cer un sfat

Uita, sunt si alte femei care merita ! Va aparea cineva care sa-ti impartaseasaca sentimentele, trebuie sa uiti si sa te vindeci prima data . Bafta
garbo_400617
Postat pe 18 Mai 2014 10:32
De uitat nu ai cum sa o uiti ,o iubesti asta este,dar de trecut peste aceasta relatie care iti da batai de cap numai tie nu si ei,ar trebui sa scapi...
garbo162553
Postat pe 18 Mai 2014 11:23
MULTUMESC ESTI O DULCE VAD CA MAI SUNT SI FIINTE INTELIGENTE CARE STIU SA CITEASCA SI PRINTRE RANDUR!!!MULTUMESC INCA ODATA
garbo080088
Postat pe 18 Mai 2014 12:18
DA E ADEVARAT CA NU O POT UITA DAR ...DACA SA-R INTOARCE???!!!CRED EU CA NIMIC NU VA MAI FI LA FEL..ASA CA UN FIR RUPT,DEGEABA II LEGI CA ORCUM RAMANE NODUL!!!SI AI PERFECTA DREPTATE,,SPER SA AM PUTERE SA MERG MAI DEPARTE
garbo080088
Postat pe 18 Mai 2014 12:22
WAUU..MERSI TARE MULT!! AS VREA SA UIT DAR NU E ASA USOR..DAR DACA VA FI VREODATA CINEVA SA -MI ALINE DUREREA CE BN AR FI!!!MULTUMESC INCA ODATA...
garbo080088
Postat pe 18 Mai 2014 12:24
PAREREA MEA ESTE CA AI UN SIMT AL PROPRIETATII FOARTE DEZVOLTAT. NU STIU CAT O MAI IUBESTI DUPA ATATA TIMP, DAR, NU SUPORTI FAPTUL CA A RENUNTAT LA TINE. CRED CA AR TREBUI SA PRIVESTI LUCRURILE MAI REALIST SI FARA PATIMA.
garbo114268
Postat pe 18 Mai 2014 13:46
Problema e ca in occident,femeile romance ,mult timp tinute in frau din considerente religioase,educatie severa,saracie,etc..se emancipeaza foarte repede.Invata ca au depturi,ca o casatorie se se poate desface usor si elegant si mai ales ca pot obtine independenta financiara.Deasemeea,spera la casatorii reusite cu strainii..care le ofera mult mai multe decat romanii.Dupa 4-5 ani, nu mai esti cel care ai fost,esti mai matur,vezi altfel lucrurile.Chiar daca ea te mai iubeste,nu se mai poate intoarce la viata din tara..la saracie.Eu zic ca trebuie sa te consolezi cu ideea ca pentru ea tu nu reprezinti decat trecutul..viitorul ei e Italia.Iar daca o iubesti cu adevarat,trebuie sa accepti acest lucru .Invata sa renunti..nu sa te razbuni !
garbo_399755
Postat pe 18 Mai 2014 15:30
http://youtu.be/yNFXADfFHv8
Cld
Postat pe 18 Mai 2014 15:31
salut,nu stiu ce virsta ai dar asta nu conteaza prea mult,resemneaza-te aceasta persoana nu este pentru tine,chiar daca va reveni in viata ta o va face pentru interes,sa ai o zi superba
naitsirc
Postat pe 18 Mai 2014 16:18
E greu sa uiti, e greu sa ierti, e greu si sa iei o decizie atata vreme cat tu nu ti-ai raspuns tie la intrebarea: cum vrei sa fie viata ta. Unele dintre noi iti vor spune ce ar face ele,Singurul care va hotari vei fi tu. Care ar fi optiunile?
1.Sa suferi asteptind in continuare sa se intoarca. O va face? Cum va fi viata ta/ a voastra daca o va face?
2. Sa te razbuni. Ce inseamna asta (concret, in fapte, consum de timp si de energie....)? Merita? Rezolvi ceva? Vei fi mai fericit?
3. Sa te gandesti, asa cum spuneam mai sus, cum vrei sa fie viata ta si sa construiesti ceva in consecinta. Vrei sa ramai singur si incrancenat pe trecut? Vrei sa fii cu cineva careia sa-i daruiesti si care sa-ti daruiasca...? Tu alegi ! Nimeni nu poate trai in locul tau, lua decizii in locul tau, suporta consecinte in locul tau....
Orice ai alege si orice ai face, sa-ti fie bine!
garbo006212
Postat pe 18 Mai 2014 16:23
Ioi,ioi...complicata treaba asta!E usor sa dai sfaturi altcuiva,dar greu de urmat!
Eu cred ca nu suntem noi in masura sa spunem ca am dat iubire,dragoste cat cuprinde,faptul ca ea te-a inselat i-a lipsit ceva,deci nu ai dat cat trebuie.corect?
RESET si gata!Nu merita tot ceea ce i-ai oferit,da alteia!
michelina
Postat pe 18 Mai 2014 16:57
Greu de uitat!Dar ,poate,ai de invatat din suferinta asta!Ce rost are sa-ti pierzi vremea,cu o persoana care nu a stiut sa aprecieze ca a avut??
gabryela37
Postat pe 18 Mai 2014 17:06
Buna intrebarea:de ce nu a fost cinsita sa spuna adevarul!Nu numai noi,femeile,nu suntem corecte....oamenii,in general,feme sau barbati,prefera sa nu fie corecti.
gabryela37
Postat pe 18 Mai 2014 17:12
Daca vrei,poti uita....NUMAI SA VREI ASTA!!
gabryela37
Postat pe 18 Mai 2014 17:13
frumoase cuvinte,,multumesc tare mult..apreciez aceste randuri..voi incerca sa dau curs,,indemnurilor si curajului dat de a merge mai departe...
garbo080088
Postat pe 18 Mai 2014 19:09
vezi-ti de treaba ta. e 100% orgoliu. Si n-ar trebui ca ai multe lipsuri, cel putin gramaticale.....
svrotea
Postat pe 18 Mai 2014 19:42
Viata e o calatorie :te-ai oprit intr-o gara si nu vrei sa mergi mai departe?!
sunt multe femei care si-ar dori asa o viata... asa cum ai oferit-o celei pe care spui ca te-ai legat ,dar, cred ca nu ai ajuns in gara potrivita adica la destinatie!
Cand vei ajunge atunci vei sti!
Aproape fiecare om al planetei crede in ceva Dumnezeu,Budha Mahomed,Alah, etc
Totul e sa crezi in acea fiinta divina care ne conduce drumul in viata ghideaza-te dupa mesajele secrete ale ingerilor si atunci vei gasi drumul!
Nu dispera miracolele exista si atunci cand iti lasi viata condusa de Duhul Sfant, TOTUL este POSIBIL depinde ce iti doresti!
Universul reflecta gandurile noastre daca noi reflectam iubire ,vom primi iubire! citeste acest experiment:
http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/16371/video-incredibil-un-grup-de-medici-chinezi-vindeca-cancerul-cu-puterea-mintii.html
garbo072285
Postat pe 18 Mai 2014 20:43
unele femei au totul si altele nimic..
probabil ca unele femei care sunt smechere si stiu sa intre pe suntb pielea barbatului stiu sa profite..
sunt si femei rele si barbate rai ...dar si intr-o relatie trebuie sa existe niste reguli valabile pt amandoi...nu trebuie sa iti deschizi inima cuiva fara sa folosesti ratiunea..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 18 Mai 2014 23:12
"..... sunt un OM normal " , asta s-o crezi dumneata . Eu spun ca esti un ... OM slab de inger , crede-ma ! .
Petrica_Bratan_1
Postat pe 18 Mai 2014 23:23
Fruntea sus si mergi mai departe , pastreaza-n suflet si multumeste-i pentru ce a fost frumos ! Dar nu ramane ancorat in trecut , exista o vorba :" acolo unde DUMNEZEU inchide o usa , deschide larg o fereastra !" DACA vei inceta sa te pierzi in trecut vei putea pasi in viitor ! Doar de tine depinde !E adevarat ca nu trece asa usor.... dar aceasta experienta te va intari si vei fi mai fericit in urmatoarea relatie ! SUCCES SI ai incredere!
garbo_19362
Postat pe 18 Mai 2014 23:51
cel mai bine e sa discuti cu ea ce are de gand in viitor.Si sa ii spui ca nu iti convine sa aiba aventuri.sa ii spui cum te simti,fata de comportamentul ei,fara repros,fara sa va certati,simpla discutie,ca sa stie.Si cat tii la ea,mai ales.Discuita calma este cea mai buna solutie.
daniilia
Postat pe 19 Mai 2014 04:00
"am oferit tot dragoste ,bani,intelegere,afectiune,!!" ai oferit ceea ce ai crezut tu ... dar, ai intrebat-o vreodata, ce vrea ea? pentruca daca ai tot ce-ti doresti linga un om, crede-ma, nu cauti nimic la altii... nu-ti doresti decit omul de linga tine.
Vezi tu, daca ai o gindire libera si deschisa, trebuie sa intelegi ca... perfectiunea, frumusetea si iubirea sunt relative... in functie de gusturile, nevoile si limitele fiecarui individ in parte.
Pe de alta parte, unde este iubire adevarata nu sunt orgolii si daca ai iubit-o atit de mult, intelege-o daca nu te mai vrea, pastreaza frumosul din viata voastra, elibereaz-o asa cum ai elibera o pasare din colivie si nu te otravi cu razbunari, nu obtii nimic, nu-ti consuma energia cu razbunari pentruca te inraiesc si te incrinceneaza, mai bine iubeste din nou... viata e scurta si doar iubirea conteaza, fiinca te face fericit.
garbo_4289
Postat pe 19 Mai 2014 14:23
Mergi inainte, este pamantul plin de curve...
Cara
Postat pe 19 Mai 2014 14:47
bravo.nu trebuie sa judecam dupa aparente.
lovekiss44
Postat pe 19 Mai 2014 15:39
Corinteni 1 cu 13: Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte,dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie;nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
Luca 6 cu 37:Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu condamnati, şi nu veţi fi condamnati; iertaţi, şi vi se va ierta.
garbo115706
Postat pe 19 Mai 2014 19:39
De la: garbo115706, la data 2014-05-19 19:39:42Corinteni 1 cu 13: Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte,dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie;nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
Luca 6 cu 37:Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu condamnati, şi nu veţi fi condamnati; iertaţi, şi vi se va ierta.


pai da daca preotii care au scris aceste citate...De ce ei nu dau bani pt spitale la oameni batrani,copii abandonati oameni amarati...De ce nu servesc pe oameni sarmani cu banii dati de enoriasi,de ce urmaresc interesele proprii..sa se imbogateasca de pe spinarea unor oameni naivi si creduli..
de ce oare preotii manipuleaza omenirea si ii face de bani pt ca ii judeca ca sunt rai si isi merita soara sa moara in prostie.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 19 Mai 2014 22:22
pai da daca preotii care au scris aceste citate...De ce ei nu dau bani pt spitale la oameni batrani,copii abandonati oameni amarati...De ce nu servesc pe oameni sarmani cu banii dati de enoriasi,de ce urmaresc interesele proprii..sa se imbogateasca de pe spinarea unor oameni naivi si creduli..
de ce oare preotii manipuleaza omenirea si ii face de bani pt ca ii judeca ca sunt rai si isi merita soara sa moara in prostie.

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 19 Mai 2014 22:24
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-05-19 22:24:26pai da daca preotii care au scris aceste citate...De ce ei nu dau bani pt spitale la oameni batrani,copii abandonati oameni amarati...De ce nu servesc pe oameni sarmani cu banii dati de enoriasi,de ce urmaresc interesele proprii..sa se imbogateasca de pe spinarea unor oameni naivi si creduli..
de ce oare preotii manipuleaza omenirea si ii face de bani pt ca ii judeca ca sunt rai si isi merita soarta sa moara in prostie.




de ce preotii judeca lumea si nu ii ajuta..Ei isi urmaresc interesele lor egoiste sa isi faca vile si oamenii nu au voie sa le zica nimica doar sa le dea bani si sa se lase manipulati de ei.sa creada toate prostiile lor..



ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 19 Mai 2014 22:30
Imi era somn acum un minut , dar m-ai trezit ! Cum adica " De ce m-a lasat sa o iubesc in continuare " ... in continuare la ce ? Pai nu tu ai ales sa o iubesti ? Nu ai vazut nimic ? Nu ai simtit nimic ? Ai vazut doar ce ai vrut tu sa vezi , ai vazut-o asa cum ti-o doreai tu , nu cum era ea , cu defectele la purtator . Sunt sigura ca are si calitati , altfel nu te indragosteai de ea , nu?
auroraaurora
Postat pe 20 Mai 2014 08:14
sunt de parere ca ar trebui sa mergi inainte,sa l uiti si sa consideri ca nu merita sa te mai sacrifici! lupta ! roaga te la Dumnezeu sa ti scoata in cale un barbat bun.Incearca cu Acatistul Maicii Domnului, Arhanghelilor Mihail si Gavril,Acatistele Sf,Nicolae.Poti tine post in zilele de luni,miercuri si vineri!
Mult succes si curaj! Mai sunt inca o mie care te asteapta!!
garbo038611
Postat pe 20 Mai 2014 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma sa inteleg 1 De la: carina_sol75 26 August 2009 12:16
SECRETUL UNEI RELATII STABILE 33 De la: cri_cat 26 Martie 2012 23:39
Fazan 6 De la: garbo_399357 28 Mai 2014 14:57
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
STADIUL OMENIRII IN PREZENT 2 De la: elisabeta_boia 22 Ianuarie 2012 14:09
Setari Cookie-uri