Bataie cu zapadaaaaaaaaa!

Catelu` nu patineaza , dar eu (secretara) , da.
Intreaba-l pe Vasile , ca l-am vazut mai devreme pe aici...
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 13:42
nu-i! Ala era Gigel, pretin cu Costel, varu' lu' Alexandru care-i place rosu'. Vasile da de zor la lopata sa termine cazemata! Barbatii sunt harnici!

Rotty, ce culoare de curcubeu iti place?
n-ai terminat pranzul?;))
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 14:48
De la: arco_iris, la data 2014-12-07 12:24:36k! Vasilica, daca vrei sa faci tu cazemata pune mana pi lopata si la treaba?!
da' cu fetele ce_ai, le incurci numele?


N-am nevoie de lopată, le fac cu mîinile, imediat. :)

Pe cine am încurcat ?
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:07
De la: Rotty, la data 2014-12-07 13:32:22Zic "OK" . Ma duc sa-mi incarc bateriile , tu antreneata-te ca mai tarziu facem o tura de patinoar...bine ?

http://img29.dreamies.de/img/178/b/o9oi7iv7a6p.gif



N-ai îngheţat aşa ? Cam friguleţ pt ţinuta asta...
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:09
De la: arco_iris, la data 2014-12-07 14:48:00 nu-i! Ala era Gigel, pretin cu Costel, varu' lu' Alexandru care-i place rosu'. Vasile da de zor la lopata sa termine cazemata! Barbatii sunt harnici!

Rotty, ce culoare de curcubeu iti place?
n-ai terminat pranzul?;))



Terminat Arco. Stai ca tre sa ma gandesc ce culoare imi place... Hmmm...Pai mie imi cam plac multe culori si combinatii de culori...Nu ma pot hotari...
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:13
De la: arco_iris, la data 2014-12-06 21:53:13Cine n-o primit cadou de mos Nicolae primeste de Mos Craciun, sigur!
Avem pt. toate varstele si sexele, numai sa spuneti ce doriti sa va aduca mosu'. Aud?


Ce dai, Moşule ?

Eu am primit cadoul de Moş Nicolae, de fapt cu cîteva zile înainte, şi dacă la Moş Crăciun este tot un astfel de cadou, mă lipsesc de el de pe-acuma....
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:14
De la: arco_iris, la data 2014-12-07 13:35:47 o fi terminat Vasilica /cazemata?!


Am terminat-o de multă vreme.... şi-am urcat repede în scorbura din vărfu' nucului...afară plouă şi s-a mai micşorat din ea... fetele înăuntru, la căldură, c-un ceai fierbinte.
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:18
Eu una ma conformez cu placere mai Vasile ...Dar ceaiul mai tarziu , ca tocmai am beut un pahar cu suc de sfecla rosie si zau ca acum nu mai intra si ceaiul.
Uite , io deja mi-am ocupat locul...

http://i1375.photobucket.com/albums/ag478/Janey1231/Country/tumblr_n74e13u1rG1r1vfbso1_500_zps141846e4.jpg

Juma` de ceas
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:25
iote si la asta, "scorbura in varful nucului"! =))))))))
Vasile, scorbura se formeza pe trunchiul imbatranit, neamule!

Ti-ai oxigenat prea mult emisferele;)) ramai la sol sa auzi fosnetul frunzelor de nuc, vezi, simti ceva?


Un pui de nuc(fara scorbura) iti aduce mosu!:D
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 15:41
Nu exista, trebuie sa te hotarasti doar asupra culorii care te reprezinta, care iti este cea mai draga si indispensabila, cea care te face sa uiti notiunea timpului, care iti da multiple dureri fara a cunoaste cauzele, care te munceste si smunceste (de multe ori) fara folos, satisfactie dar te supui cu multa grija, afectiune si daruire?
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 16:15
Ma reprezinta, imi este drag (a) si indispensabil(a), ma face sa uit notiunea timpului, ma munceste si smuceste (de multe ori cu folos), ma satisface si ma supun cu grija, afectiune si daruire!!! Tare frumos! Ce mai conteaza culoarea! (Scuzati ca m-am bagat in" vorba", dar suna frumos!)
Miafarow
Postat pe 7 Decembrie 2014 16:50
Mia , te-as fi provocat la o intrecere cu sania , dar cred ca s-a stricat partia.

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/bf/ce/1d/bfce1d461c95c32009644e423ef3a2d2.jpg

Seara buna :)
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:28
Sa cred ca-ti place? ma bucur!:) Nu trebuie sa te scuzi, orice om care simte trairile vietii din plin le transpune in culori sau poate....o culoare
pe care o poarta cu el/ea, oriunde, pe orice anotimp, Miafarow!
Cine inca nu si-a descoperit culoarea ce-l/o caracterizeaza inca n-a aflat ca Dumnezeu i-a pictat spiritul intr-atat cat s-o simta. In fiecare dintre noi exista un curcubeu care apare dupa "picaturile" de bucurie sau tristeti :D si-l domina printr-o culoare profunda. Conteaza(totusi) culoarea! Ea ne explica unele cauze: cand trebuie sa n-o mai folosim pt. schimbarea starilor de spirit, pt. insanatosire si
prosperitate,cand s-o inlocuim cu alta mai potrivita, conform varstei, educatiei si manierelor, totul este sa crezi.:) Tu crezi?
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:29
Rotty, nu s-a stricat partia si nu dispare, este anotimpul potrivnic si este dominata de culoarea alb imaculat. Incearca sa vezi partia cu ochiul mintii, saniuta o aduc eu!:D
Seara buna!

"Nu toti domnii sunt barbati cum........imi plac mie culorile!"
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:36
Arco , cu ochii mintii cam asa e ...

http://33.media.tumblr.com/500d8fe86d2a4d57ff402aa34c5459cd/tumblr_nf0jnzPViL1ti4wako1_400.gif

...dar se mai uita omul si pe fereastra cu ochii din dotare .
Ei , acum stii ce culoare imi place ? Sau ca sa ma exprim mai corect o aleg de multe ori involuntar ?
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:51
Arco (sau Iris?) intr-un joculet pe calculator, mi "s-a ghicit" ca ma reprezinta culoarea Galben, desi nu prea ma gandisem la asta pana atunci (la culoarea respectiva, zic). Si mi-am dat seama ca mi se potriveste, de multe ori. Dar si violet, verde... Depinde de starea de spirit. Am avut vreo 9-10 luni de cenusiu cu margini rosii ( de furie) pe margini. Sper sa rasara cat mai mult auriu -luminos (nu neaparat aur) in viata mea!!
Miafarow
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:51
Si da, nu toti domnii sunt barbati si nu toti barbatii sunt domni! (probabil exista si varianta pentru doamne)
Miafarow
Postat pe 7 Decembrie 2014 17:53
Rotty, nu mi-ai dat raspunsul .

Imaginatia ta este incantatoare si face parte din dotare, stiu, dar ce te-am intrebat eu face parte din insufletire.

Eu vad cate putin: din violet, galben, alb si un rosu spre gri intunecat(dominant). Nu te supara, curcubeul din tine este asa cum am scris mai sus. Descopera-ti culoarea reala si spune-mi-o, este esential ca in prag de sarbatori ale Craciunului sa schimbi ceva la tine ca sa te intregesti spiritual si real material, esti! Si bravo tie! Ai inteles contextul?
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:08
Exista Mia, exista cu siguranta insa este mai greu (pt. mine) s-o exprim, prefer sa o citeze fetele, ii mai "soft" :D

Tocmai asta era ideea, starea de spirit este influentata de culoarea predominanta si nu invers.
Fiecare dintre noi avem cate putin din cele 7 culori dar una singura este predominanta, aia ne influenteaza din toate pct.dv. si persista
atat cat sa ne faca viata un calvar. Tocmai pe ea trebuie s-o schimbi constientizand la timp inlocuind-o cu una mai potrivnica. Schimbarea brusca nu este indicata. :)
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:18
Mai Arco , am crezut ca ti-ai dat seama dupa poze ca galben_portocaliu e culoarea pe care involuntar sunt tentata sa o aleg. Probabil de aceea imi place atat de mult sa ma uit la foc... Desi , dupa parerea mea , avem nevoie de toate culorile pentru a ne simtii bine (spiritual si trupeste). In ce priveste starea mea spirituala , nu cred ca ma cunosti indeajuns ca sa poti spune cat de intreaga sau ne_intreaga e. Ai inteles concluzia ?
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:30
A, scz. am inteles! Astept sa-ti cunosc intai starea de spirit, sa vad intregirea si apoi sa conversam in culorile curcubeului.
Poate ca nu se topeste zapada sau cad avalanse, in fine.
Ce obiceiuri zici ca sunt pe la matali?
arco_iris
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:43
De la: arco_iris, la data 2014-12-07 15:41:18 iote si la asta, "scorbura in varful nucului"! =))))))))
Vasile, scorbura se formeza pe trunchiul imbatranit, neamule!

Ti-ai oxigenat prea mult emisferele;)) ramai la sol sa auzi fosnetul frunzelor de nuc, vezi, simti ceva?


Un pui de nuc(fara scorbura) iti aduce mosu!:D


Eh, eu mi-am făcut singur scorbura sus acolo... :P

Nu mai văd şi nu mai simt nimic... Am îngheţat.

PS. Care dintre voi ştie să utilizeze mai bine spaţiul acesta ? Există posibilitatea trimiterii de mesaje private ? Sau citarea mai multor posturi deodată ?
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:45
Da Vasile , se poate.

Ok Arco , conversam in ce culoare ne-o fi " la indemana " pe moment . Dar de ma vezi ca bat in visiniu , fereste ca-s nervoasa. Si aia face parte din viata...nu ?
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:51
Hai mai Vasile....da-te jos de acolo. Te rog eu...Lasa ca te sui inapoi la primavara cand dau mugurii aia verzi de-ti plac tie. Bine ?
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:53
De la: Rotty, la data 2014-12-07 18:51:36Da Vasile , se poate.


Cum ? Că ţie am încercat să-ţi scriu atunci cînd m-ai întrebat de ce te-am vizitat, şi mi-a dat eroare....

Întrebare pt toţi prezenţi pe acest topic : ce gen de muzică vă place să ascultaţi ?
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:15
De la: Eugenia_, la data 2014-12-06 20:08:15
De la: Axl_R, la data 2014-12-06 17:53:52Cod galben de ninsoare?


N-ar trebui sa fie alb?

am andrele. da nu-mpung cu ele.

floricele pe campii
sa n-o luam razna copiii




RaZna.
Axl_R
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:16
De la: Rotty, la data 2014-12-07 18:53:01Hai mai Vasile....da-te jos de acolo. Te rog eu...Lasa ca te sui inapoi la primavara cand dau mugurii aia verzi de-ti plac tie. Bine ?


Nu prea mai am motive să mă dau jos, în lumea asta rea....
VasileDinNuc
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:17
Vasile, io ascult manele de vreu de nu.

www.youtube.com/watch?v=9BMwcO6_hyA
Axl_R
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:18
De la: VasileDinNuc, la data 2014-12-07 19:15:57
De la: Rotty, la data 2014-12-07 18:51:36Da Vasile , se poate.


Cum ? Că ţie am încercat să-ţi scriu atunci cînd m-ai întrebat de ce te-am vizitat, şi mi-a dat eroare....

Întrebare pt toţi prezenţi pe acest topic : ce gen de muzică vă place să ascultaţi ?



Pentru ca doar cei din lista mea de prieteni pot sa-mi dea mesaj. Stai ca-ti scriu eu ceva si apoi poti sa raspunzi.
Rotty
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:23
De la: arco_iris, la data 2014-12-07 18:18:45Exista Mia, exista cu siguranta insa este mai greu (pt. mine) s-o exprim, prefer sa o citeze fetele, ii mai "soft" :D

Tocmai asta era ideea, starea de spirit este influentata de culoarea predominanta si nu invers.
Fiecare dintre noi avem cate putin din cele 7 culori dar una singura este predominanta, aia ne influenteaza din toate pct.dv. si persista
atat cat sa ne faca viata un calvar. Tocmai pe ea trebuie s-o schimbi constientizand la timp inlocuind-o cu una mai potrivnica. Schimbarea brusca nu este indicata. :)


"Încearcă să fii curcubeu în norul cuiva!'' :)

Maya Angelou
Axl_R
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 2 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 20:58
ajutor 3 De la: acosac 6 Noiembrie 2011 11:12
Cafenea ce contine de toate 199 De la: eladaela 21 Martie 2011 10:50
CARNAVAL de ziua indragostitilor 41 De la: reyya 23 Februarie 2010 22:35
ne aliem??? cu cine???tinem partea??? cui??? 99 De la: tutankhamon 21 Ianuarie 2010 14:05
Setari Cookie-uri