barbatul leu

De la: garbo089305, la data 2010-08-02 11:10:42niste prosti
tu vorbesti,dupa ce/ti intrebi fratele de casatorie?
53_nono
Postat pe 2 August 2010 23:57
LEU (23.07 22.08) - august 2010

Dedicatie : Madonna - Holliday

DRAGOSTE. In ograda voastra lucrurile stau chiar bine, iar daca plecati in vacanta vor sta si mai bine, doar voia buna va fi la mare cinste. Pentru cei ce inca nu au pereche: ferchezuiti-va si ....

... amanunte, intr-un horoscop real si funny - august 2010
(scoateti eventualele spatii din link)

http://www.verze.ro/Horoscop/Horoscop-Lunar/horoscop-august-2010.html

icecream
Postat pe 3 August 2010 12:12
Da si eu sunt leoaica............ tocmai am iesit dintr-o relatie cu un barbat leu; si pot sa spun ca tot ce au spus doamnele din alte zodii despre acest ,,regisor,, se adevereste!sunt extrem de mincinosi lasi comozi si culmea mai fac si pe marii cuceritori! exista sa stiti o mare diferenta intre femeia leu si barbatul l din aceasta zodie!suntem noi poate femei dificile dar stim sa fim prieteni buni si parteneri onesti luptam pt orice avem nevoie si nu suntem zgarcite ; am crezut ca voi gasi aceleasi calitatila vecinul de zodie dar a fost crunta dezamagirea!in final cand l-am lasat in drumul lui mi-a spus ,,niciodata nu vei mia gasi un barbat ca mine!,, sper sa se adevereasca previziunea lui deorce nu as mai putea suporta a doua oara un om fara nimic sfant in el ; asa este doamnelor barbatii leu sunt niste gogosi umflate atata tot si nu merita nici o atentie din partea noastra oricum ei vor crede ca li-se cuvine nesimtitii!
fluturepelampa
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:08
Pai...Chiar nimeni nu o fata peste si baiatul leu?


Daca fetele trec peste unele defecte de "vrajeala de la inceput" (fetele pesti stiu despre ce vorbesc)
Imi indeplineste toate fanteziile sexuale..jur ii perfect pentru mine
si nu doar pe plan sexual imi place sa fiu oarecum dominata..putin..si nu exagereaza...cel putin nu cu mine.Trebuie doar sa sti sa il manevrezi fara sa-si dea seama"D
miha1deea
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:01
Probabil ca tu ai fost mai norocoasa.

Eu am cunoscut mai multi barbati leu si nici unul dintre ei nu stie ce este aceea stabilitatea, chiar daca iubesc nu pierd nici o ocazie de a calca stramb.
garbo060012
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:17
De la: garbo060012, la data 2010-11-08 18:17:18Probabil ca tu ai fost mai norocoasa.

Eu am cunoscut mai multi barbati leu si nici unul dintre ei nu stie ce este aceea stabilitatea, chiar daca iubesc nu pierd nici o ocazie de a calca stramb.
Normal placindu/ti mai multi lei ,ei de ce n/ar calca strim?Fraieri ar fi daca n/ar faceo.
53_nono
Postat pe 9 Noiembrie 2010 17:37
si eu am cunoscut un barbat leu de care m-am indragostit. sincer ne e f bine impreuna si ne complectam in unele situatii foarte bine. e adevarat ca le place sa fie ei mai presus decat oricine si le place ca femeia de langa ei sa fie tot timpul aranjata si la locul ei. eu sunt taur. am citit mai multe articole ca tauri nu se potrivesc cu lei dar sincer noi traim o adevarata poveste de dragoste. asa duri cum par ei au un suflet mare si iubesc cu intensitate si sunt sensibili. nu stiu la ce sa ma astept mau cam pus pe ganduri articolele citite.eu sper ca va merge aceasta relatie
garbo201883
Postat pe 17 Aprilie 2011 22:47
bunafetelor!

iubesc un leu de 8 ani!cel mai rau imi pare ca nu am profitat de o mica si amarata ocazie care imi mi-a fost data de viata acum 3 ani de a incepe o relatie cu el
eu sunt gemeni si daca mi-ar spune cineva ca nu ma potrivesc cu leul mi-as asuma acest risc,pentru ca am intalnit lei(tata,prietenul sorei mele)si totul este normal.
macar sa am aceasta sansa............
varuzza
Postat pe 28 Aprilie 2011 15:49
De la: varuzza, la data 2011-04-28 15:49:32bunafetelor!

iubesc un leu de 8 ani!cel mai rau imi pare ca nu am profitat de o mica si amarata ocazie care imi mi-a fost data de viata acum 3 ani de a incepe o relatie cu el
eu sunt gemeni si daca mi-ar spune cineva ca nu ma potrivesc cu leul mi-as asuma acest risc,pentru ca am intalnit lei(tata,prietenul sorei mele)si totul este normal.
macar sa am aceasta sansa............



draga mea, eu iubesc si sunt iubita de un barbat din zodia leului de mai mult de douazeci de ani si eu sunt tot din zodia gemenilor ....asa ca ce se spune cu nepotrivirea e doar lectura !!!!
cory_emy
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:37
s-a dus sansa mea!are un copil de 2-3 luni sa nu vad eu nimic!si mai suntem si vecini......
am sa traiesc toata viata mea cu regretul ca nu am facu ceea ce trebuia,atunci cand am avut o sansa! SA NU FACETI CE AM FACUT EU,VA GARANTEZ CA VETI REGRETA MAI MULT CA NU ATI INCERCAT!eu voi ramane acum un un gol pe care nimeni nu-l va putea umple vreodata.
va pup si profitati de iubire
varuzza
Postat pe 29 Aprilie 2011 16:31
adik tu il iubesti de 8 ani si el nimic ? sa inteleg ca nu ati avut nici o relatie ci doar tu il iubesti si atat ?
cory_emy
Postat pe 29 Aprilie 2011 17:25
bravo,bravo!!!si eu sunt leu si el la fel...eu pe 16 el pe 17 si ne adoram si ne idolatrizam...de iubire nici nu se pune problema...nu m-am certat niciodata cu el si ...pffff....e prea bine si DA e adevarat!!!!;)
loreanna
Postat pe 17 August 2011 18:02
De la: cory_emy, la data 2011-04-29 17:25:35adik tu il iubesti de 8 ani si el nimic ? sa inteleg ca nu ati avut nici o relatie ci doar tu il iubesti si atat ?

m-am dat la o parte,nu-mi permit sa stric o familie.
daca era sa fie pentru mine atunci macar nu avea acest copil!
varuzza
Postat pe 18 August 2011 15:31
daca ai stii tu cate gemene de caracter indoielnic am cunoscut eu....nu ai mai comenta prostii aici. sexual vorbind....nici nu pot sa spun ce am auzit despre ele...trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu faci de nasul unui leu si gata. leul nu se poarta rau cu cineva pe care i-l iubeste...think!

ps: acesta este un raspuns dat unei domnisoare care a inceput sa improaste cu noroi la intamplare asupra tuturor nativilor din zodia leu. cred mai repede ca are buba la cap
garbo255153
Postat pe 16 Decembrie 2011 01:32
Si eu am fost casatorita cu un scorpion- eu leu,timp de 18 ani ;totul a fost un dezastru, insa daca ar fi sa ma intorc in timp as face aceeasi greseala cu acel scorpion doar pt faptul ca avem impreuna doi copii minunati.Ne-am despartit -rautatea nu pot numi altfel ,egoismul lui,nevoia de a sti si controla totul ,minciuna,datorii la banci fara stirea mea,si peste toate astea femei .Am puns capat de mai bine de un an pt binele copiilor(era ff autoritar ) si al meu desigur .Incerc sa imi revin sufleteste,sa pot avea iarasi incredere in oameni ,in barbati..Imi e foarte bine singura, doar cu copii,dar sunt momente cand as dori sa-mi fie cineva alaturi macar sa ma asculte ,apoi imi spun ca, decat deziluzii indiferent daca gresesc sau nu deciziile si consecintele m-i le asum.
Am schimbat locul de munca intre timp,am cunoscut un coleg Leu ,aveam senzatia cand am intrat in birou ca il cunosc ,senzatie care a avut-o si el insa a zis-o cu voce tare "de unde te cunosc?".A fost o scantee intre noi ,gen chimie.Specific leilor cadouri ,mesaje,o seara impreuna.Intre timp am aflat si de la colegi nu numai de la el ca e impreuna cu sotia sa dar doar pt copii si "colega de apartament"cum o numea el.Sincer chiar si "colegi de apartament fiind nu mai doresc legatura asta,nu mai vreau sa fiu a doua dupa 17 ani.M-am indepartat de el ,la fel si el, desi asteapta momentul in a-mi inmana un act o hartie pt o strangere de mana subtila.Ne placem inca ,nu vreau sa numesc iubire ,nu mai cred in iubire,de aceea raman la stadiul de platonic ,e mai simplu...Vine Craciunul in curand peste vreo 5 zile voi fi cu familia ,desi mi-as dori sa fiu iubita..iubirea aceea adevarata .
garbo053092_vica
Postat pe 20 Decembrie 2011 14:10
Am avut si eu lei , fetelor! Multi , de toate felurile de la mitocani, needucati, nesimtiti, la domni , cavaleri, regi !
La toti incepe cu "vrajeala de doua luni" , depinzand de cat de respectabila esti tu, apoi evenimentele sunt dupa caz :
* scursurile leu : iti dau papucii dupa ce te obtin,
*leii acceptabili dar nehotarati :isi dau seama ca nu sunt tocmai siguri ca vor o relatie( cu tine!)
*leii seriosi : isi pierd putin din romantism , farmec , dar niciodata pe tot iar aici incepi sa ai o relatie reala.
Deci daca prinzi un leu, ia-l oricum ar fi , o relatie cu un leu e ca si cand ai bea mereu dintr`o apa fermecata cu fericire, chiar si cand bolesti si suferi dupa o despartire.
Eu sunt balanta si am o relatie minunata cu un leu de cea mai buna calitate .E certaret, ingamfat, orgolios, bruta, neiertator ,dar nu cu mine. Cu un leu trebuie sa stii sa te porti .Depinde de tine ce vede inauntrul tau ca sa stie si el ce da la randul lui.
Sa fii supusa e o prostie, daca renunti la caracterul tau il pierzi sigur .Ii poti arata ca poti face compormisuri dar sa stie ca nu se repeta aceleasi compromisuri de doua ori,
Ar fi atataea de zis din cei 5 leuti pe care i-am cunoscut ...
Dar leul meu e minunat ! De un an si trei luni sunt multumita, fericita , iubita, sigura pe fidelitatea lui.
garbo_3966
Postat pe 29 Mai 2012 13:23
ai dreptate draga mea................si eu m-am despartit de un leu din cauza lipsei de responsabilitate fata de un copil pe care il avem impreuna.m-a mintea mereu,era laudaros si umbla cu alte femei in paralel..................si apropo ,nu avea cordonul ombilical taiat si asta afecta grav relatia.
mony_monyka
Postat pe 19 Iunie 2012 19:30
nu sint iresponsabili... sint doar foarte orgoliosi si incapabili - de obicei - sa te trateze ca pe altceva decit design-ul lor. Barbatul leu va fi intotdeauna in prim plan - iar tu ...daca poti sa il pui intr-o lumina favorabila, bine, daca nu, nu contezi. Totul este "despre el". Tu...esti si tu, undeva pe acolo. Iar daca la rindul tau consideri ca esti importanta, o ia ca pe un afront personal. Ai importantza pe care ti-o confera el... altfel, ce importantza sa ai?! Fara el, n-ai absolut nici una...
In rest, se poate supravieui bine merci cu un barbat leu. Daca esti genul umbra majestatii sale, supusa si devotata poate mai primesti citeodata atentia sa binevoitoare, e ok. Relatia perfecta.
quasaria
Postat pe 19 Iunie 2012 19:44
buna! nu pot sa cred cat de adevarat graiesti...sunt o femeie taur casatorita cu un barbat leu....avem o relatie de aproape 10 ani,casatoriti doar de 1, relatie care de la inceput a fost plina de gelozii nefondate, de minciuni, orgolii, santajuri sentimentale. barbatul leu este un barbat care daca la prima vedere iti arata ca este un barbat sigur pe el, cu timpul iti vei da seama ca e un om pplin de frustari, nesiguranta, neincredere....lucruri care se rasfrang asupra partenerului. este un om care ii place sa minta si face din asta un mod convenabil de a-si rezolva problemele, se da la fund cand nu mai reuseste sa iasa dintr-o anumita situatie, nu are curajul sa isi asume responsabilitatea ptr oalele sparte de el. oamenii din jur sunt buni doar daca servesc scopului lui, apoi sunt uittati cu desavarsire de acesta..traditionalisti, insa in sensul rau al termenului, nu ii accepta deloc pe cei care sunt mai iesiti din tipare, nonconfomisti, in fine ....ar mai fi de spus calitatile lui: in cazul meu a fost fidel ( o spun cu mana pe inima), sunt buni la suflet, le place sa daruiasca nevoiasilor, le plac animalele, sunt de casa.
garbo_4947
Postat pe 26 Iunie 2012 00:13
De la: cory_emy, la data 2011-04-28 16:37:41
De la: varuzza, la data 2011-04-28 15:49:32bunafetelor!

iubesc un leu de 8 ani!cel mai rau imi pare ca nu am profitat de o mica si amarata ocazie care imi mi-a fost data de viata acum 3 ani de a incepe o relatie cu el
eu sunt gemeni si daca mi-ar spune cineva ca nu ma potrivesc cu leul mi-as asuma acest risc,pentru ca am intalnit lei(tata,prietenul sorei mele)si totul este normal.
macar sa am aceasta sansa............



draga mea, eu iubesc si sunt iubita de un barbat din zodia leului de mai mult de douazeci de ani si eu sunt tot din zodia gemenilor ....asa ca ce se spune cu nepotrivirea e doar lectura !!!!
Gemenii se potrivesc cu leul......daca accepta ca leul se iubeste cel mai mult pe el si nu are nimik sfant!Eu sunt cu un leu de 22 de ani si gata......nu mai suport!Asa ca succes!
mitiduk
Postat pe 9 Iulie 2012 19:00
asta e adevarat. Se iubeste mai mult pe el si asa va fi intotdeauna. Problema e ca iti si arata asta, la modul foarte direct... Daca il intrebi, iti si spune franc in fata. Aici, din nou, nu stiu daca e calitate sau defect, dar sint destul de directi: pina la limita Tourette... in care te intrebi daca saracul o fi constient ce ii iese pe gura. Si,mai ales, de CUM ii iese.
quasaria
Postat pe 9 Iulie 2012 19:48
citind descrierea... m-am speriat pe bune!
Eugenia_
Postat pe 9 Iulie 2012 20:50
Da, e direct leul.
Am petrecut cei mai fr ani cu un leu.
Axl_R
Postat pe 9 Iulie 2012 20:54
sint directi, sint puternici... suficient de puternici sa iti faca tie psihicul praf daca e sa lasi garda jos...:-) Desi eu la "leul" meu asta am apreciat intotdeauna: ca e puternic. Orgoliile primeaza - toate ca toate, da' sa nu il calci pe orgoliu....:-)
In felul lor, sufera, dar, indiferent cit sufera, sint incapabili sa coboare de pe tronul pe care s-au asezat.
quasaria
Postat pe 9 Iulie 2012 21:03

dap' supravietuiesc barbati din fiecare zodie,
nu-i neaparat nevoie sa fie leu.....si sa fiie "Zoo"
Nici cu femeile Leu, nu mi-e rusine,....ele daca nu obtin ce vor, scot ghearele, urla si se trantesc si cu couru de ceva tari....da, nu le doari=))..... pan'la rma tot isi ating tinta/scopul......oooo bre, ca nu generalizez X_X ...asta am cunoscut io'....na ;))
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2012 12:28
Q, ai dreptate.
mi plac oamenii puternici.

Supi, ce conteaz cteva vnti? Obin ce vreau. Sufr dar obin. Nu conteaz ct trebe s pltesc! i nu-mi place s fiu clcat pe coad!
Axl_R
Postat pe 10 Iulie 2012 12:43
Dap' tu esti tu si numai tu ...iti place melodeaua asta....
Laaasa nu-mi zice de coada ca leoaica aia, n-avea avea cornitze o fi gresit "Mama natura" creatura cu ....se poate draga.....
Ce bre, eu nu-s puternic daca nu sunt leu....iote na...vai de c....** l meu....di asta tineti barbatii leu numa'n cusca? ....va e frica bre, sa nu fuga! ....daaaaa
Zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2012 13:10
Dar tu, nu eti TU? Ce s fac dac-s plin de mine?
Nu cuc, nu colivie...e liber, st dac vrea! E a 5-a.
Axl_R
Postat pe 10 Iulie 2012 13:15
Da, esti leoaica?...ghine ...nu m-am referit la tine....na.... iegsplicatie...mai mult, n-am
Si regulamentu' nu-i di la mine...tot "poporu' zace.....fine!....urmatoarea zodie ii fecioara parca?! ....
Barbatu Fecioara!
Zi calda si tie! ...vezi sa le pui apa.!...X_X
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2012 13:36
E cale lung pn la BZ!
Am grij! De flori...bizto.

Nu m intereseaz tot poporul!
Axl_R
Postat pe 10 Iulie 2012 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop barbat leu, femeie scorpion 110 De la: garbo054170 8 Noiembrie 2009 15:19
eu scorpion el fecioara 6 De la: garbo268603 26 Martie 2012 13:13
nepasare 2 De la: Micass 12 Iulie 2009 10:00
Femeia Taur-Barbatul Pesti 19 De la: Thya 20 Mai 2012 09:16
un alt fel de zodiac-ZODIA CAPRICORN 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:31
Setari Cookie-uri