vitro

buna sant maria si sant programata pe 9 aprilie pentru cosultatie in ungaria la dr zadori dupa care sa sa programeze de vitro e prima data cand fac fiv sant casatorita de 18 ani sant cam mare de varsta am 39 ani dar simt ca o sa reusesc nu mai cu bunul dumnezeu sa mi-ajute va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu niste informati. cam cat e procedura in sine si cam cat costa si daca e complicata procedura mie cam teama putin mersi si sa ne vemem mamici toate si fericite va pup.
garbo_397504
Postat pe 16 Februarie 2014 01:54
Sa va binecuvinteze Dumnezeu!
Carmen_Constantinescu_1
Postat pe 8 Martie 2014 23:59
Buna

Draga mea , vreau sa iti spun ca exista si in Romania unde poti sa faci fertilizare in vitro , nu numai in Ungaria .
Exista in TIMISOARA , cel mai bun dr care se ocupa si la noi cu asa ceva si este cel mai bun din tara . Foarte multe vedete de la noi a facut fertilizare la el . Este singurul din tara acreditat in asa ceva pana acuma .
Daca doresti mai multe informatii iti voi da

Succes si bafta
Inna
garbo_395454
Postat pe 9 Martie 2014 08:19
Buna Maria

Procedura costa cu tot cu tratament undeva intre 1000-1500Euro , si nu este complicata , dar conteaza foarte nult de Dr biolog si de dr care iti face Fertilizarea .

Daca toate tratamentele pe care ti le da sint OK. atunci se poate ajunge si la fertilizare , dar pana atunci este drum lung si foarte anevoios, iti trebuie bani , nervi de otel si rabdare .
Iti dau un sfat . daca nu ai stres o sa-ti reusesca , daca nu poti sa faci de n ori ca tot nu reuseste .
Inna
garbo_395454
Postat pe 9 Martie 2014 08:27
De la: garbo_395454, la data 2014-03-09 08:27:10 Buna Maria

Procedura costa cu tot cu tratament undeva intre 1000-1500Euro , si nu este complicata , dar conteaza foarte nult de Dr biolog si de dr care iti face Fertilizarea .

Daca toate tratamentele pe care ti le da sint OK. atunci se poate ajunge si la fertilizare , dar pana atunci este drum lung si foarte anevoios, iti trebuie bani , nervi de otel si rabdare .
Iti dau un sfat . daca nu ai stres o sa-ti reusesca , daca nu poti sa faci de n ori ca tot nu reuseste .
Inna
Tanase_Marian_1
Postat pe 12 Aprilie 2014 10:26
Buna,pentru mine tratamentul FIV de donare cu ovocite a fost unul benefic. Din cauza varstei activitatea mitocondriilor din ovocite era foarte scazuta. A trebuit sa urmez o terapie de substitutie mitocondriala.
Fiind cea mai buna optiune pentru mine in situatia in care ma aflam,am mers pe increderea medicilor de la clinica din Kiev.
S-a dovedit a fi intradevar o alegere potrivita,nu am avut nici o problema pe parcursul sarcinii si copilasul meu este perfect sanatos.
Din partea mea este un mare progres al medicinei impotriva infertilitatii si cred ca ar ajuta pe multe femei , asa cum m-a ajutat si pe mine.
Va urez succes in ceea ce alegeti sa faceti.
garbo_499309
Postat pe 25 Aprilie 2019 18:24
Citind aceste comentarii ma regasesc in ele. In ziua de azi infertilitatea este o mare problema. Am incercat diferite metode sa raman insarcinata, dar in zadar. Dupa multe incercari esuate am apelat la mai multi medici fara a avea un rezultat. Imi amintesc cu amaraciune de perioada in care eram afectata de ideea ca exista o mare probabilitate sa nu am parte de frumosul sentiment de a fi mama. Sunt o luptatoare si nu am vrut sa renunt, cu credinta in suflet am mers mai departe.
Intr un final ne am decis sa luam calea mai sigura, am aflat despre o noua procedura speciala care consta in donare de miticondrii. De la inceput medicii ne au explicat tot, incat am ajuns sa stiu toti termenii complecsi medicali al procedurii de care aveam nevoie. Fiindca am mai avut copii, dar acum nu mai ramaneam insarcinata, mi s a pus diagnosticul de infertilitate secundara. Si atunci am ales sa urmez tratamentul de substitutie mitocondriala, in care din mare fericire am rezultatul mult asteptat si dorit. Daca cineva ar apela la parerea mea despre experinta prin care am trecut. Nu pierdeti curajul si luptati pana la sfarsit!
garbo_499309
Postat pe 30 Mai 2019 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
claudia neagoe 18 De la: lamar1900 4 Ianuarie 2011 13:17
Mama purtatoare 33 De la: evanjelina 16 Martie 2011 08:42
tratament 2 De la: garbo190716 8 Aprilie 2012 11:29
Cazare in Szeged 1 De la: garbo_5748 21 Iulie 2012 10:03
"MAMA SUROGAT" interzis in Europa? 40 De la: ClaudiaOradea 29 Mai 2019 10:24
Setari Cookie-uri