fetelor, nu divortati!

am doi copii si o sotie care ma inselat aici in tara si apoi a fugit in Italia.ce trebuie sa fac ?Sa dau divort eu de ea , ea nu are nici un interes pt ca eu cresc acum doi copii cu un singur salar .Copii au 4 ani baiatul si 2,6 ani fata.Probabil ca acum cind au mai mare nevoie de mama aceasta le-a intors spatele.NU O INTERESEZA COPII SI NICI DE MINE.
In viata trebuie sa faci multe compromisuri,unul din cele mai mari pe care il voi face este acela ca de dragul si pentru copii, o voi ierta a doua oare si ii voi da a treia sansa ,probabil inca o sansa si tot asa pana cind va realiza ca a gresit ,iar copii mei sa aiba un tata si o mama ,naturali .
Din punc de vedere al biserici nu stiu daca vom mai avea vreo legatura intima curind.
Asa ca , ca sa nu fiu judecat mai tirziu de copii mei ca nu am facut absolut totul chiar si imposibilul voi face ce multi nu au puterea ,taria si dragostea.O IUBESC sper ca momentul ei de ratacire sa tina cit mai putin,ma rog in fiecare zi ca D-ZEU sa o ierte pt pacatul pe care la comis .
Voi astepta sa vina in DEC.cum a spus ca va veni si vom trai ca si cum nimic nu sa intamplat.
FETELOR DACA EU O INSELAM SI AFLA MI-AR FI DAT A DOUA SAU A TREIA SANSA , SAU VOI, PUNETIVA IN LOCUL MEU SAU AL EI
Posibil sa vina la un moment dat sa de-a divort de mine si sa ceara copii.Eu nu am stat cu mainele incrucisate ,mi-am facut rost de niste acte pt ca a fugit si a abandonat familia.
NU FITI EGOISTE ,NU VA GANDITI NUMAI LA VOI SAU LA VIATA VOASTRA ,,,,GANDITIVA PENTRU CE TRAITI,,,,,,,, PENTRU CCCOOOPPIIII!1!!!!1
BAGATIVA MINTILE IN CAP,SA NU REGRETATI MAI TARZIU.
LASATI ORGOLIILE ,MANDRIA,FATARNICIA SI IUBITI PE APROAPELE VOSTRU CHIAR DACA A GRESIT ,,,,IERTATI-L ,,, PENTRU CA SI VOI SUNTE-TI IERTA-TI
MAI STAM DE VORBA ID FUNYCRYSTY
crysty016
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:37

crysty.....pb ca ai citit ceva din ce am zis eu.
nu iti pot da dreptate si pb ca ma voi contrazice singura cu tot ceea ce am scris pana acum,insa......in general omul,EU sunt foarte buna in a da sfaturi la altii(asa mi s-a spus),insa cand vine vb de mine........vad ca nu sau in orice caz imi e foarte foarte greu.
eu vad pb ta si a mea altfel,cu totul altfel decat o vezi tu.poate gresesc,poate nu.......
la mine situatia sta altfel"eu nu vreau sa divortez,il iubesc in ciuda a tot,ca nu mai e nimic intre noi,decat asa...maruntisuri,dar nu vad dragoste sau altceva de genul asta din partea lui.EU VREAU sa mai avem o sansa impreuna,sa ne refacem casnicia,insa la el nu se vede asa ceva,nu mai vrea,desi suntem in continuare impreuna in aceeasi casa,numai ca el are viata lui pe care eu nu o cunosc deloc.sincer?!vad decat ca nu ma mai iubeste,e ceva un fel de n-ar mai fi,mi se pare ca decat eu sufar si ca el s-a impacat cu ideea,dar ii convine asa.
crezi ca cineva isi doreste divortul?crezi ca de aia ne-am casatorit si am facut copil,copii ca sa divortam...iti spun ca nu......insa si rabdarea mea are LIMITE.
zici ca ii vei da a 3,a 4-a sansa?!crezi ca vei putea sa duci inca 20,30 de ani...alaturi de ea in conditiile astea?eu nu cred.noi stam in aceeasi casa inca ..si?eu il iubesc?si?crezi ca conteaza pt el??nu se pune pb sa-l fi inselat vreodata pt ca mereu am avut conceptii tari in ceeace priveste familia,nu sunt genul care sa faca asta.......eu nu cred ca vei putea,oricat ai vrea.eu stau si astept si sper de cateva luni bune....si nimic mai rau e ...cand vb inposibil sa nu ne certam din ceva.....in continuare pleaca(are si serv de asa natura),dar seara ar putea veni mai devreme......
si exact cum au zis si fetele care mi-au raspuns......merita copii nostri sa vada tristete pe fata noastra,plansete,suparari etc??nu cred.eu ca si om merit...?cand nu am gresit cu nimic?sa stau pt copil si sa mor eu?sa ma autodistug singura??
eu nu pot,daca tu poti sa iti joci teatru propria viata pt copii tai.............nu am cuvinte ,nu stiu ce sa iti zic.......copiii sunt la tine,dar pb are cine sa te ajute cu ei,deci nu ii cresti chiar singur si daca imi vei spune ca tu aduci bani in casa deci tu ii cresti......asta nu inseamana ca tu ii cresti......conteaza banul,dar educatia mai mult,deci cine te ajuta cu ei o face in acelasi mod ca tine poate chiar mai mult decat ca tu aduci bani in casa.asta in cazul in care e asa si cu scuzele de rigoare,sper sa nu te superi ca am zis asta.
eu nu prea am cine sa ma ajute cu fata mea,o matusa si asa cand si cand o data pe luna sau mai stiu eu.......deci si serviciul meu va tb sa corespunda cu programul ei de cresa......
inca stau si eu ca tine,astept...nu stiu ce...nemurirea poate,pt ca adevarul il stiu,il vad...si acum poate ma inteleg si fetele care mia-u scris ca asa e cum au zis ele,NUMAI CA intr-adevar imi lipseste curajul pe care ar tb sa il am.....de ce?pt ca mi-e frica de scandal,pt ca un divort si almeu va iesi urat,pt ca vom avea de impartit firma ,casa etc...lucruri urate.......
astept servicu sa il am....simt ca mai intai am nevoie de serviciu,ca sa capat din nou curaj in mine,incredere,asta imi tb in primul rand.de asta inca mai stau si imi fac rau,stau si nu prea dorm noptile si nu imi vine sa cred cum am ajuns,nu inteleg nici acum de ce?cu ce am gresit?(vesnicele intrebari),dar si stiu ca nu mai pot......imie greu sa-l vad zi de zi ,sa mai dormim si in acelasi pat cu fata noastra si intre noi sa nu mai fie nimic......sigur ce stiu e ca nu pot merge inca 20,30 de ani asa,in conditiile astea ..doar pt copil.am 30 de ani,sunt om,vreau liniste ,atatavreau,sa nu mai sufar,sa nu ma mai vada copilul meu trista(nu ma pot ascunde de ea la infinit0......
cam atata ca deja am scris un roman,dar inchei prin ati spune ca nici EU si nimeni nu vrea divortul......asa cum nici eu nu il vreau,as vrea sa pot crede in noi mai mult decat orice,dar nu sunt oarba si nici nu pot fi...................................
simonika78
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:27
spune-le fetelor k dak parintii nu sunt fericiti,nici copiii nu vor fi la un moment dat
liliana_galati
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:46

ASA E !!
simonika78
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:50
te-ai intrebat d c te-a inselat?si d c a plecat?...oare tu nu ai nici o vina?..bine nu a procedat corect fata de copii poate ca trebuia sa se gandeasca la ei ca trebuie sa aibe langa ei o mama mai ales la o varsta asa frageda...dar dak nu era fericita cu tine nu avea nici un rost sa ramaneti impreuna(nu conteaza daca tu erai fericit cu ea,conteaza si ceea ce vrea persoana de langa tine)
liliana_galati
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:51
De la: hazliamaria2, la data 2008-08-08 21:57:38Daca nu mai poti trebuie sa iesi dintr-o relatie care-ti face rau. Oare el ti-ar fi iertat tie infidelitatea? cu siguranta nu. Eu am incercat sa trec peste infidelitatea sotului dar daca am trecut odata avea pretentia sa trec si a doua oara.Cand i-am spus mi-a reprosat ca nu eram casatoriti cand s-a intamplat chiar daca stateam impreuna si a adus-o in patul nostru. Daca la inceput eram fata buna la toate si eram super iubita de mama lui incet incet am devenit o povara si incurcam.Cand a fost vorba de copil mi-a spus ca daca fac copil el nu-l recunoaste si ca il voi creste singura.
Sarcina am pierdut-o dar nu l-a interesat prea tare a fost bucuros ca putea dormi linistit noaptea.
Chiar daca copiii iti reprosaza un divort cu timpul iti vor da dreptate asa cum am facut eu cu parintii mei. Ei sunt divortati de 14 ani si la inceput la fel gandeam, si am ajuns in aceeasi situatie


si inca mai esti cu el..??fata esti super draguta si pun pariu ca esti si inteligenta...ce naiba am ajuns sa fim sclavele unor boi cu 2 picioare?????????oare nu meritam ceva mai bun????????
liliana_galati
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:56
.........
DEOCAMDATA,DAR NU PT MULT TIMP.......
simonika78
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:00
Dumnezeule! Ce sfaturi puteti da!!?? Sa ingenunchem, sa fim nefericite toata viata? chiar daca acum e greu si nu ne gasim inca rostul, totul se va lumina la un moment dat. Pt. ca ii iubim inca ne e f greu, dar va trece cu timpul, doamne cate poate face timpul! dar sa nu uitam ca si viata trece odata cu el! Deci, nu trebuie sa ratam niciun tren, trebuie sa avem curaj sa avem incredere, sa fim mai buni si sa vedem intotdeauna partea plina a paharului. Va doresc multa dragoste!
cris8_
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:53
Cris8,
Strange-l de gat, vara-i un cutit in rinichi si spune-i ca i-l faci prajit daca nu spune da.Asa este mai bine?

Postat pe 16 Septembrie 2008 15:40
Dragul meu, imi place cum gandesti, te-am intalnit pe mai multe forumuri, insa de data asta cred ca nu ai inteles ce am spus mai sus...sau eu nu am mentionat la cine ma refeream- la crysty
"NU FITI EGOISTE ,NU VA GANDITI NUMAI LA VOI SAU LA VIATA VOASTRA ,,,,GANDITIVA PENTRU CE TRAITI,,,,,,,, PENTRU CCCOOOPPIIII!1!!!!1
BAGATIVA MINTILE IN CAP,SA NU REGRETATI MAI TARZIU.
LASATI ORGOLIILE ,MANDRIA,FATARNICIA SI IUBITI PE APROAPELE VOSTRU CHIAR DACA A GRESIT ,,,,IERTATI-L ,,, PENTRU CA SI VOI SUNTE-TI IERTA-TI"
mi se pare de-a dreptul penibil, sunt de acord ca fiecare isi traieste viata asa cum crede, dar nu e nevoie ca cel de alaturi sa participe suferind la spectacolul partenerului.
eu l-am iertat mai repede decat ma asteptam, am analizat si comportamentul meu. daca nu e genetic (la el) e clar ca o parte de vina o am si eu. dar asta nu inseamna ca il voi mai primi in viata mea, Important este (cred ca am mai spus-o) sa fii impacat cu tine si cu soarta ta.
Trebuie privita jumatatea plina a paharului, ce mai poti face cu viata ta!?... eu in timpul divortului, m-am inscris la masterat, am avansat mult la serviciu, am devenit mai buna prietena cu fetele mele si... am avut mult mai multa grija de mine decat inainte.


cris8_
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:10
mersi crys8, ma gindesc la copii si am spus ca am sa fac si sunt dispus sa fac multe compromisuri in viata pt copii pt ca acesta este scopul ce mia mai ramas ,copii, familia ,si eu.
crysty016
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:11
mesajul de mai sus este raspuns pt vanghelis...
cris8_
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:12
draga crysty, stiu ce ar face o femeie pt copiii ei. este de admirat faptul ca ai grija de ei singur, insa nu stiu ce compromis ar trebui sa faci pt a mai fi impreuna. nu stiu nici ce s-a intamplat intre voi de ea a ales sa-si paraseasca copiii.
Dar daca este asa, nu este de iertat ca mama si nici ca femeie. Cunosc barbati, care in urma divortului au avut toate motivele (si curajul) sa-si ceara copiii si si-au refacut viata, iar copiii sunt ok. Sunt rare cazuri, dar exista. Multa bafta in tot ceea ce vei hotari sa faci!
cris8_
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:20
Sa iti lasi familia si sa pleci unde vezi cu ochii din cauza ca asa vrei fara un motiv anume sau sa fii nevoita sa divortezi ptr ca ai un sot violent,care nu te respecta sau ptr simplu fapt ca nu va mai intelegeti sub nici-o forma sunt doua lucruri total diferite .cu primul nu sunt de accord sub nici-o forma dar in legatura cu al doilea cred ca e mult mai bine decat sa imi vad copii crescand intr-un mediu nefaforabil,inconjurat de certuri si scandalurii.
yavrum
Postat pe 17 Septembrie 2008 07:21
Daca ai probleme cu sotul de infidelitate, nu te respecta, nu are grija de tine, nu se comporta frumos, dupa parerea mea cred ca e mult mai bine singura, fara batai de cap, pace liniste, chiar daca ai copii,le explicvi care e problema si trec mult mai usor si eu am divortat si e super singura.....credeti ca nu o sa mai puteti iubi....
RAMYXENA
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:31

O VESTE BUNA...M-AM ANGAJAT,incep serviciul de luni.o veste buna pt cei care imi stiu povestea.insa pe cat e de buna vestea asta,pe atat de rau s-a adancit cearta intre noi,mai ales pt ca EU i-am citit un sms de pe telefon noaptea pe la 12,exact cand l-a primit.el dormea,insa dimineata normal ca a vazut ca i le-am citit si culmea EU AM deschis subiectul,nu EL.era un sms prin care cineva il iubea tare mult,il pupa,il visa,il dorea etc.cam asta.nu am tacut si i-am zis multe..........a ramas surprin un pic nu de faptul ca i-am citit mesajul ci pt ca m-am luat de el.am bauit mereu asta insa acum am avut ocazia sa ii si demosnstrez,era ceva negru pe alb,ceva care imi oferea certitudinea ca am avut dreptate cand am crezut ca ma insala.
nu ma ajuta asta insa tb sa ii arat ca nu sunt fraiera,ca nu ma mai poate minti,ca stiu adevarul.......
imi e foarte rau...fizic....i-am zis ca mi-e scarba efectiv de asta,ca a terminat-o cu mine,i-am zis foarte multe....insa imi e greu ma adun,sa imi adun puterile,imi e greu sa ma despart de omul pe care l-am iubit mai mult de cat orice,pe care l-am vrut si l-as mai vrea dar...........imi e frica de faptul ca atunci cand vb cu el,ne certam,discutam sunt foarte tare,pe pozitii.e surprins,insa atunci cand raman singura.............si ma gandesc imi e frica ca ma va darma divortul mai mult decat sunt acum.mi-e rrica ca nu voi mai avea putere...
scz poate nu am fost foarte coerenta in exprimare insa acum chiar sunt dupa un set de sms in care ne-am spus multe........acum deocamdata vreau liniste,simt ca organismul meu are nevoie de un moment de liniste ,inainte de a merge mai departe.......pt ca urma si finalul,i-am zis de divort aseara.
multumesc.
va pup
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:26

hm...si apropo.....cum e posibil sa imi spuna in urma sms ca"daca eram fata desteapta le stergeam sa nici nu vada el ca le-am citit eu""....hm....asta e culmea nesimtirii...............
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:28
e un inceput bun pt a te vindeca. trebuie sa socializezi, sa iesi, si vei vedea cum durerea care te stapaneste se va estompa cate un pic. Felicitari, si... lasa sa mai treaca un timp cu divortul, bucura-te de noul loc de mc, ignora-l pe el cat poti de mult si spune-i ca nu mai este o prioritate in viata ta, poate sa faca ce doreste. tu ai acum un serv, si prioritatea nr 1 e copilul. astept vesti, te pup, mult succes!
cris8_
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:08
dar c altceva faceti??????????spune tu
liliana_galati
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:25

mersi cris.asa e si imi da multa incredre noul loc de munca,la un notariat.exact asta voi face.sper ca ma lasa in pace diseara cand va veni,pt ca asa i-am zis.
culmea ar vrea sa vb,sa mai avem o ultima discutie,ACUM dupa ce am aflst si vazut negru pe alb,abia acum imi spune ca sunt o gramada de probleme pe care trebuie sa le discutam.ABIA ACUM,cris!normal,pb de casa,de firma,de totul.............insa dupa ce azi dimineata ne-am certat,i-am zis de sms,inchipuieti ca am fost terminata toata ziua,repet chiar daca stiam in sufletul meu,una e cand vezi negru pe alb.nu cred ca AZI E MOMENTIUL cum vrea el sa avem acea ultima discutei finala!!!poate gresesc,parca ma simt un pic expusa si nepregatita azi.ce parere ai??asta daca raspunzi in timp util!si despre sms ce am scis,ce imi poti zpune?ce parere mai ai?te pup.mersi.
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:55
simionika, nu te desparti1 lupta cu armele din dotare. e sotul tau. il vrei . trebuie sa-l recuceresti. da-i a 10-a sansa bis. te rogg! iarta totul. nimic nu-i adevarat. asteapta ! se va intoarce la tine.va renunta la iubita . fa-i zilele frumoase: da-te cu ruj, fa-ti breton , scurteaza rochia, si mai ales, pune-i cand vine acasa , lumanari ...pe masa.
cucereste-l, recucereste-l, fa-l sa apara cu flori ( unii barbati, prefera condurul doamnei )deci, sa nu carcotesti
zambeste si glumeste ! fa tumbe si , fii atenta cand el da comanda de " aport" . sau nici macar pe asta nu o mai da?

si_totusi
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:10

la asta chiar imi vine sa rad ,vb vine............."si totusi".....cred ca glumesti,faci misto de mine.......
situatia e cum e si tu imi zici de flori pe masa etc??
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:24
si mie mi se pare aiurea..."si totusi", tu crezi ca e momentul de si mai multa umilinta?
sa-ti zic, simonik, si eu am fost sfatuita sa fac la fel, dar mi-am dat seama ca ar fi ca o lupta castigata tot de el. nu ar fi rezolvat nimic, ci doar s-ar fi umflat in pene ca el e un "mare barbat" care ma poate calca in picioare (la figurat, normal).
referitor la cum ai procedat, eu zic ca e f bine ca i-ai aratat ca banuielile tale nu sunt doar banuieli. si eu am bajbait mult pana am fost sigura ca am dreptate, adica am avut dovada, o convorbire telefonica cu "cealalta" si atunci i-am zis ca acum stiu ca nu merita sa lupt pt el si ca-i voi reda libertatea pe care o vrea, dar de data asta cu acte.
am avut remuscari o perioada, dar s-a dovedit ca nu mai aveam pt ce si cine sa lupt.
pot spune ca atunci cand m-am impacat cu mine si cu tot ce mi se intampla, am inflorit, am intinerit cu 10 ani.
si asta a fost benefic nu numai pt mine ci si pt fetele mele, care sufereau si ele.Cu toate ca nu mai aveam pofta de viata, am iesit cu fetele la cofetarie, la teatru, la tot felul de evenimente, am fost la munte cateva zile, apoi in vara la mare etc.
timpul este cheia!
cris8_
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:56
referitor la "discutia finala", e cazul sa aiba loc cand vei fi tu dispusa nu cand vrea el. tine-l putin in sah, nu te lasa purtata de sentimente, trebuie sa-i arati ca tratezi lucrurile f serios , iar discutia va avea loc atunci cand nu vei fi stapanita de sentimente prea puternice pt a lua decizii pe care sa le regretati.
daca totusi, in cazul tau va fi cu Happy end- va trebui sa lupte si sa-ti recapete increderea.
cris8_
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:02
mersi cris.sa stii chiar ma ajuta sa vb cu tine pt ca nu vreau sa imi implic familia in asta,ii menajez pt ca vreau sa le rezolv eu cum cred eu fara influente .
am avut acea discutie finala.......in seara asta.cat o fi de finala dumnezeu va hotara......
am discutat mult,culmea de data asta fara nici o cearta........a venit croit pe discutie...nu recunoaste ca are pe cineva chiar daca am vazut acel sms...am discutat de casa asta,de firma,exact cum ma asteptam.astea erau chestiile cele mai arzatoare pt el normal.............ii voi trece firma pe numele lui,mi-a zis ca raman eu aici in casa si ca el va pleca,ca va plati el rata la banca si ca imi va da bani pt fetita,in rest e treaba mea cum ma descurc cu totul......ce e drpt si de ce as nu zic e CA ASTEA SUNT DECAT VORBE,NU STIU DACA CHIAR SE VA TINE DE CUVANT SI ASA VA FI ,insa tind sa cred ca da,pt ca de obicei e un om de cuvant,desi ....nu se stie niciodata.......aici suntem cu chirie si e pe numle lui in principal.chirie la stat.abia dupa inca 2 ani vom avea drptul sa o cumparam,deci................
ce sa zic.....m-a iubit enorm candva,a suferit,nu ma mai iubeste ,nu mai putem fi impreuna ca nu mai merge ......cum ar mai putea merge acum dupa toate astea ceva intre noi?hm.i-am zis ,i-am propus sa ne salvam relatia,casnicia,sa facem si imposibilul,insa.....fara nici un folos.cum oare doi oameni care s-au iubit enorm pot ajunge aici si de ce.e o intrebare retorica dar parca nu pot sa ma abtin si sa nu o pun.
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:44

unde pleaca?ca nu are unde?eu as avea.....de ce ma lasa totusi aici?de ce nu lupta pt casa asta.
mi-e greu sa vad ca omul pe care l-am iubit atat de mult va pleca....pleaca din casa noastra.........
mi-e greu...mi-e tare greu......
a zis ca el va baga divortul
sufera si el ca mine,vad asta,insa e foarte adevarat ca oricum am da-o nu stiu cum am mai putea sa salvam ceva in stadiul incare am ajuns,adica...nu mai e NIMIC intre noi.si apoi la ce sa ne prefacem?sa stam ca si pana acum de cateva luni bune sa jucam teatru in continurae?nu are rost...are dreptate...asa e....
pana la urma cum o vrea dumnezeu...............tot am impresia ca undeva e inca o minciuna........
ce bine ar fi daca nu m-ar mai durea,daca nu as mai simti .NIMIC.


NU AM GRESIT CU NIMIC EU asa ca chestia cu lumanrile............chiar crezi ca nu as vrea sa lupt?as vrea din tot sufeltul meu,cu toata fiinta,insa cand nu te mai vrea.........fara ca macar sa stii de ce......doarca din cauza discutiilor despre bani,a certurilor,etc..........NU AM CE SA MAI FAC.
simonika78
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:58
atunci cand incearca sa-ti arate ca nu mai doreste nimic, ca renunta la tot, sa fii sigura ca nu o face pt tine, ci doar sa scape cat mai repede din aceasta relatie, cu cat mai putine discutii si explicatii. si-n cazul meu, a promis ca va contribui la rate si la cheltuielile pt fete, dar 2 ani...nimic. tot timpul isi lasa loc de intors, in cazul ca nu va merge nici noua relatie, cel putin in cazul meu asa a fost. te sfatuiesc sa-l convingi sa dea o declaratie la notar cu ceea ce ati convenit, asta pana sa treci firma pe numele lui.sa-l scoti din contract cumva, nu stiu daca se poate, dar gandeste-te la ceva legal pe care sa poti fi sigura. sa nu te mai doara ca el nu are unde se duce, se va duce acolo unde isi petrece noptile cand lipseste de acasa. si noua ne zicea ca eu habar n-am de nimic si ca el doarme in masina... deci ai grija cum te manipuleaza sentimental, mai ales ca vede ca tu inca tii la el. stiu ca tii, dar incearca sa nu-i mai arati asta. ai facut tot ce e omenesc posibil si crede-ma , nu esti singura in situatia asta.
cris8_
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:51

mersi.mersi frumos pt tot.cris!
simonika78
Postat pe 20 Septembrie 2008 12:33
Simonika, felicitari pentru angajare. Ma bucur mult pentru tine.
Referitor la ceea ce ai spus tu, ca ar avea pe alta, eu cred ca ar trebui sa lupti. I-l lasi alteia pe tava? Nu, nu ar fi corect fata de tine. Dupa o perioada ajungi sa vrei si altceva, acel altceva l-a gasit el la femeia aia. Te-ai gandit ca poate e o simpla aventura? Ceea ce va fi intre ei depinde si de tine. Nu renunta asa de usor. Incearca "sa te faci ca nu il vezi, dar din ochi sa nu il pierzi". Acum ca ai serviciu vei fi mereu aranjata, frumoasa, parfumata si vei starni admiratia barbatilor, dar ce e mai important poate il starnesti pe el. El te cunoaste, te-a iubit/te iubeste, stie ce femeie esti asa ca exista mari sanse sa se intoarca la tine. Macar gandeste-te daca esti dispusa sa-i acorzi a doua sansa. Nu-l alunga din casa, lasa-l sa ramana cat mai mult sa te vada cum infloresti. Atunci cand este el prin preajma, zambeste, nu-i arata cat esti de trista. Te cred ca esti distrusa, asa as fi si eu daca s-ar distruge relatia pe care o am acum cu sotul meu. Dar si eu am fost pe punctul de a-l pierde chiar de la inceput. A cunoscut doua odata si a ales doar una, pe cealalta. Ar fi trebuit sa plec dar i-am zis "ok, atunci ramanem prieteni" iar cand a venit timpul sa planga pe umarul cuiva am fost acolo. Puteam sa plec dar am preferat sa raman. Daca as fi plecat as fi pierdut tot ce am acum.
In legatura cu promisiunile lui, eu nu le-as crede. Ar fi bine sa te interesezi la banca, sa vezi ce poti face pentru ca sa nu ramai singura cu datoriile. Asa cum a mai spus cineva, i-ai o declaratie la notar ca sa fii sigura, dar totodata intereseaza-te in ce masura il poti forta sa plateasca regulat, adica sa nu intarzie cu plata ratelor. Vezi ca daca intarzie cu ratele intri pe lista de "rau platnici" si mai vezi tu credit la Sfantul Asteapta.
Multi pupici tie si fetitei
iulya
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:17

iulya,eu as mai da o sansa,el nu mai vrea.eu i-asm zis sa facem si imposibilul sa ne salvam casnicia relatia,el e cel care nu mai vrea. asta e una.a doau chestie sunt deja in biroul de credite deci clar mai vad altul sa fantu asteapta.
cu rata la banca nu am ce sa fac,nu poate face preluare de contract asa cum si daca fac o chestie prin notariat cum ca platete regulat la data de..............daca nu o plateste nu are nimeni ce sa ii faca,eu il dai in judecata,etc......deci nu rezolv nimic.singura chestie cu banaca e sa cred ca se tine de cuvant,altfel va tb sa fac pe ala in patru sa platesc eu.......
chestia cu casa nu stiu eu cate cum e insa CU SIGURANTA ca nu o va trece pe numle meu ,ca nu voi face eu o preluare de contract,pt ca asta e TOTUL PT EL,;ca a zis ca mi-=o lasa mie in sensul ca pleaca el si raman eu aici,dar probabil asa.......ca raman eu cu fetita ,dar NU ca o va trece si pe contractul de inchieiere.nu a specificat asta,nu am discutat de contract,de preluare,etc,decat ca pleaca el si raman eu.........si asta pt ca chiar e universul fetitei mele si nu vreau sa il schimb........
dar nici nu o sa imi convina sa apara aici de cate ori are chef,dupa o sapt,o luna etc.
acea "alta"l-a montat tare bine contra mea,e de nerecunoscut,la atras foarte mult si e clarca din cauza asta nu mai am ce safac....
nu stiu,dar un om care m-a iubit mult candva,care are si un copil mi se pare foarte greu sa vad cat de repede poate renunta la tot.in fine nu vreau sa ma repet.......un lucru o sa imi faca foarte bine si o sa imi redea increderea in mine acum ca incep serviciul si voi avea un banut al meu.
mersi.
va pup.p.s.nu ma pricep sa lupt cu acea "alta",nu cred ca mai am ce sa fac sau pur si simplu eu nu mai stiu ce................
simonika78
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la a cata intalnire se face sex??????? 115 De la: pik_nik 12 Ianuarie 2010 09:30
dilema 27 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:53
Buna! 2 De la: vanghelis007 16 Noiembrie 2008 20:06
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
Setari Cookie-uri