de ce nu pot sa-l uit???? :(

eram in tranvai intr-o zi urata de noiembrie 2006...cand deodata se urca si un tip destul de aratos care se tot uita la mine de parca m-ar fi cunoscut , dar nu i-am dat importanata, eram prea plictisita.. la un momentdat coboara si eu imi vad linistita de drum, cand am coboarat si eu in fata mea a aparut "el"si m-a invitat la o cafea...dupa 2 zile ne-am intl la cafea...am vb si ne-am placut ff mult unul pe altul...
dupa un timp nu ma mai vb si ma obisnulsem cu gandul k nu va mai fii nimic intre noi....cand intr-o zi ma suna sa ma invite la un suc...ne-am intl si i-am spus tot cee aveam pe suflet....si eu m-a"vrajit"k din cauza serviciului nu ne putem vede asa des....dupa o luna in care am asteptat as dea un semn de viata...i-am trimis un sms in care ma "descarcam" si ...surpriza....ma suna sotia lui....am crezut k imi cade cerul in cap in momentul acela....am suferit fff mult din cauza lui....si dupa 1 an ne-am intl intamplator si ma intrebat fara pic de jena"k dk mai sunt suparata?" si k din cauza mea nu a vb cu sotia lui 2 luni.....eu acum am o relatie de aprape 1 an si il iubesc pe prietenul meu...chiar vrem sa ne casatorim...
dar cand imi e lumea mai draga imi apare "el"in minte...
cum sa il scot din cap?????

Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:46
eu nu am inteles. el a cobaorat, tu ai mai mers cateva statii. el ,cum s-a plantat in fata ta? a fugit in urma tramvaiului sau prin teleportare?

sa trecem peste detaliile tehnice si sa urmam firul povestirii

bun !!!! prima intalnire. inventar intamplari: ati baut cafea , v-ati placut mult si fiecare pe la casele cui va avea- ca in creanga-nu inainte , de a va arvoni la o intalnire viitoare

timpul a trecut si nika nika dar, surpriza!! omul suna si, hai la un suc, ca-i cald si ne racorim. asta prin decembrie probabil. ai uitat sa specifici si ne duci in eroare

zici ca te-ai obisnuit cu ideea ca a fost doar o simpla cunostinta insa, cand l-ai vazut, pasol pe el: l-ai sapunit bine la a doua intalnire si i-ai turnat tot ce aveai pe suflet. pai bine, ce puteai avea pe suflet fata de un om ce abia l-ai vazut o data? in fine, trecem la episodul cu necazul

dupa aceasta trebusoara de scandal amestecat cu declaratii de iubire , omul nu ti-a mai dat nici un semn de viata. mi se pare si normal. tu, nimic; la luptaaa ! adica, ce? sa nu-si faca el timp pentru tine? si dai si trmite-i SMSuri dar....

ghinion, ai dat peste SRI . adica, sotie. care , din pura intamplare si din neglijenta lui 'mnealui, ii verifica putin telefonul.doar putin .nu din motiv de curiozitate ci, pur si simplu asa, sa vada daca-i functioneaza tastele.
femeia, a vazut ce descarcari electrice erau si s-a gandit sa puna un paratrasnet

ei, acum ca nu a vorbit el cu ea o luna sau doua, nu stim sigur. insa, ce stim exact, e faptul ca , nu a mai vorbit nici cu tine un an. avantaj tu. a fost mai tacut cu tine decat cu ea . se vede ca l-ai vrajit tare . a tinut mai mult tacerea in cazul lui talica

si acum raspunsul la ce ne intrebi"
cum sa-l scoti din cap? simplu. aminteste-ti de nevasta si de vocea ei suava cand te suna.

si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:47
cum adica cand iti e lumea mai draga ?sau mai bine zis cand iti e lumea mai draga ?
yavrum
Postat pe 19 Noiembrie 2008 00:53
nu stiu...ma depaseste subiectul
ce ti-e si cu iubirile astea fulgeratoare

Postat pe 19 Noiembrie 2008 05:42
...sal...:*...oameni,stati linistiti,exista o multime de situatii in care te poti indragosti....ba chiar poti indragi pe cineva chiar dak il vezi o data sau de 2 ori...incepi sa te gandesti la el,sau la o presupusa relatie imaginara normal....nu e vina lui ...insa nici a ta..totul e involuntar....nu poti dicta sufletului ...vorba e veche.... :sml-a .... ..si mai e o vorba .....nu toti baietii care se uita la tine pe strada vor vrea sa aiba o relatie serioasa ku tine....asta e instinct..... si ca sfat....lucrurile asteavin involuntar,ma repet......probabil k se intampla asta din cauza k nu ai avut o relatie ku el...si iti doresti macar sa stii kum ar fi fost dak ati fi avut...
madallina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:58
"cand iti e lumea mai draga" = adik,in cazul de fata, atunci cand consideri k incepi sa nu te mai gandesti la el,si sa.ti vezi de viata ta fara sa te uiti in stanga si.n dreapta pe strada si sa.ti zici "poate de data asta il vad iar"
madallina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:03
dragutzo,mi se pare ca te cam contrazici, ori il ai pe el in minte ori il iubesti pe prietenul tau sfat:nu fa gresala de a te casatori inca asta inseamna ca prietenul tau nu e sufi pt tine daca era nu iti mai aduceai aminte de :domnu"nici din greseala...nu te poate ajuta nimeni mai ales ca nu ne-ai spus ce a fost exact intre voi ati facut-o sau ba? ori esti tu putin inchipuita ori nu esti multumita de viata ta cu actualu fii mai realista si ghideaza-te totusi dupa"ce nu te omoara te intareste"
tipa
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:15
iubindu-l mai mult pe cel cu care intentionai sa te casatoresti...
daca intr-adevar il iubesti...
Riana_look
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:18
si daca nu poti sa-l uiti pe "dl fulger" atunci nu strica viata celuilalt..., sperantele lui de mai tarziu...
Nu fa sa sufere un om care poate te iubeste cu adevarat si s-a gandit ca poate pleca cu tine in lungul drum al vietii...
Riana_look
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:24
De la: toteu, la data 2008-11-18 19:46:06eram in tranvai intr-o zi urata de noiembrie 2006...cand deodata se urca si un tip destul de aratos care se tot uita la mine de parca m-ar fi cunoscut , dar nu i-am dat importanata, eram prea plictisita.. la un momentdat coboara si eu imi vad linistita de drum, cand am coboarat si eu in fata mea a aparut "el"si m-a invitat la o cafea...dupa 2 zile ne-am intl la cafea...am vb si ne-am placut ff mult unul pe altul...
dupa un timp nu ma mai vb si ma obisnulsem cu gandul k nu va mai fii nimic intre noi....cand intr-o zi ma suna sa ma invite la un suc...ne-am intl si i-am spus tot cee aveam pe suflet....si eu m-a"vrajit"k din cauza serviciului nu ne putem vede asa des....dupa o luna in care am asteptat as dea un semn de viata...i-am trimis un sms in care ma "descarcam" si ...surpriza....ma suna sotia lui....am crezut k imi cade cerul in cap in momentul acela....am suferit fff mult din cauza lui....si dupa 1 an ne-am intl intamplator si ma intrebat fara pic de jena"k dk mai sunt suparata?" si k din cauza mea nu a vb cu sotia lui 2 luni.....eu acum am o relatie de aprape 1 an si il iubesc pe prietenul meu...chiar vrem sa ne casatorim...
dar cand imi e lumea mai draga imi apare "el"in minte...
cum sa il scot din cap?????


Da-i nr.de telefon, al viitorului tau ex-sot, sotiei domnului pe care il ai in minte.Sau o lobotomie poti incerca numai sa-ti gaseasca medicii organul.
Dorutza
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:33
Si daca te sun eu , ca sa vorbesc cu sotul tau, tocmai cand sunteti mai tandri si iti zambeste duuuulceeee ?
maria_zada
Postat pe 1 Decembrie 2008 21:08
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:45
Nu poti sa-l uiti. Tine-te tare, o sa dureze
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 14:23
Cauta locul pe unde l-ai varat in cap si scoate-l tot pe acolo.Daca nu poti, apeleaza la un medic neurolog.Cel putin medicul te opereaza de nici nu se mai vede gaura pe care ti-o face, pe cand nevasta-sa lucreaza fara anestezie si sa vezi cum ai sa arati ciufulita punk si cu ochii vineti, stil emo.
Ioana007
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:20
De la: Ioana007, la data 2009-01-02 08:20:35Cauta locul pe unde l-ai varat in cap si scoate-l tot pe acolo.Daca nu poti, apeleaza la un medic neurolog.Cel putin medicul te opereaza de nici nu se mai vede gaura pe care ti-o face, pe cand nevasta-sa lucreaza fara anestezie si sa vezi cum ai sa arati ciufulita punk si cu ochii vineti, stil emo.


Da, si eu zic la fel! Si...La multi ani !
Dorutza
Postat pe 3 Ianuarie 2009 00:05
ooo, ce stupizenie pot sa citesc aici!... pana la urma, de aici deduc ca inainte de a bea o cafea cu cineva, trebuie sa il intrebi daca e casatorit, nu? iar pe de alta parte, va dati seama ce cuceriri facea fatuca asta in benzinariile cu cafe-baruri daca ar fi fost si soferita??
anakin
Postat pe 3 Ianuarie 2009 10:41

EL ESTE IN INIMA TA SI TU VREI SA_L SCOTI DIN CAP...il iubesti, de aceea...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:13
multumestei lui dumnezeu ca ai avut parte de a 2 sansa .ce multa lume nu are .sincer cauta sa il uitii.sa folosit de tine.acordai toata dragostea ta prietenului tau sau deschide discutia cu el.daca e intelegator el te va ajuta sa il uitii daca tine la tine.succes mult .
elena_eremie2001
Postat pe 8 Februarie 2009 12:16
De la: toteu, la data 2008-11-18 19:46:06eram in tranvai intr-o zi urata de noiembrie 2006...cand deodata se urca si un tip destul de aratos care se tot uita la mine de parca m-ar fi cunoscut , dar nu i-am dat importanata, eram prea plictisita.. la un momentdat coboara si eu imi vad linistita de drum, cand am coboarat si eu in fata mea a aparut "el"si m-a invitat la o cafea...dupa 2 zile ne-am intl la cafea...am vb si ne-am placut ff mult unul pe altul...
dupa un timp nu ma mai vb si ma obisnulsem cu gandul k nu va mai fii nimic intre noi....cand intr-o zi ma suna sa ma invite la un suc...ne-am intl si i-am spus tot cee aveam pe suflet....si eu m-a"vrajit"k din cauza serviciului nu ne putem vede asa des....dupa o luna in care am asteptat as dea un semn de viata...i-am trimis un sms in care ma "descarcam" si ...surpriza....ma suna sotia lui....am crezut k imi cade cerul in cap in momentul acela....am suferit fff mult din cauza lui....si dupa 1 an ne-am intl intamplator si ma intrebat fara pic de jena"k dk mai sunt suparata?" si k din cauza mea nu a vb cu sotia lui 2 luni.....eu acum am o relatie de aprape 1 an si il iubesc pe prietenul meu...chiar vrem sa ne casatorim...
dar cand imi e lumea mai draga imi apare "el"in minte...
cum sa il scot din cap?????


Vestea proasta este cu nu poti sa uiti!!!A fost un fapt socant pentru tine sa afli ca e casatorit,ai suferit,a avut efect asupra sufletului si mintii tale!!
Ce poti sa faci...este sa tratezi cu raceala acel gand,sa il alungi imediat cu altul iar in timp nu te va mai afecta...dar asta e chestie de "antrenament"!!!
walkiria
Postat pe 8 Februarie 2009 12:40
Cred ca este un caz disperat.De regula, unele femei, care se lovesc la cap sau in sentimente, capata amnezie.Mai ales cand dupa despartire uita in mod subit sa plateasca pensia alimentara, sau isi lasa copilul conceput din dragoste pe treptele maternitatii.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 16:42
am citit articolul de vre-o doua ori sa pot intelege o data......... pai daca au fost doar cateva iesiri la o cafea..si in prezent trebuie sa te casatoresti si pe deasupra pretinzi ca il iubesti pe actualul...nu inteleg....where is the problem?? ca te mai gandesti asa in treacat la ce a fost sau la ce ar fi putut fi daca..etc...mi se pare normal...cred ca toti ne amintim din cand in cand de pasiunile din trecut..no problem...
LUDY
Postat pe 9 Februarie 2009 16:21


am ras cu lacrimi...

mai ales totusica a fost dementiala...

cum dreaku nu am gasit topicul asta pana acum ?

e mai tare decat al rodicutei, parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Februarie 2009 23:16
....toate femeile , si TOTI BARBATII au trecut si trec prin astfel de ...telenovisme ! E MARUL ispitei pe care sarpele ni-l arunca in fata , cu aceeasi perfidie ....! dincolo de prima muscatura incepe veninul pe care DOAR ce-i care au subscris STIU intr-un tirziu , daca mai au timp sa afle , CIT este de inutil !....IUBIREA este complexa ....!!!!!!!!! Avind in vedere circumstantele prezentate....SCOATE-L TOTAL SI DEFINITIV din minte , vei plati scump ALTFEL.....! {poate mai afli ceva, de ex ca SI un copil ar mai avea de suferit in aceasta conjunctura !...OF OF , CHIAR NU SE MERITA !
georg_eta
Postat pe 21 Februarie 2009 09:15
EU AS SPUNE SA NU MAI TRAGI PE NAS....

Postat pe 21 Februarie 2009 15:33
ce naiba, cati ani ai ? parca ai fi la scoala generala...gicu m-a pupat dar mie imi place gogu....OARE CE SA MA FAC???? oricum ma marit cu gigi kent...

Postat pe 21 Februarie 2009 15:35
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 15:41
E tare de tot faza...
Nu stiu ce sa fac mai intai, sa rad, sa ma crucesc, sa fac misto, sa raspund....
Fata draga... calugareste-te... scapi de toate alea cu dragostea de Dumnezeu si de staret... Doamne-iarta-ma ce pacatos am devenit... o fi piciorul care-mi da ghionturi sau nesomnul... Era cumva un topic si despre Dumnezeu.. sa trec si io pe acolo...
Armyvero_38
Postat pe 21 Februarie 2009 15:44
Oaky... , scurt si la obiect, dar si destul de acid.....ori e alba ori e neagra...mai bland mai, ranesti fetele mai mult decat sunt deja

Postat pe 21 Februarie 2009 15:45
lasa nico...copchilele astea sunt calite...am impresia ca au scut, ca ala din Star Trek...

eu tot ma intreb...fetele astea sunt reale ???
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 15:49
Reale wife, dar cu multe ore lipsa la scoala , si fara cineva care sa le fie aproape, sa le asculte si sa le educe, acum nu mai imi vine sa rad, cad in extrema cealalta... .A naibii ea de scoala cata bataie de cap a dat unora ,cum sa nu alegi dragostea?...se invata din mers, si nu se uita niciodata, zi tu le mai putem pune in balanta?

Postat pe 21 Februarie 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
as avea nevoie de un sfat va rog 88 De la: garbo084465 20 Decembrie 2015 10:34
Sunt misoginii sau feministele oameni slabi 14 De la: cercelmarilena 17 Ianuarie 2009 22:14
SE FACE NUNTA - vreau si eu info 25 De la: cinezee 12 Mai 2009 12:59
Femeile intarita barbatii 68 De la: dor72_ 14 Februarie 2012 22:00
Setari Cookie-uri