Clinica de reproducere umană BioTexCom, experiență?

La ce indicatii te referi cand spui ca nu ai ascultat de doctori. Am nevoie de sfaturi te rog. Cu ce sa schimbat meditația la a doua încercare? Ce medic ati avut? Eu tocmai ce am facut beta la prima încercare si a iesit negativ.
garbo_474366
Postat pe 7 Octombrie 2017 10:40
daca ati apelat la ei,poate ma puteti ajuta cu rasounsuri la urmatoarele intrebari..sunt tare rusinoasa de felul meu si numi place sa cicalesc lumea la cap((vas fi recunoscatore..Ce naționalitate / etnie sunt donatorii
Putem selecta donatorul dintr-o bază de date?care sunt caracteristicile pe care le avem la dispoziție pentru selecție? Care este numărul de donatori disponibili pe care îl au în stand-by?
Care este timpul de așteptare pentru obținerea ouălor de la un donator selectat și care este intervalul de timp de la momentul de față până la procedură?
garbo_473087
Postat pe 9 Octombrie 2017 12:08

Dumnezeule mare!...


Eu zic sa incerci mai bine cuuu...

...oua de prepelitza!


Sint exceptionale daca ai astm si iese din ele si o omletaaa, mama-mamaaaaa!...
garbo101426
Postat pe 9 Octombrie 2017 12:16
De la: garbo_473087, la data 2017-10-09 12:08:26daca ati apelat la ei,poate ma puteti ajuta cu rasounsuri la urmatoarele intrebari..sunt tare rusinoasa de felul meu si numi place sa cicalesc lumea la cap((vas fi recunoscatore..Ce naționalitate / etnie sunt donatorii
Putem selecta donatorul dintr-o bază de date?care sunt caracteristicile pe care le avem la dispoziție pentru selecție? Care este numărul de donatori disponibili pe care îl au în stand-by?
Care este timpul de așteptare pentru obținerea ouălor de la un donator selectat și care este intervalul de timp de la momentul de față până la procedură?


dupa cite stiu eu ,legislatia ucraineana permite doar cetatencele tarii sa fie donatoare,valabil si pentru mama surogat.de ex,tu sau eu nu putem deveni donatoare si nici mame surogat,asta in cazul in care poate tu detii cetatenia Ucrainei))) dureaza cam 3 luni pina obtii o prima vzita la ei.in prealalbil le trimiti scan la analizele medicale nu mai vechi de 3 luni...nu cred ca trebuie sa fii rusinoasa in aceasta situatie...cel mai bine e sa le scrii un email si vei obtine raspunsurile direct de la sursa...
garbo_471653
Postat pe 26 Octombrie 2017 23:36
dar in cazul ca apelezi la mama surogat,cum aduci copilul in tara??ca te duci fara si inapoi cum vii???
am inteles ca pot aparea careva probleme
garbo_474670
Postat pe 29 Octombrie 2017 23:36
Salutare la toate femeile care sufera de infertilitate din diferite cazuri. Am promis sa las cateva cuvinte despre clinica din Kiev la care am facut tratamentul de fiv cu ovocite donate.
Deci din prima am facut legatura cu coordonatorul, am discutat toate nuantele am ajuns la Kiev si....
La aeroport am fost intalniti de soferul clinicii care ne-a transferat la hotel - "hotel-365". La acest hotel sunt cazate toate cuplurile care au venit la clinica pentru fiv cu ovocite donate. Nu e un loc de 5 stele, dar foarte fine. Am avut posibil sa discutam cu alte cupluri care tot pentru prima oara au venit la program anume la Kiev dupa cateva incercari in Cehia, Grecia..
Medicii sunt foarte buni, dar se vede ca sunt obositi din cauza numarului mare de pacienti.
Am ramas insarcinata din prima, insa stiu si 2 perechi din cele sapte care nu au ramas din prima, ci din a doua incercare.
P.S. inhectiile cu progesterona sunt dureroase
garbo_477467
Postat pe 30 Octombrie 2017 13:38
ba nu exista nici o problema.se ocupa clinica de acte la consulta.se elibereaza certificatul de nastere a copilului si un alt act prin care se confirma ca e nascut cu ajutorul mamei surogat.se perfecteaza pasaport in maxim 2 saptamini,dupa care pot pleca linistiti.cuplul traieste in hotel atit cite este nevoie,conform contractului.Clinica este foarte stricta ce tine de legi si face totul legal.Alte variante la ei nu exista
garbo_471655
Postat pe 3 Noiembrie 2017 23:09
nu este chiar totul asa frumos si roz cum se promoveaza ei.da,inceraca sa faca tot ce pot insa au foarte multi pacienti,din intreaga lume.cind ajungeti acolo trebuie sa va inarmati cu rabdare si sa nu uitati de bunul simt.eu personal,le sunt foarte recunoscatoare ,deoarece am reusit ,intrun sfirsit sa devenim parinti.anterior facusem3 fertilzari:1 la Zlin ,in Cehia si 2 in Grecia(clinica Genesys)..@ sarcini oprite in evolutie la 10 saptamini,dintre care una cu gemeni.Deja nu mai credeam in nimeni,insa la recomandarea unor prieteni(multumiti) am zis hai sa vedem si pe asta/
De ce zic sa va inarmati cu rabdare???Pentru ca e hais total acolo.La capitolul organizare mai au de lucrat..Umbla toti in cruce si daca ai fost programat la 9 si ai trecut la 11,considera-te norocos.
garbo_471655
Postat pe 3 Noiembrie 2017 23:20
De la: garbo_471655, la data 2017-11-03 23:20:21nu este chiar totul asa frumos si roz cum se promoveaza ei.da,inceraca sa faca tot ce pot insa au foarte multi pacienti,din intreaga lume.cind ajungeti acolo trebuie sa va inarmati cu rabdare si sa nu uitati de bunul simt.eu personal,le sunt foarte recunoscatoare ,deoarece am reusit ,intrun sfirsit sa devenim parinti.anterior facusem3 fertilzari:1 la Zlin ,in Cehia si 2 in Grecia(clinica Genesys)..@ sarcini oprite in evolutie la 10 saptamini,dintre care una cu gemeni.Deja nu mai credeam in nimeni,insa la recomandarea unor prieteni(multumiti) am zis hai sa vedem si pe asta/
De ce zic sa va inarmati cu rabdare???Pentru ca e hais total acolo.La capitolul organizare mai au de lucrat..Umbla toti in cruce si daca ai fost programat la 9 si ai trecut la 11,considera-te norocos.



Peste tot e acelasi haos.Dai un pumn de bani si vrei o atitudine omeneasca si corecta.Eu am facut fiv la Genesys,Grecia,ca tot ai pomenit de ea.Din spusele altor paciente am inteles ca am fost norocoasa deoarece am reusit din prima.Muncim de 10 ani acolo si cunosc limba.Mi-a fost usor sa comunic cu personalul,insa bietii straini...Daca nu cunsoc nici engleza o dai in bara.Cit depsre reusita,probabil depinde de organismul fiecaruia.Si acolo sunt care au reusit dupa mai multe tratamente..In final,e bine ca nu ati renuntat si ati reusit...Felicitarii
garbo_471654
Postat pe 4 Noiembrie 2017 10:50
De la: garbo_473087, la data 2017-10-09 12:08:26daca ati apelat la ei,poate ma puteti ajuta cu rasounsuri la urmatoarele intrebari..sunt tare rusinoasa de felul meu si numi place sa cicalesc lumea la cap((vas fi recunoscatore..Ce naționalitate / etnie sunt donatorii
Putem selecta donatorul dintr-o bază de date?care sunt caracteristicile pe care le avem la dispoziție pentru selecție? Care este numărul de donatori disponibili pe care îl au în stand-by?
Care este timpul de așteptare pentru obținerea ouălor de la un donator selectat și care este intervalul de timp de la momentul de față până la procedură?

Sunt niste intrebari bune,sa stii..chiar nu m-am gindit la ele//Ce stiu despre donatorii,din cite mi-au raspuns este ca la donatoarele de ovule sunt doar ucrainence.Nu permite legislatia sa fie straine,insa daca este nevoie de sprema de la donator,colaboreza cu banca din Danemarca pe partea aceasta.Stiu ca din baza de date avem voie sa ne alegem 3 doantoare si deja dupa testele efecutate zic care e mai potrivita dupa cariotip si fenotip..Astept sa vad si eu un raspuns la aceste intrebari,poate este cineva mai luminat ca noi)))
garbo_471654
Postat pe 4 Noiembrie 2017 12:10
salutare
am primit un email de la Biotexcom si ulterior am accesat si pagina lor oficiala.Cica din 1 ianuarie 2018 clinica ofera doar 39 de pachete Economic in domeniul surogatului gestational iar timpul de asteptare va fi cel putin de 6 luni
Motiveaza ca din cauza numarului mari de pacienti
Cam miroase a strategie de marketing pe aici..Asa se vor vinde mai usor pachetele mai scumpe
voi ce ziceti?
garbo_471653
Postat pe 21 Noiembrie 2017 12:34

Eu zic sa te gindesti mai bine la o...

...INFIERE !


E mult mai ieftin, astepti cam tot atita, e mult mai ziditoare o astfel de 'pomana' si, in plus, o sa ajungi in...


...panteonul marilor femei facatoare de bine!



garbo101426
Postat pe 21 Noiembrie 2017 13:03
De la: garbo_471653, la data 2017-11-21 12:34:06salutare
am primit un email de la Biotexcom si ulterior am accesat si pagina lor oficiala.Cica din 1 ianuarie 2018 clinica ofera doar 39 de pachete Economic in domeniul surogatului gestational iar timpul de asteptare va fi cel putin de 6 luni
Motiveaza ca din cauza numarului mari de pacienti
Cam miroase a strategie de marketing pe aici..Asa se vor vinde mai usor pachetele mai scumpe
voi ce ziceti?

mdaaaa,vazusem si eu...e cam nasoala treaba..bine ca pe mine nu ma priveste .as face fiv cu ovo donate,insa stau la dubii..ii mai analizez.dar daca sincer cred si eu ca argumentul ca din cauza numarului mare de pacienti au pus asa restrictie.in asa mod vor sa dea mai multe pachete mai scumpe.imi imaginez ca stau la coada ca la piine la ei..sa fim seriosi
garbo_477367
Postat pe 22 Noiembrie 2017 23:50
De la: garbo101426, la data 2017-11-21 13:03:57
Eu zic sa te gindesti mai bine la o...

...INFIERE !


E mult mai ieftin, astepti cam tot atita, e mult mai ziditoare o astfel de 'pomana' si, in plus, o sa ajungi in...


...panteonul marilor femei facatoare de bine!





ce pot sa zic??/ca habar nu ai ce zici si stii de ce???ca nu ai copii si ca ai toate sansele sai ai,ca esti perfect sanatoasa
ce te face sa crezi ca daca sufar de infertilitate trebuie neapara sa infiez??tu de ce nu o faci?poate vreau si eu un copil al meu,cu ochii mei ,buzele sotului,urechile si nasul bunicii,in puii mei
de ce deoadata sariti in cao ca noi,cele sterpe,cum am mai intilnit asa expresie,trebuie sa pustiim orfelinatele???mai bine investesc in ceva al meu,si chiar am so fac
esti penibila
garbo_477367
Postat pe 22 Noiembrie 2017 23:55
Mai, 'dragutzo', tu esti asa de nesimtita de la mama natura sau ai facut niscaiva cursuri speciale ca sa te arati atit de ... 'civilizata'?
Ca de inteligentza n-o sa fie nevoie sa vorbim in cazul tau nici daca ai deveni ... fertila Universului!
Cit de proasta sa fii sa te bagi in discutia altora fix precum ... musca-n koooru' vacii?
Sau o fi taman invers?!?

Carevasazica eu fac un comentariu ulterior postarii lui @653 si sare in sus ca ii_dioata tirgului fix ... @367!
Ai dedublare de personalitate?
Sau doar de conturi si de ... lipsa de caracter?!?

Mai, naroado, daca ai fi barbat te-as trimite de urgentza sa-ti vizitezi ancestorii cit mai degraba, da' doar pt. ca esti o euglena bok-o-trofa stupida si penibila in cc_retinismul ei de-a crede ca lumea nu intelege ce-i cu atitea topice cu acelasi subiect - nu numai rasuflat de ani de zile, da' si care nu-si are locul aici si inca la modul asta atit de crincen 'marketat' -, eu o sa ma multumesc sa-ti fac niste observatii extrem de utile si necesare in demersul tau de a te ... inmulti cu orice pret.
Nu de alta da' ti-ai 'cerut'-o singura:

1. Pune de urgentza minutzele pe CARTI!
In special pe cele de limba romana, pe cele de gramatica si in plus, in mod evident, pe cele de ortografie!
Si te asigur ca nici una dintre ele ... nu musca!
Numai vezi ai mare-mare grija ca - asa cum spun eu tuturor bipezilor care se aventureaza pe net fara sa-si termine mai intii gimnaziul -, sa nu carecumva sa le 'confunzi' cu cartile de ... bucate sau - Doamne fereste! - cu alea deee...

...poker!

2. Invata-te macar singura, daca nu a avut cine s-o faca - probabil si tu esti produsul aceleasi ... 'eprubete', nu? -, ca cel mai ades pe net e posibil sa intilnesti useri cu mult mai informati si mai la obiect cu subiectul discutat (si in general cu cunostintele generale) decit iti imaginezi tu.
Si, pe linie de consecintza logica, e mai mult ca sigur c-o sa ti-o iei in freza!
Si tematic, ca sa spun asa, da' mai ales ... comportamental.
Nu de alta, dobi, da' cu sigurantza ca unii dintre noi cunostem mai bine subiectul decit te duce pe tine mintea si poate avem si ceva tangentze cu domeniul in chestiune chiar daca natura ne-a dat - vai noua! - copii ... naturali.

Cit de decapata pe creier sa fii sa vorbesti de infiere ca si cum ar fi vreun fel de ... obligatie nesanatoasa si nu o adevarata aspiratie umana si sociala?!?
Ca tuturor acelor copii (ale caror descreierate de 'mame' i-au lasat singuri in lume) le-or fi trebuind totusi mai degraba caldura unei mame - fie ea si 'nenaturala' - decit 'caldura' ... orfelinatelor, leaganelor de copii sau centrelor de plasament!
Nu crezi maiii ... 'mamo'???
Chiar asa de tt_impita sa fii oare incit sa nu intelegi demersul pro causa facut in comentariul meu anterior?!?
Se pare ca da...

3. Modul negustoresc, mahalagesc si absolut stupefiant in care vorbesti despre copii ca fiind o - wow! - investitie personala in ... ochi, buze, urechi si nasuri (Dumnezeule mare!), demonstreaza in primul rind ca esti pe-aici doar pt. a te baga ca proasta in vorba si in seama (de frustrata si ii_dioata ce esti) si, in al doilea rind, pt. a ne arata tuturor cit se poate de clar ca nu chiar oricine are si calitatea umana necesara de a procrea chiar daca are...

...toate organele necesare pt. asa ceva!

Toanto, mai bine ai investi in educatie, cultura si caracter mai inainte de a avea pretentia de a deveni mama, loaza ii_mbecila ce esti!
Si poate e chiar mai bine ca exemplarele ignobile si declasate socio-uman ca tine nici macar sa nu ajunga vreodata sa procreeze, indiferent de metoda, doar ca sa perpetueze o 'sub-specie' atit de alienata!
Nu de alta, da' tu esti in mod vadit stearpa in primul rind...

...la cap si suflet!

Iar pe ipochimenii astia pseudo-umani iresponsabili nu-i mai face bine nici macar...

... stricnina sau furadanul, zau asa!

P.S. Ca sa vezi cit de tt_impita poti sa fii, te informez ca am cunostinte, prietene si chiar si rude care au avut timpul, energia si puterea sufleteasca mult mai mari ca ale mele si au reusit ca - prin miracolele numite caracter, bunatate umana infinita si empatie emotionala dumnezeiasca - sa aiba, pe linga copiii lor naturali, si un alt copil.
Unul infiat!
Adica un copil de suflet, cum se spune indeobste...
Si nici n-a fost nevoie ca ele sa ... pustiiasca orfelinatele (inca o dovada ca esti un animal inferior care n-ar trebui sa i se permita sa se inmulteasca pe nici o cale!) iar copii infiati au avut astfel enorma sansa de a deveni niste copii minunati si apoi, ca si adulti, niste excelenti...

...'PRODUSI' EDUCATIONALI !

Suflete care - desi au avut cel mai prost start cu putintza in viatza fiind si problematici ... produsi de conceptie (chiar naturala, din pacate) -, au ajuns finalmente ... exceptionale exemplare umane altoite si create cu ENORMA dragoste de catre...

...AUTENTICE MAME !!!

Iar mama poti sa devii chiar si daca nu te-a ajutat natura sau medicina.
Nu de alta, da' principalul verb al Umanitatii nu este verbul a avea ci verbul...

... A FI.


garbo101426
Postat pe 23 Noiembrie 2017 07:09
De la: garbo101426, la data 2017-11-23 07:09:31Mai, 'dragutzo', tu esti asa de nesimtita de la mama natura sau ai facut niscaiva cursuri speciale ca sa te arati atit de ... 'civilizata'?
Ca de inteligentza n-o sa fie nevoie sa vorbim in cazul tau nici daca ai deveni ... fertila Universului!
Cit de proasta sa fii sa te bagi in discutia altora fix precum ... musca-n koooru' vacii?
Sau o fi taman invers?!?

Carevasazica eu fac un comentariu ulterior postarii lui @653 si sare in sus ca ii_dioata tirgului fix ... @367!
Ai dedublare de personalitate?
Sau doar de conturi si de ... lipsa de caracter?!?

Mai, naroado, daca ai fi barbat te-as trimite de urgentza sa-ti vizitezi ancestorii cit mai degraba, da' doar pt. ca esti o euglena bok-o-trofa stupida si penibila in cc_retinismul ei de-a crede ca lumea nu intelege ce-i cu atitea topice cu acelasi subiect - nu numai rasuflat de ani de zile, da' si care nu-si are locul aici si inca la modul asta atit de crincen 'marketat' -, eu o sa ma multumesc sa-ti fac niste observatii extrem de utile si necesare in demersul tau de a te ... inmulti cu orice pret.
Nu de alta da' ti-ai 'cerut'-o singura:

1. Pune de urgentza minutzele pe CARTI!
In special pe cele de limba romana, pe cele de gramatica si in plus, in mod evident, pe cele de ortografie!
Si te asigur ca nici una dintre ele ... nu musca!
Numai vezi ai mare-mare grija ca - asa cum spun eu tuturor bipezilor care se aventureaza pe net fara sa-si termine mai intii gimnaziul -, sa nu carecumva sa le 'confunzi' cu cartile de ... bucate sau - Doamne fereste! - cu alea deee...

...poker!

2. Invata-te macar singura, daca nu a avut cine s-o faca - probabil si tu esti produsul aceleasi ... 'eprubete', nu? -, ca cel mai ades pe net e posibil sa intilnesti useri cu mult mai informati si mai la obiect cu subiectul discutat (si in general cu cunostintele generale) decit iti imaginezi tu.
Si, pe linie de consecintza logica, e mai mult ca sigur c-o sa ti-o iei in freza!
Si tematic, ca sa spun asa, da' mai ales ... comportamental.
Nu de alta, dobi, da' cu sigurantza ca unii dintre noi cunostem mai bine subiectul decit te duce pe tine mintea si poate avem si ceva tangentze cu domeniul in chestiune chiar daca natura ne-a dat - vai noua! - copii ... naturali.

Cit de decapata pe creier sa fii sa vorbesti de infiere ca si cum ar fi vreun fel de ... obligatie nesanatoasa si nu o adevarata aspiratie umana si sociala?!?
Ca tuturor acelor copii (ale caror descreierate de 'mame' i-au lasat singuri in lume) le-or fi trebuind totusi mai degraba caldura unei mame - fie ea si 'nenaturala' - decit 'caldura' ... orfelinatelor, leaganelor de copii sau centrelor de plasament!
Nu crezi maiii ... 'mamo'???
Chiar asa de tt_impita sa fii oare incit sa nu intelegi demersul pro causa facut in comentariul meu anterior?!?
Se pare ca da...

3. Modul negustoresc, mahalagesc si absolut stupefiant in care vorbesti despre copii ca fiind o - wow! - investitie personala in ... ochi, buze, urechi si nasuri (Dumnezeule mare!), demonstreaza in primul rind ca esti pe-aici doar pt. a te baga ca proasta in vorba si in seama (de frustrata si ii_dioata ce esti) si, in al doilea rind, pt. a ne arata tuturor cit se poate de clar ca nu chiar oricine are si calitatea umana necesara de a procrea chiar daca are...

...toate organele necesare pt. asa ceva!

Toanto, mai bine ai investi in educatie, cultura si caracter mai inainte de a avea pretentia de a deveni mama, loaza ii_mbecila ce esti!
Si poate e chiar mai bine ca exemplarele ignobile si declasate socio-uman ca tine nici macar sa nu ajunga vreodata sa procreeze, indiferent de metoda, doar ca sa perpetueze o 'sub-specie' atit de alienata!
Nu de alta, da' tu esti in mod vadit stearpa in primul rind...

...la cap si suflet!

Iar pe ipochimenii astia pseudo-umani iresponsabili nu-i mai face bine nici macar...

... stricnina sau furadanul, zau asa!

P.S. Ca sa vezi cit de tt_impita poti sa fii, te informez ca am cunostinte, prietene si chiar si rude care au avut timpul, energia si puterea sufleteasca mult mai mari ca ale mele si au reusit ca - prin miracolele numite caracter, bunatate umana infinita si empatie emotionala dumnezeiasca - sa aiba, pe linga copiii lor naturali, si un alt copil.
Unul infiat!
Adica un copil de suflet, cum se spune indeobste...
Si nici n-a fost nevoie ca ele sa ... pustiiasca orfelinatele (inca o dovada ca esti un animal inferior care n-ar trebui sa i se permita sa se inmulteasca pe nici o cale!) iar copii infiati au avut astfel enorma sansa de a deveni niste copii minunati si apoi, ca si adulti, niste excelenti...

...'PRODUSI' EDUCATIONALI !

Suflete care - desi au avut cel mai prost start cu putintza in viatza fiind si problematici ... produsi de conceptie (chiar naturala, din pacate) -, au ajuns finalmente ... exceptionale exemplare umane altoite si create cu ENORMA dragoste de catre...

...AUTENTICE MAME !!!

Iar mama poti sa devii chiar si daca nu te-a ajutat natura sau medicina.
Nu de alta, da' principalul verb al Umanitatii nu este verbul a avea ci verbul...

... A FI.




Inainte sa dai sfaturi de educatie,reciteste-ti mesajul si recapituleaza-ti vocabularul.Doamna a avut in vedere ca nu este obligata sa adopte,daca are probleme de concepere.Atita timp cit are sanse cu medicina sa obtina un copil al sau, o va face.Daca are sanse sa simta,sa poarte un copilas in propriul sau ,va face tot posibilul.Asa cum am facut si eu de fapt.Nu fiecare poate sa adopte,sa iubeasca un copil strain.
Si da,deseori intilnesc pe forumuri,pareri de genul ,ca orfelinatele sunt pline si tot asa,mai bine adoptati unul.Dar femeile care au unu sau doi copii de ce nu trec pe acolo?'Despre asta a fost mesajul si indignarea doamnei,iar tu ca o mare destepata ai scris ce ai scris..
garbo_471653
Postat pe 27 Noiembrie 2017 13:16
Ca animalele... Nu l-am purtat in pantece, nu-l iubesc...Fir-ati a naibii de popor prost si inuman, lipsit de minima civilizatie. Cocalari!!
garbo_023578308
Postat pe 29 Noiembrie 2017 16:50
De la: garbo_023578308, la data 2017-11-29 16:50:20Ca animalele... Nu l-am purtat in pantece, nu-l iubesc...Fir-ati a naibii de popor prost si inuman, lipsit de minima civilizatie. Cocalari!!



Gresesti grav, @308, si nedreptatesti animalele in mod nemeritat!


Nu de alta, da' in regnul animal pare sa existe mult mai multa ... empatie inter si intra-specioasa decit exista chiar intre oameni!...


Probabil ca in curind n-ar mai trebui sa spunem "homo homini lupus", ci mai degraba...

..."homo momini ... homo!"



Fie doar si din respect pt. ... lupi!

garbo101426
Postat pe 29 Noiembrie 2017 19:11

Bai, euglena bok-o-trofa, tu esti asa de tt_impita (no offence!) de la Mama Natura sau ai facut cursuri 'speciale' ca sa devii atit de stupida si de ... Caliphoridae Luciliini?!?


Dobi, invatza-te sa nu mai raspunzi NICIODATA la intrebari sau postari care NU ti se adreseaza, daca nu vrei musai sa ti-o iei in freza!


Cit de proasta sa fii sa mai si revii cu un comentariu kk_retinoid dupa ce ti-am explicat ca pt. ... retardatiii mintali cam care e problema?!?


Cit cuprinde, desigur!...




'Eminentza', chiar atit de ii_mbecila sa fii incit sa-i crezi 100% prosti pe cei de pe-aici incit sa nu-si dea seama ca esti una si aceeasi nesimtita decortexata care te 'semnezi' sub mai multe pseudo-nickuri?


Si zi asa, @653, @654 si @655 n-au absolut nimic in comun una cu alta, huh?!?


Marsh dracului de-aici, c-ai infestat forumul cu expectoratiile tale de 'promoter' cu caputzu' mic, prost, patrat si-n A4 formatat!
Chiar n-ai pic de rusine, 'dragutzo'?


Sau, indiferent de citi bani iei tu pt. postari sau pt. fiecare clienta care marsheaza la mizeriile tale, tie practic nici ca-ti pasa ca te faci de tot rr_ahatul in public insistind oo_ligofrenic si ca ti-o mai si iei peste bot de proasta ce esti?!?...

Penibilo!...
garbo101426
Postat pe 29 Noiembrie 2017 19:30

Ai dreptate, pana si lupul are o noblete a lui, consuma lesurile, nu ataca oamenii vii. Periodic, lupii vigurosi se debaraseaza de cei neputinciosi. La oameni e invers, scroafa catarata in copac, face legile si regulile...
Inutil probabil sa adaug ca regnul uman e format, in mare parte, din hominizi sapiens... Isi folosesc in mod elementar creierul, cu pretentii... autocefale. Ca judecata superioara, empatia pt. un suflet mai putin norocos, intelegerea vietii in "larghetea" ei, astea chiar nu exista.
garbo_023578308
Postat pe 30 Noiembrie 2017 00:08
Mare destepti mai sunteti,voi astia doi din urma?Voi cel putin vati uitat despre ce se discuta aici????
Despre o clinica de reproducere umana,lumeeee.Fiecare se da cu parerea si isi imparte experienta ..
Ignor urmatoarele mesaje cu voi ca sunteti dusi cu pluta..Am impresia ca nu aveti mai mult de vreo 15 ani
Halal de voi
garbo_471653
Postat pe 30 Noiembrie 2017 13:26
Tu fiind o analfabeta care a imbatranit degeaba, si te mai si mandresti cu asta, imi fac cinste astia 15 ani.
garbo_023578308
Postat pe 30 Noiembrie 2017 13:41

Hai mai, @308, tu chiar iti pui mintea cu anal-fabeta asta kk_retina si absolut de risu' curcilor?!?

..."vati uitat"...
..."fiecare se da cu parerea"...


Fac pariu ca euglena bok-o-trofa habar n-are nici macar ce inseamna de fapt ... 'halal', asa ca de unde atitea pretentii la una cu caputzu' mic, prost, patrat si-n A4 formatat, cum spun eu de-obicei?


Ca doar acetilcolina si tzesut glial nu se gasesc nici in supermarket-uri si nici nu se dau ... la eprubeta sau siringa in vreo clinica deee...

...implantalogie neuronala!?!


garbo101426
Postat pe 30 Noiembrie 2017 14:09
Ea sta doar cu cracii in sus, s-o implanteze aia de la clinica.
Saraca, nu stie ca a avea copii e nevoie si de creier, sa-i poata creste. Atunci sa vezi rasu' curcilor...
garbo_023578308
Postat pe 30 Noiembrie 2017 19:38
*
(...) nu stie ca pentru a avea copii (...)
garbo_023578308
Postat pe 30 Noiembrie 2017 22:39
Am o cunostinta,nu imi este prietena.A facut la Biotexcom 5 fertilizari si au esuat ,I sa propus sa achite diferenta si sa apeleze la mama surogat...Dar este o suma mare ,nu isi permit.La intrebarea de ce nu au reusit,medicii nu au avut un raspuns clar.Deja nu mai vrea sa auda nici de fiv nici de ei.Are 8 fivuri la activ,inclusiv cele de la Biotexcom.Eu personal am reusit din a treia la ei,si imi pare rau pentru ea.Este dezamagita total/Asa ca la fiecare este diferit.Fiecare cu experienta sa
garbo_473087
Postat pe 8 Februarie 2018 14:17

Buna..chiar nasol a iesit la ea..Noi am reusit din a doua incercare,ce este drept..Situatia mea era cam asa"
26 ani, insufienta ovariana prematura, amh AMH
garbo_477367
Postat pe 25 Februarie 2018 13:40
Buna..chiar nasol a iesit la ea..Noi am reusit din a doua incercare,ce este drept..Situatia mea era cam asa"
26 ani, insufienta ovariana prematura, amh AMH
garbo_477367
Postat pe 25 Februarie 2018 13:46
Buna, eu sunt optimista ca voi reusi sa raman insarcinata prin FIV cu ovo donate daca nu din prima, macar dintr-a doua; am programata prima vizita pe 19 martie, am inteles ca va fi f. multa lume si e nevoie de rabdare pana intri in cab. dr.
garbo_484845
Postat pe 7 Martie 2018 13:18
Am 40 de ani și soțul are 38 de ani.
In trecut am făcut cateva FIV - uri, nereușite, din păcate, după cum urmeaza:
1. Februarie 2015, am încercat un FIV însă din trei ovule colectate doar unul s-a fertilizat, insa nu suficient de buna calitate ca sa poată fi transferat, in concluzie nu a avut loc embriotransferul. (AMH 1.7)
2. Martie 2015 un nou FIV însă s-a produs ovulația înainte de punctie. In acest caz am realizat o inseminare. Test de sarcină - negativ.
3. Septembrie 2015 un nou FIV, embriotransfer cu doi embrioni (ambii cu ovocite lasate inca 24 de ore la maturare). Testul de sarcina a fost pozitiv insa valoarea mult prea mica - 74. Deci sarcină oprită in evoluție, presupun.
4. Mai 2016 un alt FIV , embriotransfer cu 2 embrioni (din nou ovule lasate la maturare inca 24 de ore de la colectarea lor). Test de sarcina - negativ. (AMH 1.2).
In 2017, Februarie AMH - 0.6. Imi doream un alt tratament însă in ultima clipa am renunțat. Teama unui nou eșec, avand in vedere valoarea foarte mica a AMH-ului. In plus, unul din doctorii cu care am realizat doua tratamente FIV era de părere ca ar fi o problemă cu funcția ovariana a ovarelor. Aceasta in condițiile in care toate analizele și ecografele făcute aratau ca nu e nimic in neregula, deci totul era in parametrii normali.
Toate tratamentele au fost făcute in Ungaria, clinica din Szeghed.
In 2017 am fost consultata de un alt medic, doctorul Pantos din Atena, Grecia. Același lucru mi s-a transmis. Eu și sotul, conform testelor făcute suntem sănătoși din punct de vedere fiziologic. De aici, hotararea mea de a opta pentru tratamentul cu ovule donate(având in vedere valoarea AMH-ului si calitatea slabă a ovocitelor).Am ceva sanse la Biotexcom?
garbo_477367
Postat pe 7 Martie 2018 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
claudia neagoe 18 De la: lamar1900 4 Ianuarie 2011 13:17
va rog un sfat..... 54 De la: Corina_Ionescu_3 18 Decembrie 2017 15:59
oligospermie grava-sterilitate conjugala 117 De la: lady33 9 Aprilie 2015 16:02
Azzospermia 5 De la: reyya 21 Noiembrie 2010 01:53
8 MARTIE! 6 De la: iris_s 8 Martie 2011 18:44
Setari Cookie-uri