fetelor, nu divortati!


ce sa mai zic...
nu mai zic nimic decat ca i-am zis de multe ori ca ii simte lipsa,chestii de genul asta si sincer cand mi-a trantit-o pe aia ca o sa aibe mai mult timp de fii-mea cand nu o mai fi cu mine.......am ramas muta...de parca eu as fi fost cine stie ce,nu inteleg de unde atata ura la adresa mea cand nu i-am facut nimic....i-am zis,stie ,nu am ce sa mai fac....el va suferi mai tarziu.....cand fata seva indeparta de el....desi il iubeste foarte mult...nu ii mai zic cris ca sa nu mai interpretezecine stie ori ca eu o pun sa-l sune,ori ca eu o influentez...pot sa stii ce ii trece prin cap......i-am zis ca daac el are impresia ca o sa recupereze ce a pierdut sau pierde intr-o zi se insala amarnic.....mai departeeeeee.............soarta va decide ce si cum......EU AM OBOSIT TARE RAU DE TAMPENIILE ASTEA......PUPICI.
simonika78
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:10
Simonika, ma bucur nespus pentru tine, pentru reusitele tale. Fii ferma pe pozitii, nu dispera ca mai e mult de luptat.
Ai primit multe sfaturi, reciteste mesajele, reaminteste-ti sfaturile primite si inceara sa faci ceea ce ti s-a spus. Nimeni nu pretinde ca are perfecta dreptate, dar multe dintre noi (daca nu cumva chiar toate cele care ti-am raspuns) am avut experiente asemanatoare cu a ta. Toate am trecut printr-un divort si stim cum reactioneaza barbatii in acele situatii. Crezi ca-ti cunosti sotul destul de bine? Te inseli amarnic. La divort, pe perioada divortului, am vazut adevarata fata a ex-sotului meu si am ramas Nu-mi venea sa cred ce vedeam. Daca mi-ar fi spus cineva cum e el cu adevarat as fi bagat mana in foc ca il cunosc macar 90% dar in realitate nu stiam nici 20%.
Ideea cu trandafirii e bestiala. E pacat sa nu o pui in practica.
Multi pupici
P.S. Nu-mi vine sa scriu ceea ce urmeaza sa scriu dar vreau sa te pun in tema. Am inteles ca se poate ca tu sa nu ai nici un drept sa cumperi apartamentului. Doar posesorul de contract poate cumpara apartamentul, iar cum tu esti pe locul 2...iar el e disperat dupa acel apartament... slabe sanse... Pacat...Sper sa nu am eu dreptate. Daca cineva stie mai bine ca mine il/o rog sa ma contrazica.
Si cum zicea cineva, du-te la o biserica, vorbeste cu un preot, spune-i ce ai pe suflet, roaga-te. Nu trebuie sa stii rugaciuni anumite ci te duci in fata icoanei si ii spui lui Dumnezeu ce ai tu pe suflet, poti sa spui tot ce vrei, sa plangi, sa-l implori EL te va ajuta. Niciodata Dumnezeu nu doarme, dar te lasa sa treci prin iad si foc inainte de a-ti arata raiul.
Mult succes in continuare.
iulya
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:24

ap.e cu chirie pt inca 2 ani cand il vom putea cumpara.chierie la stat.pe contract e trecut el primul si eu a doua....asta e povestea cu apartamentul,garsoniera de fapt.
am recitit mesajele ptimite de cateva ori chiar.....si chestia cu trandafirii chiar e bestiala,e o idee geniala care o sa o fac SIGUR.....
MAINE O SA IES IN ORAS,L-AM ANUNTA SA -SI FACA PROGRAM SA STEA CU FATA CA EU NU POT ,AM TREABA.....si a zis ca o sa stea.......acu sa vedem....
mersic
simonika78
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:44
Buna Simonika,m am adunat dupa drumuri si cum vin acasa seara sar pe calculator asa citesc ce ai mai facut.Nu ezita daca te pot ajuta cu ceva o fac cu placere .Esti de virsta ficei mele,iar eu dupa cum ti am mai scris am trecut prin ce treci tu .incearca si aplica ce ti am spus iar cit priveste faptul ca fetita vrea sa vorbeasca cu tatal ei ,dacav tu consideri ca nu poti vorbi cu el fara sa va certati ,trimite i un email in care sa ii scrii ceea ce iti spune copilul vostru si cum doreste in anumite momente sa vorbeasca cu el ,ca ii este dor de el si tot ce spune minunea de copil specificindu i -nu vreau sa te supar eu cu problemele noaste dar acest copil al nostru care a fost conceput din prea multa dragoste nu trebuie sa simta in nici un fel adversitatea pe care ne o purtam azi ,ea te doreste si te iubeste ,este copilul tau chiar daca tu vei avea si 5 neveste ,iar eu nu ii pot spune ca tu iubesti pe alcineva ,copilul ar crede ca este si el abandonat tati nu o mai iubeste ,si crezi tu ,ca ar fi bine ca el sa stabileasca cu fetita ,la nivelul intelegerii ei ca el munceste foarte mult si nu poate venii mereu seara pina se culca ea ,dar o poate suna el pentru a nu fi deranjat de tine si a interpreta ca de fapt tu vrei sa discuti cu el,sau sa admita sa fie sunat de tine cind vrea fetita.Poti sa ii scrii ca tocmai pentru a evita discutiile ce pot fi auzite de copil ai recurs la acest mod de comunicare cu el,cerindu ti frumos scuze la final ca ai ales acest mod de comunicare .Draga mea stiu ca sufletul te doare si sunt momente cind l ai sfisia ,am trecut prin asta si inteleg perfect dar fi tare nu te lasa doborita si lucrurile se vor schimba.Te rog dute la Sf Anton 9 marti la rind ,da un acatist si cumpara o piine care o imparti jumate la biserica un sfert pomana si un sfert pt tine ,a 10 marte ducu 1l ulei ,o piine si 1 kg orez din care lasi cit vrei la biserica,roaga te si promite i daca te ajuta si crezi ca vei putea sa te tii de promisiune ca ii vei multumii toata viata ta in fiecare marte pentru minunea care o face pt tine .Nu uita,aranjazate ,-acum cred ca realizezi ca delasindu te ai lasat loc pt alta femeie ,si cind stai in casa indiferent ce faci trebuie sa fi sic , parfumeaza te si fi vesela asta ar fi cea mai mare calitate a ta de a ride cind inima iti plinge .Draga mea acum esti in situatia de a accepta ceea ce nu poti schimba ,fi curajoasa si demna ,sufleteste sunt alaturi de tine.Fa ti o adresa de email pe care sa mi o comunici si o sa ti trimit ceva special pt tine .SUCCES si scuza viteza
dyanapetrescu
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:48
Fa ce n-ai facut pana acum si vei avea succes.

Postat pe 27 Septembrie 2008 09:25

hei...salutare....
ieri am iesit in oras cu o prietena,dupa foarteeeeeeeee mult timp,apoi pe la ea pe acasa si am venit mai tazriu acasa pe la 21.00. a stat tas-o cu ea toata ziua de cand a luat-o el de la cresa,pt ca i-am zis ca am treaba....m-am bucurat mult pt fetita,in felul asta a petrecut si ea mai mult timp cu tatal ei.au fost si la un suc si apoi acasa,deci frumos.
o sa mai ies desi sunttare curioasa daca o sa mai stea alta data atata timp cu ea.....culmea e ca acu a avut timp,a putut termina mai devreme,de aia si zic o sa mai vreau si alte dati............ca sa stea cu ea,cu copilul lui.
vroiam sa vin si mai tarziu acasa,dar.......nu aveam ce sa mai fac ,mi-era dor de fata mea si oricum nu avea rost....batea la ochi sa fi stat mai mult..........din prima.
in fine nu stiu ce rost mai are sa fac toate astea pt ca orcium nu mai conteaza dar am iesit ,oricum a fost frumos sa mai pot iesi,prea nu puteam niciodata ca mereu tb sa stau cu fata numai si numai eu.
in rest ce sa mai zic?o sa avem un botez cred sapt viitoare la un prieten foarte bun si stau si ma intreb ce rost are sa ma duc,eu nu m-as duce...sa ma duc de ce....de ochii lumii ca suntem o familie cand noi suntem varza?!ne e prieten la amandoi dar ,mai mult din partea lui,asa ca...........ma tot gandesc ,dar sincer acuma nu cred ca ma voi duce,nu vad rostul............
si chestia cu trandafirii desi e bestiala,......nu cred ca ar avea vreun efect,ca ar conta sau ca m-ar ajuta....dar o voi face si pe aia,oricum imi plac trandafirii mult si nu am primit foarte multi la viata mea........

cam atata....mai vb
pupici
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:29
Simonika ,nu te obliga nimeni sa faci ce ti se sugereaza aici ,numai ca o parte dintre noi am trecut prin ce treci tu si dorim sa ti fie bine sau cel putin sa nu repeti greselile noaste care nu au dus la nimic bun ,sau poate la cresterea EUlui mariei sale barbatul care nu mai merita nici macar o privire.Parerea mea este ca tu vrei sa abandonezi ringul fara lupta .Referitor la botez te as sfatuii sa te imbraci elegant si tot odata decent sa poti fi remarcata in mod deosebit si placut de prietenii vostri .Mobilizeaza te si fi cit mai fericita in fata tuturor ,nu antrena discutii cu ei referitoare la despartirea voastra,eu cred ca odata ce el ti a propus sa mergeti la botez nu este hotarit pt divort ,altfel se ducea cu respectiva si avea prilejul de a o prezenta tuturor prietenilor vostri,lucru de regula frecvent intilnit in aceasta situatie.
Draga mea mergi si te distreaza fi de fatada fericita ,il va intriga bucuria si fericirea ta.Vezi tu, barbatii sunt foarte fericiti cind incep o alta relatie se cred cuceritori de elita ,dar in momentul in care femeia pe care o abandoneaza nu arata ravasita si disperata pt despartire pe ei ii intriga,-oare de ce nu sufera femeia ,inseamna ca el marele el nu mai insemna nimic cum adica in loc sa abandoneze este abandonat-
Simonica tu esti o fata inteligenta si culta ,joaca te cu mintea lui ,asta este secretul pt care multe femei uritele si inferioare ca formatie profesionala au soti draguti ,afectuosi si cu functii.
daca tu ai cunoaste o pe "respectiva" cred ca ai fi surprinsa ca poate iti este inferioara din multe puncte de vedere ,dar poate il maguleste ,il idolatrizeaza ,ii stapineste gindurile si asta poti si tu .Am intrebat o prietena cum de si a tinut casnicia fara probleme 27 de ani si mi a spus ca efectiv la facut pe sotul ei dependent de ea incepind cu trezirea dimineata cind ii gidila orgoliul cu -Buna dimineata soarele meu -pina la a si face permanent program impreuna,piata,mall,spectacol,orice .Toti avem un creier in cap dar depinde numai de noi cum si pt ce il folosim ,nu iti ajuta cu nimic sa fii o femeie elevata daca nu devii inteleapta sa poti pastra fericirea .Crede ma ca iti spun asta din experienta.Eu te as ruga totusi sa ai rabdare si sa incerci ,altfel sa stii ca peste ani iti vei reprosa lucrul asta .
Constat ca topicul tau este impresionant cred ca toate fetele te pot sprijinii moral in cazul divortului si imi este greu sa cred ca nu este macar una avocat care te ar putea sfatuii cum sa iti rezolvi toate probleme,toate suntem alaturi de tine.
mult curaj si succes orice ai alege
dyanapetrescu
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:12
Apropo nu forta nota cu intirzierile si mai mai ales fii atenta cu orele -21 e cam mult ,tu esti o femeie decenta care vrea sa l puna doar pe ginduri nu sa genereze scandal,iar orice "relatie"ai incepe nu intirzii mult ,tu ai obligatii,ai grija gindeste si el,iar pe urma risti sa numai stea
zilele astea fii vesela si fericita in fata lui ,ai putea ruga o prietena ca seara atunci cind este si el la tine sa ti trimita 1-2 sms ,simple,ce mai faci,prostii dar el nu va stii de la cine le primesti si iar incep ????? in capul lui
dyanapetrescu
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:24
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:27

el nu e pe langa mine sera.....eu dorm cand vine el tarziu...asta daca nu e una din serile in care lipseste,deci in concluzie nu am mai stat de mult seara amandoi acasa la o ora normala.cand vine el noi dormim.
am fost la o prietena nicaioeri aiurea acsa la ea ,asa ca.........
orcium nu mi s-a parut nic macar curios sau intrigfat unde am fost sau la cat am venit.......indiferenta totala........asta e si vb lui "indiferenta doare cel mai mult"asa zice el cateodata .....

vcine stie cand voi mai iesi........
ca nu prea imi arde de iesiri oricum.......
sa ies asa aiurea in tramvai......nu are rost......
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:32

ma bufnea rasul cand am venit numai asa la gandul ca trebuia sa rad,sa ma vada vesela,....imi aduceam aminte de voi toate,dee sfaturile voastre si chiar imi venea sa rad....toate mi-ati zis la fel.......fii vesela in preajma lui asa ca ........nu aveam cum sa nu fiu....parca va auzeam pe toate zicand asa.........
pupici
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:34

nu e vb ca ma obliga cineva sa fac ce ati scris voi toate ,ca altfel nu as mai vb cu voi nu as mai scrie aici....chiar imi sunteti de ajutor si mi-ati fost aproape cand am avut niste momente urate,depresie etc.....acum o data cu serviciul mi s-a mai alungat din acea depresie,rutina.....chiar vreau sa fac ceva din ce mi-a connvenit sa zic asa,din ce ati scris voi,dovada ca am iesit ..................
nu vreau sa abandonez fara lupta,din contra,dar am impresia ca e prea tarziu pt aceasta lupta a mea,pt ca el s-a desprins de mine de mult si acum pare mult prea tarziu pt asta...........
inca sunt aici cu voi,deci nu am renuntat,inca va povestesc una alta ,cam ce se mai intampla,urmaresc mereu ce imi sugerati......
am scris odata aici ca cel mai mult imi doresc sa ma tina cineva i brate ,un barbat,DECAT ATATA,ca de asta simt nevoia si nimic mai mult.mi-ar placea ca macar sa cred ca acela va fi sotul meu,dar NU E SI CEEA CE SE INTAMPLA E CLAR CA NU VA MAI FI.....
ASA CA TOT NU ARE CINE SA MA TINA IN BRATE........de patrca as cere prea mult......mi s-a luiat de atata singuratate....eu nu eram asa....din contra eu eram candva cea vesela,mereu cautata,cea cu care toata lumea radea sio se simtea bine,eram minunata,dar probleme,greutatile si mai ales de cand am copil m-am schimbat,acum totul e e altfel.......nu mai e timp,nu iti mai permiti...........
mda,deja mi-e teama ca devin patetica aici cu povestirile mele,deja mi se pare ca plctisesc cu pesimismul meu si aceleasi lucruri mereu..............
mi-e dor de mine ca sa zic asa,insa sufetul meu nu va mai fi in veci ca altadata......
in fine,mai vb,nu sunt intr- o stare tocmai buna........
va pup pe toate si scuze daca v-am disperat cu ceva vreodata in povestirile mele,insa m-ati ajutat mai mult decat veti sti vreodata......
pupici.
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:48

si.....ma gandesc sa ii zic ca vreau sa plec un weekend de vineri dupa serv pana duminica la niste prieteni comnui,de fapt la nasii fetitei in alt oras.......sper sa nu iasa urat daca plec,de asta mi-e teama.......sa nu fie ceva de genul parasire de domiciliu.......la ora actuala mi-e frica de chestia asta.
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:58
Ai grija ,fi desteapta ,trebuie sa faci intr un fel referitor la casa si nu te juca ,s ar putea ca el sa fie mult mai calculat decit cred eu si deja sa aiba un plan .Cit priveste indiferenta se pare ca a facut ceva teste care i au reusit ,dar stii tu cui pe cui se scoate.
Nu dispera stiu ca iti este greu dupa multa dragoste -indifernta ,indepartare si discutii fara rezultatul scontat de tine dar loveste l cu arma lui .Este adevarat ca noi in afara de sfaturi nu putem face altceva dar eu cred ca tu esti constienta ca si daca vei fi din nou in bratele lui macar din mindria lui de barbat si tot nu va fi miine ,poimiine ,va trece ceva timp.
Capul sus Simonika viata este frumoasa si tu ai o printesa de care trebuie sa ai grija,iar daca va fi sa nu ramii cu el fa o cu cap nu ii fa jocul ,FI DESTEAPTA cineva iti va lumina viata .
Nu te lasa infrinta .
dyanapetrescu
Postat pe 27 Septembrie 2008 22:24


da asa cred si eu ca a calculat tot ce e de calculat si foarte bine,mai ales la aceasta casa......
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 22:36
arma lui- aceeasi indiferenta?
simonika78
Postat pe 27 Septembrie 2008 22:37
Pentru orice eventualitate, cumpara o lanterna.Daca nu lumineaza cum trebuie, lampa cu gaz este mai interesanta.O aprinzi seara si iti imaginezi ca esti Emily Bronto.In felul acesta poti sa scrii o carte ca "La rascruce de vanturi, "sau "Mandrie si prejudecata."

Postat pe 27 Septembrie 2008 23:29
simonika78
Postat pe 28 Septembrie 2008 09:26
Vanghelis esti extraordinar dar nu cred ca biata fata in situatia in care este are nevoie de http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/4351.html#tau ,este usor sa te amuzi cit timp nu treci prin durere
dyanapetrescu
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:01
Suzuki, se uita in ochii lui Suzi si inima lui facea: cirip, cirip, incat toata lumea din cofetarie se uita la dansii.
-Suzuki, vreau sa vii la mine, si sa-ti prezint familia mea.
-Draga mea, prefer sa ne intalnim in parc.Adu-i si pe parintii tai cu tine, o sa-mi faca o mare placere.
-Nu, asta nu.Parintii mei sunt batrani, vrei sa cada in santurile pe care le-a sapat primaria pe strada noastra?
-Si crezi ca daca am sa cad eu, o sa fie mai bine?
Diana, ai perfecta dreptate.In viata se intampla sa intalnim strazi care se infunda, sau care au foarte multe gropi, astfel ca a ajunge la destinatie este o adevarata tortura.(Apropo de tortura, prefer s-o aud pe cantareata aceea columbiana, Shakira, cum o canta).Dar spre Roma duc toate drumurile(sau in cel mai rau caz, mai multe.)De ce nu as alege o strada mai curatica si fara denivelari, sa merg pe ea, in loc sa imi stric masina?Decizia este a fiecaruia, dureroasa sau nu, dar ea poate curma o anumita stare de lucruri, daca vom gandi corect.Se poate sa existe si unele sacrificii.Dar le asumam.Mai rau decat rau, nu poate sa fie.

Postat pe 28 Septembrie 2008 18:38
Vanghelis tu ai perfecta dreptate dar cred ca ai citit ceea ce am scris ,eu doar i am sugerat ceea ce ar putea face ,dar numai ea va hotari ce are de facut.Durerea si suferinta sunt ale ei ,ca si alegerea pe care o va face .Cit priveste sfaturile, le am dat tocmai pentru ca ea il iubeste foarte mult ,daca tu ai fost atent la ce a scris Simonika .
Personal nu doresc sa intru in conflict cu nimeni pe forum ,dar am crezut ca ii pot folosi anunite sfaturi ,dealtfel nineni nu o obliga sa faca ce ii scriem noi.
Imi plac comentariile tale,mai ales ca Suzuki este nelipsit esti plin de umor si cine iti citeste cu atentie comentariile chiar are ceva de invatat ,numai ca mi ai parut putin acid in aceast topic.
Sa stii ca sunt zile in care intru si pe alte topicuri si rid in hohote de ceea ce scri,chiar ma bine dispui.
dyanapetrescu
Postat pe 29 Septembrie 2008 00:09
simonika, n-am mai intrat de mult pe aces forum, asa ca am petrecut ultima ora citind tot ce s-a mai postat. Ma bucur enorm de mult ca ai reusit cu serviciul.Stiu ca trebuie sa-ti fie enorm de greu acum in situatia asta, dar sa sti ca toate sfaturile pe care le-ai primit sunt foarte bune si m-as bucura si mai tare daca ai reusi sa le pui in practica. Intr-adevar trebuie sa ai mare grija cu plecatul de acasa, nu spun sa nu o faci, doar cu masura, cand pleci singura si oricat de mult cand mergi cu fetita. Daca vrei sa pleci in week-end la prietenii tai, fa-o, dar impreuna cu fetita ta.
monica_moni25
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:18
in ce priveste apartamentul, intr-adevar daca peste doi ani, voi sunteti divortati, el are dreptul de a cumpara apartamentul si doar daca el nu vrea atunci tu ai dreptul. Eu te sfatuiesc sa-i ceri sa te treaca pe tine titular de contract acum si atunci nu vei mai avea probleme. Cat despre creditul la banca un act la notar nu te-ar ajuta prea mult, singura solutie este partajul, care intr-adevar poate sa dureze mult. Poti, eventual, sa-i ceri sa-ti acopere creditul sau o parte din el, dupa cum va intelegeti, adica sa plateasca toata suma odata.Acum tu stii daca se poate si iarasi depinde ce ati facut cu banii aceia, daca sunt investiti in apartament si tu vei ramane acolo atunci nu prea mai poti sa-i ceri. Oricum fii puternica si capul sus, viata merge inainte!
monica_moni25
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:46
nimeni nu ar trebui sa te judece, faci ce este bine pentru tine
doar persoanele care trec prin ce treci tu pot sa te sfatuiasca dar nu sa iti impuna ce sa faci.mama mea a vrut sa se desparta de tatal meu cand eram eu si sora mea de cativa ani, nu a reusit sa divorteze pentru ca tatal meu a murit, nu imi pare rau ca el nu mai este printre noi, pentru ca din vina lui a murit, nu ne-a iubit suficient sa ramana cu noi. eu sunt mare si am familia mea si eu, nu as accept sa fiu cu cineva de dragul copilului
copilul te leaga de viata dar nu de un barbat
elamica
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:47

Dupa atatea discutii despre un eveniment trecut de ani de zile, eu zic ca nu prea avem treaba, fratilor. Deciziile se iau iar inapoi de la groapa, mortu' nu se mai intoarce, asa ca... Ai divortat, continua! N-ai divortat, continua!

Postat pe 29 Septembrie 2008 21:38
De la: simonika78, la data 2008-09-27 20:48:25
eu nu eram asa....din contra eu eram candva cea vesela,mereu cautata,cea cu care toata lumea radea sio se simtea bine,eram minunata,dar probleme,greutatile si mai ales de cand am copil m-am schimbat,acum totul e e altfel.......nu mai e timp,nu iti mai permiti...........
mi-e dor de mine ca sa zic asa,insa sufetul meu nu va mai fi in veci ca altadata......

Si uite asa ai spus singurica un motiv destul de important pentru ca el sa se uite dupa alta. Deci tu nu mai esti fata aia de care s-a indragostit el... Daca vei redeveni ceea ce erai atunci vei reusi sa-l readuci la tine, el de fata aia era indragostit nu de o tipa posaca, nearanjata, imbracata in trening, etc. Crezi ca tot ceea ce ai enumerat tu sunt motive pentru a te inchide in tine, pentru a uita sa te bucuri de viata? Incearca sa te comporti asa cum te comportai odata in prezenta lui, redescopera amintiri haioase (asa, ca din intamplare) pe care sa le povestiti impreuna fetitei. Ia, te rog, redevino ceea ce erai, chiar daca nu-l vei recuceri pe el macar te vei simti bine in pielea ta.
Ai zis ceva de un botez. Ti s-a mai spus dar mai spun si eu, poate bagi bine la cap: FA-TE FRUMOASA, coafeaza-te, cumpara-ti o rochie noua (sau mai bine spune-i lui ca nu poti sa-l insotesti imbracata cu o rochie pe care o stiu toti prietenii vostri si te-au vazut de mai multe ori cu ea asa ca iesiti amandoi la probat de rochii) Si te vei prezenta la petrecere la bratul lui, zambind mereu. Gandeste-te ca "bagacioasa" poate e si ea la petrecere si o sa moara de ciuda cand te va vedea asa dulce (ai grija sa fii mereu lipita de el) la bratul barbatului pe care-l ravneste. Poate chiar va crede ca va e bine si ca el o minte. Fata de toti prietenii spune cat de mult il compatimesti ca e mult plecat. Poate merge...
Eu cred cu tarie ca se mai poate salva casnicia voastra. La el e doar o aventura, se simte mare cuceritor (cum spunea cineva) iar asta ii da putere. In momentul in care se va trezi la realitate va veni la tine si-ti va spune "Draga mea, nu stiu ce-a fost cu mine, nu stiu unde mi-a fost capul... Eu pe tine te vreau. Ma primesti inapoi?" si multe altele. Nu lasa timpul sa treaca. Prin ceea ce faci il vei trezi la realitete.
Ti-as mai scrie ceva dar ma asteapta al meu iubit in pat si mi-e teama ca daca nu ma prezint la apel sa nu ma treaca absent :D

pupici la toate fetele binevoitoare
iulya
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:09

Bravo Iulia si eu ii spun la fel ,cine stie ........
ne scrie peste putin timp ca e fericita si nu mai are timp de topic
europol_prod
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:32
Simonika

ce este cu tine??
dyanapetrescu
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:41
De la: dyanapetrescu, la data 2008-10-01 19:41:15Simonika

ce este cu tine??

Si eu ma intreb acelasi lucru....
Simonika, noi suntem alturi de tine
iulya
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:10
Hellooo!! Simonika ce ai patit???
dyanapetrescu
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ore cum e mai bine??? 24 De la: Riana_look 26 Noiembrie 2008 09:00
Ziua magica in care am fost mireasa 8 De la: micki23 20 Februarie 2009 01:40
Si e si gravida 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:34
sex virtual 376 De la: 9 Septembrie 2020 13:10
Experientele mele si cum sa le faci fata 2 De la: garbo_491789 21 August 2018 23:39
Setari Cookie-uri