Sport pentru copii?

Baiatul meu in varsta de 4 ani are foarte foarte multa energie si ma gandeam sa il inscriu la un sport, insa nu stiu ce sa aleg. Oscilez intre cursuri de inot, ca tot e vara, tenis de masa sau dansuri. Voi ce ziceti?
garbo_379484
Postat pe 23 Iulie 2013 10:50

is bune si alea dar ii mai potrivit kartingul sa judo

dansurile sunt pt fete!
sau daca vrei sa faca parte dintr-o trupa de "ceva" acolo, pune-i muzica
si observi si daca are ureche muzicala;)
Spor_T!
Fss_ssu
Postat pe 23 Iulie 2013 14:16
totusi sa spui ca la 4 ani vrei sa iti dai copilul la tenis de masa... suna cel putin bizar, daca nu chiar hilar sau si mai groaznic, suna a snobism

nu te supara, dar copilul tau, la 4 ani, are 1,20m?
nu iti dai seama ca pentru tenisul de masa, are nevoie macar sa ajunga la nivelul mesei, nu mai zic sa fie cel putin cu vreo 40cm desupra ei???

da-l la inot, i-ai role, i-ai o bicicleta, da-i o minge... dar las-o in colo cu tenisul de masa la 4 ani...!!!
inotul mi se pare super ok pentru orice om, nu numai pentru copii, doar ca e bine sa il practice, nu numai acum ca e vara...! insa cu inotul nu o sa consume energia de care povestesti tu... asa ca e bine sa-l lasi sa zburde si in afara programului de inot... de aia ti-am enumerat mai multe chestii mai sus.
heartbit
Postat pe 24 Iulie 2013 00:19
ju-jitsu! cam asta pot face baietii si fetele la varsta aceasta!
adeline
Postat pe 8 August 2013 22:03
raman la parerea mea , tenisul de camp, mergi cu copilul acolo si vezi daca i-ar place ! varsta este foarte buna si succesul de ultima ora al romancelor noastre simona halep si roxana carstea o demonstreaza ! multa inspiratie !
garbo_19362
Postat pe 12 August 2013 23:37
as zice ca adeline, un sport tip arte martiale, il si disciplineaza, il si fortifica!
tenisul de camp e frumos, dar extrem de costisitor!, si daca il abandoneaza din diverse motive ... exemplele cu cele doua fete ... sunt doar asa ... ca o privire peste gard!
heartbit
Postat pe 12 August 2013 23:59
Inotul este unul dintre sporturile care pune cam toti muschii in miscare, fara sa puna presiune pe articulatii. Plus ca inotul de la varstele cele mai fragede ajuta mult la cresterea celui mic in inaltime.
Succes!
b727ana
Postat pe 13 August 2013 02:24
De la: b727ana, la data 2013-08-13 02:24:04Inotul este unul dintre sporturile care pune cam toti muschii in miscare, fara sa puna presiune pe articulatii. Plus ca inotul de la varstele cele mai fragede ajuta mult la cresterea celui mic in inaltime.
Succes!



exact, inotul este foarte potrivit pentru virsta lui in prima faza,
il poate continua si iarna.
anul urmator ii mai poti adauga alt sport.
pentru dans conteaza foarte mult urechea muzicala. daca nu are ureche muzicala renunta la ideea cu dansul. toti copiii se bataie dupa orice muzica, dar asta nu inseamna ca poate fi si dansator.
daca vrei tenis de orice fel, dupa 7 ani
vivacedonna
Postat pe 13 August 2013 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
durerea de san 5 De la: cucoanesm 5 Octombrie 2009 16:38
oglinda pt fina. 5 De la: bianca4you 11 Februarie 2010 17:38
MAMICI DIN BUDAPESTA??? 3 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 15:45
Mamici din cluj puteti sa ma sfatuiti? 1 De la: tundemaci 14 Martie 2010 15:51
Piele uscata 15 De la: H3l3ne 8 Martie 2017 12:59
Setari Cookie-uri