NU STIU CE SA FAC!!!

Problemele sunt la el, nu la tine.Cred ca cel mai bine e sa te distantezi,chiar daca suferi.Pe el nu ai cum sa-l mai schimbi si nu trebuie sa permiti nimanui sa-ti calce demnitatea in picioare.Suferinta trece, demnitatea ramane.
Nu are rost sa fii a treia sotie de care-si bate joc.
Iuliana-L
Postat pe 26 Ianuarie 2014 09:01
Raspunsul de mai sus mi se pare corect si decent. Totusi incerc sa fac o corectare nesemnificativa: Raspunderea o purtati amandoi in egala masura chiar daca reactiile difera ca intensitate de la unul la altul.
garbo_1713
Postat pe 26 Ianuarie 2014 09:58
De la: quasaria, la data 2014-01-26 03:15:47W, ai perfecta dreptate.
Iar in relatia asta, dupa parerea mea, nu e nici unul dintre ei valid si capabil sa il sustina pe celalalt. Pentru ea ar fi un efort mult prea mare, pentru ca are propriile vulnerabilitati accentuate. De exemplu, faptul ca e singura la 30 de ani Faptul ca e "on the edge" sa accepte o relatie abuziva doar pentru ca are 30 de ani....
Mie, sincer, mi se pare o virsta foarte frumoasa.
S, te-ai gindit vreodata cum ar fi sa calatoresti, de exemplu? Sa vezi toate locurile frumoase din lumea asta? Ai vreo pasiune? Scrii, pictezi, faci muzica, iti place designul vestimentar, restaurezi opere de arta, vrei sa inveti sa pilotezi, vrei sa iti cumperi un iaht si sa pleci cu el pe mare... nu visezi sa FACI nimic pentru tine, nu ai nici un crazy dream pe care sa ti-l implinesti acum, la 30 de ani, cind e virsta optima sa il implinesti?

De ce intotdeauna, dar intotdeauna, scopul suprem trebuie sa fie un nea gheorghe? Chiar nu exista absolut nimic altceva mai captivant pe lumea asta?

Mi s-a intimplat sa mi se puna pe un barbat, dar pe UN barbat, pe unul anume, si sa il vreau pe ala mai mult ca orice. Dar PE ALA. In general, n-am avut niciodata nici o treaba si nici n-am inteles dezideratul de a cara un bagaj uman inutil doar "ca sa fii cu unul". Si cu atit mai putin n-am inteles de ce la acel "unul" teoretic ar trebui sa imi caut fericirea mea, si nu la mine. Nu in jurul meu. Nu in ceea ce vreau sa pot sa fac eu pentru mine. Cum ar putea ala sa stie mai bine decit mine in ce consta fericirea mea? Fericirea asta nu e o geanta pe care ai lasat-o intr-un tren, sa vina careva sa ti-o dea... O porti cu tine tot timpul, si in ultima instanta de tine depinde.

Imi amintesc de o dimineata de iarna - intitdeauna am detestat iernile mocirloase in RO - in care am refuzat sa ma trezesc. Sa ma dau jos din pat. Aveam tot aproape 30 de ani, inca nu aveam copilul, eram intr-o relatie schioapa sau mai exact eram la iesirea din ea. Am stat cu patura in cap pina la ora 2, dupa care am realizat ca nu pot sa ramin asa toata viata si mi-am spus wtf, o sa ma dau jos din pat, o sa beau o cafea, si o sa ma gindesc cum sa fac asta cea mai frumoasa zi din viata mea!!!!
Pina la urma, e o noua zi!

Nu stiu daca a fost cea mai frumoasa, dar oricum a fost semnificativa.




exact, fericirea ne-o gasim prin noi insine si mai apoi alaturi de altcineva.
dar putine stiu sa fie fericite cu ele insusi.
vivacedonna
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:01
si de ce, viva? De ce asa de putine?
De ce mentalitatea generala e ca lucrul cel mai bun pe care l-am putea face cu viata noastra si timpul nostru este sa o dedicam invirtitului cu spor dupa fundul vreunuia?
Ce m-a socat mult timp in RO (si nu numai in RO) e specia de femei intre 18 si 80 de ani cu care nu poti discuta decit de don belico del mondo. ATIT.
O intrebi pe una "ce mai faci" si iti spune ce a facut iubitul, amantul, sotul sau ex sotul.
In pana mea, o intreb ce a mai facut EA.
Ea, personal, nu ea ca anexa....

Dedicarea asta asa... dusa la extrem, o fi calitate sau defect?
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:52
Q, te declar oficial ca facand parte din familia mea sufleteasca, si pe viva la fel !
Imi place cum gandim gandire sanatoasa... de femei cu mintile la locul lor

Nustiu zau ce e in capul femeilor astora. La barbati e oleaca mai bine, ca ei nu o sa iti zica ce a mai facut consoarta daca ii intrebi de sanatate, dar au si ei imaturitatea lor pana la o anumita varsta. si multe altele :))))

Anyways, inca a ramas mentalitatea asta ca femeia e un animal de casa careia familia si apoi barbatul ii hotaraste soarta si ea nu are nici un cuvant de spus...sclavie, draga, e sclavie curata si femeile nici nu fac de multe ori nimic ca sa scoata capul sus si sa fie egale cu barbatii si-s proaste, vai cat de proaste si se vaita ca e rau da sa-si ia talpasita si sa plece, nici aia nu o fac... Femeia nu e unealta barbatului, cum nici barbatul nu e responsabil sa ii faca toate mofturile unei femei si sa munceasca ca un fraier ca ea sa aiba ce cheltui. Egalitatea e singura solutie, dar cel putin la noi in ro inca domina mentalitatea de Neanderthal sau chiar mai primitiv... mai e mult pana sa ne desteptam ca popor
whisperer
Postat pe 26 Ianuarie 2014 17:03
26 Ianuarie 2014, ora 17:03

Până acum, (vezi mai sus!) credeam că mintea mea-i la locu' ei. :)
Axl_R
Postat pe 26 Ianuarie 2014 17:18
De la: quasaria, la data 2014-01-26 15:52:45si de ce, viva? De ce asa de putine?
De ce mentalitatea generala e ca lucrul cel mai bun pe care l-am putea face cu viata noastra si timpul nostru este sa o dedicam invirtitului cu spor dupa fundul vreunuia?
Ce m-a socat mult timp in RO (si nu numai in RO) e specia de femei intre 18 si 80 de ani cu care nu poti discuta decit de don belico del mondo. ATIT.
O intrebi pe una "ce mai faci" si iti spune ce a facut iubitul, amantul, sotul sau ex sotul.
In pana mea, o intreb ce a mai facut EA.
Ea, personal, nu ea ca anexa....

Dedicarea asta asa... dusa la extrem, o fi calitate sau defect?



uite ca ti-a rasp W la o parte din ce nu intelegi.
pt ca femeia nu stie sa traiasca si singura, nu stie sa traiasca si pt ea,
pt ca nu este duala ca si barbatii. femeia totdeauna traieste prin intermediul a ceva sau cineva.
ori traieste pt un barbat, ori pt o cariera, ....
le poti face pe toate si poti sa te bucuri de orice din jurul tau,
femeia trebuie sa invete sa se simta bine in pielea ei si implinita si singura, nu doar in prezenta unui barbat.
vivacedonna
Postat pe 26 Ianuarie 2014 19:20
Speranta, povestea ta ii una adolescentina dpmdv, si mai grav,
amandoi, nu aveti un scop comun.
Nu are rost sa va incurcati chiar si daca ai fi fost nascuta in zodia care ai fi format compatibilitatea perfecta(ref. la zodie) cu atat mai putin in situatia de fata in care tu personal constati o tergiversare inutila.
Fiecare pe drumul lui/ei ar rezolva aceasta problema.
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 11:41
Crezi ca esti prima care-i zice ? Se vede ca esti noua pe aici....Zi buna si cu spor...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:33
De asta s-au inventat CD-urile, cu cat le asculti mai des cu atat le tii minte mai mult.
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:43
Oare sa-i facem un CD ?
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:46
depinde? le poti asculta non stop si tot sa nu-ti intre nimic in cap
vivacedonna
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:16
Despre relatia unei femei Scorpion si un barbat Pesti se spune:
"Cand cei doi intra in legatura pentru prima oara, vor iesi scantei si vor simti ca si-au intalnit sufletul pereche. Aceasta este o legatura puternica si inexplicabila cand se intalnesc si ajung sa se cunoasca. Pestele reprezinta a cincea casa a dragostei si sexului pentru Scorpion. Va fi dragoste la prima vedere si sex grozav. Multe relatii si casatorii au loc cand doi nativi de acest fel se indragostesc. Acesta poate fi un lucru real. Scorpionul si Pestii sunt foarte intuitivi, sexuali si misteriosi prin natura lor. Vor trai vremuri pasionale impreuna si dragostea este aproape garantata. Cand cei doi se intalnesc, nimic si absolute nimic nu le sta in cale. Nevoia de a isi exprima dragostea va fi simtita foarte intens de ambele semne. Sexul va fi exotic, erotic. Amintiri unei astfel de atractii raman in mintile amndurora mult timp dupa ce legatura s-a destramat. Aceasta poate fi o experienta promitatoare, prospera si de durata. De ce nu?"
Mai trebuie vazut si ce se spune despre relatie in functie de zodiile chinezesti, pe care nu le cunosc.
PS: Din experienta stiu ca barbatul Pesti e dificil.
Ana_Maria_Rotaru_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:53
Nu te bucura prea tare, si Fecioara-Pesti traiesc frumos, au o relatie
aproape perfecta insa rezultanta Pamant- Apa = lut. Nu fuge pamantul de sub picioare, nu am facut chirpici dar casa avem si ti-o spun din proprie experienta.
Dificultatile pestelui se modeleaza in functie de cerintele consoartei si daruirea pe masura ca sa nu-i tulbure apa in care inoata.
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:12
" nu am facut chirpici dar casa avem si ti-o spun din proprie experienta."

...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 16:19
''Pamant- Apa = lut.''

Măi Ta_, io ştiam +, da' ce ştiu io?
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2014 16:27
De la: Axl_R, la data 2014-01-29 16:27:29''Pamant- Apa = lut.''

Măi Ta_, io ştiam +, da' ce ştiu io?


Nisip...praf.... la chestia cu minus ei , mai greseste omul.
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 16:53
De la: whisperer, la data 2014-01-26 17:03:44Q, te declar oficial ca facand parte din familia mea sufleteasca, si pe viva la fel !
Imi place cum gandim gandire sanatoasa... de femei cu mintile la locul lor

Nustiu zau ce e in capul femeilor astora. La barbati e oleaca mai bine, ca ei nu o sa iti zica ce a mai facut consoarta daca ii intrebi de sanatate, dar au si ei imaturitatea lor pana la o anumita varsta. si multe altele :))))

Anyways, inca a ramas mentalitatea asta ca femeia e un animal de casa careia familia si apoi barbatul ii hotaraste soarta si ea nu are nici un cuvant de spus...sclavie, draga, e sclavie curata si femeile nici nu fac de multe ori nimic ca sa scoata capul sus si sa fie egale cu barbatii si-s proaste, vai cat de proaste si se vaita ca e rau da sa-si ia talpasita si sa plece, nici aia nu o fac... Femeia nu e unealta barbatului, cum nici barbatul nu e responsabil sa ii faca toate mofturile unei femei si sa munceasca ca un fraier ca ea sa aiba ce cheltui. Egalitatea e singura solutie, dar cel putin la noi in ro inca domina mentalitatea de Neanderthal sau chiar mai primitiv... mai e mult pana sa ne desteptam ca popor


auzi la ea: EGALITATE !
mah da' tu esti inca in comunism cu mentalitatea.
in primul rand, si aici sunt de acord cu mata. femeia nu trebe batuta. da' nici invers! ca din pacate la noi in maramu si mai ales partea spre oas, blestematele de femei dupa ce ca sunt ca niste batoze beau de rup la horinca din aia fripta di trei ori si bat la betii barbati ca la fasole (mai ales cand aia saracii dupa 3-4 sticloante de tarie nu mai sunt in stare de ninica si astea vor...matz nu gluma !?).
in al doilea rand, femeia care ie femeie trebe sa-si respecte stapanu ...inimii.
a mea cand eram cu ea, (ca acu' mi-s solo ca mi-o dat papucii dupe ce m-o prins cu preoteasa in sura cand o calaream pe codobatura!), atunci cand intram in casa se scula in picioare si-mi pupa mainile. este adevarat ca totdeauna ii aduceam cate un cadou (de la chilotzi tanga, odicolon, creme de uns pupaza si pana la diverse jucarii...d'alea deochiate din silicon si cu motoras!? ). apoi dupe ce cinam numa finetzuri, somon fumee pe pat wassa asezonat cu felii de ananas columbian in sos de rodii din guadelupa, icre negre beluga racite pe cuburi de ghiata din apa de ghetar japonez, oo de prepelitza cu spuma din lapte de camila si sampanie don perignon (roze!) incepeam calaritu' ...cateodata pana dimineata. si totu' era OK. imi pare rau acu' d'ai tarziu si nu ma mai vrea' n'apoi. mai ales ca deja s-o incurcat cu sefu' de post, un spagar ordinar care "importa" din ucraina tot felu' de tigari, si votca, iar popa s-o prins ca am tras la preoteasa si umbla nenorocitu' sa ma bata da' o rezolv io cumva(daca nu ma lasa in pace ii dau foc la beserica sa moara de foame..
deci si in concluzie, primeste-ma si pe mine draga in familia ta sufleteasca ca vad ca ne potrivim, cel putin la chestia cu caftitu' muierii.
pupici draghe
adi27
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:10
apa.... daca-i apa prea limpede eu trebuie sa o tulbur ca altfel nu ma simt bine. valuri nu, ca-s prea mici, provoc tsunami, dar de pe margine, nu intru in ea ca-mi e frica
vivacedonna
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:12
Cu alte cuvinte , cu tine la innot nu am ce face...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:31
De la: vivacedonna, la data 2014-01-29 17:12:08apa.... daca-i apa prea limpede eu trebuie sa o tulbur ca altfel nu ma simt bine. valuri nu, ca-s prea mici, provoc tsunami, dar de pe margine, nu intru in ea ca-mi e frica


sarut mana pana dincolo de...coate...
am vizionat logo-ul expus de mata, te reprezinta cumva ?
daca da, esti o adevarata bunaciune, sa mor io. da' din pacate mie imi plac alea mai ...zdupeshe adica mai bine hranite. am inteles ca la voi in ardealu' vecin cu banatu' se cam moare de foame. la noi sub acest aspect este durere, ca nu ezista familie fara 2-3 ...porci taiati...
din ce scrii mata icisha pari de o profunzime ...ireala, improprie sexului din care faci parte..."apa limpede, valuri, tzunami" mai trebuia sa amintesti si de barci si totul era ca la malu' marii...gagici, muzica, distractie, trai neneaca pt. holtei ca mine.
atat deocamdata. sa ne vedem la vara pe malu' muresului langa hotel parc!
adi27
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:32
Adi, io-s zdupeşă. Ce zici matali, de ''nu ştiu ce să fac'' ?

Am luat-o pe arătură, răăăuuuuu!
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:36
De la: Rotty, la data 2014-01-29 17:31:40Cu alte cuvinte , cu tine la innot nu am ce face...


pai cum zicea adi27, innot pe linga tine intr-o barca, salupa....
ca plec cu salvamarul dupa mine
vivacedonna
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:49
Eu chiar ma indop acum!
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:52
Bine si asa....poate obosesc eu...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:53
De la: pitiTa_, la data 2014-01-29 17:52:42Eu chiar ma indop acum!


Cu ce ? ...Sa nu zici ciocolata....
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:53
Werther'S Original, se pune?
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2014 17:58
mmmm! mi-ati facut pofta dar nu ma dau in vant dupa dulciuri,
incerc sa ma mentin in forma atletica.
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 18:12
De la: Axl_R, la data 2014-01-29 17:58:23Werther'S Original, se pune?



Nuuu...alea-s pastile de slabit
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 18:46
De la: pitiTa_, la data 2014-01-29 18:12:32mmmm! mi-ati facut pofta dar nu ma dau in vant dupa dulciuri,
incerc sa ma mentin in forma atletica.



Nu mai scoate limba ca poate ti-o musti
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu conteaza ca ai penisul mare,ca sa fi bun la pat! 221 De la: yanyacharberet 19 Noiembrie 2009 18:19
curiozitatea sexuala a fetitelor,,,, 81 De la: estela 5 Decembrie 2012 07:53
Este posibila sarcina la premenopauza? 1 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:20
Fluorizarea - otravire globala? 7 De la: daria_pet 30 Ianuarie 2011 18:53
In 1989 capitala romaniaei a fost la scornicesti?Oare de cati ani exista romania..eu am auit ca nu exista mai mult de 100 de ani..ca tara romana,ar fii o corcirura,cu gandire turca 44 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:54
Setari Cookie-uri