Cat de important este sa "stii sa te faci placut"?



la "racer"-ul asta te referi sa fi luat.. ?


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bb/Coiledblueracersnake.jpg

ca din ala la care visezi si tu nu au voie sa ia cand vin ca "noi veniti"... ! numai taxa de intrare costa cat jumate din avion cu emigranti cu tot... ! aaaa... ai pian ? bravo. si ce faci cu el, canti la el ? singurica, singurica... ?
barboneli
Postat pe 16 Aprilie 2014 17:20
Cand esti tu insuti,ai sanse maxima sa fii placut celorlalti.
daniilia
Postat pe 19 Aprilie 2014 10:47
Cine se chinuie sa fie altfel decat este doar pt a se face placut de altcineva, acel om nu are personalitate si este un mare zero barat.
jeje2011
Postat pe 3 Mai 2014 09:07


sti ce... in afara de zero barat, am cam inteles tot ! eu la oameni nu folosesc cifre. din principiu. asa ca barate sau nu, trebuie sa fie prin literatura si cave expresii potrivite pentru ei... ! dar mai e si alt aspect. sau asa vad eu. sa zicem ca cineva, este un tip urcios, vorbeste urat, e nepoliticos, mai rau decat mine chiar... chiar si violent, mai pune si tu acolo si jumate de kil din alte rele din astea... dar, el a cunoscut o persoana de care s-a atasat. ei... se mai intample si din astea ! dar si mai rau este ca si persoana care a cunoscut-o, o fata minunata si blanda si educata, nu stiu de cine dar era prea educata... ii place de ursuzul nostru ! ei n-ai auzit... sunt o multime de cazuri asemanatoare ! n-as putea sa zic ca s-au indragostit unul de altul, dar ceva, ceva tot a inflorit intre ei. au avut ceva discutii pe tema asta si a felului lui de a fi... si el a hotarat datorita dragostei pentru ea, sa incerce sa se schimbe... ! gata... ai si inceput sa plangi jeje... stai un pic... ! uite, ia o batista... n-am scris cuvantul tau "chinuii" special, dar am scris sa incerce, dar se cam chinuia tipul... daca e sa fim sincer. asa ca, daca un tip ca el care "se chinuie" sa se schimbe, deci sa fie altfel... doar pentru a se face placut de fata, pe el cum il vezi ? tot fara pesonalitate ? tot un mare zero barat ? da, am si apa daca vrei... !
barboneli
Postat pe 3 Mai 2014 09:26
barbo, draguta...povestea , dar a decis sa se schimbe. Sa devina altfel e diferit de "sa se prefaca altfel ca sa... ".
Nu neaga nimeni faptul ca unii oameni pot avea o influenta foarte puternica asupra altora... Dar vorbim de influenta reala, nu de "cum sau ce sa par ca sa o pacalesc/il pacalesc pe asta."

Iar daca e sa filozofam mai in profunzime, pina la urma ce ESTI reprezinta ce faci, sau ce simti? Sau ce gindesti? Ca uneori in treimea asta sint lucruri total diferite...
quasaria
Postat pe 3 Mai 2014 15:17
De la: daniilia, la data 2014-04-19 10:47:59Cand esti tu insuti,ai sanse maxima sa fii placut celorlalti.
Da clar un om poate sa fie el insusi dar sa nu faca lucruri rele care sa te afecteze..
la unii oameni spre exemplu nu le place sa fie oameni cu bun simt si prefer sa fie mai degraba nesimtiti si apoi ei vor sa se comporte asa cum vor ei sa fie si se simt ei bine..

cred ca un om se simte bine si dupa ce se obisnuieste cu un mod sanatos si ordonat..Fiecare om se simte bine sa faca lucrurile cu care s-a obisnuit..Cand incepe sa faca lucruri noi nu mai este placut decat pana se obisnuieste din nou cu noile obiceiuri..Asa ca oamenii se simt bine sa faca lucrurile cu care sunt obisnuiti si le practica zi de zi..dar multe poate nu sunt folositoare si chiar daca nu ne place trebuie sa ne dezobisnuim de ceea ce nu este folositor si sa incepem sa ne formam obiceiuri sanatoase si folositoare care odata ce ne obisnuim cu ele o sa ne simtim bine si in largul nostrum..Inceputul este mai greu in toate pana ce ne obisnuim cu lucrurile noi..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 22 Mai 2014 17:13
Da clar un om poate sa fie el insusi dar sa nu faca lucruri rele care sa te afecteze..
la unii oameni spre exemplu nu le place sa fie oameni cu bun simt si prefer sa fie mai degraba nesimtiti si apoi ei vor sa se comporte asa cum vor ei sa fie si se simt ei bine..

cred ca un om se simte bine si dupa ce se obisnuieste cu un mod sanatos si ordonat..Fiecare om se simte bine sa faca lucrurile cu care s-a obisnuit..Cand incepe sa faca lucruri noi nu mai este placut decat pana se obisnuieste din nou cu noile obiceiuri..Asa ca oamenii se simt bine sa faca lucrurile cu care sunt obisnuiti si le practica zi de zi..dar multe poate nu sunt folositoare si chiar daca nu ne place trebuie sa ne dezobisnuim de ceea ce nu este folositor si sa incepem sa ne formam obiceiuri sanatoase si folositoare care odata ce ne obisnuim cu ele o sa ne simtim bine si in largul nostrum..Inceputul este mai greu in toate pana ce ne obisnuim cu lucrurile noi..

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 22 Mai 2014 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cuvinte 8 De la: alushy 27 Decembrie 2009 22:59
Topicul pentru "iertaciuni" ! 20 De la: preciouss 3 Ianuarie 2010 23:10
lume lume!!! 16 De la: daniian 18 Aprilie 2011 03:59
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj. 43 De la: Marcela66 9 Decembrie 2013 21:45
femeia balanta intr o relatie 54 De la: ana02 11 Iulie 2009 21:59
Setari Cookie-uri