Barbatul rac

Buna tuturor!
De aproape un an,cunosc un un rac care m-a facut sa ma indragostesc de el...
E ciudat cum s-a intamplat...luni de zile eram ca si cainele si pisica,mai mult...il repezeam,il refuzam...l-am ignorat vreme buna.Intr-o zi dupa ce am revenit la sentimente mai bune,ne-am intalnit si s-a intamplat inevitabilul...M-am simtit incredibil,am descoperit ca e un barbat extraordinar din toate punctele de vedere dar nu pare sa vrea o relatie iar eu am ajuns sa-mi dau seama ca m-am indragostit de el si ca imi lipseste foarte mult!Ne-am intalnit de cateva ori ...a fost prima "relatie" de genul acesta.La un moment dat i-am spus ca prefer sa ma indepartez de el decat sa sufar!Cand ne mai intalnim in oras ne salutam,mai povestim una alta...dar totusi il simt distant...i-am spus tot ce simt dar parca a inceput sa ma evite.
Nu vreau sa insist...sau sa par disperata...dar as vrea sa`l fac sa inteleaga ca inseamna foarte mult pt mine...
Stiu ca racii sunt ciudati cand vine vb de sentimente...se ascund sa le arate...dar daca intr-adevar ii sunt indiferenta as vrea sa stiu...
Poate m-ar ajuta experientele voastre daca ati trecut prin asa ceva cu un rac.
Va pup!
MarinaII
Postat pe 20 Septembrie 2010 02:09
Sunt ciudati. Mai bine renunti .
luminita55
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:47
Indradevar,racii sunt f.sufletisti,sentimentali dar mai ales f.sensibili Traiesc mult in trecut, se adapteaza greu la ziua de azi,la realitate..Daca vrei o relatie in care sa lasi de la tine cauta-l si indreaba-l ce are de gand daca vrei sa fii TU.....indeparteaza-te pana mai poti.Din proprie experienta.
garbo168107
Postat pe 25 Septembrie 2010 08:40
fugi cat mai departe,nu merita
spun din proprie experieta
ioana1862
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:14
Mari, draga, atitudinea lui n-are nicio legatura cu zodia... Din ce ai povestit tu, eu am inteles cam asa:
te-a placut, a incercat sa se apropie de tine, a vrut sa te cunoasca, dar tu l-ai refuzat.
Intr-o buna zi v-ati reintalnit, tu ai fost in sfarsit dispusa sa cedezi, el a fost curios sa vada ce-a pierdut, ati comis-o, si apoi ati tras concluziile: tu ai descoperit ca esti indragostita, el ca nu mai e.
Simplu.
Nicio legatura cu zodia.
Sfatul meu: nu te umili in fata unui barbat care nu te mai vrea. Mergi mai departe.

Tylly
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:27
racii sunt cei mai buni barbati din toate punctele de vedere, dar si cei mai dificili la fel din toate punctele de vedere, ai mare grija si nu te umili in fata lui ca l-ai pierdut pentru totdeauna
gabitana
Postat pe 16 Decembrie 2010 09:49
Eu stiam ca racii sunt crustacee asexuate... da', ma rog, fiecare cu ce stie
Ah, da! Si sunt buni fierti, cu un pic de usturoi... o scordolea, sau cum naiba-i zice...
Thor_again
Postat pe 16 Decembrie 2010 10:02
sincer,daca l-ai ranit nu o sa se mai apropie de tine.racii sunt f sensibili dar in acelasi timp poarta si ranchiuna.o explicatie ar fi ca el are pe altcineva si nu are curajul sa spuna ca sa nu te raneasca.sau pur si simplu nu mai este indragostit de tine si din pura complezanta mai se intalneste cu tine la o cafea.priveste inainte!viata iti poate oferii surprize placut zi de zi!
garbo175368
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMARUL 20 De la: Celleste_ 22 Septembrie 2010 10:34
Un alt fel de zodiac-ZODIA FECIOARA 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:28
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
el- taur; ea-varsator 17 De la: garbo015564 27 Iulie 2009 22:55
Horoscop complet 246 De la: pik_nik 1 Noiembrie 2009 09:09
Setari Cookie-uri