De ce femeile numai au grija de ele dupa ce se casatoresc??

Felicitari pentru greutatea la care te mentii ...si imi pare sincer rau pentru tine ca ai ca sotz asa un cretin (sorry).
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:38
Multumesc mult sincer, ce incercam sa punctez e faptul ca nu-i usor sa iti mentii individualismul in cuplu ... si orice relatie e frumoasa la inceput ...dupa apar problemutele, daca as renunta la cariera si la aspect as renunta la mine ,si nimeni nu merita acest sacrificiu dar cele care au cedat ,ar trebui ajutate nu criticate ...
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:43
Ai dreptate la faza asta. Inca o data felicitari. Da zi si tu , cum sa ajutzi daca ele nu vor sa fie ajutate ? Sunt femei care se delasa fara vreun motiv plauzibil. La astea (cred) se referea Sonya.
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:50
Da ai dreptate cele care nu vor,probabil nu au vrut niciodata, intra la categoria "las' ca e bine si asa"...ele pierd ca nu apreciaza avantajele de a fi femeie :)daca vrei pana la urma tot gasesti o solutie dar unde vointa nu e nu ai ce astepta ,eu una am ajuns sa ma mut la casa mea dar fara despartire :) ii fac mofturile in weekend in rest imi vad de ale mele ,cand se hotaraste daca vrea o "filfizoana"ca mine cu tot ce implica asta bine,daca nu sa isi ia una din categoria de mai sus care stie doar cratita si stat acasa :))
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 10:55
Mai Dianis , din prima ta postare reiesea altceva....
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:35
...buna'ziua doamnele mele dragi.....eu nu critic pe nimeni si nu judec pe nimeni....am dat exemplu' 2 fete....una are copil cealalta nu.....la amandoua cazurile nu era vorba de sotii lor care sunt niste barbati ok....sau la faptul ca nu au timp...ci doar ca mi-sau parut ca nu le mai pasa....in 1 rand de ele ca femei......eu nu ma refer neaparat sa te aranjezi doar pt sot/prieten.....pt noi ca femei....am mai spus o data eu respect FEMEIA....imi pare rau pt femeile care gatesc o zii intreaga......doar ca sa ii faca pe plac sotului.....pe bune???...el cu ce iti face tie pe plac daca nici macar nu stie sa te aprecieze????....pacat ca exista astfell de barbatusi... pt mine un barbat care nu respecta femeia nu este barbat....si ma repet a fii ingrijita nu inseamna doar farduri....o femeie ingrijita se vede dupa imbracaminte...dupa felul cum se comporta....cum vorbeste...... pt toate doamnele si domnisoarele.....
Eu1985
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:23
Asta pentru ca foarte recent am facut compromisul asta de a sta singuri...
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:32
sincer vorbind... eu apreciez oamenii FERICITI. Aia sint destepti ca au ajuns sa se mentina asa: fericiti. Ca ei sint fericiti cu noroi sub unghii, problema lor. E un aspect care pe bune ca nu ma intereseaza... si am stat destul de mult in RO sa NU apreciez cum iti sta cu ruj si cu creion de ochi dupa 24 de ore de tura, de exemplu. Aia nu se numeste ca ti-ai facut timp sa te ingrijesti.... ci sa te imbalsamezi.
Mi se pare ca multe dintre pretentiile de "ingrijire" sint, de fapt, tzopisme. O spoiala stridenta si falsa peste o viata la fel de falsa. O femeie poate fi superba in slapi. Si, daca e frumoasa, e frumoasa cind se trezeste dimineata - iar daca nu e, dupa ce iese de la coafor si cosmetica, vorba bancului, macar a incercat... Jumatate din populatie e obeza, nice try sa isi puna sclipici peste sunci. Dar tot aia e. Si exemplele pot continua cu donsoare care cf aceleiasi filozofii isi rup picioarele pe tocuri cui dimineata prin metrou - alt exemplu de prost gust - sau care put de la o posta a parfum ieftin, pt ca asa stiu ele sa fie "ingrijite"... Ar trebui sa apreciez stradaniile astea disperate de a emana tropaituri, culori si mirosuri pt a astrage un mascul mai falnic? Ei bine, nu le apreciez.
Mea culpa.
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:37
De la: Dianis036042, la data 2013-10-20 12:32:44Asta pentru ca foarte recent am facut compromisul asta de a sta singuri...


Imi pare un lucru bun
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:40
Zau ca deschid "camera"!:D


....merg sa-mi schimb tricoul, ii ghini?


A! am gresit topicul....aicea-i pt. fete!


na.

Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:43
poate ca da e frumoasa si cu noroiul sub unghii......cred.......am mai spus si o repet a -te ingriji nu inseamna doar farduri...sau ruj.....si cand iesi din tura...chiar daca esti obosita...poti sa te speli pe fata cu putin apa rece sa te inviorezi........nu am spus de ce femeile nu se mai machiaza?? in nici-un caz....oare mie cand stau de vorba cu un pacient ce impresie isi face omul despre mine cand ma duc ciufulita.....cu halatul patat de sange si necalcat.....???stii tu ce vreu sa zic.....cu stima
Eu1985
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:44
Este ,sau asa pare momentan,daca nu am reusit in 2 ani sa il invat sa isi faca singur cafeaua de dimineata(l-am luat direct de la maicasa) poate ca stand separat o vreme va invata... si e pacat sa te potrivesti cu un om la gusturi si cariera dar sa te poticnesti de treburi casnice asa ca tot raul inspre bine,ma judeca toate neamurile trecute prin viata dar asta este unele minti sunt prea inguste ca sa inteleaga :)
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:13


mie-mi place cand "pute" a
colgate max white one



ei na, tu crezi ca "pacientii" in durerile lor, sta sa numere petele de pe tine?
.... poate nici nu vad ci culoare are parul tau sau daca ii ciufulit sau "bat"

Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:17
sonya... mie niste oameni din aia mi-au salvat viata dupa accident: cu halatul plin de singe si varza de oboseala i-am vazut in reanimare... tot respectul, crede-ma.
Inteleg ce vrei sa spui, si tot consider ca e un criteriu superficial supralicitat.

Pe mine, de ex., nu ma vad cllientii decit foarte rar. Si atunci cind ma vad de obicei au o vaga idee despre rezultate, asa ca faptul ca le par eu comerciala sau nu e deja irelevant. Vorbim cifre. Nu vorbim care are unghiile mai lungi.
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:22
buna ziua oameni buni , sa aveti o zi perfecta de duminica! Nu trebuie sa cadem in extreme asta este parerea meu, fiecare femeie ar trebuie sa stie cu ce si cat ii sta bine , iar minimum de respect se impune pentru a fi placute nu respingatoare !Ai dreptate Sonya in ceea ce priveste relatia cu oamenii, chiar nu te poti prezenta in fata sutelor de pacienti aratand jalnic ; nu le inspiri nici respect , nici incredere! Tot respectul pentru doamnele care isi fac destul timp pentru ele , au si bun gust si bun simt si arata ca scoase din cutie in orice moment al zilei !Nu ca si pitipoancele de pe Dorobanti care se duc la coafor doar ca sa arate bine cand beau cafeaua la sosea.....dar cu masura si bun gust !Va doresc sa fiti inspirate in tot ceea ce faceti!
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:23

Daaa, ca daca arata ca "scoasa din cutie" si-i buna numa'-n cabinetul doctorului, imi da mie de intales ca-i mai ingrijita? mai incurca si medicatia pi deasupra:(

Aicea-i chestia cu priceperea, sa ti dea pi spate.....da, ii alta poveste.


Mai, io cred ca si la femei si la barbati, ingrijirea tine de cat de dezvoltate le sunt simturile, 'ntales?
cini ma contrazice? :-w na!

Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:37
Simtzurile olfactive ?
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:50
suntem in armata ? trebuie raspuns cu sa traiti si nu ne-am dat seama ...??? topicul era despre ingijire si bun simt nu despre competenta profesionala !
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:00
De la: Rotty, la data 2013-10-20 13:50:40Simtzurile olfactive ?


normal ca si ala

ci te faci daca nu distingi mirosul dintre rahat si kkt, ha?...li mananci pi amandoua ca-s la fel de dulci?
si nu numai...la fel poate sa-ti miroase si mainile dupa ce tai ceapa si te duci (apoi) sa mangai iubitul fara sa te speli cu "ACE" apoi ca nu i s-o sculat.....
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:08
daca te speli cu ace sigur ii moare ... de tot !
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:09
Auu! Domestos ce are?

Ce experienţă d'le în sculat.
Axl_R
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:13

...ii tot ca "AS-ul"?
ii bun daca albeste ......


acuma, nu stiu ci efect are la manichiura, da..
tot iti mai vine sa faci dragoste daca nu mai pute a ceapa.
cred ca tot -ste ca n-o mai are intreaga sau ii decolorata
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:18
Musai tre sa albeasca ? Sapunul ce are ?
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:22
da si "sculatu'" face parte din ingrijire.
...ii valabila si la barbati (dupa casatorie)


...eu am unu la mine la birou, se rade brici si pute'n pantaloni, na
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:24
De la: Rotty, la data 2013-10-20 14:22:46Musai tre sa albeasca ? Sapunul ce are ?


sapunul, ii pentru fite si baby

Pi chele ti speli cu el, da hainele? alea nu miroase a ceva dupa un timp?....nu trebi si ele spalate? cu ce?
ei, am evoluat acuma, ....na, spuma:)
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:29
Stai mai ca era vorba de spalatul pe maini dupa ce tai ceapa...
Io nu spal rufele cu clor Persil....Lenor...
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:32
MIHA tu ai fost la mine in baie , tot cu persil spal si eu si cu lenor albatru ca si balsam...,
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:38

Ooooo! da tu, esti bogata! da, 89% din populatia globului ii saraca, asta nu inseamna ca ii si nespalata daca nu fol. aceasi detergenti.
Ingrijirea ii corelata cu necesitatile, simturile si bugetul fiecarui/a
daca lipseste una, aloimis altele
Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:39
Da si io am spalat cu Dero...

http://www.culinar.ro/forum/uploads/monthly_01_2013/post-11411-1358254333.gif
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 15:08
ei "Dero"....! soda caustica, lesaie....alea's sanatoase, nu irita pielea, curata "branza"
si te revigoreaza dupa o baie in "Mures"
Rest, sanatate!

numai bine!:*....ma duc sa ma dau cu spray:D !

Fss_ssu
Postat pe 20 Octombrie 2013 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!! 61 De la: garbo055472 1 Ianuarie 2013 19:07
De ce in Romania multi patroni nu dau salariile la timp angajatilor.Oare nu pot fii pedepsiti? 18 De la: ingerasulluptator 11 Iunie 2012 22:57
Politetea 11 De la: ingerasulluptator 18 August 2012 16:20
sani mai mari 1 De la: garbo179612 14 Martie 2011 15:23
Adultul dislexic 1 De la: sorryDanae 16 August 2011 14:01
Setari Cookie-uri