Dieta cu multa ambitie :D

..intr-adevar , se scrie "incontinuu" dpdv gramatical; o sa tin minte..sper; informatia ramane aceeasi oricum
andalexkor
Postat pe 30 Iulie 2013 23:16
De la: Rotty, la data 2013-07-28 23:34:59458 , Noapte buna.....lasa ca mai povestim daca vrei ....Iti stau la dispozitie cu sfaturi (....la naiba , io nu dau sfaturi , doar iau la mishto )...pe bune , apreciez faptul ca tii la tine si vrei sa faci ceva... Detest fetele cu tricouri scurte , shunci atarnate peste betelia pantalonilor si cu pizza si Cola in mana....

da pai si barbatii merg cu Berea in mana si cu niste tricouri mulate si niste burduhane,,tradus burti mari si cu halbele de beri in mana..sau la plaja merg mandri cu burtile de parca sunt gravizi..si totusi femeile sunt disperate dupa ei pt ca au papagal bun si stiu sa le duca cu zaharelul..

si noi femeile putem avea burti si celulita si sa avem papagal bun ca sa fie barbatii inebuniti..

dupa parerea mea nu conteaza aspectul fizic daca tu te simti bine in pilelea ta.

eu spre exemplu vreau sa mananc de toate cat sunt tanara p-t ca poate la batranete nu mai pot sau poate nu imi voi mai permite..
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iulie 2013 23:43
da pai si barbatii merg cu Berea in mana si cu niste tricouri mulate si niste burduhane,,tradus burti mari si cu halbele de beri in mana..sau la plaja merg mandri cu burtile de parca sunt gravizi..si totusi femeile sunt disperate dupa ei pt ca au papagal bun si stiu sa le duca cu zaharelul..

si noi femeile putem avea burti si celulita si sa avem papagal bun ca sa fie barbatii inebuniti..

dupa parerea mea nu conteaza aspectul fizic daca tu te simti bine in pilelea ta.

eu spre exemplu vreau sa mananc de toate cat sunt tanara p-t ca poate la batranete nu mai pot sau poate nu imi voi mai permite
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iulie 2013 23:44
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-30 23:44:49da pai si barbatii merg cu Berea in mana si cu niste tricouri mulate si niste burduhane,,tradus burti mari si cu halbele de beri in mana..sau la plaja merg mandri cu burtile de parca sunt gravizi..si totusi femeile sunt disperate dupa ei pt ca au papagal bun si stiu sa le duca cu zaharelul..

si noi femeile putem avea burti si celulita si sa avem papagal bun ca sa fie barbatii inebuniti..

dupa parerea mea nu conteaza aspectul fizic daca tu te simti bine in pilelea ta.

eu spre exemplu vreau sa mananc de toate cat sunt tanara p-t ca poate la batranete nu mai pot sau poate nu imi voi mai permite


acuma sa nu te ingrasi ca o balena sa fii normal.
in fond nu treebuie o fata sa poarte fuste scurte ca sa I se vada fundul.

cum acum le vad si pe femeile in varsta ca poarta niste pantaloni multi si au unfund lasat si urat sau tricuri multe.eu cred ca nu este frumos..
imbracamintea cred ca trebuie sa fie in functie de varsta,,ca tinerele mai poarta o fusta mai scurta un pantalon scurt dar nu trebuie abuzat ca sa fie pana la fund scurte..trebuie un pic de decenta chiar daca sunt tinere..

femeile in varsta se imbraca si ele indecent ca cica si ele vor sa se simta tinere.
pai trebuie sa te simti tanara in suflet,,sa te simti libera cu o constiinta de copil..dar sa nu te imbraci cu n pustoiaca cu pantaloni mulati de se vede fundul lasat si sanii..se pot imbraca asa la plaja cred,,dar pe strada trebuie sa te imbraci decent..


si la biserica si mai decent,parerea mea..
imbracamintea sa fie fie fie in functie de varsta si locatie..parerea mea
ingerasulluptator
Postat pe 31 Iulie 2013 00:08
acuma sa nu te ingrasi ca o balena sa fii normal.
in fond nu treebuie o fata sa poarte fuste scurte ca sa I se vada fundul.

cum acum le vad si pe femeile in varsta ca poarta niste pantaloni mulati si au un fund lasat si urat sau tricouri multe.eu cred ca nu este frumos..
imbracamintea cred ca trebuie sa fie in functie de varsta,,ca tinerele mai poarta o fusta mai scurta un pantalon scurt dar nu trebuie abuzat ca sa fie pana la fund scurte..trebuie un pic de decenta chiar daca sunt tinere..

femeile in varsta se imbraca si ele indecent ca cica si ele vor sa se simta tinere.
pai trebuie sa te simti tanara in suflet,,sa te simti libera cu o constiinta de copil..dar sa nu te imbraci cu n pustoiaca cu pantaloni mulati de se vede fundul lasat si sanii..se pot imbraca asa la plaja cred,,dar pe strada trebuie sa te imbraci decent..


si la biserica si mai decent,parerea mea..
imbracamintea sa fie fie fie in functie de varsta si locatie..parerea mea


ingerasulluptator
Postat pe 31 Iulie 2013 00:14
"ingerasulluptator" pare mai degraba "ingerasulmonopolizator"; ce e cu atatea posturi ce zic acelasi lucruri si te citezi pe tine insati?!!?!?! plictisita? fa-ti de lucru

sunt si destule idei "ciudate" in ceea ce spui: barbati mandri de burta lor..ei doar par incantati de burta lor-de fapt incearca sa convinga/prosteasca pe fraieri cum ca e bune sa ai burta si nu numai bine ci si..sanatos; fetele cad in capcana de a crede; cei burtosi sunt de fapt niste tipi fricosi si lenesi ce isi amelioreaza imaginea cu "papagal" bun; iar fetele cu burta si....sunt si mai si la aceleasi capitole enumerate la barbati numai ca ele sunt mult mai expresive si nu stiu asa bine sa mascheze faptul ca sunt nemultumite de fizicul propriu plus ca nu sunt asa cu tupeu (obraznic de multe ori pentru barbati) ca barbatiii
andalexkor
Postat pe 3 August 2013 13:42
stii este alegerea mea..Sa mai am putina sunculita pe mine..Apoi nici nu vreau sa arat ca un fotomodel pt ca nu am de gand sa imi etalez goliciunea..

am vazut un barbar asa urat si burtos de a avea o fata asa draguta si slabuta..nu poti sa zici ca sunt baieti buni ci au papagalul bun..

altele fete prefer siluetele,,,sa se infometeze..
eu zic ca nu se merita..poti manca de toate ziua dar seara este bine sa te abtii de la dulciuri..mancare,paine..este valabil si pt baieti.numai sa ai timp ziua sa mananci,,pt ca la noi nu ai pauza masa,,si cand ajungi seara acasa rupi frigiderul,,si nici sa nu mananci nu este bine sa te imbolnavestoi ca sa te placa baietii,,pt ca daca fata este bolnava si nu mai este buna de munca barbatul ii arata usa si pt ce?
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 13:51
De la: ingerasulluptator, la data 2013-08-03 13:51:40stii este alegerea mea..Sa mai am putina sunculita pe mine..Apoi nici nu vreau sa arat ca un fotomodel pt ca nu am de gand sa imi etalez goliciunea..

am vazut un barbar asa urat si burtos de a avea o fata asa draguta si slabuta..nu poti sa zici ca sunt baieti buni ci au papagalul bun..

altele fete prefer siluetele,,,sa se infometeze..
eu zic ca nu se merita..poti manca de toate ziua dar seara este bine sa te abtii de la dulciuri..mancare,paine..este valabil si pt baieti.numai sa ai timp ziua sa mananci,,pt ca la noi nu ai pauza masa,,si cand ajungi seara acasa rupi frigiderul,,si nici sa nu mananci nu este bine sa te imbolnavestoi ca sa te placa baietii,,pt ca daca fata este bolnava si nu mai este buna de munca barbatul ii arata usa si pt ce?


seara este bine sa mananci salate fructe,si apoi dormi si bine cu stomacul lejer..pt ca daca manci seara mancare grea te trezesti cu o senzatie de voma.

dar numai fetele sa aiba timp sa manance ce vor ziua..pt ca daca nu mananci nici ziua nici seara risti sa te imbolnavesti..
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 13:53
sa manaci dupa amiaza masa normal mancare gatita si apoi desert.si seara cand ajungi acasa corpul nu va cere dulce.pt ca si ciocolata este buna da energie dar sa nu o mananci seara..
ci mai bine dupa masa de amiaz daca mai ai loc..


si seara nu mai ai nevoie de dulce,manci fructe,legume..care sunt bune de tot..rosii,casatraveti,ardei,proaspeti s.a.m.d
num,ai sa ai pauza de masa,,pt ca la noi in ro este ca in jungle.
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 14:06
",pt ca la noi in ro este ca in jungle. "

De ce ?
Rotty
Postat pe 3 August 2013 16:00
De la: Rotty, la data 2013-08-03 16:00:42",pt ca la noi in ro este ca in jungle. "

De ce ?
pai este in Romania ca in jungle ca amaratii astia de patroni romani nu dau pauza de masa la angajati...sa manace linistiti masa de amiaza...
ingerasulluptator
Postat pe 3 August 2013 20:45
daca ai timp sa bei apa ai timp sa si ingurgitezzi nutrientii ca nu trebuie sa mananci felul 1+2+ desert !!! exista batoane ce pot inlocui o masa din punct de vedere nutritiva, la fel cu concentrate proteice; deci...asta cu sefii pica
andalexkor
Postat pe 4 August 2013 14:59
Am trait s-o vad si p-asta ! Sa-l bagi pe Basescu in nerealizarea curelor de slabire ! Persoane indobitocite ! Si aici e vinovat Basescu ? Niste caraghiosi !!!!!!!!!
garbo_10371
Postat pe 12 Octombrie 2013 09:31
Oricine e vinovat , numa` ele (grasunelele ) nu.

http://reteteaz.net/cache/com_zoo/images/retete-de-slabit-obezitate-265-275.jpg

Rotty
Postat pe 12 Octombrie 2013 09:41
De la: andalexkor, la data 2013-08-04 14:59:55daca ai timp sa bei apa ai timp sa si ingurgitezzi nutrientii ca nu trebuie sa mananci felul 1+2+ desert !!! exista batoane ce pot inlocui o masa din punct de vedere nutritiva, la fel cu concentrate proteice; deci...asta cu sefii pica


ce Nutrienti visezi mai jmechere?
adica vrei sa zici sa ingurgiteze grasanele ca sa slabeasca carne de Nutrie?????????????
pai umflatz burdihanu' matale cu carnea aia de sobolan ca nutria ie un fel de sobolan, nu-i ashe?
cat despre slabit afla ca io am dat gios 15 kg. in doi saptamana numa cu fekut sex de trei ori pe siara si numa de'n picerelia. ca li-am luvat la rand pe toate vecinele.

adi27
Postat pe 12 Octombrie 2013 13:09
daca scri si tu , Adi, mai pe romaneste si nu "pasareasca networkiana" poate intelegem si noi mai exact ce vrei sa spui; nu vad legatura cu nutria cu matz de sobolan... sunt Inginer Ind Alimentara cu acte in regula si nu e nici un pericol cu cele mai multe dintre suplimentele alimentare la care fac referire cat despre "jmechere" nu stiu ce sa mai zic ca nu ma consider deloc asa mai ales ca nu exista o definitie exacta pentru cuvantul asta
andalexkor
Postat pe 12 Octombrie 2013 13:19
De la: andalexkor, la data 2013-10-12 13:19:34daca scri si tu , Adi, mai pe romaneste si nu "pasareasca networkiana" poate intelegem si noi mai exact ce vrei sa spui; nu vad legatura cu nutria cu matz de sobolan... sunt Inginer Ind Alimentara cu acte in regula si nu e nici un pericol cu cele mai multe dintre suplimentele alimentare la care fac referire cat despre "jmechere" nu stiu ce sa mai zic ca nu ma consider deloc asa mai ales ca nu exista o definitie exacta pentru cuvantul asta


hai nu te supara, ma amuzam doar...oricum iarta-ma pt. apelativul acela manelist...
apropo de inginer in ind. alimentara, cu siguranta ca le ai si cu arta culinara (obligatoriu!) poti sa-mi spui ce specie de peste este "rege" in prepararea sushi-ului ?
sayonara dom' inginer...morituri te salutant
adi27
Postat pe 12 Octombrie 2013 19:44
"exista batoane ce pot inlocui o masa din punct de vedere nutritiva, "

dar nu din punct de vedere cantitativa.....Adi , batoanele astea nu itzi umple stomacul......si asta e tot ce conteaza pt ele-...
Rotty
Postat pe 12 Octombrie 2013 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cu orez :d' 94 De la: any3la 13 Noiembrie 2017 12:09
.......Dac.................... 22 De la: Ciresica 5 Martie 2010 07:00
CURA CU SUPA DE VARZA 48 De la: 13 Noiembrie 2017 12:08
Dieta cu multa ambitie :D 48 De la: Garbo_user 12 Octombrie 2013 20:16
jurnal de slabire cu ajutorul dietei lui Montignac 33 De la: ramonaaaa 27 Februarie 2013 15:03
Setari Cookie-uri