idei de cadou pt botez baietel

Hello, mamici! In doua saptamani, trebuie sa merg la botezul nepotelului meu, copilul fratelui meu si vreau sa ii cumpar un cadou deosebit, dar nu am nici cea mai mica idee, deoarece bebelusului nu ii lipseste nimic. Puteti, va rog, sa imi dati niste idei de cadou si eventual niste magazine online unde as putea sa le gasesc? (nu prea am rabdare si timp sa merg sa caut prin magazine:D). Multumesc frumos, o zi buna sa aveti!
garbo_383493
Postat pe 11 Septembrie 2013 11:06


felicitari sa fie sanatos bebelusul si familia lui... ! idei ? pai cel mai bine il intrebi pe el ce si-ar dori... sa pe frate cam ce ar mai avea nevoie... sau pe mama... ! sau poti sa-i deschizi un cont la banca unde sa-i depui lunar bani pana la 18 ani... o suma mica, dar picatura cu picatura... stii tu ! gasesti la magazine ptr. bebelusi... orice. problema e ca nu pot sa-ti recomand magazine... pentru ca habar nu am unde stai ! sau macar judetul... daca nu vrei sa stim exact unde stai ! spui ca are de toate... deci parintii au luat de undeva "toate"-le astea... intreaba-i pe ei unde au cumparat ! ce zici... ?
barboneli
Postat pe 11 Septembrie 2013 12:17

Mie matusa mea mi-o adus (cadou) zurgalai dadeam din maini cand ii atingeam si apoi din picioare
Mai, tata lumea se strangea in jurul meu cand ii scuturam;))
Lasa, fa o lista cu ce are si descoperi ce nu are....o suzeta nu-i buna.....
in forma de flutuRe!

Salut!
numai bine!

Fss_ssu
Postat pe 11 Septembrie 2013 13:08
Eu am fost in vara la un botez si am cumparat un sezlong cu centru de joaca pentru bebelusi de aici: http://www.kidz.ro/camera-copilului/5568-gymini-sezlong-cu-centru-de-joaca-.html
Parintii au fost foarte incantati, chiar vorbeam cu ei si imi povesteau ca e foarte practic si ca Ionut se joaca ore intregi in el fara sa planga.
garbo_380622
Postat pe 12 Septembrie 2013 16:57
fiind din familie , cand mergi data viitoare la ei priveste mai cu atentie camera bebelusului si orienteazate, oricat de multe ar avea tot mai gasesti in librarii ceva ce el nu are !sunt niste masinute foarte haioase , am vazut la metro de exemplu cam de la varsta de un an si merg foarte bine la copii . se pune copilasul pe masinuta , masina nu are pedale , are accesorii muzicale si claxon , copilul da din picioruse si asa se deplaseaza cu ea prin casa sau afara la joaca .succes si inspiratie !
garbo_19362
Postat pe 13 Septembrie 2013 23:08
Un cadou frumos este ca o amintire, trebuie sa-i ramana si peste ani. Poti incerca un mulaj amprenta bebe, ai aici mai multe modele
http://www.mamiko.ro/111-Cadouri-copii
mamiko
Postat pe 14 Septembrie 2013 15:56
Copiii se plictisesc foarte repede de jucariile lor...cel mai bun cadou,sunt jucarii.
daniilia
Postat pe 17 Septembrie 2013 05:08
Un cadou de botez unic si cu totul deosebit pentru o viata este si o icoana pe lemn pictata la comanda cu sfantul a carui nume il poarta bebelusul. Poti comanda un astfel de cadou de aici icoanecusuflet.wordpress.com/icoane-2
garbo_410376
Postat pe 20 Martie 2015 21:22
cadou asa mai deosebit ar fi de exemplu sa le oferi portretul noului bebelus pe panza ca amintire. daca ai o poza cu el sau poti face rost :) fara sa afle parintii o poti trimite la http://www.picturamea.ro si ei o picteaza in 2 zile, e gata de agatat pe perete :)
garbo_439780
Postat pe 6 Mai 2016 15:01
buna :)

iti recomand site-ul Liloo https://www.liloo.ro/
pentru haine copii si bebelusi foarte foarte dragute si la preturi foaaarte ok

chiar luna trecuta am comdandat de la ei pentru bebelusa mea niste bodyuri super simpatice, moi si pufoase numai bune pentru pielea delicata a micutei mele
garbo_464292
Postat pe 28 Septembrie 2017 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cifoza Bebe 8 De la: MarcelaLexa 28 Iulie 2015 16:40
va rog sa-mi trimite-ti si mie cartea cu diversificarea mancarii la bebe 1 De la: garbo164689 7 August 2010 13:38
MAMICI DIN BRAILA 1 De la: kidz001637 2 August 2009 07:19
dr bojinca delia timisoara 1 De la: elko_viena 14 Ianuarie 2010 22:05
Reducto Start 2 De la: felideni 10 Noiembrie 2008 22:15
Setari Cookie-uri