Mama purtatoare

Am 33 de ani , sunt sanatoasa , casatorita cu familie stabila si un copil nascut natural si fara probleme , doresc sa ajut contra cost o familie care isi doreste un copil. Nu fumez , nu consum alcool , si am sa fac tot ce trebuie ca bebelusul sa fie sanatos cand se va naste . Ofer seriozitate si astept seriozitate. ID caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:11
si daca instinctul tau matern se trezeste in cele 9 luni ?ce faci ?......si suma ?...ai uitat sa o treci!.......eu nu am incredere in ideea de mama surogat/purtatoare straina....cred ca cel mai bine pentru cei ce recurg la acest lucru , purtatoarea sa fie cineva din familia cuplului...cineva sa o faca cu toata inima ...ce i explici acelui copil mai tarziu ?..ca este nascut dintr o ecuatie la capatul careia este scrisa o suma ?....nici eu nu am copii dar,am crescut un copil care avea cu adevarat nevoie de mine ....fara sa mi spuna mama ...stiind exact cine este el,cine ii sunt parintii si ce rol am eu in viatza lui! si cred ca este mai simplu sa ajuti un copil care exista deja ..decat sa fabrici o incalcitura de gene! pe termen lung te poate afecta si pe tine toata situatia asta ..oricat de mama purtatoare stricta ai fi......te ai intrebat cumva.. daca iti apare o problema in timpul sarcinii sau la nastere>?
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:34

chiar crezi ca astea au instinct matern???
s-ar vinde si pe ele pentru niste hartii colorate....
anaROBERT
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:17
ma gandeam ..printr o minune ..stand in pantec cu el 9 luni ....ma acuza cineva pe forum ca traiesc cu sperante ...probabil ca da ..traiesc cu SPERANTE sa vad oameni mai buni,mai corecti ......eu mai sus mi am exprimat punctul de vedere ....nu am trait instinctul matern asa cum este el evolutiv ...nu am avut norocul..insa am instinct de om realist .....
un_inger38
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:28
e bine totusi ca mai speri...
anaROBERT
Postat pe 10 Ianuarie 2011 15:44

Ce ar fi sa isi vada fiecare de treaba si sa nu mai arunce cu noroi in altul.......fiecare isi cunoaste situatia lui , fiecare are problemele lui , voi domnisoarelor si doamnelor care stati bine mersi la caldurica sub aripa calduroasa a parintilor , a socrilor si asa mai departe ar trebui sa va ganditi de doua ori inainte sa deschideti gurita ......nu mai criticati pe nimeni si vedeti va de treaba voasra , nu va place nu cititi , nu sunteti de acord cu asta nu o faceti , dar lasati oameni in pace , si nu va mai legati de ei ....fiecare alege drumul lui in viata si nimeni nu va raspunde in fata voastra . Sa fiti fericite si sa dea Domnul sa nu ajungeti in situatia noastra......
evanjelina
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:18
Inger si Ana , si eu va dau dreptate.
Cum am mai spus, pe aici, chiar daca as avea bani nu as apela la o mama purtatoare.
Cele noua luni mi se par magice care raman pentru totdeauna in amintire. Cum poti sa porti noua luni un copil, chiar daca este genetic al altor persoane, si apoi sa-l dai.
Sunt atat de multe mame care nu sunt mame.... cu adevarat.... ma ingrozesc de cate ori deschit televizorul la stiri.
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:51
As vrea sa posteze una care a nascut un copil, al altui cuplu, si sa ne spuna ce simte fara rodul pantecului.
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:59
cri,nu ceri prea mult.....
ele intra si cauta ofertanti,atat,apoi iau banii si multumite pana peste poate fug ca sobolanii,apoi alte conturi cu alte oferte......

sunt scarbita de oamenii dinastia,nu-i corect.....
ce face banul din oameni......
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:04
Ana,
unele nu stiu la ce sa baga, au probleme financiare (cum avem toti) si gasesc rezolvarea pe aceasta cale.
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:17
nu spun nu,nu ma bag acolo unde nu am loc si nu ma intind mai mult decat e plapuma,dar totusi.....e strigator la cer....
cu totii avem probleme,am trecut prin probleme,trecem si poate vom mai trece dar nu recurgem la astfel de gesturi decat daca psihicul estee alterat......


sincera sa fiu,desii nu este cazul,as prefera prostitutia,videochatul decat sa imi vand copilul.....


Ps:sunt constienta ca maine cand va face ochi si va citi ce am postat aici va intra in sefraj dar ma doare fix in pix,asta imi este parerea si mi-o mentin....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:22
O sa/ti spuna ca nu este al tau (in cazul asta - de mama purtatoare) pentru ca este cu materialul clientului, tot materialul. Dar incubatorul ?
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:27
ma repet in fata banilor nimic nu mai conteaza,nici macar propriul copil......
pacat.....


sa stai sa cauti vinovati,sa enumeri motivele pentru care ai face asta,e apa de ploaie....lipseste demnitatea si respectul fata de propria persoana.....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:32
pupici cri ma bag la nanii ca au inceput ochii sa fuga pe unde vor ei.......
somnik usor
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:47
Noapte buna Ana!
eu mai stau un picut
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:49
ANA SI CRI.....nu intelege...este fixata pe solutia ei ...pacat ..sunt atatea solutii sa iesi din incurcaturi mult mai ,,ieftine,,decat sa ti incarci constiintza,sau poate exista oameni care pot face multe cu okii inchisi ....si as mai intreba ceva pe dansa s a gandit daca tipa din cuplu din n motive poate o boala ereditara nu poate dona material genetic ..ce face ?accepta si asa ?sa devina intr un totul mama ?
un_inger38
Postat pe 11 Ianuarie 2011 10:23
Oricum merge pe ideea de afacere..... se pare ca exista si cerere daca a aparut oferta.
cricat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 10:49
nu imi gaseam cuvintele
chiar ma gandeam asta poate fi o afacere pana la urma....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:26
doamnelor, hai sa zic ca voua vi se pare abominabila ideea. dar v-ati gandit ca pentru o femeie care isi doreste cu disperare un copil, asta ar fi o optiune?

cate dintre voi v-ati dorit cu disperare un copil, si nu l-ati putut avea? cate ati trecut prin depresie pentrru ca ati pierdut cateva sarcini si medicul v-a spus ca nu mai aveti nicio sansa sa aveti un copil? aud?
michelle_
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:32
nu pot tipa prea tare incat sa auzi tu pana la timisoara dar e bine ca ai posibilitatea sa citesti......

noi ne-am spus parerea strict legata de ofertanta care a deschis topicul,stiu,sunt constienta ca din pacate exista cazuri cu cupluri care nu pot face copii dar, cati din ei apeleaza la o ''mama purtatoare''???????
mai mult decat atat,aceasta ''mama purtatoare'' nu o face sa ajute pe altii,crede-ma o doare fix in pix,ea nu vrea decat banii,fapt care e deranjant sa porti in pantece un copilas,copil care este sangele din sangele tau ca dupa 9 luni practic sa il vinzi,pentru ca asta face....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:45
femei de poveste!
au uter pe post de punguta cu 2 (sau mult mai multi) bani!
ufishor
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:54
ufisor,iubita.....in afacerea asta se invart mult mai multi bani.....
e tot ce conteaza.....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:07
nu stiu...nu pot concepe....pur si simplu!
nu se poate erija in salvatoarea unor cupluri sterile, nu femeia care cere bani pentru asemenea gest.
cred cu tarie ca natura trebuie sa decida cine ,ce si cati copii sa aiba, si-asa...vedem in jur destule anomalii.
pe mine m-au rugat niste buni si vechi prieteni, dupa 15 ani de chinuri si tratamente, sa le donez un ovul! o chestie microscopica, pe care nu simti ca o ai sau nu, care nu-mi folosea la nimic, bla bla bla....
dar ideea ca intr-o zi, acesti prieteni vor duce in parc o fetita sau un baietel care imi va semana nu se stie cat %, poate 100%!!!! m-a scos din minti....da, era usor, un gest ce se putea face in 5 minute, o fapta buna, materializarea unui vis al celor doi...dar eu n-am putut sa ma rup nici macar de acea celula!
asta e....fiecare face ce si cat poate....
ufishor
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:18
exista alte metode fertilizari in vitro si etc......
nu stiu,poatwe sunt eu absurda dar personal nu sunt de acord cu asa ceva......
oare cum vei trai dupa ce iti vei da copilul care l-ai purtat 9 luni???
oare nu iti vei pune seara inainte de culcare intrebari??????
oare nu iti va pasa ca seamana leit cu tine????????
pfffff......
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:22
fiecare gandeste diferit,
si apoi, pana nu te afli intr-o situatie, habar n-ai ce ai face...sunt doar presupuneri!

nici eu nu sunt de acord cu eutanasierea animalelor, de exemplu...asta nu inseamna ca nu se intampla, sau ca altii nu sunt de acord, de ex.
zambila
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:31
iarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
alt topic deschis pe aceasta tema
tusi_Oli
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:37
sunt atatia copii care nu-s merita parintii si care ar da orice pt a trai in sanul unei familii daca nu se poate cu fertilizarea in vitro de ce nu se incearca adoptia
tusi_Oli
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:40
tusi, pt ca oamenii nu sunt buni, in principiu, ci foarte egoisti!
astia suntem! daca am fi altfel, nici lumea n-ar arata asa...
zambila
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:54
De la: anaROBERT, la data 2011-01-10 15:17:03
chiar crezi ca astea au instinct matern???
s-ar vinde si pe ele pentru niste hartii colorate....




esti f. rautacioasa.tu nu te spovedesti?indiferent de motivatie,fiecare este liber pe lumea asta sa faca ceea ce considera ca poate,ca stie,ca este benefic pt situatia lui.priveste mai intai in sinele tau ,crezi ca tu nu iti doresti o situatie financiara prospera?este laudabil ca exista persoane care ajuta pe cei din jurul lor,indiferent de situatie si beneficiu.asa cum gandesti si critici pe altii,iti vei trai viata mereu cantitativ,nu calitativ,din nefericire.
vuvuzela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 14:17
VunVu nici nu ma asteptam la ceva calitativ din partea ta,....daca aberezi pe alte ''nspe'' topice de ce sa nu mai fie unu in plus.....
ti se pare chiar asa de corect sa faci copii pe banda rulanta pentru a ii vinde????
chiar nu vor exista intrebari si regrete??????

esti numai cu biserica,tu sfatuiesti,tu dictezi,tu inveti pe altii ce e bine si ce nu dar aici ai clacat,poate te-a tentat si pe tine vreodata aceasta afacere.....

fiecare cu parerile lui,eu o am pe-a mea si mi-o mntin,probleme??????



''vei traii viata mereu cantitativ si nu calitativ'' esti bolnava,ai lipsuri serioase la mansarda,imi traiesc viata asa cum vreau,asa cum imi place si crede-ma imi place asa cum sunt din toate punctele si nu imi doresc o situatie financiara prospera daca ea va fi alimentata cu scopuri scarboase.


laudabil este sa ajuti pe cineva pentru ca asta vrei,ca asta simti iar atunci cand ajuti ajutaorul tau este dezinteresat,asta se cheama ajutor.....
anaROBERT
Postat pe 12 Ianuarie 2011 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Azzospermia 5 De la: reyya 21 Noiembrie 2010 01:53
8 MARTIE! 6 De la: iris_s 8 Martie 2011 18:44
fertilizare in vitro in ungaria 15 De la: ildi_74 1 Octombrie 2009 19:06
FSH marit 6 De la: garbo214354 18 Iulie 2011 10:59
Branca ursului 7 De la: garbo_473597 31 August 2017 22:00
Setari Cookie-uri