Clinica de reproducere umană BioTexCom, experiență?

Buna, aceeasi problema o am si eu adica AMH 0.5 si FSH mare, singura sansa de a obtine o sarcina e FIV cu ovocite donate. Clinica cea mai rezonabila ca pret si sanse de reusita e Biotexcom (am intrebat si in Cehia la Zlin si in Grecia la Neogenesis). Scrie-le un email in lb romana in care le expui starea ta si iti vor raspunde destul de repede. Eu am progr. prima vizita in 19 luna aceasta. Iti doresc succes, eu sunt optimista avand in vedere ca a trebuit sa renunt la o sarcina cu sindrom Down.
garbo_484845
Postat pe 7 Martie 2018 16:30
Sxrie un email cu istoria ta la clinica si vezi ce raspuns iti dau..Ma rog,poti face acelasi lucru si la alte clinici.inclusiv din Grecia si Cehia...sunteti la prima sarcina sau mai aveti si alti copii? sper sa nu ofensez insa de ce ati taraganat pina in 40 pentru conceperea unui copil?
P>S cred ca veti reusi,daca unica problema e rezerva ovariana..ne anuntati si pe noi
garbo_471653
Postat pe 15 Martie 2018 22:45
Buna...spune-mi te rog cu cit timp inainte ai facut programarea?care e timpul de asteptare la ei acum?
Un cuplu de italieni sunt interesati si ar dori in luna august..ar fi posibil?mersi
garbo_471653
Postat pe 15 Martie 2018 22:50
De la: garbo_484845, la data 2018-03-07 16:30:27Buna, aceeasi problema o am si eu adica AMH 0.5 si FSH mare, singura sansa de a obtine o sarcina e FIV cu ovocite donate. Clinica cea mai rezonabila ca pret si sanse de reusita e Biotexcom (am intrebat si in Cehia la Zlin si in Grecia la Neogenesis). Scrie-le un email in lb romana in care le expui starea ta si iti vor raspunde destul de repede. Eu am progr. prima vizita in 19 luna aceasta. Iti doresc succes, eu sunt optimista avand in vedere ca a trebuit sa renunt la o sarcina cu sindrom Down.


Buna...spune-mi te rog cu cit timp inainte ai facut programarea?care e timpul de asteptare la ei acum?
Un cuplu de italieni sunt interesati si ar dori in luna august..ar fi posibil?mersi
garbo_471653
Postat pe 15 Martie 2018 22:51
De la: garbo_471653, la data 2018-03-15 22:45:36Sxrie un email cu istoria ta la clinica si vezi ce raspuns iti dau..Ma rog,poti face acelasi lucru si la alte clinici.inclusiv din Grecia si Cehia...sunteti la prima sarcina sau mai aveti si alti copii? sper sa nu ofensez insa de ce ati taraganat pina in 40 pentru conceperea unui copil?
P>S cred ca veti reusi,daca unica problema e rezerva ovariana..ne anuntati si pe noi



Mersi de sfaturi..planific mine sa le scriu.de ce am taraganat?din mai multe motive,insa cele mai adevarate sunt ca nu am avut un barbat adevarat alaturi ,dar si un business pe care l-am construi tsingura de la zero.Acu de 6 ani sunt impreuna cu un barbat care ma face sa iubesc fiecare clipa din viata mea,si imi doresc acest copil enorm demult.Stiu,pare ridicol,deoarece am prietene care au copii la facultate deja,insa,asta e...in trecut nu pot calatori sa schimb acest lucru
garbo_477367
Postat pe 18 Martie 2018 16:29
De la: garbo_484845, la data 2018-03-07 16:30:27Buna, aceeasi problema o am si eu adica AMH 0.5 si FSH mare, singura sansa de a obtine o sarcina e FIV cu ovocite donate. Clinica cea mai rezonabila ca pret si sanse de reusita e Biotexcom (am intrebat si in Cehia la Zlin si in Grecia la Neogenesis). Scrie-le un email in lb romana in care le expui starea ta si iti vor raspunde destul de repede. Eu am progr. prima vizita in 19 luna aceasta. Iti doresc succes, eu sunt optimista avand in vedere ca a trebuit sa renunt la o sarcina cu sindrom Down.


Buna..imi pare nespus de rau ca a trebuit sa renunti fortat la copilas..Ai scris ca esti programata pentru data de 19 martie,adica miine..Sper din tot sufletul sa mai intri pe acest forum si sa scrii cum a fost.Astept cu nerabdare,deoarece am vazut diferite istorii , situatii pe diverse forumuri.Vreau sa ma asigur ca nu o voi da in bara
garbo_477367
Postat pe 18 Martie 2018 16:34
Sunt noua pe aici si cam nu am timp sa rasfoiesc comentariile..La clinica asta ,Biotexcom fac si cu sperma si ovule donate?
Este obligator sa fiiu casatorita? Ca eu nu sunt, si vreau tare un copil.Am 46 de ani si sunt sanatoasa insa asa si nu am mai gasit un barbat potrivit..Rog desteptele cu aiureli sa se abtina..nu am nevoie de sfaturi de doi bani.
garbo_485913
Postat pe 22 Martie 2018 16:04
De la: garbo_485913, la data 2018-03-22 16:04:06Sunt noua pe aici si cam nu am timp sa rasfoiesc comentariile..La clinica asta ,Biotexcom fac si cu sperma si ovule donate?
Este obligator sa fiiu casatorita? Ca eu nu sunt, si vreau tare un copil.Am 46 de ani si sunt sanatoasa insa asa si nu am mai gasit un barbat potrivit..Rog desteptele cu aiureli sa se abtina..nu am nevoie de sfaturi de doi bani.


Stimata doamna,ati accesat un forum unde fiecare este in drept sa-si exprime pozitia.Din motiv ce Dvs sunteti prea ocupata sa rasfoiti comentariile ,eu personal voi trece cu vederea mesajul dvs.Suntem un grup de femei care incercam sa ne sustinem si sa oferim careva detalii,insa nu suntem obligate sa toleram aroganta si insulte.Nu mii de mirare ca asa si nu v-ti intilnit printul pe cal alb,astia doar la printese vin
garbo_471653
Postat pe 28 Martie 2018 14:35
De la: garbo_485913, la data 2018-03-22 16:04:06Sunt noua pe aici si cam nu am timp sa rasfoiesc comentariile..La clinica asta ,Biotexcom fac si cu sperma si ovule donate?
Este obligator sa fiiu casatorita? Ca eu nu sunt, si vreau tare un copil.Am 46 de ani si sunt sanatoasa insa asa si nu am mai gasit un barbat potrivit..Rog desteptele cu aiureli sa se abtina..nu am nevoie de sfaturi de doi bani.


Fac si cu sperma si cu ovule,insa care este rostul?Ca vei fi doar un incubator pentru acest copil?In cazul tau nu ar fi mai bine sa adopti sau sa ti vezi de viata mai departe?Inteleg perfect femeile care au probleme pe partea data ,sau barbatiii.In cazul dat unul ofera material genetic propriu si au un copil al lor,chiar daca e pe jumatate.Insa ,la cazul tau chiar nu te inteleg
garbo_477367
Postat pe 13 Aprilie 2018 14:44
Bună fetelor! Am făcut fiv la BIOTEXCOM luna aceasta. Doresc să mă consult cu fetele care au făcut deja fiv cu ovulele donate in privința tratamentului injectabil, care trebuie urmat până la 3 luni de sarcină. Nu am nici două săptămâni de injecții și deja sunt plină de hematoame iar mușchii fesieri sunt inflamați și mă dor. Este curios că nu simt durere în momentul în care se fac injecțiile, doar ulterior (când mă mișc, dacă ating, când mă așez, etc) Ati făcut injecțiile cu Progesteron și Oxiprogesteron și în picior sau în mână??? Dacă vreți să aflați informații despre cum a decurs totul, va răspund cu drag.
garbo_488069
Postat pe 22 Aprilie 2018 19:36
De la: garbo_488069, la data 2018-04-22 19:36:39Bună fetelor! Am făcut fiv la BIOTEXCOM luna aceasta. Doresc să mă consult cu fetele care au făcut deja fiv cu ovulele donate in privința tratamentului injectabil, care trebuie urmat până la 3 luni de sarcină. Nu am nici două săptămâni de injecții și deja sunt plină de hematoame iar mușchii fesieri sunt inflamați și mă dor. Este curios că nu simt durere în momentul în care se fac injecțiile, doar ulterior (când mă mișc, dacă ating, când mă așez, etc) Ati făcut injecțiile cu Progesteron și Oxiprogesteron și în picior sau în mână??? Dacă vreți să aflați informații despre cum a decurs totul, va răspund cu drag.


Buna.Ne poti impartasi din experienta ta..De unde ai aflat de ei?De ce ai ales anume Biotexcom?Cum sunt medicii?Comunicarea cu ei..Ar fi o informatie foarte binevenita pentru fiecare dintre noi.Mersi
garbo_471654
Postat pe 4 Iunie 2018 19:41
Buna fetelor,am si eu o experienta legata de aceasta clinica. In urma cu 1 an am apelat la ei dupa multe sugestii din partea unor prieteni apropiati si a medicului meu. Dupa o vizita la clinica,mi s-a spus ca, capacitatea energetica a mitocondriilor este foarte scazuta. Aveam nevoie de donarea lor din partea unei femei mai tinere,pentru a mari sansa de a ramane insarcinata." Combinarea" mitocondriilor proprii cu cele donate si apoi urma procedura FIV.
Ceea ce m-a incurajat si mai tare sa urmez aceasta procedura este faptul ca, donatoarea ramane anonima si nu are nici o legatura genetica cu viitorul copilas.
Acest tratament a avut succes si a avut un impact puternic in familia noastra.
Daca cineva are intrebari legate de experienta mea, va pot ajuta cu mare drag. Mult succes va urez !
garbo_499309
Postat pe 24 Aprilie 2019 17:56

"garbo_499309
Postat pe 24 Aprilie 2019, ora 17:56
Buna fetelor,am si eu o experienta legata de aceasta clinica. In urma cu 1 an am apelat la ei dupa multe sugestii din partea unor prieteni apropiati si a medicului meu. Dupa o vizita la clinica,mi s-a spus ca, capacitatea energetica a mitocondriilor este foarte scazuta. Aveam nevoie de donarea lor din partea unei femei mai tinere,pentru a mari sansa de a ramane insarcinata." Combinarea" mitocondriilor proprii cu cele donate si apoi urma procedura FIV.
Ceea ce m-a incurajat si mai tare sa urmez aceasta procedura este faptul ca, donatoarea ramane anonima si nu are nici o legatura genetica cu viitorul copilas.
Acest tratament a avut succes si a avut un impact puternic in familia noastra.
Daca cineva are intrebari legate de experienta mea, va pot ajuta cu mare drag. Mult succes va urez !"


Buna ziua,

Imi poti lasa te rog o adresa de email, te rog ? Multumesc !
garbo_499704
Postat pe 15 Mai 2019 22:34
Buna,

Ai reusit cu Biotexcom ? Ma poti ajuta cu cateva lamuriri ? Astept mesajul tau daca esti dispusa sa impartasesti experienta ta cu ei.
Multumesc.

O seara buna !
garbo_500300
Postat pe 10 August 2019 00:41
Buna, mi-ar fi de mare ajutor cateva informatii despre aceasta clinica. ma poate ajuta cineva cu cateva lamuriri? Pe scurt, din cauza embolizarii unui fibrom, s-a produs o atrofie a vaselor de sange si endometrul nu mai creste. Am incercat tot felul de tratamente, inclusiv FIV, fara niciun efect insa. Ca ultima si singura solutie ar fi apelarea la o mama-purtatoare. Am trimis cateva email-uri clinicii de la Kiev, dar sunt multe necunoscute si ar fi f util sa vorbesc cu cineva care a urmat aceasta procedura. Multumesc!
garbo_501456
Postat pe 23 Ianuarie 2020 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cazare in Szeged 1 De la: garbo_5748 21 Iulie 2012 10:03
inseminarea vitro 6 De la: garbo_499344 25 Aprilie 2019 13:36
fibrom 43 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 11:45
mama surogat 1 De la: garbo097541 4 Februarie 2010 12:39
Inseminare intrauterina Gynatal 1 De la: Irina_Oli_1 26 Martie 2016 09:04
Setari Cookie-uri