SUC TEDI

Buna! As dori sa va intreb dragi mamici daca este adevarat k de la colorantii din sucul Tedi se ingalbeneste pielea copilasului? Am auzit de la o cunostinta ca asa ar fi, noi tocmai facem niste analize deoarece Albert are manutele si pielea(pe la incheieturi) galbuie. Daca v-ati mai confruntat cu acest simptom, de la ce a fost? Multumesc!

Si as dori sa mai intreb de la ce ies dintisorii lui bebe stramb? Poate stiti voi ceva si cum am putea combate chestia asta?(referitor la cei de lapte). Mentionez k nu mai are suzeta demult si bea orice lichid cu biberonul!
irinush23
Postat pe 21 Mai 2009 23:26
da este adevarat de sucul tedi .......daca ii dai constant ii apar astfel de probleme.cred nu sunt sigura ii zice carota dar nu te speria nu e grav ii trece in timp .scoate-i tedi o perioada si morcovii ,ei contin caroten in cantitate mare dar il gasesti si in spanac,varza creata, caise,mango si pepene galben.
cand era pitic si otto al meu tot asa a patit si i-a trecut de la sine .noi am patit asa de la sucul de morcovi natural.........pupici la bebici!

ps.la a doua problema cu dintisorii nu ma pricep .....
oto_otto2000
Postat pe 22 Mai 2009 06:58
si eu pe sebi l-am facut orange tot din cauza ca ii placea foarte tare sucul de morcovi si acum bea cu mare placere dar nu mai mult de 1 pahar pe saptamana il fac eu acasa din morcovi si ii mai pun putin mar si iese foarte bun cat despre sucul tedi nu am o parere tocmai buna pentru ca e plin de chimicale si nu o sa-i cumpar vreodata acest produs mai ales ca nepotelul meu la 5 ani a stat vreo cateva zile prin spital tocmai de la acest suc vara trecuta asa ca....mai bine NU
SEBY1YEAR
Postat pe 22 Mai 2009 13:07
toate sucurile din comert contin chimicale, din cauza asta eu zic ca mai bine ii storci tu acasa ce fructe vrei, decat sa ii cumperi orice fel de suc. daca te uiti pe ele, toate sunt facute din concentrat de... ce aroma zice ca au, plus ca "fara conservanti " este o utopie: termenul de valabilitate marcat pe ele este de UN AN DE ZILE (deci chiar asa? "fara conservanti"?) eu una n-am incredere in ele! in nici o marca! Mai bine apa, ceai, sau suc facut in casa din fructe proaspete, sau compot la o adica (tot facut in casa si el).

De colorat nu te colorezi de la Tedi in mod expres, te colorezi de la morcov (poate sa fie si suc de morcov stors in casa si daca bei prea mult tot te colorezi), asta ca sa raspund si strict la chestiunea cu coloratul...
pinicuta
Postat pe 24 Mai 2009 14:08
Sucul de morcovi consumat in cantitati mari dauneaza grav sanatatii copilului,datorita prezentei in radacina a nitritilor si nitratilor ,precum si a pesticidelor si chimicalelor cu care sunt crescuti intr`o luna cat altii in 3.
kidz000353
Postat pe 30 Mai 2009 15:42
asta daca ii cumperi din comert,dar eu ii am eu din gradina,bineinteles ca in suc ii pun si mar si banana care le cumpar si nu stiu cat de naturale sunt dart ce sa maI zicem ca in ziua de azi NIMIK NU MAI E NATURAL
silviatatu
Postat pe 30 Mai 2009 20:33
oricum eu le dau de doua ori pe saptamana suc,nu e f mult
silviatatu
Postat pe 30 Mai 2009 20:34
eu ii dau deliei suc in fiecare zi....si multumesc domnului nu are nimik... da nu ii dau in fiecare zi suc de morcovi... cam o data pe saptamana...in rest suculet de portocale,de mar.....combinatii portocala+mar+banana sau kiwi , suc de pepene galben...etc...
deliarebecca
Postat pe 30 Mai 2009 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
coaste deformate 3 De la: ruschita 10 Martie 2009 11:42
Anticonceptionale, Injectii Contraceptive? 18 De la: Aly_Fab 9 Iunie 2010 00:25
CRIZE LA COPIII DE 2 ,3 ANI 18 De la: 6 Ianuarie 2016 23:48
Botezul copilului 86 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:06
donez haine bebe 1 De la: mariana22 15 Septembrie 2009 16:49
Setari Cookie-uri