asta anunta un atac fulgerator si surprinzator.
n-ar mai fi tauri daca nu s-ar comporta asa. ori, in zodiac se vorbeste de asa specimene nu de boi.

taurul e o zodie care cere multa prudenta. a subestima un taur sau a considera ca il poti dresa usor, e un risc mare. mai bine il iei cu binisorul, esti sincer cu el si nu-i tot fluturi o naframa rosie prin fata ochilor doar de-ai testa rabdarea.

cu taurul e simplu ,cand esti cinstit cu el sau cand esti hotarat sa faci ceva fara a-l lua de fraier . nu sunt deacord ca sunt individualisti. au defecte si calitati ca tot omul insa, ce-i caracterizeaza e viteza de reactie si neaceptarea jumatatilor de masura. a incerca sa-l duci de nas sau de-al pacali , e riscant.

daca totusi aveti sange de kamikaze si vreti cu tot dinadinsul sa cronometrati ce timp puteti scoate la 100 m garduri alergare-viteza, puteti incerca



si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:04
si totusi, bingo. dap. un taur ni le cam zice bine tuturor. stiti, iubitilor? s-a aruncat pastila cu "barbatul taur" . va garantez ca pe toate pastilele similare se poate comenta la fel de mult si rautacios. oameni buni: educatia si autoeducatia. alegerile din viata. personalitate. individul. fie taur, berbec, geaman sau altceva. recunosc ca sunt mistica dar doar in masura in care vreau sa-mi explic niste tendinte DAR NU SI DECIZII ALE CELOR "IN CULPA"
Omul, indiferent de zodie, nu isi poate gasi niciodata scuze pentru magarii in apartenenta la o zodie sau alta. Avem liberul arbitru.MEREU. Si, mergand pana la capat, il avem si pentru a judeca superficial pe cel de langa noi si in a-i pune etichete. este alegerea noastra mereu. in orice. ca taurul barbat are o lentoare, un egoism (de multe ori mi-l doresc si eu caci am nevoie sa ma conserv si nu sa ma risipesc...), o incapatanare, etc... poate. dar aceste defecte aparente pot fi calitati in anumite contexte. daca tot punem mana pe manualul de astrologie, hai sa invatam cum sa nu scoatem din pepeni un taur, cum sa ii gadilim orgoliul unui leu, etc. de ce nu invatam cum sa convietuim fericit? sa folosim informatiile acestea pentru a sti cum sa procedam pentru a ajunge la armonie, NU PENTRU A PUNE MEREU LA ZID PE UNUL SAU ALTUL.
Nu asta-i ideea?
gianiblue
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:09
totusicoooo,

ma mami...sunt confuza,ce patos pui tu acilea la tauras!i-am luat pe toti la rand(ai tai..binenteles,rude..chestii,socoteli) si nu-mi ies la numaratoare...ai noutati si mie nu-mi spui?...

parca prea vorbesti cu inima...
iasomia
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:07
giani, cam sta am vrut sa zic. ai dreptate

iasomica, peste bagacios ce esti
si_totusi
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:42
Da , Ledy, asa este, am avut barbat nascut pe 13 mai.Am dominat, fiind berbec de 4 aprile.Ai perfecta dreptate.
micky04
Postat pe 14 Ianuarie 2009 03:34
Hello!!! Nu barbatul trebuie sa fie bun la pat, femeia face totul !Cand aud ca EL NU ERA BUN LA PAT, ma bufneste rasul-atunci femeia este proasta.
micky04
Postat pe 14 Ianuarie 2009 03:39
Daca s'ar deschide topicuri cu toti masculii zodiacali, imediat la gatul lor vor sari femeile cu experiente nefaste din viata lor. Nu exista zodie barbateasca in care sa regasesti doar barbati sfinti sau barbati model. Asa trebuie pusa problema. Nu iau apararea taurilor, doar pentru ca hazardul a decis ca barbatii cu pricina sa'si afle data nasterii intr'un anume interval calendaristic. Metehnele acestora le veti regasi in toate semnele zodiacale. Statistic ceea ce e bun e trecut sub tacere, minimalizat, iar ceea ce este de infierat este pus pe tapet. Barbatii tauri care citesc aceste postari si in care nu se regasesc, o stiu cel mai bine.
Descrierea facuta barbatului-taur e deformata, in opinia mea. E bine ca totusi exista aceste locuri in care femeile sa devoreze barbatii din viata lor. Unde altundeva o pot face ? Orice psiholog ar indemna ca femeia tradata profund, sa'si trateze sufletul astfel. E indicat sa'si refuleze acest of intr'un loc similar, decat sa'si continue o viata incercand sa schimbe omul cu care convietuieste dupa bunul ei plac. Raman la parerea ca foarte multe femei care au in viata lor un taur, leu, peste, etc. s'au racorit s'au se vor racori in aceste forumuri, daca nu au suficienta diplomatie, experienta si vointa sa schimbe ceva in viata lor.
taur_atipic
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:23
taur atipic
Stii, eu, "par igzampl", aveam referinte foarte bune despre tauri. Dar nu si despre cei atipici. Cei atipici sunt dupa fuste mereu, neseriosi, etc

eu, desi nu sunt in momentul asta o invingatoare in ale amorului, am puterea sa iert si uit magariile facute nu doar de un taur, ci si de un capricorn si chiar si de un leu.Si sa le recunosc calitatile.
Daca este sa schimbam ceva in viata noastra, e bine sa incepem cu noi insine... si poate sa ne si oprim aici.
Nu avem nici dreptul si nici informatiile complete pentru a judeca pe nimeni sau a schimba.
singura solutie sa evitam frustrarile este sa gasim oamenii pe care ni-i dorim cu adevarat si sa ne asumam. frustrarile apar, in majoritatea cazurilor, de la o neintelegere a semnelor si un refuz de a vedea realitatea. de la bun inceput.
Ne mintim ca avem ce ne dorim si bineinteles ca, nefiind asa, taurii ajung sa fie barfiti pe aici, leii sunt niste gunoaie.
eu personal recunosc ca m-am mintit. si recunosc ca am facut asta pentru ca singuratatea este grea. si ilogica. si de nedorit.
dar hai sa ne intrebam cum este singuratatea de dupa un esec sentimental. e de sute de ori mai rea decat cea care nu survine in urma esecului.
deci?

gianiblue
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:25
Singuratatea in doi exista, atunci cand ai crezut ca ai ceea ce ai visat. Visam la diverse lucruri, ne ambitionam sa atingem anumite stadii in implinirea personala, dar stim sa gestionam ce obtinem in final? Niciodata nu mai este acelasi lucru, telul atins nu mai prezinta interes. Acest lucru ne reprezinta ca fiinta. Suntem putini care stim sa apreciem, ce avem langa noi. Rar intalnim oameni care invata sa nu uite cat au trudit pentru reduta castigata. In schimb gasesti la tot pasul oameni care nu'si asuma propria neputinta, aruncand totul pe spinarea celuilalt, clamand defecte imaginare.
taur_atipic
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:39
Eu cred ca nimeni nu e perfect, nici chiar cei care ii vorbesc de rau pe barbatii taur. Fratele meu este taur, dar nu pot spune ca este "rau" precum este descris in acest topic. Nici ca toate defectele sunt adunate la acesti barbati. Dimpotriva, stiu ca sunt oameni de casa, nicidecum fustangii. Isi respecta nevasta divinizand faptura ei. Are o atmosfera in familie normala, foarte rar aud sa fie incarcata de nemultumiri. Iar acestea vin bineinteles din greutatile pe care cu totii le intampinam in viata. Sunt ambitiosi si isi urmaresc cu incapatanare si perseverenta sa-si atinga obiectivele. Vointa lor o pot considera de fier, si poate ca de aici eventualele disonante si lipsa de armonie in relatii cu anumite caractere la fel de tari (mai ales cand o gaina vrea sa fie cocos).
anarax
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:43
Ma abtin de la comentarii.
Laura76
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:14
Sa respectam dreptul tuturor la opinie. Ce este de observat in multe din cazuri este faptul, ca ce era bun odata nu mai este valabil dupa un timp petrecut alaturi de partener. Ar fi util sa aflam opinia acelora care eticheteaza azi barbatul-taur in fel si chip, sau barbatii in general indiferent de ziua de nastere, ce parere au avut cu ceva timp in urma despre aceeasi persoana. Ce s'a intamplat intre timp este o istorie care conteaza in economia cuplului respectiv. Se poate generaliza la toate cazurile. De ce ne schimbam parerea despre barbatul nostru in timp? Iata un subiect de discutie pe care il postez.
taur_atipic
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:52
taur_atipic, da' bine le mai zici. daaaaaa.
eu zic sa iti raspundem la ultima intrebare pe cazul fiecareia dintre noi, nu sa incercam sa emitem "adevaruri general valabile".
Eu una cand mi-am ales barbatul am stiut exact ce defecte si calitati are, pe ce pot conta si de ce il iubesc. Schimbarea lui dintr-un barbat bun, devotat si modest m-a dus la schimbarea parerii mele despre el. Era o cruda realitate ca el chiar devenise ce trebuia sa devina datorita (sau mai bine zis DIN CAUZA) ereditatii, slabiciunii lui in fata anturajului si prostiilor vehiculate prin - probabil - reviste subculturale. A devenit un strain, a devenit opusul a ceea ce iubisem si admirasem. Si el, pentru ca devenise cine devenise, evident ca ma avea ca pe sarea in ochi.Asta este. Eu cu mult drag nu mi-as schimba parerea despre partenerul meu daca acesta ar arata consecventa si hotarare. Dar daca acesta ar pleca urechea la prostii "mondene" si ar avea ""principii"" care se schimba dupa vant... ce parere care sa te tina langa el ai mai putea avea? Si chiar daca ai insista sa ramai langa el... te-ar indeparta el pentru o partenera mai potrivita toanelor lui.
Din pacate asta este realitatea contemporana: o apocalipsa a relatiilor interumane. Greu se mai gasesc oameni hotarati sa pastreze o directie clara. Cei mai multi... se comporta infantil si razgaiat. Iresponsabil.
gianiblue
Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:42
Bravo. Ai zis exact ce trebuie.
Laura76
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:17
Viata e complexa. Zeci de ani de scoala sau de auto-educatie nu ne fac imuni la greutatile traiului in doi. Suntem vulnerabili pentru ca nu suntem masini. Se presupune ca am fi umani, desi unii nu suntem capabili nici de atat. Dovada sunt problemele ridicate si pe acest forum de catre femeile nemultumite de ceea ce au ales. Pentru ca nu doar barbatii poarta vina. Cate din femei realizeaza ca gresesc, inainte de a arunca intreaga vina pe propriul barbat?Foarte putine. Toata stima pentru cele care reusesc sa'si salveze casnicia astfel. Orgoliul feminin si cel masculin, impiedica de multe ori convietuirea. Familiile fericite trec peste probleme cu multa diplomatie, norocul initial al alegerii persoanei potrivite trecand in plan secund. Diplomatia in cuplu este o arta de care foarte multi suntem straini, din nefericire.
taur_atipic
Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:00
de ce nu reusesc sa vad nici un articol,doar mesajele de pe forum?
avicson11
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:07
avi, articolele sunt in odaia cealalta. adica, cand deschizi garbo, in dreapta paginii sunt articolele
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:08
Buna seara si_totusi, ce faci? mi-e dor de tine. ai hranit soarecii din pod? (p.s. spre rusinea mea ai folosit un cuvant pe care nu-l cunosc, la descrierea zestrei tale, era ceva cu gardul...)

Omul cu punga, dati-o jos, fii barbat serios esti pe garbo aici! Si la zodia ta.
Marisa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
berbec-scorpion 45 De la: LILO 2 Aprilie 2010 11:02
Eu Rac - el Rac 14 De la: garbo_4195 30 Septembrie 2013 19:19
peste betta 3 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 00:23
rugaminte... 8 De la: anaROBERT 14 Februarie 2011 00:36
ce ziceti de combinatia dintre femeia scorpion[cea mai puternica si pasionala zodie] si barbatul balanta[zis si casanova] 24 De la: casperphantom 24 Noiembrie 2010 09:55
Setari Cookie-uri