De ce femeile numai au grija de ele dupa ce se casatoresc??

Miha, Much Ado About Nothing - William Shakespeare. Re_citesc.

Sigur, off topic. :)
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:05
daca tot lipseste ingerasul (apropo unde esti ingers? sper ca esti bine) eu am intotdeauna langa mine o carte cu 600 de file. in loc de tigaie ;))

desigur, off topic:))
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:15

...te-o gaghilat?


sara!

baietii n-au voie aici?...... femeie!
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:16
io stiu sa gadil duios;))
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:21

Mai, nu ti lauda ca ti pun la proba si-o sa zaci ca, calificativu' te-o dat pi spate!
hm!.....

...la ureche?
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:37
...soptesc...
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:39


zau?


tu nu faci vocalize?


Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 19:08
n-am (o) ureche
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 19:20
se vede!

Profil ;))

Atentie!....intoarcere pi varf la 180 di grade!

Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 19:31
De la: Sonya_Ioana06, la data 2013-10-18 15:21:21 :))..nu uit.... .....am avut si eu 2 rottwailleri...Bonnie si Clyde....si am stat si la casa...de taiat lemne nu le-am taiat..ca nu aveam forta ca-s mai mica ashe.....dar le-am carat si le-am aranjat.....:DDD...dar imi placea...si ...ii iubeam atat de mult pe cei 2 caini......in fine...sper sa imi iau eu o casa mai curand.....si urmeaza un viitor puiut de rottwailer...si cred si un pitbull...sa vedem....


Sa ma anuntzi ca vin in vizita !
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 19:37
..cu cea mai mare placere....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 22:11
De la: Sonya_Ioana06, la data 2013-10-18 15:21:21 :))..nu uit.... .....am avut si eu 2 rottwailleri...Bonnie si Clyde....si am stat si la casa...de taiat lemne nu le-am taiat..ca nu aveam forta ca-s mai mica ashe.....dar le-am carat si le-am aranjat.....:DDD...dar imi placea...si ...ii iubeam atat de mult pe cei 2 caini......in fine...sper sa imi iau eu o casa mai curand.....si urmeaza un viitor puiut de rottwailer...si cred si un pitbull...sa vedem....



haide mah ca e mai greu sa le cari decit sa le tai....

Eu le-am taiat dar de carat ... am chemat o firma. Acu' ma uit cum sint aliniati mortii si astept sa vina careva sa ii ridice.
Si eu am crescut cu rotw., ar avea spatiu, dar n-am timp din pacate. Si trebuie sa te ocupi de ei. N-am decit un caine blazat care zace pe canapea la televizor, ala nici daca vreau sa ma ocup eu de el n-are chef.
quasaria
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:58
Interesant topic...m-am straduit sa scriu un mesaj destept dar n-am gasit nimic pretios de spus , in cazul in care s-ar obosi cineva sa citeasca ce-am scris...eu am vrut sa particip la discutie pentru ca m-am regasit pe mine in topic si cred ca am incercat sa-mi explic mie sau mai corect sa ma justific mie...dar iar n-am gasit nimic destept sa spun si atunci am apelat la cineva de un milion de ori mai destept ca mine...OCTAVIAN PALER...
daca citesti te rog nu te plictisi si citeste pana la sfarsit si atunci te rog poti sa devii prietenul meu?
deci minunatul OCTAVIAN PALER a gandit asa..................
Pradoxul vremurilor noastre în istorie este că :
avem clădiri mai mari dar suflete mai mici; autostrăzi mai largi dar minţi mai înguste. Cheltuim mai mult dar avem mai puţin; cumpărăm mai mult dar ne bucurăm mai puţin . Avem case mai mari dar familii mai mici, Avem mai multe accesorii dar mai puţin timp; avem mai multe funcţii dar mai puţină minte, mai multe cunoştinţe dar mai puţină judecată; mai mulţi experţi şi totuşi mai multe probleme, mai multă medicină dar mai puţină sănătate. Bem prea mult, fumăm prea mult, Cheltuim prea nesăbuit, Râdem prea puţin, Conducem prea repede, Ne enervăm prea tare,Ne culcăm prea târziu, ne sculăm prea obosiţi, Citim prea puţin, ne uităm prea mult la televizor şi ne rugăm prea rar. Ne-am multiplicat averile dar ne-am redus valorile.Vorbim prea mult, iubim prea rar şi urâm prea des. Am învăţat cum să ne câştigăm existenţa dar nu cum să ne facem o viaţă, am adăugat ani vieţii şi nu viaţă anilor. Am ajuns până pe lună şi înapoi dar avem probleme când trebuie să traversăm strada să facem cunoştinţă cu un vecin. Am cucerit spatiul cosmic dar nu şi pe cel interior.Am făcut lucruri mai mari dar nu mai bune. Am curăţat aerul dar am poluat solul. Am cucerit atomul dar nu şi prejudecăţile noastre. Scriem mai mult dar învăţăm mai puţin. Plănuim mai multe dar realizăm mai puţine. Am învăţat să ne grăbim dar nu şi să aşteptăm. Am construit mai multe calculatoare să deţină mai multe informaţii să producă mai multe copii ca niciodată dar comunicăm din ce în ce mai puţin. Acestea sunt vremurile fast-food-urilor şi digestiei încete; oamenilor mari şi caracterelor meschine; profiturilor rapide şi relaţiilor superficiale.
Acestea sunt vremurile în care avem două venituri dar mai multe divorţur iCase mai frumoase dar cămine destrămate. Acestea sunt vremurile în care avem excursii rapide, scutece de unică folosinţă, moralitate de doi bani, aventuri de-o noapte, corpuri supraponderale şi pastile care îţi induc orice stare de la bucurie la linişte, la moarte. Sunt niste vremuri în care sunt prea multe în vitrine dar nimic în interior. De aceea aminteste-ti :
să-ţi petreci timp cu persoanele iubite, Pentru că nu vor fi lângă tine o eternitate.
Aminteşte-ţi să spui o vorbă bună copilului care te venerează, pentru că acel copil va creşte curând şi va pleca de lângă tine. Aminteşte-ţi să-l îmbraţişezi cu dragoste pe cel de lângă tine pentru că aceasta este singura comoară pe care o poţi oferi cu inima şi nu te costă nimic.
Aminteşte-ţi să spui “Te iubesc” partenerului şi persoanelor pe care le îndrăgeşti, dar mai ales sa o spui din inimă. O sărutare şi o îmbărţişare vor alina durerea atunci când sunt sincere.
Aminteşte-ţi să-i ţii pe cei dragi de mână şi să preţuieşti acel moment pentru că într-o zi acea persoană nu va mai fi lângă tine. Fă-ţi timp să iubeşti, fă-ţi timp să vorbeşti, fă-ţi timp să împărtăşeşti gândurile preţioase pe care le ai.
Tuturor prietenilor mei, vă mulţumesc că existaţi.
carmen_2005_ro
Postat pe 19 Octombrie 2013 17:35


...di gauri multe si petice putine n-o zas nen'tu Paler?



lasa, iti zac eu cu avem, in fata....

numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 19 Octombrie 2013 19:12
"Si eu am crescut cu rotw., ar avea spatiu, dar n-am timp din pacate. Si trebuie sa te ocupi de ei. "

Iote cineva care intzelege..................in sfarshit.. de aia ma duc eu .........da` lasa ca stitzi......
Rotty
Postat pe 19 Octombrie 2013 19:31
..:))..da..dar si catelul pe care il ai e tot un sufletel si el...si pun pariu ca tii la el chiar daca e mai lenes.....cu respect ..a si lemnele caram si eu cate unu asa...imi lua cam mult ce-i drept pana le aranjam..dar deh.....reuseam eu pana la inceputul iernii..
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:14
De la: carmen_2005_ro, la data 2013-10-19 17:35:59Interesant topic...m-am straduit sa scriu un mesaj destept dar n-am gasit nimic pretios de spus , in cazul in care s-ar obosi cineva sa citeasca ce-am scris...eu am vrut sa particip la discutie pentru ca m-am regasit pe mine in topic si cred ca am incercat sa-mi explic mie sau mai corect sa ma justific mie...dar iar n-am gasit nimic destept sa spun si atunci am apelat la cineva de un milion de ori mai destept ca mine...OCTAVIAN PALER...
daca citesti te rog nu te plictisi si citeste pana la sfarsit si atunci te rog poti sa devii prietenul meu?
deci minunatul OCTAVIAN PALER a gandit asa..................
Pradoxul vremurilor noastre în istorie este că :
avem clădiri mai mari dar suflete mai mici; autostrăzi mai largi dar minţi mai înguste. Cheltuim mai mult dar avem mai puţin; cumpărăm mai mult dar ne bucurăm mai puţin . Avem case mai mari dar familii mai mici, Avem mai multe accesorii dar mai puţin timp; avem mai multe funcţii dar mai puţină minte, mai multe cunoştinţe dar mai puţină judecată; mai mulţi experţi şi totuşi mai multe probleme, mai multă medicină dar mai puţină sănătate. Bem prea mult, fumăm prea mult, Cheltuim prea nesăbuit, Râdem prea puţin, Conducem prea repede, Ne enervăm prea tare,Ne culcăm prea târziu, ne sculăm prea obosiţi, Citim prea puţin, ne uităm prea mult la televizor şi ne rugăm prea rar. Ne-am multiplicat averile dar ne-am redus valorile.Vorbim prea mult, iubim prea rar şi urâm prea des. Am învăţat cum să ne câştigăm existenţa dar nu cum să ne facem o viaţă, am adăugat ani vieţii şi nu viaţă anilor. Am ajuns până pe lună şi înapoi dar avem probleme când trebuie să traversăm strada să facem cunoştinţă cu un vecin. Am cucerit spatiul cosmic dar nu şi pe cel interior.Am făcut lucruri mai mari dar nu mai bune. Am curăţat aerul dar am poluat solul. Am cucerit atomul dar nu şi prejudecăţile noastre. Scriem mai mult dar învăţăm mai puţin. Plănuim mai multe dar realizăm mai puţine. Am învăţat să ne grăbim dar nu şi să aşteptăm. Am construit mai multe calculatoare să deţină mai multe informaţii să producă mai multe copii ca niciodată dar comunicăm din ce în ce mai puţin. Acestea sunt vremurile fast-food-urilor şi digestiei încete; oamenilor mari şi caracterelor meschine; profiturilor rapide şi relaţiilor superficiale.
Acestea sunt vremurile în care avem două venituri dar mai multe divorţur iCase mai frumoase dar cămine destrămate. Acestea sunt vremurile în care avem excursii rapide, scutece de unică folosinţă, moralitate de doi bani, aventuri de-o noapte, corpuri supraponderale şi pastile care îţi induc orice stare de la bucurie la linişte, la moarte. Sunt niste vremuri în care sunt prea multe în vitrine dar nimic în interior. De aceea aminteste-ti :
să-ţi petreci timp cu persoanele iubite, Pentru că nu vor fi lângă tine o eternitate.
Aminteşte-ţi să spui o vorbă bună copilului care te venerează, pentru că acel copil va creşte curând şi va pleca de lângă tine. Aminteşte-ţi să-l îmbraţişezi cu dragoste pe cel de lângă tine pentru că aceasta este singura comoară pe care o poţi oferi cu inima şi nu te costă nimic.
Aminteşte-ţi să spui “Te iubesc” partenerului şi persoanelor pe care le îndrăgeşti, dar mai ales sa o spui din inimă. O sărutare şi o îmbărţişare vor alina durerea atunci când sunt sincere.
Aminteşte-ţi să-i ţii pe cei dragi de mână şi să preţuieşti acel moment pentru că într-o zi acea persoană nu va mai fi lângă tine. Fă-ţi timp să iubeşti, fă-ţi timp să vorbeşti, fă-ţi timp să împărtăşeşti gândurile preţioase pe care le ai.
Tuturor prietenilor mei, vă mulţumesc că existaţi.
...........................................................multumim ca existi!
caleidoscop
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:14
intr-adevar...foarte adevarat ce ai scris mai sus...i......asta nu scuza o femeie sa nu se ingrijeasca.....din cate retin eu...nici eu nu am fost crescuta in puf....mda atunci nu erau fast-fooduri ca acum.....erau cozi la paine si lapte........nu erau divorturi...erau femei agresate carora le era frica sa spuna ceva in fata barbatului.....nu erau atatia oameni supra-ponderali ca nu prea aveau de unde sa se ingrase...si atunci eram pe fuga.....dar fara masini...ca nu prea avea lumea masini asa ca o lua la picior........cred ca orice femeie care se respecta si respecta casa si partenerul ei....gaseste in toata alergatura 5 minute pt un ruj si un creion......am invatat pe pielea mea ca aspectul conteaza in viata.....iti deschide orizonturi...face lumea din jurul tau sa te respecte...si in 1 rand ai tu ca FEMEIE o alta incredere in tine.....
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:29
Sonya, fără ruj nu-mi respect casa şi parteneru'?
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:34
.....eu ma refeream la putin timp pt aranjat.......nu neaparat la ruj...sau la creion.. fiecare intelege ce doreste....... cu respect....
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:39
:) Par una care nu înţelege. OK!

Mda, aspectu' contează.
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:42
multumim, Carmen pentru acest material, idee adanci cu rasfrangere in viata noastra actuala!as adauga si eu cateva randuri pentru ! prieteni si legat de prietenie , adevaratii mei prieteni le-au citit si ei !
Eu Cred... Ca nu trebuie sa ne schimbam prietenii,
Daca intelegem ca prietenii se schimba.

Eu Cred... Ca indiferent cat de bun este un prieten,
El tot te va rani, din cand in cand,
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.

Eu Cred... Ca o adevarata prietenie continua sa creasca,
Chiar si la distantele cele mai mari.

Eu Cred... Ca imi ia foarte mult timp
Sa devin persoana care as vrea sa fiu.

Eu Cred... Ca poti merge in continuare,
Mult timp, dupa ce ai crezut ca nu mai poti.

Eu Cred... Ca suntem responsabili de ceea ce facem,
Indiferent de ceea ce simtim
garbo_19362
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:45
:)..am zis-o asa ca m-ai intrebat de ruj....da ...asta incercam si eu sa spun..aspectul conteaza....cel putin la noi in tara...nu stiu cum o fii pe dinafara..:D.....am vazut cum trateaza oamenii un om care e ingrijit...si pe alt om care numai este ata de ingrijit.....desi in unele cazuri chiar nu este corect...pt ca sunt foarte multi oameni....care nu au cu ce sa se ingrijeasca.....am vazut si in spitale...si m-a scarbit...desi lucrez in domeniul sanatatii...crede-ma.....nu am facut niciodata vre-o deosebire intre oameni......ii tratez pe toti in aceiasi masura sii ii respect pe toti in aceeasi masura...
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:48
:) Tot acolo şi io. Da' nu mai lucrez.

A fi îngrijit/ă nu înseamnă (pt mine), cosmetică, fard...etc. Da' mai discutăm, altădat'...

NB!
Axl_R
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:56
cand am scris topicul am si spus ca mama era gospodina...cu toate pusa la punct(casa,copii) .....nu ma refeream la farduri sau rujuri.....per total....stiu ca ma intelegi.... ...multumesc asemenea....
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 21:01
Finutzooo...Lasa-le in ploaia lor de scame...
Sonya , ai tu dreptate in ceea ce zici ...Si aici ( ) e tot asa....si mai conteaza si alüra...Daca stai ca o tzoapa sub streashina , cu umerii cazutzi , sau daca iei o pozitzie de "iotema_s" ,e o diferentza....
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 08:47
Iti raspund tot cu o intrebare : De ce barbatii insurati uita de preludiu? :))
Poate femeia si-a luat un copil nu un barbat ,toata ziua trebuie sa-i faca lui poftele si uite asa nu mai are timp si de ea :) daca sta toata ziua la oala sa ii faca lui fripturi si prajituri normal ca le gusta si se ingrasa ... nervoasa mereu,cred ca si asta e logic in situati descrisa de mine asa ca nu te lua de femeie mai bine intreab-o ce este in sufletul ei ca de bine omul nu se enerveaza si nici nu se delasa.
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:06
"Poate femeia si-a luat un copil nu un barbat "

Atunci educa-l .Statul la cratita nu e o scuza.Si nici gustatul mancarii...
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:15
Si ca sa nu va faceti o parere gresita legat de ce am zis va spun si cazul meu personal : dupa ce gatesc de-mi sar capacele desi eu mananc doar legume, fructe,cereale si peste la conserva ,daca am tupeul sa ma vait ca mi-am rupt o unghie cand taiam cotletul de porc mi se reproseaza ca eu alte griji nu am in viata decat machiat si facut unghii,cand imi iau rochie mi se spune ca sunt detector de gay-cei care nu se uita dupa mine pe strada aia sunt gay ,deci fetelor va zic din proprie experienta ca e greu sa mergi la sala zilnic ,sa te machiezi, sa faci curatenie si mancare ,sa primesti si remarci de genul si apoi sa fii cu zambetul pe buze ,mai ales cand aranjatul se interpreteaza gresit (vrei sa gasesti pe altul sau de ce te tot chinui sa arati ca un fotomodel?)
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:21
Si da nu este o scuza dar unele nu au asa tarie si cedeaza poftei ,eu una nu cedez dar iti zic ca e neplacut sa gatesti mancaruri interzise si sa te mentii la 55 kg (la 1,72 inaltime) dar se poate te uiti pe net la cateva poze cu oameni obezi si iti trec toate poftele :))
Dianis036042
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti in dragoste la prima vedere??? 48 De la: Eu1985 23 Ianuarie 2014 21:31
cistiga banii de acasa 1 De la: dari_anca 28 Februarie 2011 21:34
alergie la cosmetice 3 De la: garbo_2178 20 Mai 2012 22:49
voi ati crede? 48 De la: sora_ilsi 29 Septembrie 2009 00:43
In my secret life 273 De la: fleurdelis 31 August 2010 20:00
Setari Cookie-uri