Cum sa opti ce iti doresti "The Secret"

Buna,

Am gasit a aceasta carte "The Secret" un fel de putera miraculoasa a subconstientului si nu inteleg cum sa am ceea ce vreau. A citit cineva cartea, a pus idea in practic.
Un sfat va rog . Am citit pe internet ca a ajutat multa lume , dar internetul nu e prea adevarat.
tina22
Postat pe 23 Noiembrie 2015 23:38
“Şi dacă crezi că poţi, şi dacă crezi că nu poţi – ai dreptate”. Henry Ford.
Uite un citat luat din "The Secret" ....Intelegi ce vreau sa zic ? Nu cred, atata timp cat tu vrei sa "opti" si nu sa "obtii".
Rotty
Postat pe 24 Noiembrie 2015 07:54

De departe gandul de a fi rea, insa iti recomand niste lecturi mai usoare, pentru inceput!
Schmetterling
Postat pe 24 Noiembrie 2015 08:36
Draga Tina, am citit cartea asta, scrisa intr-un stil foarte frumos, dar complet nepractic pentru cei mai multi dintre oameni. Nu neg rolul subconstientului, dar suntem definiti de alegerile noastre, mai mult decat de ceva atat de subiectiv. Am fost intotdeauna de parere ca un om trebuie sa fie echilibrat, sa gaseasca o masura in tot ce face si sa isi asume responsabilitatea faptelor sale. E bine sa vezi intotdeauna partea buna a oricarui lucru si sa nu renunti chiar daca ai avut un esec. Sa faci tot ce depinde de tine ca un lucru sa iasa bine. Cineva mi-a spus odata un lucru intelept: accepta ceea ce nu poti schimba si ai puterea de a schimba ceea ce poti inspre mai bine. Succes.
angel_forever
Postat pe 24 Noiembrie 2015 12:46
De la: tina22, la data 2015-11-23 23:38:20Buna,

Am gasit a aceasta carte "The Secret" un fel de putera miraculoasa a subconstientului si nu inteleg cum sa am ceea ce vreau. A citit cineva cartea, a pus idea in practic.
Un sfat va rog . Am citit pe internet ca a ajutat multa lume , dar internetul nu e prea adevarat.



Ai facut scoala cu femeia de serviciu. Poti sa-ti doresti, ca devi intelijenta si bogata . Carti de felul asta sunt pt..... tine

pinkrainbow
Postat pe 24 Noiembrie 2015 15:39
Pt a fi femeie de serviciu, trebuie să ai liceu.
Adevărat că mai nou poți face postlicealul, fără bac.
Ajunge o adeverință că ai absolvit 12 clase.

Trebuie și femei de serviciu, pt a aduna mizeria lăsată de entelectuali.
Mai ales pt comparații, altfel cum ar ieși în evidență secretarele?
Scz! Asistent marketing-management.
Axl_R
Postat pe 24 Noiembrie 2015 16:33
si te oferi tu, azi?
cu adeverinta din dotare.
pinkrainbow
Postat pe 24 Noiembrie 2015 20:07
Mă-ta-ta-ram-ta-tam...
Axl_R
Postat pe 25 Noiembrie 2015 18:20
cum spuneam...
pinkrainbow
Postat pe 25 Noiembrie 2015 18:53
Repetă, poate-poate...
Se putea să nu te simți atinsă o țârucă?
Ai primit cecul, sau preferi cash?
Axl_R
Postat pe 25 Noiembrie 2015 18:57
Trebuie și femei de serviciu, pt a aduna mizeria lăsată de entelectuali.

pinkrainbow
Postat pe 25 Noiembrie 2015 19:05
Iegzact.
Să las un făraș?
Na, pa! Porția de ajunge pt azi. :D
Axl_R
Postat pe 25 Noiembrie 2015 19:10
vii cu unealta ca ai si patalamaua
si chiar "poslicealul"
stii tu cine rade
pinkrainbow
Postat pe 25 Noiembrie 2015 19:12


nu era degeaba
mai vrei sa-ti spun de ce am atata incredere in tine?
pinkrainbow
Postat pe 25 Noiembrie 2015 20:19
Neața și la schizo...
Vb singură, cum ai mai făcut pe un topic sau cu clona/ele tale!
Când mă plictisesc, te mai bag...în seamă.
Sau preferi altceva/undeva?
Axl_R
Postat pe 26 Noiembrie 2015 09:50
dementa sau prostie...ia-ti medicamentele

vin si clonele
pinkrainbow
Postat pe 26 Noiembrie 2015 10:10
Exista o vorba din batrini" ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa si primesti".
Acum pot eu sa-mi setez subconstientul sa lucreze la 100% capacite dar de la 1,60m la 1,70 nu am cum sa ajung never ever.
In concluzie, depinde si ce dorinta iti pui.
A, poate sa te mobilizezi si sa muncesti pt a obtine ce vrei e altceva, dar, doar stind in pozitia lotus si cugetind la ce doresti nu o sa obtii in veci.
Tommy_Boy
Postat pe 26 Noiembrie 2015 17:59
Daca doc. ti-a dat voie, cu asa diagnostic sa bấntui pe forum...
Axl_R
Postat pe 26 Noiembrie 2015 20:48
Citesti din fisa-ti clinica?
Postarile tale mereu seci si vorbesc de la sine
pinkrainbow
Postat pe 26 Noiembrie 2015 22:04
Ai ghicit, scriu si citesc la clinica.
In rest, bla-bla...cloneato!
Unde au disparut ''prietena'' si Neamtu'?
Haloperidol cate picaturi iei? Mareste doza!
Axl_R
Postat pe 26 Noiembrie 2015 22:51
vad ca si infirmierele au cunostinte medicale.
la ce boala ai, stii si dozajul.
pinkrainbow
Postat pe 26 Noiembrie 2015 23:11
De la: Tommy_Boy, la data 2015-11-26 17:59:56Exista o vorba din batrini" ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa si primesti".
Acum pot eu sa-mi setez subconstientul sa lucreze la 100% capacite dar de la 1,60m la 1,70 nu am cum sa ajung never ever.
In concluzie, depinde si ce dorinta iti pui.
A, poate sa te mobilizezi si sa muncesti pt a obtine ce vrei e altceva, dar, doar stind in pozitia lotus si cugetind la ce doresti nu o sa obtii in veci.



Tommy, tu cunosti "The Secret" (filmul / cartea) ?
Neata :)
Rotty
Postat pe 27 Noiembrie 2015 05:56
Draga Tommy, daca gasesti metoda prin care poti adauga 10 cm la inaltimea ta te rog sa mi-o spui si mie. .
angel_forever
Postat pe 27 Noiembrie 2015 09:17
Eu știu metoda creșterii, în lățime.
Se pune?
Înălțime...http://pctrs.network.hu/clubblogpicture/5/2/_/52258_160498606_big.jpg

Cloneato, io-s femeia de serviciu. Ai uitat?
Interesant cum sari la fiecare postare...dacă din asta trăiești, musai, nu?
Repede o replică!
Sau mai bine, te las să vb singură, până faci spumă la gură!
Axl_R
Postat pe 27 Noiembrie 2015 13:03
Draga Axl, se pune. Daca n-ai cal e bun si catarul.
angel_forever
Postat pe 27 Noiembrie 2015 15:40
Buna Rotty, nu nu am vazut nici filmul nu am citit nici cartea, m-am bazat pe comentariile celorlalti.
Sa inteleg ca am facut-o de mouton?

Buna Angel, mi-as dori eu sa cunosc o metoda de crestere in inaltime a adultilor dar din pacate tot la 1.60 am sa ramin.

Buna Axl_R, nu mersi, cunosc deja o metoda de crestere pe latime, sint o mare iubitoare de dulciuri noroc ca nu se vede (inca).
Tommy_Boy
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:09
De la: tina22, la data 2015-11-23 23:38:20Buna,

Am gasit a aceasta carte "The Secret" un fel de putera miraculoasa a subconstientului si nu inteleg cum sa am ceea ce vreau. A citit cineva cartea, a pus idea in practic.
Un sfat va rog . Am citit pe internet ca a ajutat multa lume , dar internetul nu e prea adevarat.


Auzi mai Tina... cine a scris pe internet ca a ajutat, i s-a parut doar ca a ajutat !!! Sau a facut mișto. Am citit si eu cartea, nu deodata ci uneori cand ma plictiseam, sunt unii care cred si sunt foarte convinsi ca metode din astea ajuta si da, e adevarat asta, dar ii ajuta pe cei care le-a bubuit mintea cum sa scoata bani de la oameni scriindu-le si si-au aranjat contul la banca. Oricum, puterea asta miraculoasa nu seamana cu alte puteri miraculoase care nici ele nu exista. E bine si frumos sa-ti doresti ceva in viata sau in pat sau in vestiar sau o bicicleta... multi si-au indeplinit aceste dorinte, dovada ca se vand 1 735 551 001 de biciclete pe an in toata lumea... dar nu sunt obtinute cu metode miraculoase. De exemplu si eu am incercat metoda asta miraculoasa vrand sa nu mai fac greseli de ortografie siii... culmea, uneori m-a ajutat.
barboneli
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:14
De la: Tommy_Boy, la data 2015-11-27 16:09:38Buna Rotty, nu nu am vazut nici filmul nu am citit nici cartea, m-am bazat pe comentariile celorlalti.
Sa inteleg ca am facut-o de mouton?

Buna Angel, mi-as dori eu sa cunosc o metoda de crestere in inaltime a adultilor dar din pacate tot la 1.60 am sa ramin.

Buna Axl_R, nu mersi, cunosc deja o metoda de crestere pe latime, sint o mare iubitoare de dulciuri noroc ca nu se vede (inca).


Draga Tommy... ce-ti veni sa mai cresti in ialtime ? De ce esti asa de nemultumita de masura pe care o ai ? Asaaa... de curiozitate intreb. Acuma... ca tot e vorba in topicul asta de metode miraculoase, unii, mai mult barbatii, au incercat sa isi mareasca inaltimea cu cate 5-10cm. si nu numai inaltimea ! Una din metodele folosite, in afara de cele cu medicamente si hormoni, ar fi practicarea sportului, mai ales acela care te face sa te intinzi in sus, ca baschetul de ex. Sau sa te atarni zilnic la o bara, acasa sau la o sala de sport, ba cu mainile ba cu picioarele. Si, poate, dupa un timp, poti sa adaugi la pantaloni inca 5-10cm. Dar asta trebuie sa faci cand esti mai tanar/a, atunci cand oasele, ligamentele, muschii, sunt mai flexibili. O alta metoda ar fi fost sa te ti de sus cu mainile si sa atarni o greutate de picioare, de 3 ori pe zi cate 13 minute ! Apropo... mi-e cam jena sa scriu aici asta, dar poate o sa ma scuzati... !
Un tip, a intrat la un WC public si s-a asezat frumos in fata "olitzei" din perete. Langa el, statea un negru nu chiar inalt dar solid si facea si el treaba mica tot in "olitza" din perete. Tipul nostru, se uita in jur in timp ce se usura si a observat deodata ca "scula" negrului era al naibii de lunga. Se tot mira el asa, pana la urma, dupa ce au terminat si au iesit afara, tipul nostru l-a intrebat pe negru: ce pot sa fac ca sa am si eu o scula ca a ta ?
- Pai simplu, iti atarni o piatra destul de grea de scula ta si dupa un timp o sa ai o scula la fel ca a mea. Zis si facut ! Tipul face exact asa si dupa 2 saptamani se face ca iar se intalnesc la acelasi WC, lucrau pe aproape se vede. Cum l-a vazut pe tip, negrul l-a intrebat imediat:
- Ei... cum merge treaba, ai capatat o scula ca a mea ?
- Paiii... sa vezi... e ca a ta, dar numai la culoare... !!!
barboneli
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:31
De la: Tommy_Boy, la data 2015-11-27 16:09:38Buna Rotty, nu nu am vazut nici filmul nu am citit nici cartea, m-am bazat pe comentariile celorlalti.
Sa inteleg ca am facut-o de mouton?

Buna Angel, mi-as dori eu sa cunosc o metoda de crestere in inaltime a adultilor dar din pacate tot la 1.60 am sa ramin.

Buna Axl_R, nu mersi, cunosc deja o metoda de crestere pe latime, sint o mare iubitoare de dulciuri noroc ca nu se vede (inca).



Nu prea tare, Tommy. Doar ca nu-i vorba nici de yoga, nici de luatul vreunei pozitii pe acolo. Desii.....nu te impiedica nimeni sa incerci, daca asa crezi ca vei reusii.
Buna Tommy.
Rotty
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:41
Buna Barbo.
Stii cum e in viata, iti doresti mereu ce nu ai.
Asa si eu, cu toate ca daca e sa fiu sincera am 1,58 deci nici macar 1,60.
Am admirat mereu femeile mai inalte si subtirele (aici am noroc ca nu sint nici macar rotunjoara) mi se par mai elegante si chiar pot imbraca orice fara probleme (biata vanitate feminina, a mea desigur).
Crede-ma am facut ceva sport la vremea mea dar degeaba, tot nu am crescut mai mult.
E adevarat ca esentele tari se tin in recipiente mici dar imi doream si eu un "recipient" cu macar 5 cm mai mare.
Tommy_Boy
Postat pe 27 Noiembrie 2015 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relationarea pe internet!!! 20 De la: eu_vio 29 Martie 2010 21:45
Topic povestiri scurte 1110 De la: anakin 23 Octombrie 2015 16:55
Niciodata sa nu spui : "Niciodata!" 2 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 17:41
SOUND EAGLES suna corect gramatical ? 1 De la: MadMax 30 Decembrie 2011 03:12
oamenii se schimba din dragoste? 56 De la: garbo_1567 18 Mai 2012 08:37
Setari Cookie-uri