FIV cu ovocite donate, da sau nu?

Fiv cu ovo donate,este o penultima sansa(ultima o consider mama surogat sau adoptia)/Eu personal,in urma mai multor fivuri in Ungaria,cu proprii,mi*am epuizat rezerva ovariana ..La fiecare incercare ,medicii imi dadeau sanse de succes,sii arasi esec.Acum cautam solutii in Ucraina.Incercam cu doante si daca nu apelam la mama surogat.Sunt deja 6 ani de cand luptam pentru a avea un copilas si atunci cand am zis ca gata,nu mai putem,am mai incercat .Sper din suflet sa reusim
garbo_485913
Postat pe 27 Martie 2018 19:36
De la: garbo_485913, la data 2018-03-27 19:36:58Fiv cu ovo donate,este o penultima sansa(ultima o consider mama surogat sau adoptia)/Eu personal,in urma mai multor fivuri in Ungaria,cu proprii,mi*am epuizat rezerva ovariana ..La fiecare incercare ,medicii imi dadeau sanse de succes,sii arasi esec.Acum cautam solutii in Ucraina.Incercam cu doante si daca nu apelam la mama surogat.Sunt deja 6 ani de cand luptam pentru a avea un copilas si atunci cand am zis ca gata,nu mai putem,am mai incercat .Sper din suflet sa reusim


buna.din pacate asa si ajungem la donate,majoritatea.am mai inalnit cazuri cind aveau amh bun insa nu se solda cu o sarcina.Insa nu poate fi ceva legat de uter? I urma procedurilor fiv ai ramas cel putin insarcinata si u;terior s*a produs avort spontan?Ca nu imi este foarte clar
garbo_471653
Postat pe 28 Martie 2018 14:41
Se fac si laa noi din 2017..cautam ceva info despre fiv si am dat de un articol .O clinica va colabora cu Ovobank si va pune la dispozitia romancelor baza lor de donatoare.Se intelege ca materialul va fi congelat.Voi ce parere aveti/? La Ucraina cel putin fac cu ovule proaspat recoltate fivul,de aia si sunt asa succese,insa la noi nu stiu cum va fi
Cum credeti?
garbo_477367
Postat pe 13 Aprilie 2018 14:40
De la: garbo_477367, la data 2018-04-13 14:40:23Se fac si laa noi din 2017..cautam ceva info despre fiv si am dat de un articol .O clinica va colabora cu Ovobank si va pune la dispozitia romancelor baza lor de donatoare.Se intelege ca materialul va fi congelat.Voi ce parere aveti/? La Ucraina cel putin fac cu ovule proaspat recoltate fivul,de aia si sunt asa succese,insa la noi nu stiu cum va fi
Cum credeti?[/quote
Buna.Am vazut si eu ,insa nu stiu ce sa spun.Ovobank este o institutie care se respecta , insa singur faptul ca nu poti alege tu o donatoare pe mine nu ma incanta.Eu,personal nu as accepta de la cineva absolut necunoscut.De aia,prefer sa vad careva poze,video.Cat despre reusite,este dovedit ca sansele de succese sunt mai mari cand fivul este realizat cu material proaspat recoltat.In fine,fiecare reuseste ,conteaza si starea de sanatate dar si de spirit a fiecaruia.Parerea mea personala
garbo_471654
Postat pe 4 Iunie 2018 19:38
Fertilizare in vitro poate fi o optiune fie pentru cuplurile care au trecut de varsta ideala pentru sarcina, fie pentru femeile cu o insuficienta ovariana prematura.
Daca spermograma barbatului este buna, atunci problema de fertilizare inseamna ca tine de ovocitele femeii sau, mai bine zis, de lipsa lor. Ca urmare, fertilizarea in vitro se mai poate intampla doar cu ovocite donate.
Partea buna este ca procedura are sanse de reusita de peste 60%, in timp ce clasica fertilizare in vitro are sanse de doar 35-40%.
Partea care s-ar putea sa nu le suranda viitoarelor mamici este ca, fiind vorba de ovocite donate, cel putin jumatate din materialul genetic al copilului va apartine altei femei.Este o sansa mare pentru multe cupluri infertile,noi personal suntem incantati caam reusit sa devenim parinti
garbo_474670
Postat pe 13 Iunie 2018 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fertilizare in vitro in ungaria 15 De la: ildi_74 1 Octombrie 2009 19:06
vitro 7 De la: garbo_397504 30 Mai 2019 17:19
FIV cu ovocite donate, da sau nu? 95 De la: garbo_463199 13 Iunie 2018 17:38
cicinel 8 De la: Begonia 4 Februarie 2010 13:51
O sansa pentru cele care isi doresc un copil-Infertilitate 4 De la: garbo_stefy 18 Decembrie 2017 16:00
Setari Cookie-uri