violenta

http://www.youtube.com/watch?v=a9-Uz00NAHY&feature=share&list=PL8ulIXwuzTHoVs2Lkzl0lutTBXwNVdzY7

comentati:
,,Bataia e rupta din Rai,,
Alina_30
Postat pe 4 Iulie 2013 18:34
Alina, suntem satui de violenta de toate felurile, incepand de la cea verbala pana la cea fizica...unde intorci capul numai oameni nervosi care sunt ca niste bombe, gata sa "explodeze"....
Conceptul "Bataia este rupta din rai" este o tampenie, oricum ai lua-o si cu care nu sunt de acord sub nici o forma !!!!
LLisa
Postat pe 4 Iulie 2013 19:43
ma bucur sa vad ca sunt persoane care cred ca acest concept este o tampenie.....
Alina_30
Postat pe 4 Iulie 2013 19:53
pai violenta este din cauza ca oamenii nu se impreetenesc inainte sa se culce mpreuna.Pt ca barbatii agaseaza femeia pana se culca cu el apoi trebuie sa ii suporte toate obiceiurile rele..Sa nu comenteze daca se uita du[pa alte femei.,daca lipseste noaptea..zice ca femeia sa aiba incredere in barbat chiar daca el ii da motive de gelozie.
nu zic casatoria nu este o inchisoare

daca mergi la o nunta sa stai doar sa dansezi cui nevasta
daca mergi la restaurant sa te uiti doar la prietena

poti sa te uiti,dar se simte cand te uiti cu niste ochi pofticiosi sau cand dansezi si filtrezi si te intinzi si faci glume proaste cu altele..
barbatii zic ca femeile sa aiba incredere in ei chiar daca ei le da motive de gelozie..barbatii vor ca femeile sa tina in ele sufere si ca sa le mearga lor barbatilor bine.

pt ca ei barbatii considera ca ei sunt barbate au dreptul sa isi traiasca viata sa se culce cu multe femei pt ca sunt barbate si femeile trebuie sa suporte umilinta si sa sufere in tacere fara sa ii bata la cap ca daca nu le bate o le alunga din casa ori le agreseaza verbal.

pai un barbat care vrea sa duca o viata asa pai mai bine sa stea singur,,pt ca femeile nu trebuie sa taca si sa sufere in tacere pt ca de asta este facuta femeia ca sa suporte umilnte din partea barbatillor.
pai mai bine stai singura decat sa stai doar sa suferi si sa te imbolnavesti
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 21:23
daca esti o femeie serioasa care nu te culci cu alti barbate ai si tu pretentia ca barbatul de langa tine sa fie fidel..Sunt unele femei care le convine situatia pt ca tac si se duc si ele..

barbatii cum sunt curvari ei suspecteaza si femeile serioase ca si ele ar face la felchiar daca ele nu le da motiv, pt ca ei vad oamenii prin ochii lor cred ca si femeile fac la fel ca ei..

sunt unele femei care sufere in tacere si se duc si ele inseala ori isi descarca ura pe alti oameni..mai ales pe copii..atunci de ce mai faci copii

ce viata este asta sa il lasi pe barbat sa isi bata joc din tine sa te insele si tu la randul tau sa iti bati joc din altii

un barbat care vrea sa fie infidel nu trebuie sa se casatoreasca niciodata ci trebuie sa traisca singur fara sa faca femeile sa sufere sau sa faca copii care sa traiasca doar in certuri...si care sa vada ce fac tatii si sa faca si ei la fel sa devina niste curvari

barbatii nu vor doar o singura femeie ei vor harem,,sa isi bata joc de sentimentele femeilor
si femeile sa taca si sa sufere in tacere daca vor sa aiba liniste in familie,,,asta da viata de familie
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 21:30
cauza volentelor in familie sunt barbatii pt ca ei sunt niste animale nu sunt oamni..Amimale de prada.

barbatii vor sa insele femeia dar femeia sa taca sa sufere sa se imbolnaveasca,,important sa taca sa fie mereu cu zambetul pe buze iubitoare ca sa ii mearga la barbat bine,,barbatul este un animal fara suflet care dupa mine merita sa traiasca in singuratate

sa nu mai faca copii,,,sa lase femeile sa traiasca in pace

nu ca noi femeile sa suferim in tacere ca lor barbatilor sa le mearga bine...sa fie fericiti sa ne insele cu multe femei sa aiba slugi care sa curate rahatul dupa ei si sa le faca de mancare,,,care sa sufere in tacere apoi sa isi descarce ura pe alti oameni sau chiar pe copii lor pt ca poate si de aceea mamele nu ii invata pe copii de bine
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 21:36
eu spre exemplu imi descarc ciuda pe barbatii fara bun simt ca de aceea ne merge rau din cauza lor.Pt ca daca poate ei ar fii fost mai credinciosi poate ar fii avut mai multa minte si Dumnezeu ne-ar fii ajutat si uite ca trebuie sa ne chinuim ca sa supravetuim din cauza lor.
eu imi descarc frustrarea pe cei vinovati pe barbatii rai si nesimtiti..Eu nu am nimic cu barbatul in sine ci cu raiutatea care zace in el.Eu nu am nimic cu barbatii cu bun simt care imi dovedesc ca ei au bun simt si nu sunt doar niste animale de prada care urmaresc sa isi bata joc de fem,ei..

ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 22:52
eu nu urasc barbatul ci urasc rautatea si nesimtirea care zace in el si ca urmareste sa isi bata joc de femei si uite din cauza lor nu ne ajuta Dumnezeu.Pt ca femeile care traiesc cu ei se integreaza si fac si ele rautati si uite de aceea ne merge rau si ne chinuim.
poate daca barbatii ar fii avut mai mult respect fata de Dumnezeu poate nu ar zace atata rautate in ei,,si de aceea nu au minte si ne merge asa rau din cauza lor

de cate ori am necazuri ma gandesc ca din cauza rautatii barbatilor s-a ajuns in situatia asta

nu ii urasc dar nu ii support pe cei barbatii rai si care ii simt ca au ganduri de animale de prada

nu am nimic cu barbatii cu bun simt si care nu ma provoaca

asta inseamna ca nu urasc barbatii ci doar ca urasc rautatea din ei si egoismul lor
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 22:57
Violenta?
Un mod de viata pt." masa mare" a omenerii pe mapamond !

Incepand de la cea domestica si pana la cea fizica, fiecare dintre noi avem plantata gena in instict.
Sorry, poate fi o greseala de exprimare sau poate fi o realitate a functionalitatii corpului uman insa, poate fi tinuta sub control.
Nu trebuie sa stii sa filozofezi ca sa descoperi violenta din "tine"!
Trebuie sa te cunosti foarte bine pe tine ca om, modul cum iti functioneaza tie organele si necesitatile care sa te faca adaptabil la viata domestica

Degeaba sunt rege cu sange albastru, daca nu stiu sa conduc ostenii si pun bata pe regina de pe tabla de SAH!

NB!
Fss_ssu
Postat pe 4 Iulie 2013 23:35
De la: suparatu_, la data 2013-07-04 23:35:28Violenta?
Un mod de viata pt." masa mare" a omenerii pe mapamond !

Incepand de la cea domestica si pana la cea fizica, fiecare dintre noi avem plantata gena in instict.
Sorry, poate fi o greseala de exprimare sau poate fi o realitate a functionalitatii corpului uman insa, poate fi tinuta sub control.
Nu trebuie sa stii sa filozofezi ca sa descoperi violenta din "tine"!
Trebuie sa te cunosti foarte bine pe tine ca om, modul cum iti functioneaza tie organele si necesitatile care sa te faca adaptabil la viata domestica

Degeaba sunt rege cu sange albastru, daca nu stiu sa conduc ostenii si pun bata pe regina de pe tabla de SAH!

NB!


pai barbatii nu vor sa lupte sa isi formeze un character si sa se comporte ca niste oameni..
pt ca ei cred ca daca nu au interese egoiste si nu isi bat joc de alti oameni nu se pot imbogati

sunt asa disperati dupa bani strang pana inebunesc si la batranete devin bolnavi si copii le cumpara lucruri ieftine ca sa le ramana lor banii si la ce ai umblat dupa bogatie

nu ai dat o educatie la copii prin exemplu propriu
cum judeca acum barbatii batrani baietii tineri pt ceea ce sunt dar ei doar de la barbatii batrani au invatat sa devina asa ei nu au cunoscut altceva nu au avut exemple care sa ii ajute sa cunoasca si altceva

toata lumea se plange ca nu exista dreptate,corectitudine bun simt,,,dar atunci cand intalnesc un om curat la suflet il considera fraier si isi bat joc de el.

oamenii nu au character nu au niste principia dupa care sa se ghideze
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 23:48
pai barbatii nu vor sa lupte sa isi formeze un character si sa se comporte ca niste oameni..
pt ca ei cred ca daca nu au interese egoiste si nu isi bat joc de alti oameni nu se pot imbogati

sunt asa disperati dupa bani strang pana inebunesc si la batranete devin bolnavi si copii le cumpara lucruri ieftine ca sa le ramana lor banii si la ce ai umblat dupa bogatie

nu ai dat o educatie la copii prin exemplu proprii
cum judeca acum barbatii batrani baietii tineri pt ceea ce sunt dar ei doar de la barbatii batrani au invatat sa devina asa ei nu au cunoscut altceva nu au avut exemple care sa ii ajute sa cunoasca si altceva

toata lumea se plange ca nu exista dreptate,corectitudine bun simt,,,dar atunci cand intalnesc un om curat la suflet il considera fraier si isi bat joc de el.

oamenii nu au character nu au niste principii dupa care sa se ghideze

ingerasulluptator
Postat pe 4 Iulie 2013 23:51

Pai, cu cat evolueaza omenirea, cu atat involueaza Omul!
Nu te gandi ca numai de la barbati pleaca lipsurile.
Din punct de vedere biologic, femeia ii sursa....si daca pana in vremurile astea nu s-o inteles
realitatea, "ai" gasit repede vinovatul
daaa nu-i asa! da cum ii??

numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 4 Iulie 2013 23:59
oamenii se nasc cu inclinatia spre rau pt ca ei doar asta cunosc de cand sunt in burta si dupa ce se nasc.

ei nu au cunoscut oameni cu valori morale care sa respecte pe ceilalti oameni sa nu aiba interese egoiste ,sa fie recunoscatori cu bun simt etc.

apoi noi nascandu-ne cu instinctual asta de a face rau...Putem sa ne educam sa devenim altfel numai ca pt ca sa te mentii un om correct si bun simt trebuie sa lupti,,Pt ca oamenii nu au nevoie de asa ceva pt ca au interese egoiste.
precum barbatii se comporta frumos doar cu femeile care se culca cu ei,,daca femeia vrea sa fie serioasa isi bate joc din ea..

daca vrei sa fii un om correct sa faci lucrurile sa fie bine si pt tine si pt altii nici asa nu este bine,pt ca oamenii au interese egoiste le place sa fie ajutati dar nu sa fie si recunoscatori...
este greu sa iti formezi un character si niste principia morale pt ca caracterul nu este apreciat si incurajat ci din contra carcaterul si principiile morale sunt descurajate de oameni pt ca oamenii au interese egoiste.

de aceea nu trebuie sa fii correct pt ca sa te aprecieze altii pt ca nu vei fii,ci sa fii correct pt tine ca sa iti mearga bine sa ai pace sufleteasca si sa te ajute Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:00
De la: suparatu_, la data 2013-07-04 23:59:34
Pai, cu cat evolueaza omenirea, cu atat involueaza Omul!
Nu te gandi ca numai de la barbati pleaca lipsurile.
Din punct de vedere biologic, femeia ii sursa....si daca pana in vremurile astea nu s-o inteles
realitatea, "ai" gasit repede vinovatul
daaa nu-i asa! da cum ii??

numa' bine!
pai da dar ce poate schimba femeia daca traieste cu un barbat care o chinuie si o exploateaza.O inseala,o minte,face pe stapanul..Cum poti sa te mentii o femeie cumsecade cand traiesti cu un animal..Noi oamenii nu sunt Iisus noi ne inraim daca sunt chinuiti..Femeia este cjnuita de barbat nu se impune pt ca barbatii au inventat o alta teorie,,femeia care se impune si pretinde respect se numeste feminist.

barbatul inraieste femeia apoi rai ies si copii

nu te poti mentine o femeie buna daca esti chinuita si exploatata si nu te poti impune pt ca te umpli de ura si frustrari
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:05
pai da dar ce poate schimba femeia daca traieste cu un barbat care o chinuie si o exploateaza.O inseala,o minte,face pe stapanul..Cum poti sa te mentii o femeie cumsecade s cu suflet bun atunci cand traiesti cu un animal..Noi oamenii nu sunt Iisus noi ne inraim daca sunt chinuiti..Femeia este chjnuita de barbat nu se impune pt ca barbatii au inventat o alta teorie,,femeia care se impune si pretinde respect se numeste feminist
barbatii vor ca femeile sa fie bune si cinstite,,dar cum pot fii bune si cinstite si cu suflet bun daca sunt chinuite si traiesc cu animale de barbate fara suflet care le inseala le mint le fac slugi sa faca mancare si sa curate dupa ei ca cica asta este datoria femeii..etc
.

barbatul inraieste femeia apoi rai ies si copii

nu te poti mentine o femeie buna daca esti chinuita si exploatata si nu te poti impune pt ca te umpli de ura si frustrari


ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:09
De la: suparatu_, la data 2013-07-04 23:59:34
Pai, cu cat evolueaza omenirea, cu atat involueaza Omul!
Nu te gandi ca numai de la barbati pleaca lipsurile.
Din punct de vedere biologic, femeia ii sursa....si daca pana in vremurile astea nu s-o inteles
realitatea, "ai" gasit repede vinovatul
daaa nu-i asa! da cum ii??

numa' bine! [/

nu se va schimba nimiic pana ce barbatul nu va renunta sa isi bata joc de femei..
Pt ca femeia niciodata nu va devein mai buna si nu va face copii buni din moment ce este facuta sluga si exploata de barbat.Femeia se va inrai poate nu va face rau barbatului dar va face rau altor oameni se va integra,,apoi asa vor iesi si copii.

niciodata nu se va schimba nimic in lumea asta daca barbatii nu renunta in a-si bate joc de femei,pt ca femeile se vor inrai si nu vom inainta ci poate vom ajunge mai rau pt ca Dumnezeu se va satura de noi si poate vom avea un al treile razboi mondial

ca au fost multe razboiae din cauza urii oamenilor unii pt altii
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:15
Biblia dezbina oamenii in loc sa ii uneasca..
Biblia dezbina barbatul de femeie..Ea nu este o carte sfanta

atata timp cat barbatul va chinui femeia cu atata lumea va suferi si nu se va schimba nimic..

femeia se inraieste apoi si copii tot rai vor iesi.

si uite asa se va transmite mentalitatea ca barbatii exploateaza femeia pt ca asa femeile se inraiesc si ele transmit rautatea la copii lor

si eu ma voi inrai daca voi trai cu un barbat pacatos ma va face sa devin ca el pt ca atunci vokm avea gandiri diferite

barbatii inraiesc femeile apoi si copii ies la fel ci inclinatia si placerea de a face rau
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:23
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-05 00:23:05Biblia dezbina oamenii in loc sa ii uneasca..
Biblia dezbina barbatul de femeie..Ea nu este o carte sfanta

atata timp cat barbatul va chinui femeia cu atata lumea va suferi si nu se va schimba nimic in bine..

femeia se inraieste apoi si copii tot rai vor iesi cu inclinatia si placerea de a face rau.

si uite asa se va transmite mentalitatea ca barbatii exploateaza femeia pt ca asa femeile se inraiesc si ele transmit rautatea la copii lor

si eu ma voi inrai daca voi trai cu un barbat pacatos ma va face sa devin ca el pt ca atunci vom avea gandiri diferite

barbatii inraiesc femeile apoi si copii ies la fel ci inclinatia si placerea de a face rau


tot raul de la barbat pleaca el este stapanul care allege sa faca raul
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:26
nu se va schimba nimiic pana ce barbatul nu va renunta sa isi bata joc de femei..
Pt ca femeia niciodata nu va devein mai buna si nu va face copii buni din moment ce este facuta sluga si exploata de barbat.Femeia se va inrai poate nu va face rau barbatului dar va face rau altor oameni se va integra,,apoi asa vor iesi si copii.rai

niciodata nu se va schimba nimic in lumea asta daca barbatii nu renunta in a-si bate joc de femei,pt ca femeile se vor inrai si nu vom inainta ci poate vom ajunge mai rau pt ca Dumnezeu se va satura de noi si poate vom avea un al treile razboi mondial

ca au fost multe razboiae din cauza urii oamenilor unii pt altii
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 00:28
da problema sunt fanaticii astia religiosi care cred ca biblia pe acre a scrs-o niste oameni pacatosi care ei dezbina....Si ei lupta ca biblia sa fie acceptata pt ca ei sunt lucratorii lui Satana..
Biserica a dezbinat femeia de barbat,ca cica Dumnezeu afacut doar doi oameni,pe care le dadea in rai sa manance pe gratis nu avea voie sa gandeasca..
apoi au fost alungati pe pamant sa faca copii...si care au facut doi copiii care la randul lor sau culcat cu masa sa faca alti copii..Apoi animalele trebuiau sa nasca si pt femeie este o durere..si animalele nasc in durere si ele sunt multe rase si noi oamenii avem multe rase cum de zice biblia ca Dumnezeu a facut doar 2 oameni..Eu cred ca biblia a fost scrisa de oameni inculti cu doua clase care nu au citit o carte ci au scris asa dupa mintea lor si zic ca este de la Domnul..

Domnul Iisus umbla sa uneasca femeia si barbatul nu ca ii dezbimne ca barbatul trebuie sa gandeasca in locul femeii.
doar sa fai tina gura
ca copii si sa faca munca de jos

femeia trebuie sa devina emanicipata sa citeasca si sa se roage si ca Dumnezeu sa o ajute sa separe binele de raiu sa gandeasca constructiv

sa lupte sa isi formeze un character si principia si sa caute partener la fel ca si ea,,daca nu gaseste mai bine sa stea singura decat sa fie sluga
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 12:37
salutare.....:)
sunt de acord cu ce ai spus.....fiecare din noi avem in instinct aceasta violenta...insa cred ca totul tine de educatie....
,,Omul inca este la fel cum a fost.Este brutal,violent,agresiv,avid,competitiv...si a construit o societate dupa aceste trasaturi,,
..daca pt aparare se exercita o violentamai mare decat e nevoie,aceasta va fi ilicita...dar daca se respinge violentacu masura,aceasta va fi licita.
o zi frumoasa la toata lumea!!
Alina_30
Postat pe 5 Iulie 2013 13:05
nedreptatea te face sa devii agresiv..Nu zic noi oamenii nu putem schimba lumea intreaga dar ne putem schimba pe noi sa devenim oameni cu calitati umane dar atunci cand cineva umbla sa isi bata joc din tine asa cum sunt barbatii devii agresiva

multi barbate se uita in jur zic pai toata lumea este asa eu de ce sa ma schimb,,dar barbatul vrea femeie supusa care apoi sa ii faca lui toate poftele apoi sa isi descarce ura pe alti oameni.

daca ca barbat vrei o femeie serioasa si ca femeia sa nu devina agresiva nu o provoca si nu iti bate joc de ea...Regulile trebuie facute sa fie bine pt amandoi..
este de ajuns ca in societate este un haos total; dar asta nu inseamna ca acasa nu trebuie sa ai liniste..Dar pt ca sa ai liniste trebuie sa fie respect si sa nu iti bati joc de nevasta ca si cum ea este sclava si tu stapanul..Pt ca asa scrie in biblie...Biblia este o carte scrisa de preotii curvari si mincinosi condusi de satan ca sa ne duca la pierire la razboie suferinta preotii se ascund in s[atele hainelor si care oameni sunt naivi se uita la eticheta se lasa maipulati..eu spre exemplu mai uit la continut dar nu si la eticheta la hainele lor.

in familie nu poti avea pace daca oamenii nu au respect unii fata de ceilalti..

asta nu insamna ca daca traim intr-o societate de oameni nebuni trebuie sa avem nebunia si acasa..acasa trebuie armonie si pt asta barbatul ttrebuie sa faca treburile carnice sa faca macare curat,,ca doar nu o fii regale carol,,dar are bani sa isi plateasca o sluga,,dar barbatii se insoara ca sa aiba sluga pe gratis apoi zic ca vor pace in familie

femeile se satura de nesimtirea barbatului si il cicaleste se enerveaza si de aici apar bataile..barbatii stiu una si buna ca femeia este facuta sa le fie sluga si masina de sex dar fara sa pretinda nimic..
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iulie 2013 16:42
Alina, raul genereaza rau. Nu poate genera bine. "Rupta din raI' sau "rupta de rai" poate insemna ca nu (mai) apartine de acolo, nu? O creanga "rupta din copac" e rupta. Nu mai e in copac. Asta e sensul expresiei - dupa parerea mea.... si, desigur, in ciuda parerii generale.
quasaria
Postat pe 5 Iulie 2013 16:50
salut Q
asta e si parerea mea....expresia asta e total gresita....cred ca bataia nu are ce cauta in rai....se presupune ca acolo ar trebui sa se petreaca numai lucruri bune....

o zi frumoasa!!!
Alina_30
Postat pe 5 Iulie 2013 18:47
Asa pentru curiozitatea mea Alina.....Ce-ti venii cu bataia ? Eu nici nu ma gandesc la asa ceva.....in general. In particular ....i mai zic lui rottycel cand nu asculta : " De-tzi dau una la bucutza , ce zici ? " .......Pana si el ca-i caine , nu ma ia in serios...
Rotty
Postat pe 5 Iulie 2013 18:53
Salut rotty
...pai...peste tot asta aud...unde intorci capul numai despre violenta e vorba...a devenit celebra.... si e trist ce se intampla
Alina_30
Postat pe 5 Iulie 2013 19:37

da di ce peste tot?

....eu nu am ce sa caut in locurile cu violenta si nici nu despic firu'n patru....o las in plata Domnului
si cu locul de unde vine.....fine.

O parere in plus sau in minus, nu schimba traiectoria violentei:( ....cine o practica, are tinte sigure:(
Important ii sa stai departe de ea
NB!
Fss_ssu
Postat pe 5 Iulie 2013 21:04
Da violenta, este cel mai cumplit mod mare umilire a unei persoane( femei , barbati , copii, parinti)
atat fizic cat si psihic.Nu este buna nici la animale fiindca si acelea pot intelege dar in cazul oamenilor. Nici gand ca sa fie"rupta din rai" intelegerea se face prin discutii , convingeri dar nu cu bata, palma sau altceva.
O femeie , copil , batran in care a dat o data fiindca restul nu mai conteaza , acela nu mai este la fel , psihic este altul.
Intelegere si incredere !
campan1maria
Postat pe 6 Iulie 2013 13:40
Digeaba!...n-are relevanta

Daca nu as avea sistem nervos in functiune, nu ar exista nici instinct animalic care sa ma ajute sa
ma desfasor fizic:).....nu ai vazut cum "ala" o lovea pi sotie fara sa vrea??

Da' mie mi-o aratat mam' nuielusa, mai des decat tat' .....acuma, :D la ea ;))

Mai, da cine imi zice daca ii mai grav sa zambesti si sa arati cat esti de-al -lu'
?....daaa, cu zambetu' pi buze
ce, n-ai intalnit?....laaaasa, ai timp......X_X

ziua buna, ....cate stele sunt pe LUNA?
Fss_ssu
Postat pe 10 Iulie 2013 11:49
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-04 22:57:29eu nu urasc barbatul ci urasc rautatea si nesimtirea care zace in el si ca urmareste sa isi bata joc de femei si uite din cauza lor nu ne ajuta Dumnezeu.Pt ca femeile care traiesc cu ei se integreaza si fac si ele rautati si uite de aceea ne merge rau si ne chinuim.
poate daca barbatii ar fii avut mai mult respect fata de Dumnezeu poate nu ar zace atata rautate in ei,,si de aceea nu au minte si ne merge asa rau din cauza lor

de cate ori am necazuri ma gandesc ca din cauza rautatii barbatilor s-a ajuns in situatia asta

nu ii urasc dar nu ii support pe cei barbatii rai si care ii simt ca au ganduri de animale de prada

nu am nimic cu barbatii cu bun simt si care nu ma provoaca

asta inseamna ca nu urasc barbatii ci doar ca urasc rautatea din ei si egoismul lor


Deci Ingerasule tu lupti contra frustarii personale ;)

Referitor la violenta :
http://www.youtube.com/watch?v=ce_VUpyMUJw&list=PL8ulIXwuzTHoVs2Lkzl0lutTBXwNVdzY7

cred ca filmuletul asta spune tot.. O zi cu soare tuturor
Iryna_Iry
Postat pe 10 Iulie 2013 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
CAUT PRIETENI EMO SI COLEGI EMO 52 De la: anndrreead_sexygirl 16 Decembrie 2009 20:59
as vrea sa stiu din toti care comenteaza aici cine este tatuator? 31 De la: Nicu_Nicolas_Sbr_1 18 Mai 2014 21:46
FEMEIA RAC CINE ESTE RAC?PARERII SI OBIECTII DEFECTE SI CALIATI:) 60 De la: iasomia 15 Februarie 2010 15:30
confectii 5 De la: nazirra 17 Noiembrie 2009 08:02
Setari Cookie-uri