Femeia TAUR

Daaaaa, asa e! Am citit ce-ati postat si ma recunosc si eu ; apropos de razbunare, ca tot e luata cel mai mult in colimator, nu tin sa ma razbun, dar daca mi se ofera ocazia pe tava nu ezit; oricum imi iese ceva "curat", adica "si-a facut-o cu mana lui! sorry!". Si banii...e bine sa nu lipseasca, pentru ca noi nu-i aruncam pe prostii, cumparam doar lucruri de calitate. Si mai e ceva suntem multumite atunci cand cei care sunt sub protectia noastra au tot ce le trebuie si nu precupetim nici un efort ca ei sa se simta bine; intervine totusi o problema cand cuiva i se pare ca totul i se cuvine;se produce o ruptura de obicei ireparabila

Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:50
ce ziceti de un berbec si un taur?eu taur el berbec.
predacrn
Postat pe 4 Februarie 2009 11:22
Zau?
Tin sa spun ca femeile taur sunt f naive,chiar daca nu se confeseaza oricui...Odata ce le castigi,poti sa faci ce vrei din ele,iar razbunarea lor....nu te prea poate atunge pt ca sunt f f slabe.Se duc acasa si plang :))))chiar daca ele sustin ca nu fac asta.Se ascund in baie eventul.Noaptea se gandesc cat de fraiere sunt si le pare rau ca sunt atat de credule :)) Si nu sunt deloc fidele,le umbla ochii dupa toti barbatii chiar daca isi repeta in gand ca ele au cel mai bun barbat,nu este asa.Sunt invidioase si mereu cred ca se putea si mai bine.Sunt f zgarcite,tin la lucrurile lor si singurul atuu pe care il au este ca stiu sa faca un cadou frumos cu bani putini :))))Nu ar da o haina unui sarac! Vor sa se casatoareasca primele dintre prietenele lor si fac tot posibilul sa fie macar cu 1 pas inaintea acestora.Se folosesc tot timpul de trucuri si prefacatorii(cum ar fi lesinul pe strada) ca sa atraga barbatii.Sunt de obicei crescute de bunici si la 20 de ani sunt deja batrane in gandire.Sunt tacute rau si nu dau o replica decat atunci cand se enerveaza,iar atunci dau cea mai proasta "replica" Intr-un cuvant...SUNT VARZA !!!!! Si de obice BLONDE :))))

Postat pe 9 Martie 2009 13:38
De la: predacrn, la data 2009-02-04 11:22:47ce ziceti de un berbec si un taur?eu taur el berbec.

Naspa! Am trait o experienta foarte neplacuta cun un berbec. Si nu sunt singura; se pare ca e o combinatie nefericita.

Postat pe 12 Martie 2009 09:38
da asa e, plus faptul ca ne enervam greu dar bine si cand ne punem ceva in minte realizam! Plus ca am obs ca toti barbatii sunt atrasi de femeia in zodia taur, cand aud...... toti fac he he he, e de bine nu?
the_new_me
Postat pe 27 Martie 2009 02:02
jabais de unde ai u parerea asta atat de proasta despre femeile taur?mi-am facut cont special k sa iti raspund..si sincer dupa descrierea ta n u cred k ai fi o tauroaka.Deci nu ai nici un drept sa vorbesti asa.ideea e k dak u ai cunoscut o persoana taur nu inseamna k o cunosti inseajuns sa poti spune toate "caracteristicile ei".NU sunt persoane slabe .eu sunt convinsa k tu spui toate astea pt k esti invidioasa.un taur nu o sa il vezi niciodata plangand CORECT!! e vorba de orgoliu!! ceea ce tu vad k nu ai :)) u plangi in fata oricui?pe mine nu m-a vazut nimeni plangand..orikum eu nu plag mult..eu consider k taurul are cel mai puternic ,,,caracter,sau poate nu cel m-ai puternic dar unul dintre cele mai puternice SIGUR!!
Eu sunt de parere k taurul se intelege cel mai bine cu racul.

Postat pe 4 Aprilie 2009 21:02
CARACTERISTICI
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul

nu sunt conservatoare

trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv

nu iubesc banii

nu-I place sa fie contrazis-devine furios

stiu sa ma contrazic fara sa ma cert, consider ca fiecare om e liber sa aibe parerea lui...
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
asta da..
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
hmm...nu prea...
nu face confidente

ba da..
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
o, ba sunt foarte naiva....
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
in niciun caz..prefer tinutele sport..

are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
zgarcita?nuuuu
este f.razbunatoare
e, asta da..
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi


femeie fatala?nu prea...
restul de potrivesc...cat-de-cat..
ramo_ptk_2008
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:48
Raspund el berbec ea taur........SUPER la PAT ....si nimic de facut in societate.....pina cind merge sexul e ok ....apoi fiecare pe drumul lui.....NU REZISTA pina la sfirsit......Din experienza mea
bucarestaaa
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:59
presupun ca jabais a avut o altercatie cu vreo taurita si de atunci se chinuieste sa uite,dar nu poate.ai generalizat aiurea,jabais.sau ti-a suflat barbatul?ca sunt printre cele mai frumoase si senzuale aceste femei din taur.serios,acum ce atata revolta doar pt ca ai cunoscut una,poftim 2 femei din taur?este o zodie care ofera multe surprize placute cui merita si sunt printre cele mai frumoase,pragmatice si sensibile femei.nu da cu pietre in toate doar pt ca ai avut tu un caz mai trist.si sunt f generoase,pana la camasa de pe ele,crede-ma,dar,doar cui merita.mai mediteaza la asta.sau mai bine nu.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 14:05
o tu jebais...cred ca ori invidiezi o femeie taur ori iti place vre-un barbat care place o femeie taur...eu nu sunt in zodia taur...dar am destule cunostinte in zodia taur si pot sa spun ca sunt persoane placute si de viata..eu una apreciez foarte mult o femeie in zodia taur..si barbatii in taur sunt la fel..au defecte ca toti oamenii dar au mai multe calitati decat multi altii...si chiar daca AAAtentie:fosta nevasta a iubitului meu e tot taur si bineinteles ca dupa dspartire,ca toti barbatii,acuza femeia de esec..nu ma indoiesc ca ea nu ar fii gresit..dar cred ca si el a fost la fel de vinovat...pare absurd ca pot sa vad detasat lucrurile..dar am cunoscut prea multe persoane in zodia taurului care m-au impresionat in bine...si mi-am facut o parere relativ buna despre acesti nativi..
ariadna106
Postat pe 15 Mai 2009 11:02
Multumim....daca tot ai multe cunostinte in aceasta zodie...cred ca stii deja ...ne place foarte mult sa fim apreciate, magulite,"gadilate", complimentate.
Toate cele bune tuturor
madum
Postat pe 15 Mai 2009 15:19
Miamia79
Ai mare dreptate.De parca ai vb.despre mine.Ma regasesc total in vorbele tale.Sunt un fel de femeia dorita de toti si sincera sa fiu stiu ce inseamna sa fiu rasfatata.Nu sunt chiar asa posesiva ptr.ca stiu ca sunt mai buna ca altele si nu mi-e frica ca as pierde in dragoste sau in orice altceva.In rest sunt f.sigura pe mine iar cuvantul PASIUNE nu-mi este deloc strain.Sunt mandra ca sunt tauroaica.Si cuceririle curg garla.Nu am de ce ma plange.Iar in viata sociala succesul il am garantat ptr.ca sunt vesela si glumeata.Am multi cunoscuti si prieteni adevarati.M-am nascut pe 1mai si sunt sortita sa-mi mearga bine.





dark_angel
Postat pe 5 Iunie 2009 13:05
DORY.Si eu m-am maritat cu o fecioara dar m-a dezamagit cu comportamentul lui de BAIATUL MAMEI.Si nu stiu daca o mai duc asa ptr.ca am nev.de un barbat care sa fie cocos si nu pui.
dark_angel
Postat pe 5 Iunie 2009 13:12
Jabais.Eu ca taur nu ma regasesc deloc in ce spui tu.Poate ascendentul e de vina ptr.ca tacuta nu sunt,iar la mine tine razbunarea si ani intregi.Astept doar momentul sa ard pe cine m-a ars.Sunt razbunatoare si nu plang.Din contra sunt ca o un taur ranit la propriu.Cu cat sunt mai provocata cu atat mai urat fac.La mine furtuna e scurta,dar devastatoare.Si nu uit ce au facut altii cu mine.
dark_angel
Postat pe 5 Iunie 2009 13:19
Femeia din Taur

Din multe puncte de vedere, femeia din Taur e pinea lui Dumnezeu, o combinaie a multora dintre calitile rare pe care orice brbat le caut i rareori le gsete ntr-o femeie. Chiar dac are un temperament violent, care poate face un brbat puternic s o rup la fug sau s se ascund sub mas, ea nu va izbucni ca o tornad devastatoare dect dac e grav provocat. n mod normal, dac n-o chinuieti peste limitele rbdrii umane sau dac soarta nu-i ofer o mn ngrozitor de proast, ea i va juca cinstit crile, cu un calm admirabil. Sinceritatea i onestitatea ei nu snt tirbite de nici un fel de jocuri, lacrimi i alte trucuri tipic feminine. Fata din Taur are mai mult curaj moral i emoional dect muli brbai duri, dar are suficient ncredere n sine ca s te lase pe tine s fii eful, dac asta vrei. Dac nu, va prelua controlul i va conduce ea totul, dar ar prefera de o mie de ori ca situaia s fie inversat. Ea caut un brbat adevrat, pentru c tie c e o femeie adevrat i e mndr de asta. Pentru ea, a fi femeie nu nseamn neaprat s flirteze tot timpul, s aib creier de gin sau s fie o pisicu miorlit care face pe fragila i neputincioasa ca s obin ce vrea. i vei da seama repede c are opinii proprii i un creier suficient de puternic ca s nu fie nevoie s recurg la iretlicuri ca s ating un obiectiv. O femeie Taur are atta autocontrol nct ar putea ine n loc un ntreg atelaj de cai (asta ca s-i faci o idee despre fora voinei ei ascunse), dac hotrte s i-l exercite. Dac are un ascendent n Berbec sau Leu, ea poate fi uneori capabil de cruzime sau dese furtuni emoionale, iar dac are influene din Peti sau Gemeni ar putea fi mai agitat i nehotrt dect alte femei Taur. Dar femeia tipic a acestui semn d de cele mai multe ori dovad de reinere n toate domeniile. Acesta e un lucru bun, cci exteriorul ei placid ascunde o senzualitate att de puternic nct trebuie inut puin n fru. Brbaii apreciaz ntotdeauna tendina ei nobil de a lua oamenii aa cum snt, fr s-i judece. Femeia Taur se simte la fel de bine n compania unui savant care studiaz musca ee n Congo, ca i n cea a unui nghiitor de sbii de la blci, atta timp ct acetia fac ceea ce i doresc i i exprim astfel personalitatea. Cnd ntlnete o persoan pe care o antipatizeaz nu declaneaz o campanie de distrugere a persoanei respective, ci pur i simplu o evit. Aceast femeie i poate trata dumanii cu o indiferen glacial, dar dac te numeri printre prietenii ei i va fi loial indiferent de perioadele prin care treci. Hotrrea cu care i este alturi la bine i la greu face ca relaia dintre Damon i Pythias s par o cunotin ntmpltoare. Poi s circuli prin ora cu trotineta, s te cari pe un catarg de steag, s ajungi la mititica sau s te duci la birou cu margarete puse dup urechi, ea va gsi ntotdeauna o modalitate de a-i justifica gesturile, cci eti prietenul ei. Dar dac nu i acorzi n schimb acelai devotament total va sta mbufnat ntr-un col, ca un nor negru, apstor, plin de sentimente reprimate. ns asta nu are nici o legtur cu gelozia. Femeia Taur nu va lua n serios hobby-ul masculin al privitului dup fete. Spre deosebire de Leoaice sau de cele din semnul Berbecului, fata noastr nu se va face purpurie la fa de furie de fiecare dat cnd admiri n mod deschis o fat drgu. E nevoie de mult mai mult dect un flirt uor sau un srut aplicat pe obrazul unei bune prietene ca s-i strneti furia taurin. Dac depeti limita a ceea ce consider ea c ar fi fair play se poate transforma ntr-un monstru al terorii, dar grania respectiv e trasat cu linii foarte generoase. Deci poi s i faci cu ochiul drglaei casierie de la magazin, dar nu i pune prea mult rbdarea la ncercare, cci, dei pare nesfrit, i are, totui, limitele ei. Dac n-ai vzut-o niciodat furioas, f bine i nici n-o strni! Femeia din acest semn nu e dominat de scopuri strict intelectuale. Asta nu nseamn c nu e inteligent. Dimpotriv, mintea ei poate ine piept cu succes celor mai detepi brbai sau femei, doar c nu i se pare crucial s neleag teoria relativitii i nici nu o intereseaz foarte mult s se piard n discuii abstracte. Nu e nici impresionat, nici ncntat dac faci colecie de diplome universitare. Una singur e suficient ca s-i ctigi respectul. Pentru ea snt eseniale bunul sim, simul practic i capacitatea de a nelege esena oricrui subiect. Femeia Taur tipic nu e o intelectual care citete filozofie din pur plcere, iar ideologiile complicate nu snt punctul ei forte. Picioarele i snt ferm nfipte n pmnt. Ea e o creatur strict fizic. Asta l va interesa cu siguran pe cititorul brbat, dar ca s o intereseze i pe ea un obiect sau o idee, aceasta trebuie s-i ncnte simurile fine. Dac ncerci s o convingi spunndu-i c "e bine pentru ea", c "toat lumea face asta", sau c "o va stimula intelectual" nu vei reui dect s-o faci s cate. Ca s reacioneze cu entuziasm sincer, ea trebuie s gseasc o form sau alta de satisfacie senzual n tot ce face. Nu prea vei vedea o femeie Taur ndesnd nite flori artificiale ntr-o vaz. Florile ei trebuie s fie adevrate, s aib textur i parfum cinstite. i plac buchetele uriae de flori de sezon dintre cele mai simple - de cmp, dac se poate. Parfumul ei e de obicei exotic i persistent, dei unele femei Taur nclin spre cealalt extrem i prefer ca prul i pielea s le miroas a extrem de curat... i att. Aceast fat e vizibil micat de cearafurile proaspt splate, mbibate de dulcele miros al soarelui sau de aroma delicioas a pinii coapte n cuptor. O sensibilizeaz puternic mirosul cernelii tipografice de pe ziarul de diminea, parfumul mbttor al ierbii proaspt tunse dup o ploaie primvratic sau aroma de frunze arse toamna. De aceea, dac o scoi n ora, ar fi spre binele tu s-i cumperi un after shave de calitate, s-i bagi n buzunar o frunz ars, s-i dai cu un strop de cerneal tipografic dup urechi i s dai drumul la aspersoare nainte s o srui n faa uii, cnd o aduci acas. Izurile neplcute au un efect la fel de puternic asupra ei, dar n sens invers. Mirosul de pete proaspt prins nu o va deranja cu nimic, cci e natural, dar cel de pete prjit... e cu totul alt mncare de pete. i culorile reuesc s-i mbete simurile, mai ales cele intense. Fiecare nuan de albastru, de la fumuriu la indigo, i va slbi rezistena opus eforturilor tale de seducie. La fel i trandafiriul i rozul. Poart o cravat albastr sau o cma roz cnd te duci la ea n vizit, dar ai grij s nu le pori mpreun. Nu uita c are un sim nnscut al armoniei i nu e recomandabil s ari ca un tort pentru copii precolari. Mncarea ei are neaprat gustul care trebuie i de obicei pune condimente i ierburi aromatizante din belug (doar dac nu are ascendent n Fecioar sau Capricorn). Ai grij s o duci la restaurante cu buctari exceleni, cci cu un hamburger turtit i o sup chioar nu ai nici o ans la inima ei. Dac eti cu adevrat un tip norocos, te va invita ea la o cin preparat n cas i cu siguran o vei cere de nevast nainte s apuce s serveasc desertul. Fata asta nu-i pune orul doar ca s fac frignele, aa c e ntotdeauna o idee bun s nu mnnci nimic nainte de a trece pe la ea. Buctria ei poate fi o adevrat capcan pentru brbai. Sunetele armonioase i imaginile frumoase o atrag ca un magnet. Majoritatea femeilor tauriene au un pronunat talent pentru arte sau o fin capacitate de apreciere a lor. Cnd vorbete la telefon, desenele pe care le face fr s-i dea seama snt schie n toat regula. Ca s fii sigur c va fi o ntlnire reuit, du-o la un concert sau o expoziie. O femeie Taur care s nu fi fost niciodat la ar i creia s nu-i plac pescuitul i clria este un caz rar. Cu toat senzualitatea ei, n suflet ea rmne un bieoi. Mama Natur o atrage irezistibil cu chemarea ei, iar fata din acest semn o strnge cu voluptate la sn. Dac vrei s fii beneficiarul aceluiai tratament nu pune muzic zgomotoas i dizarmonic n prezena ei, nu mnca usturoi nainte de ntlnire i nici nu purta culori care se bat cap n cap. n sfrit, simul tactil o face pe femeia Taur s se plng c puloverul tu e aspru i neplcut la pipit. Aproape c e n stare s-i spun ce culoare are o estur doar atingnd-o cu ochii nchii. Materialele purtate de ea snt moi i delicate la atingere, niciodat iritante i se mbrac simplu i cu gust. Natura ei senzual probabil c nu include purtarea de lenjerie extrem de sexi i complicat croit i nici haine prea sofisticate. Prefer stilul sport i mbrcmintea practic, scump, fr zorzoane i ornamente, cci la ea confortul e pe primul plan. Aceast femeie e rareori pretenioas, iar starea ei emoional e n general echilibrat, realist i plcut. Oamenii snt atrai de atitudinea ei direct, deschis, la fel de relaxant ca o baie fierbinte. Ea ador czile cu ap fierbinte, plin de spum parfumat, loiuni i uleiuri, aa c baia ei va arta probabil ca apartamentele Cleopatrei. Probabil c vei afla pe pielea ta c unei femei tauriene nu-i place s fie contrazis, mai ales n public. Nu uita c i place s fac lucrurile pe ndelete. Dac o grbeti se va nfuria i nu-i doreti asta. Maternitatea i se potrivete de minune. i va alinta pe bebelui i va adora copiii foarte mici, dar cnd progeniturile se fac mai mrioare e posibil ca mama lor s devin prea sever i pretenioas, cci i vine greu s accepte schimbrile derutante ale adolescenei. Mama taurian se nfurie cnd e nclcat disciplina. Nu va suporta sfidarea i nu va tolera lenea i neglijena, aa c cei mici vor trebui s-i in camerele n perfect ordine. n afar de aceste impedimente, ea va fi un printe bun; copiii i-o vor aminti ca fiind n primii ani o figur cald, protectoare, iar la maturitate o prieten cu mult sim al umorului. Anii intermediari, cnd nerbdarea adolescentin se va ciocni cu ncpnarea Taurului, pot lsa unele amintiri neplcute. Femeia din acest semn nu e niciodat o miorlit. Rareori se va plnge de ceva. E genul care va munci ca s-i ntrein soul n facultate sau care i ia o a doua slujb cnd familia e n criz financiar, fr s fac deloc caz de asta. Ea e n stare s se urce pe o scar ca s rzuie vopseaua sau s vruiasc, cu aceeai for ca un brbat, dar are absolut nevoie de somnul ei de dup amiaz pentru a-i pstra puterile. Va merge mndr alturi de brbatul din viaa ei, fr a-l depi sau a sta n umbra lui. Multe soii din Taur i ajut soii la studii sau la lucru. Nici prin cap nu le trece s fie ntreinute fr a contribui cu nimic la bunstarea familiei i vor fi profund nefericite alturi de un brbat al crui aport la problemele casei e nul. Ele detest orice form de slbiciune. Brbatul care se nsoar cu o femeie a acestui semn nu se va alege cu o plngrea sau o vntoare de avere. Ea va atepta de la el s aduc banii n cas i s gestioneze cu cumptare finanele familiei. Va pretinde calitate maxim la aparatur, mobil i mncare, dar va fi cu ochii n patru dup chilipiruri i e dispus s atepte pentru a-i cumpra un obiect de lux ndelung rvnit. O impresie bun e important pentru ea, aa c i va ncuraja soul s invite la cin oameni influeni. Ea va fi nsi esena ospitalitii, considernd evenimentul o investiie pentru viitor. Femeia Taur poate insufla cu tandree for brbatului ei cnd acesta se consider nvins i e la fel de priceput la repararea unei sigurane srite ca i la prepararea unei plcinte cu viine. n inima ei e ntotdeauna destul loc i destul dragoste pentru a primi n cminul ei strini i rude, iar casa ei va fi un refugiu cald i luminos n mijlocul furtunii.

raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 15:16
Brbatul Taur

Probabil c i imaginezi c brbatul tipic din Taur e un om tcut i practic, de bun sim i realist ca o pereche de papuci de cas. Aa i e. n plus, vei observa c nu se arunc cu capul nainte cnd vrea s intre n aciune, ci e tacticos i precaut. La fel de adevrat. Prin urmare, deduci tu, e logic s presupui c nu e prea romantic. Cu desvrire fals. Cine i-a bgat n cap c poi analiza personalitatea taurin folosind doar logica? Probabil vreun tip din Balan care vrea s te impresioneze! Ei, bine, greete! Logica nu e de prea mare ajutor cnd ncerci s dezlegi misterul unui simbol puternic i masculin cum e cel al Taurului, care e condus de o planet panic i iubitoare ca Venus. Trimite-l pe deteptul din Balan napoi n bibliotec! E posibil ca Taurului s-i ia mult timp s decid dac vrea s fii femeia lui. El nu e genul care s fac un triplu salt n piscina iubirii ca s descopere n cdere c cineva a uitat s umple bazinul. Dar o dat ce s-a hotrt c tu eti aleasa i-i pune n cap s te cucereasc, iubitul din Balan va prea un colar stngaci pe lng el. i va face de rs chiar i pe Leul ndrgostit i pe pasionalul Scorpion. Acest brbat Taur raional, practic, lent i hotrt e capabil s-i trimit cte un trandafir rou n fiecare zi pn cnd vei accepta propunerea lui, fie ea de cstorie, de ieire mpreun sau de orice fel. Poate chiar s scrie un cntec sau o poezie romantic i s i-o trimit sfios, fr s o semneze, tiind c vei ghici expeditorul. Taurul poate fi un iubit tandru, blnd i protector. Firea lui senzual l face sensibil la parfumul tu, la fineea pielii tale i moliciunea prului tu. Poate c n-o s-i spun asta n fa folosind cuvinte nflorite, dar va gsi o modalitate s-i transmit mesajul. Simul lui tactil e foarte puternic. Acest semn de pmnt e plin de contradicii n viaa amoroas. Taurului i va plcea s te vad mbrcat n blnuri luxoase i culori intense. i va cumpra un buchet parfumat de violete proaspete de la btrnica din col, creia i va lsa n co un baci generos pentru c-i amintete de mama lui. ns tu nu-i vei aminti niciodat de mama sau sora lui, dect atunci cnd va fi cazul s te protejeze de privirile obraznice ale altor brbai care ncearc s-i fac avansuri. Muzica i va strni emoii puternice i cheful de dragoste. Aproape sigur are un cntec favorit care i amintete de tine de fiecare dat cnd l aude. E cel pe care-l tot pune la casetofon sau tonomat. Dac i mai trebuie dovezi ca s te convingi c e un suflet romantic, Taurul tipic te va ajuta s-i umpli cufrul de zestre, fcndu-i cadou la zilele de natere porelanuri, argintrie, iar de Crciun vei crede c e Moul n persoan cnd va aprea n prag ncrcat cu pachete misterioase i flecutee sentimentale. i va sugera partide de not la lumina lunii, picnicuri n pduri rcoroase i izolate i plimbri sub cerul nstelat pe drumuri de ar. Felicitarea lui va fi cea mai mare, mai elegant i mai elocvent din cte va distribui potaul de Ziua ndrgostiilor. Cnd un Taur i face curte, pi i face curte, nu se joac! Probabil vei fi dus la cin n restaurante luxoase, cu lumini difuze i viori i nu va uita niciodat data la care v-ai cunoscut, sau orice alt aniversare intim a voastr. Pentru Dumnezeu, ct romantism i mai trebuie? E foarte adevrat c Taurul nu e un vistor nestpnit ca brbatul din Vrstor. El nu te va lua pe sus, fcndu-te s i se taie picioarele, ca Leul, i nici nu-i va promite s te duc plutind pe nori roz ca s trieti cu el ntr-un castel ca din poveti, printre trandafiri, ntr-o venic primvar, ca un Berbec. Mai degrab poi s te atepi s treac pe la tine ntr-o smbt seara, purtnd sub bra planurile arhitecturale ale casei pe care intenioneaz s o construiasc pentru tine din cherestea adevrat i cu bani reali. Probabil c va depune avansul pentru cas nainte s v logodii. Brbatul acesta nu se-ncurc n vorbe. Cnd Taurul te trece pragul i te "planteaz" ferm n casa voastr, care nu va aduce deloc cu un castel din poveti, poi s fii sigur c toate ratele de mprumut snt depuse n siguran, la banc. Trebuie s fii nebun s te plngi de aa ceva. Vei ajunge s te ntrebi de ce te-ar tenta vreodat noriorii ia roz, cnd eti nfurat confortabil n ptura securitii Taurine. Asta n cazul n care eti o femeie care apreciaz valorile solide, o fat raional, care apreciaz personalitatea panic, senin, a Taurului i firea lui calm i stabil. Gesturile lui sentimentale i curtea lui plcut, fireasc, pot fi la fel de satisfctoare ca i suspinele poetice ale amanilor mai "colorai". Un astfel de brbat se pregtete cu grij pentru ziua de mine. Aa cum furnica adun vara provizii pentru iarn, la fel i Taurul nu se va lsa distras de plcerile unei dup-amieze nsorite, ci va continua s se pregteasc pentru gerul iernii. E ciudat, dar muli dintre soii care-i permit s-i duc sau s-i trimit nevestele n ri mai calde pe durata iernii snt nativi ai acestei zodii. Bineneles, exist i pri mai puin plcute ntr-o legtur amoroas cu un Taur - nu exist perfeciune. n primul rnd, va trebui s i scoi de la naftalin comportamentul de doamn. Nici un astfel de mascul nu va suporta o femeie strident, masculin, cu limbaj de birjar i atitudine de dresoare de lei. Dac ai opinii la care ii foarte mult nu ncerca s i le bagi pe gt i nici nu te luda n public cu inteligena ta. n particular, el respect o femeie inteligent (dei preuiete mai mult bunul sim), dar ai face mai bine s-l lai pe el s fie deteptul din cuplul vostru atunci cnd ieii mpreun undeva. F-o, tu, pe emancipata n faa prietenilor lui i va avea una din urmtoarele dou reacii. Dac e un Taur primitiv (i nu ai idee ce muli snt din tia) probabil c-i va da un brnci, te va scutura, sau chiar i va arde o scatoalc ntr-un loc bine ales dup ce ajungei acas. Dac e genul mai sofisticat, se va nchide n el i va rmne aa toat seara, fr s mai schimbe o vorb cu nimeni, pn cnd te vei simi aa de prost nct i vei dori s te nghit pmntul. n plus, i prietenii votri vor fi la fel de stnjenii, aa c seara voastr se va duce cam pe apa Smbetei. Primul tu impuls va fi s dregi ce-ai stricat, dar tentativele de a-l nveseli i a-l scoate din starea lui ncpnat nainte de a-i face damblaua se vor dovedi absolut imposibile. Mai mult, dac vei ncerca s-l tachinezi ca s-l readuci pe linia de plutire nu vei face dect s-l scoi din srite i mai tare. Insist prea mult i-l vei transforma din Sfinx ntr-un taur furios, care cu siguran va da drumul unor "aprecieri" ce i vor aprinde obrajii de ruine. Ori aa, ori va spune calm prietenilor: "M scuzai c plec mai devreme, dar trebuie s-o trsc acas pe muierea asta cu gura ca o meli ca s-i dau o lecie". Dup o astfel de scen ai s te ascunzi de toi cunoscuii sptmni n ir. Dac-l vezi ntinzndu-se dup hain, f bine i pregtete-te i tu de plecare. Un brbat Taur rareori i va lsa femeia singur printre lupi, neprotejat, indiferent ct de tare l-a scos din srite. O va lua cu el, de pr, dac e nevoie. Aa c nu te gndi c vei rmne n urm ca s te plngi prietenilor de el. Cnd pleac el, pleci i tu! i te-a sftui din suflet s-i ceri scuze nainte de a ajunge acas. El n-o s-o fac n veci. Nici alergatul la mama n-o s-i ajute. Ct timp el e cel care pltete cheltuielile de ntreinere, la el n pat ai s dormi. Prima tentativ de "Plec la mama!" va fi probabil i ultima. Dup un prim contact cu furia lui, prinii ti vor nva repede s in ua ncuiat i s te lase s-i rezolvi singur problemele. Brbatul Taur e foarte rbdtor, dar nu se va lsa clcat n picioare. ns nici nu i va plcea s fie sufocat de o femeie ca o ieder. E prea practic i i iubete prea mult libertatea ca s-i plac o femeie care se aga de el ca scaiul i plnge din nimic. Nu-l deranjeaz ca partenera s aib ceva temperament i vioiciune. Cu un zmbet plin de amuzament detaat o va urmri cum zburd vesel n mod tipic feminin, aa cum urmreti o pisicu drgla i drag jucndu-se cu un ghem colorat. Cu condiia ca pisicua s tie ca, la un semn al stpnului, s nceteze cu joaca i s asculte vocea acestuia. Nimeni nu poate fi mai blnd, mai bun i mai tolerant dect un brbat Taur, atunci cnd nu-i simte ameninat masculinitatea. Ar face orice pe lume pentru femeia pe care o iubete, mai puin s o lase s poarte ea pantalonii n familie. Poate c uneori se poart ca un urs stngaci, iar umorul lui e deseori grosier i ridicol, dar nu va fi niciodat luat de fraier. Probabil c iubete excursiile la ar, cu cortul, fotbalul i pescuitul, sau grdinritul, florile i plimbrile lungi. Crile preferate snt despre eroii cuceritori ai zilelor demult apuse sau biografii ale ntemeietorilor de imperii de orice fel, nu ficiunea sofisticat sau filosofia adnc. Taurul e masculul prin excelen, aa c nu-i servi sandviuri ct o moned, din pine cu coaja tiat. i place mncarea gtit n orice cas de mod veche, cu cartofi, fripturi, sosuri i multe plcinte. Ia-i o carte de bucate bun. De asemenea, va fi deseori dispus s te scoat la mas n ora, cci acestor nativi nu le st n fire s-i lege nevestele de aragaz, iar uneori va ncerca s gteasc el, iar tu va trebui s curei urmele dezastrului. Ca printe, brbatul din Taur e o ncntare. Crede c e important s aib un biat care s-i duc mai departe numele, dar va iubi fetiele cu o tandree nemsurat. Snt tai iubitori, afectuoi i nelegtori.
raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 15:18
dar ce ziceti de combinatia ea scorpion si el taur?
garbo006279
Postat pe 6 Iunie 2009 15:21
cica-i foarte buna...vezi ca era deschis un subiect exact pe combinatia asta...tin eu minte
sau intreaba-l in privat pe nea' raul...ca vaz ca lucreaza la foc automat...ce face patima asta din om...dar si vointa-i mare
mia79x
Postat pe 6 Iunie 2009 19:31
Ce credeti, cum este un cuplul taur-taur?? Inseala vreunul din ei in relatie??
gongonica
Postat pe 7 Iunie 2009 10:51
da, sunt de acord cu tine... dar ai omis ca nu-i place minciuna
flory47
Postat pe 9 Iunie 2009 19:54
he he...putin spus...o recunoaste de la o posta...si da cu ea de pamant
mia79x
Postat pe 13 Iunie 2009 12:50
Din cate se spune cel mai bine ar fi cuplata cu un fecior sau capricorn....Dar e greu sa citesti mintea unei femei , cu atat mai mult a unei tauroaice
am intrebat o fata ce zodie e si mi-a raspuns: taur , eu i-am replicat , stiind ca era tanara , i-am zis: adica taurita...la care ea zice :tot aia
du-te tu , nu te cred
DaMarkus09
Postat pe 15 Iunie 2009 19:06
da da...raspuns de...taurita afurisita...si pragmatica...he he
daca esti corect cu ele...si ai ceva neuroni si niscaiva sensibilitate...sunt painea lui d-zeu
daca joci murdar...ti-ai fi dorit sa nu le fi cunoscut
chestie de logica si de bun simt
mia79x
Postat pe 16 Iunie 2009 15:22
Aici nu mai tine doar de zodie, unei tauroaice nu-i place sa insele, o face doar ca sa se razbune pe cineva care a faultat-o sentimental, desi poate o doare cand se razbuna astfel dar macar se linisteste. Fiecare persoana este o suma algebrica de calitati si defecte, asta ne face unici si ne confera acel farmec personal. Taurii sunt persoane oneste si sentimentale dar daca sunt provocati devin crunt de cerebrali si, cateodata, diabolici.
ksual
Postat pe 18 Iunie 2009 20:23
De la: luizaceterchi, la data 2009-03-12 09:38:40
De la: predacrn, la data 2009-02-04 11:22:47ce ziceti de un berbec si un taur?eu taur el berbec.

Naspa! Am trait o experienta foarte neplacuta cun un berbec. Si nu sunt singura; se pare ca e o combinatie nefericita.


subscriu.... combinatia este fatala. La noi a tinut ani
mitisor
Postat pe 18 Iunie 2009 21:05
De la: mitisor, la data 2009-06-18 21:05:14
De la: luizaceterchi, la data 2009-03-12 09:38:40
De la: predacrn, la data 2009-02-04 11:22:47ce ziceti de un berbec si un taur?eu taur el berbec.

Naspa! Am trait o experienta foarte neplacuta cun un berbec. Si nu sunt singura; se pare ca e o combinatie nefericita.


subscriu.... combinatia este fatala. La noi a tinut cativa anic greu
mitisor
Postat pe 18 Iunie 2009 21:16
De la: ksual, la data 2009-06-18 20:23:01Aici nu mai tine doar de zodie, unei tauroaice nu-i place sa insele, o face doar ca sa se razbune pe cineva care a faultat-o sentimental, desi poate o doare cand se razbuna astfel dar macar se linisteste. Fiecare persoana este o suma algebrica de calitati si defecte, asta ne face unici si ne confera acel farmec personal. Taurii sunt persoane oneste si sentimentale dar daca sunt provocati devin crunt de cerebrali si, cateodata, diabolici.

Pareri si pareri , fiecare e diferit , chiar daca e vorba de aceeasi zodie sau zi de nastere ...si totusi .unele aspecte din zodiac se potrivesc...intr o mica masura ..
In ceea ce priveste fidelitatea de care zici tu ca dati dovada , mai am unele rezervari ...si imi da cu virgula
oricum fidelitatea e mult mai ridicata in cazul fecioarelor ...asa ca poti sa ti revizuiesti parerea ori de cate ori binevoiesti
DaMarkus09
Postat pe 25 Iunie 2009 00:28
hm...vorbesti de fidelitate in casa tauroaicelor?mai mult...o pui la indoiala?vorbeste incet si stinge lumina...ca nu mai zic la nimeni...dar ce te faci cand om vedea rosu?
mia79x
Postat pe 25 Iunie 2009 00:35
asa este... sunt de acord cu tine
flory47
Postat pe 25 Iunie 2009 20:28
da esti suparata rau pe aceasta zodie!!!!!!!!
flory47
Postat pe 25 Iunie 2009 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra? 45 De la: anakin 16 Februarie 2011 00:46
Texte de agatat ...femei 21 De la: geo32 17 Martie 2009 14:04
Poker Texas hold'em-Casino Europa-Galati 5 De la: garbo103154 8 Martie 2010 11:33
FEMEIE - TAUR ... BARBAT - BERBEC 12 De la: dragos2012 1 Decembrie 2011 17:04
compatibilitate.. 68 De la: garbo114643 3 Noiembrie 2010 16:12
Setari Cookie-uri