violenta


Iry,
....filmuletul cela, scoate in evidenta, cum copiaza copilu' gesturile parintilor si cat de repede recurg la violenta......dar nu si metode educationale ptr. copii :(
Sorry, mie nu mi-o placut:(
Ca sa invete copilu' cum sa se comporte in societate, iti trebuie jumate din viata ta ca parinte iar daca parintele ii violent si denaturat mai bine nu-l ia cu el sa-l tina departe (pe copil) de starile lui
....

numa' bine!:(
Sara!
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2013 21:00

Banc:

Un nebun in curtea unui oaspiciu ii spune fratelui sau:
- vezi ca ai o gaura in umbrela.
-stiu! eu am facut-o sa vad cand sta ploia.


Sara!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2013 22:25
Cata violenta la adresa bietei umbrele lipsita de aparare....Ntntnt...
Rotty
Postat pe 10 Iulie 2013 22:49


Sara!
NB!:*
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2013 23:10
De la: Iryna_Iry, la data 2013-07-10 13:33:19
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-04 22:57:29eu nu urasc barbatul ci urasc rautatea si nesimtirea care zace in el si ca urmareste sa isi bata joc de femei si uite din cauza lor nu ne ajuta Dumnezeu.Pt ca femeile care traiesc cu ei se integreaza si fac si ele rautati si uite de aceea ne merge rau si ne chinuim.
poate daca barbatii ar fii avut mai mult respect fata de Dumnezeu poate nu ar zace atata rautate in ei,,si de aceea nu au minte si ne merge asa rau din cauza lor

de cate ori am necazuri ma gandesc ca din cauza rautatii barbatilor s-a ajuns in situatia asta

nu ii urasc dar nu ii support pe cei barbatii rai si care ii simt ca au ganduri de animale de prada

nu am nimic cu barbatii cu bun simt si care nu ma provoaca

asta inseamna ca nu urasc barbatii ci doar ca urasc rautatea din ei si egoismul lor


Deci Ingerasule tu lupti contra frustarii personale ;)

pai eu lupt sa raman o fata cu character si sa nu devin la fel ca barbatii...ci sa ii toc pe ei la cap sa se schimbe pt ca daca nu vor lupta ei contra mea sa ma faca sa devin ca ei.
stii vorba aia lupta pt supravetuire

Referitor la violenta :
http://www.youtube.com/watch?v=ce_VUpyMUJw&list=PL8ulIXwuzTHoVs2Lkzl0lutTBXwNVdzY7

cred ca filmuletul asta spune tot.. O zi cu soare tuturor
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iulie 2013 15:04
pai eu lupt sa raman o fata cu character si sa nu devin la fel ca barbatii...ci sa ii toc pe ei la cap sa se schimbe pt ca daca nu vor lupta ei contra mea sa ma faca sa devin ca ei.
stii vorba aia lupta pt supravetuire
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iulie 2013 15:05
alte femei tac din gura accepta bataia de joc a barbatilor,cu toate ca ei incearca dar femeile ar putea sa nu le ermita barbatilor sa isi bata joc de ele..
cum ar fii barbatul mai intai incearca sa se culce cu femeia,apoi incearca sa te faca servitoare,apoi sa te faca carpa de sters pe jos..etc..Femeia daca ar avea character s-ar impune si nu s-ar integra sa asimileze prostiile barbatilor..Sa taca din gura si sa faca si ele asa cum va invata pe mine o femeie casatorita..

ei bine eu nu vreau sa tac din gura si sa fac si eu ce fac barbatii..Ci vreau sa fiu o fata cinstita si sa toc barbatii la cap sa se schimbe ei si sa le vina mintea la cap..

dar putine femei lupta pt demnitatea lor asa ca se integreaza si devin ca si barbatii niste lucruri slabe
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iulie 2013 15:09
http://autoeducare.ro/secretul-fericirii
ingerasulluptator
Postat pe 12 Iulie 2013 00:03
ACEST CONCEPT A DISTRUS MULTE GENERATII DE COPII CARE AU FOST ABUZATI FIZIC DE PARINTI SI CARE AU DEVENIT ABUZATORI DATORITA PROASTEI EDUCATII!, NU ESTE NUMAI ASTA CAUZA DAR ESTE PACAT CA IGNORANTA SI PROASTA CRESTERE POT NASTE MONSTRI ! NUMAI POMENESC DE COPII DIN PARINTI ALCOOLICI SAU DEPENDENTI DE SUBSTANTE INTERZISE !EU SUNT BONA SI PRIN FORMAREA PROFESIONALA NU IMI PERMIT NICI IN JOACA SA RIDIC MACAR VOCEA AMENINTATOARE! SI MI-AM MAI SPUS PAREREA CA VIOLENTA VERBALA PRODUCE LA FEL DE MULTE VICTIME ! CU SINCERITATE GABRIELA
garbo_19362
Postat pe 14 Iulie 2013 19:12
pai parintii isi pot educa copii prin exemplu propriu..

pt ca degeaba ii spui la copii sa nu faca lucruri rele dar tu le faci,pt ca copii te vor lua ca exemplu nu ceea ce ii invata parintii..

eu cred ca multi copii nu isi asculta parintii pt ca nu au incredere in ei

poate ca nu sunt un exemplu pt ei


ingerasulluptator
Postat pe 15 Iulie 2013 21:45
De la: garbo_13283, la data 2013-07-14 19:12:24ACEST CONCEPT A DISTRUS MULTE GENERATII DE COPII CARE AU FOST ABUZATI FIZIC DE PARINTI SI CARE AU DEVENIT ABUZATORI DATORITA PROASTEI EDUCATII!, NU ESTE NUMAI ASTA CAUZA DAR ESTE PACAT CA IGNORANTA SI PROASTA CRESTERE POT NASTE MONSTRI ! NUMAI POMENESC DE COPII DIN PARINTI ALCOOLICI SAU DEPENDENTI DE SUBSTANTE INTERZISE !EU SUNT BONA SI PRIN FORMAREA PROFESIONALA NU IMI PERMIT NICI IN JOACA SA RIDIC MACAR VOCEA AMENINTATOARE! SI MI-AM MAI SPUS PAREREA CA VIOLENTA VERBALA PRODUCE LA FEL DE MULTE VICTIME ! CU SINCERITATE GABRIELA


pai din cauza barbatilor nu si-au putut femeile educa copii...
pt ca o maltrata psihic,,o insela o trata ca pe o sluga si femeia nu avea voie sa isi impuna punctual de vedere pt ca era numita feminista.

asa ca a tacut a indurate si s-a inrait pt ca si un caine daca il tratezi urat devina agresiv si copie gandirea stapanului..Femeia ca sa pota trai cu barbatul s-a integrat a devenit ca el rea pt ca nu ai cum sa traiesti cu un barbat daca mergeti pe drumuri diferite pt ca aveti gandiri diferite.si nu aveti cum sa va intelegeti

parintii nu comunica nu sunt sinceri unii cu altii ma refer la barbati apoi si copii copie gandirea lor..Copii sunt oglinda parintilor.


ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2013 23:42
pai din cauza barbatilor nu si-au putut femeile educa copii...
pt ca o maltrata psihic,,o insela o trata ca pe o sluga si femeia nu avea voie sa isi impuna punctual de vedere pt ca era numita feminista.

asa ca a tacut a indurate si s-a inrait pt ca si un caine daca il tratezi urat devina agresiv si copie gandirea stapanului..Femeia ca sa pota trai cu barbatul s-a integrat a devenit ca el rea pt ca nu ai cum sa traiesti cu un barbat daca mergeti pe drumuri diferite pt ca aveti gandiri diferite.si nu aveti cum sa va intelegeti

parintii nu comunica nu sunt sinceri unii cu altii ma refer la barbati apoi si copii copie gandirea lor..Copii sunt oglinda parintilor.

ingerasulluptator
Postat pe 17 Iulie 2013 23:43
Ce inseamna practica a fii un patriot?


oare inseamna sa ucizi pt a-ti apara tara cum au facut sramosii nostril?

dar nu putem fii patrioti din punct de vedere pozitiv? adica sa tii la tara ta si la cei care locuiesc in ea.

sa nu iti bati joc de tara ta si de locuitorii ei.
schimbarea este in fiecare dintre noi..
noi nu trebuie sa ne lasam descurajati de ceea ce este in jurul nostrum..
noi nu putem schimba lumea toata ci ne putem schimba pe noi,in bine si sa ii influentam si pe altii sa se schimbe in bine..Adica sa fie corecti,,sa faca lucrurile sa fie bine si pt ei si pt altii,,adica fara sa iti bati joc de altii dar nici sa ii lasi pe altii sa isi bata joc din tine.

practic care este adevaratul sens al patriotismului.patriot? nu inseamna sa ucizi pt tara sa faci razboi si ca lupti pt bunastarea si pacea din ea..

romanii nu sunt deloc patrioti chiar daca traiesc intr-o tara.sau nascut in ea si nu fac nimic pt bunastarea si evolutia ei.
daca si-ar iubi tara si oamenii de ea s-ar vedea prin faptele lor si nu si-ar mai face rau unul altuia.
ingerasulluptator
Postat pe 19 Iulie 2013 23:22
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-19 23:22:07Ce inseamna practica a fii un patriot?


oare inseamna sa ucizi pt a-ti apara tara cum au facut stramosii nostril?

dar nu putem fii patrioti din punct de vedere pozitiv? adica sa tii la tara ta si la cei care locuiesc in ea.

sa nu iti bati joc de tara ta si de locuitorii ei.
schimbarea este in fiecare dintre noi..
noi nu trebuie sa ne lasam descurajati de ceea ce este in jurul nostrum..
noi nu putem schimba lumea toata ci ne putem schimba pe noi,in bine si sa ii influentam si pe altii sa se schimbe in bine..Adica sa fie corecti,,sa faca lucrurile sa fie bine si pt ei si pt altii,,adica fara sa iti bati joc de altii dar nici sa ii lasi pe altii sa isi bata joc din tine.

practic care este adevaratul sens al patriotismului.patriot? nu inseamna sa ucizi pt tara sa faci razboi si ca lupti pt bunastarea si pacea din ea..

romanii nu sunt deloc patrioti chiar daca traiesc intr-o tara.sau nascut in ea si nu fac nimic pt bunastarea si evolutia ei.
daca si-ar iubi tara si oamenii de ea s-ar vedea prin faptele lor si nu si-ar mai face rau unul altuia.
ingerasulluptator
Postat pe 19 Iulie 2013 23:23
patriot nu inseamna sa provoci razboi si apoi sa omori sa iti aperi tara.
patriotism inseamna sa lupti pt bunastarea tarii tale..sa tii ;la neamul tau la oamenii din ea si sa fiti uniti..Pt ca doar impreuna se poate construe ceva..De unul singur nu poti face nimic.

de ce oamenii lupta pt drepturi proprii si nu lupta pt drepturi comune?




ingerasulluptator
Postat pe 19 Iulie 2013 23:27

Irinok, daca tot stii tu multe spune-ne-ne-ne si ce inseamna sa fii Pol....?
:-w, na!
Fss_ssu
Postat pe 20 Iulie 2013 05:16
Irinuko , ai de gand sa candidezi ?
Rotty
Postat pe 20 Iulie 2013 07:53
De la: Rotty, la data 2013-07-20 07:53:53 Irinuko , ai de gand sa candidezi ?


nu stiu de unde sa incep,,si eu am atatea probleme de rezolvat si facturi de platit..
nu ai cu cine sa cooperezi si nu ma pot enerva in continu,din cauza prostiei altora.

daca raman aici in Romania sa candidez facturile cine mi le plateste?
ca eu nu traiesc cu aer si nu pot trai sub cerul liber,ca imi este frica de barbati
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2013 16:33
Facturi sunt peste tot de platit. Iar sub cerul liber cum sa traiesti ? Vine toamna cu ploile....iarna...Ingheata si barbatii nu numai tu.
Rotty
Postat pe 21 Iulie 2013 16:44

Se pare ca nu cunosti adevaratul sens al violentei
F.bine, nici nu trebuie, dar cum nu trebuie sa cunosti violenta si te sperie numai la simpla rostire
asa nici nu trebuie sa dai curs la violenta, fie ea si verbala.
Eu sunt de parere ca egoismul si rautatea stau la panda in fiecare dintre noi si uneori fara sa ne dam seama suntem violenti.
Sorry! Cine constientizeaza la timp ce este in sinele lui/ei si isi asuma raspunderea recurge mai des la autocontrol
Numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 21 Iulie 2013 19:13
De la: suparatu_, la data 2013-07-21 19:13:28
Se pare ca nu cunosti adevaratul sens al violentei
F.bine, nici nu trebuie, dar cum nu trebuie sa cunosti violenta si te sperie numai la simpla rostire
asa nici nu trebuie sa dai curs la violenta, fie ea si verbala.
Eu sunt de parere ca egoismul si rautatea stau la panda in fiecare dintre noi si uneori fara sa ne dam seama suntem violenti.
Sorry! Cine constientizeaza la timp ce este in sinele lui/ei si isi asuma raspunderea recurge mai des la autocontrol
Numa' bine!

da autocontrolul asupra ta daca perseverezi.

oamenii cred nu vor sa isi formeze niste principii morale pt ca ele nu sunt appreciate de oameni pt ca oamenii vor sa profite si tu din cauza principiilor nu ii lasi,normal ca nu te plac.

eu nu stiu cat autocontrol au,,pt ca au rautatea in sange...cand vad ca femeia este vulnerabila si naiva isi bate joc de ea.
ce fel de autocontrol se numeste acesta?
autocontrol ca sa nu fii un barbat cu bun simt?
ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2013 21:56
eu nu stiu cat autocontrol au barbatii asupra lor?,,pt ca au rautatea in sange...cand vad ca femeia este vulnerabila si naiva isi bate joc de ea.
ce fel de autocontrol se numeste acesta?
autocontrol ca sa nu fii un barbat cu bun simt?

sa ii pui la test pe barbati sa faci pe naiva si nestiutoarea ca sa vezi ce are barbatul in cap...
cat control are asupra lui daca faci pe femeia naiva si nestiutoare

ingerasulluptator
Postat pe 21 Iulie 2013 21:59
De la: suparatu_, la data 2013-07-21 19:13:28
Se pare ca nu cunosti adevaratul sens al violentei
F.bine, nici nu trebuie, dar cum nu trebuie sa cunosti violenta si te sperie numai la simpla rostire
asa nici nu trebuie sa dai curs la violenta, fie ea si verbala.
Eu sunt de parere ca egoismul si rautatea stau la panda in fiecare dintre noi si uneori fara sa ne dam seama suntem violenti.
Sorry! Cine constientizeaza la timp ce este in sinele lui/ei si isi asuma raspunderea recurge mai des la autocontrol
Numa' bine!


pai oamenii sunt rai si fac rautati intentionat,pt ca urasc si oamenii care ii ajuta pt ca ii rasplatesc cu nerescunostinta si invidie.
ingerasulluptator
Postat pe 30 Iulie 2013 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce pot face sa ies din stare asta 86 De la: Doinita201 2 Septembrie 2010 22:28
ce parere aveti despre produsele YVES ROCHER 20 De la: yanyacharberet 5 Aprilie 2016 18:07
femeie vs copil 97 De la: garbo_8352 5 Noiembrie 2012 13:23
DE ZIUA FEMEII 1 De la: ysa30 8 Martie 2010 09:00
De ce oare apoape toti oamenii te invata lucruri rele...Oamenii se inraiesc unii pe altii.Greu gasesti pe cineva ca sa te invete ceva de bine,ca sa iti mearga bine.. 52 De la: ingerasulluptator 17 Martie 2012 21:12
Setari Cookie-uri