Justitie divina versus justitie umana ?

Salut din nou !
Va aduc in atentie un alt subiect interesant ,sper ca si voi il veti gasi ca atare !

In care dintre cele doua , aveti incredere si de ce ?
Optiunea mea este prima ,justitia divina si cred ca fiecare persoana care greseste in lumea de aici, cu siguranta nu "scapa" fara sa plateasca mai devreme sau mai tarziu !
Astept opiniile voastre cu mare interes !
Sanatate si fapte bune !

Mihaela_Tudora_1
Postat pe 19 Aprilie 2013 20:24
In opinia mea este foarte simplu - indubitabil - justitia divina.
Si ca sa si argumentez….
Plecand de la premisa ca justitia divina = Dumnezeire = Dumnezeu = Perfectiune, nu poate fi concurata nicicand si sub nici o forma de justitia umana = omenesc = imperfect = supus greselii.
Omul este copilul greşelii.
Ela_23
Postat pe 20 Aprilie 2013 03:16

Imi place melodia asta: imi exprima opinia mai bine decit as putea sa o exprim eu.
http://www.youtube.com/watch?v=4dvXG18ZA1I

"Instant karma's going to get him
If I don't get him first

Don't believe in the Uzi
It just went off in my hand -
I believe in love "

Eu as fi precauta cind imi las lucrurile spre rezolvare justitiei divine.
Nu de altceva, dar cu mintea mea limitata de pamintean, n-am de unde sa stiu cum functioneaza justitia divina - poate ca definitia justitiei asa cum o concepem noi e gresita? Sau poate ca eu am comis un pacat impardonabil pentru ca joi la ora 16 am trecut de semafor si am virat stinga, ceea ce a dus la accidentarea lui x de catre masina din spatele meu, pe care daca as fi virat dreapta as fi putut sa o impiedic sa il loveasca?
Well, cind o sa am imaginea de ansamblu a tuturor consecintelor directe si indirecte ale existentei mele pe acest pamint in raport cu tot ce misca - si uneori si cu ce nu misca - si citeva precedente, probabil o sa pot sa imi dau cu parerea despre... inaltul juriu.
Pina atunci... mai bine sa ne spalam noi rufele singuri de cite ori putem si sa lasam entitatile superioare, ca or avea ele si alta treaba mai importanta.
quasaria
Postat pe 20 Aprilie 2013 04:25
Asa cum judeci asa vei fi judecat, ierti multe si multe iti vor fi iertate
Lorena_Bineata_1
Postat pe 20 Aprilie 2013 06:13
si ateii ce zic?

eu nu-s deloc curioasa sa traiesc intr-o societate "tihnita" in care violatori sau teroristi, care detoneaza bombe in America sau aiurea, se plimba agale pentru ca conlocatarii sunt ocupati, facand matanii, asteptand pedeapsa divina.
dar oare, justitia Dumnezeiasca nu functioneaza si in cadrul unei societati, tocmai prin normele general acceptate in timp si spatiu?
Eugenia_
Postat pe 20 Aprilie 2013 06:20
Este foarte important sa definim termenii inainte sa plecam pe anumite premise. Sigur ca este de preferat justitia divina si o asteptam cu totii la sfarsitul vietii noastre. Ce facem cand neintelegerie noastre sunt pe pamant si avem nevoie de o forma de justitie, de un arbitru macar daca nu de un judecator sau mai modern de un mediator care sa gaseasca echilibrul ? Prin urmare aleg justitia divina iar cand justitia divina se lasa asteptata apelez la mediere . Cum functioneaza aceasta ?http://mediatorbucurestimustateanu.ro/ce-fac-atunci-cand-merg-la-mediator/
Mediator_Bucuresti_Mustateanu
Postat pe 20 Aprilie 2013 06:59


un mediator n-ar trebui sa fie impartial?
Eugenia_
Postat pe 20 Aprilie 2013 07:10
PENTRU CINE CREDE IN DUMNEZEU, CREDE SI-N JUSTITIA DIVINA, PENTRU CINE NU CREDE IN DUMNEZEU ACEASTA ESTE O UTOPIE... EU CRED IN DUMNEZEU SI CRED IN JUSTITIA DIVINA, CUM SPUNEA CINEVA MAI SUS DUMNEZEU INSEAMNA PERFECTIUNE SI JUDECATA LUI VA FI DREAPTA,. ATAT TIMP CAT NOI PAMANTENII SUNTEM IMPERFECTI NU AVEM CUM SA JUDECAM CORECT SI DE CELE MAI MULTE ORI DORIM SA SE FACA DREPTATE PE LOC, NU AVEM RABDARE, NU AVEM INTELEGERE SI DESPICAM FIRUL DE PREA MULTE ORI. DAR FIECARE VA PLATI INTR-UN ANUMIT FEL GRESELILE FACUTE... TOTI VORBIM DESPRE IUBIRE, IERTARE DAR CATI DINTRE NOI REUSESC SA LE DUCA TOT TIMPUL VIETII? IUBIRE INSEAMNA RESPECT, INSEAMNA IERTARE,INSEAMNA INCREDERE, INSEAMNA INTELEGERE, INSEAMNA INGADUINTA, INSEAMNA FRUMUSETE INTERIOARA, INSEAMNA RABDARE SI ASTA TOT TIMPUL.... CATI DINTRE NOI AVEM ACESTE CALITATI? FURAM? VOM FI FURATI, INSELAM? VOM FI INSELATI, URAM? VOM FI URATI, IUBIM? VOM FI IUBITI. SI VOM FI IUBITI DE CEI CARE CRED IN ACEST SENTIMENT... IN PRIMUL RAND VOM FI IUBITI DE DUMNEZEU SI EL NE VA CALAUZI PASII... CU RESPECT DANI
garbo260641
Postat pe 20 Aprilie 2013 07:18
Pana la justitia divina, va voi arata ce face justitia Romana in care magistrati sunt
Bisnitari de SENTINTE, Infractori in ROBA
Din punctul meu de vedere Justitia din Romania a devenit o latrina in care s-au strans si solidarizat impotriva firii umane, impotriva tuturor valorilor lumii civilizate si impotriva statului de drept, cele mai rapace, hidoase, infioratoare si dezgustatoare mutatii ale speciei umane in general si ale natiunii romane in special. Judecatoria Slatina, Tribunalul Olt si Curtea de Apel Craiova au fost transformate în BAZARE în care se vând la tarabă sentinţe judecătoreşti pentru Alro Slatina, judecatorii afisind o totala indiferenta in fata dreptatii, fara a avea puterea de a se desface de prejudecatile care le intuneca vederea. Toata debandada din societatea romanesca se datoreaza in special nefunctionarii institutiilor statului cauzata de coruptia din politie, parchet si justitie. Romania este capusata, pana la varf, de oamenii obedienti, de infractori in roba. Corupţia este un cancer care a ucis sistemul judiciar şi ideea de dreptate.
Oamenii Legii isi bat joc de institutiile STATULUI in care isi desfasoara activitatea, politie, parchete, Judecatorii, Tribunale si Curtea de Apel Craiova etc. Căutați acești functionarii ai statului la vile, case de vacanță, conturi, afacerile nevestelor și copiilor, și veți găsi ce nu vă imaginați.
Am certitudinea dupa trei ani de zile luptand pentru drepturile mele salariale ca toti oamenii Legii sunt conectati la banii murdari, ca vin in Sala de judecata cu Solutia in buzunar, ca au de executat un ordin, intemeind un blat intre domniile lor si infractorii.
Domniile lor isi arăta pe faţă obedienţa si slugărnicia faţă de infractorii prin folosirea cu rea credinta a functiei publice.
garbo003592
Postat pe 20 Aprilie 2013 08:24
Justitia divina se mai numeste si Legea Karmei,,, Cine crede ca a scapat de justitia umana,, Se inseala amarnic,, De legea karmei Nimeni nu pate scapa,,,In urmatoarea interventie , voi scrie definitia Legii Karmei , care este f frumoasa,, Daca , nu ar fi existat aceasta lege a karmei,,practic nu am mai fi existat nici noi,,, Aceasta nu este Complicata,, Cere doar sa fii un om civilizat,,si merge pe principiul,, Ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face,, Cu sinceritate Petrisor,,
garbo111557
Postat pe 20 Aprilie 2013 09:39
De la: Mihaela_Tudora_1, la data 2013-04-19 20:24:56Salut din nou !
Va aduc in atentie un alt subiect interesant ,sper ca si voi il veti gasi ca atare !

In care dintre cele doua , aveti incredere si de ce ?
Optiunea mea este prima ,justitia divina si cred ca fiecare persoana care greseste in lumea de aici, cu siguranta nu "scapa" fara sa plateasca mai devreme sau mai tarziu !
Astept opiniile voastre cu mare interes !
Sanatate si fapte bune !



Justitia umana este relativa...Poate da gres...si da gres de foarte multe ori. Cred in karma. Cred ca exista un echilibru, un exercitiu de compensare intre ceea ce facem si ceea ce primim. Nu cred ca poti face un rau fara sa-ti primesti lectia la un moment dat...cu intentie sau fara intentie, totul se compenseaza...
Nu cred in Dumnezeul drept care ne judeca...cred mai mult in constiinta, in circulatia anumitor energii...
Roslein
Postat pe 20 Aprilie 2013 09:46
De la: quasaria, la data 2013-04-20 04:25:55
Imi place melodia asta: imi exprima opinia mai bine decit as putea sa o exprim eu.
http://www.youtube.com/watch?v=4dvXG18ZA1I

"Instant karma's going to get him
If I don't get him first

Don't believe in the Uzi
It just went off in my hand -
I believe in love "

Eu as fi precauta cind imi las lucrurile spre rezolvare justitiei divine.
Nu de altceva, dar cu mintea mea limitata de pamintean, n-am de unde sa stiu cum functioneaza justitia divina - poate ca definitia justitiei asa cum o concepem noi e gresita? Sau poate ca eu am comis un pacat impardonabil pentru ca joi la ora 16 am trecut de semafor si am virat stinga, ceea ce a dus la accidentarea lui x de catre masina din spatele meu, pe care daca as fi virat dreapta as fi putut sa o impiedic sa il loveasca?
Well, cind o sa am imaginea de ansamblu a tuturor consecintelor directe si indirecte ale existentei mele pe acest pamint in raport cu tot ce misca - si uneori si cu ce nu misca - si citeva precedente, probabil o sa pot sa imi dau cu parerea despre... inaltul juriu.
Pina atunci... mai bine sa ne spalam noi rufele singuri de cite ori putem si sa lasam entitatile superioare, ca or avea ele si alta treaba mai importanta.


Imi amintesc de tine ca ai devenit f acida in ceea ce ma priveste la un moment dat . Dar asta nu ma opreste sa respect ideea expusa de tine in acest caz si sa fiu de acord cu ea :)
Roslein
Postat pe 20 Aprilie 2013 09:48
Asa este mon cher, ai dreptate, si eu m-am judecat pentru drepturi salariale, si unul din cei care mi-a facut rau, pe atunci prim ministru, acum este in puscarie....nu i-o fi rau la statusul lui, dar CEL PUTIN MORAL, psihic cred ca a simtit Justitia Divina....
garbo204823
Postat pe 20 Aprilie 2013 10:34
ATENTIE!!!
Intrebarea Mihaelei este in care dintre cele 2 justitii avem INCREDERE.
Asta nu inseamna ca justitia umana ca si institutie fundamentala a statului se exclude. Nicidecum. Justitia ca si institutie, asa cum este ea - imperfecta, uneori incorecta - este imperios necesara.
Cred ca nu ar trebui sa scapam din vedere si o alta componenta a justitiei umane si aici ma refer la "judecarea" pe care ne permitem, cateodata, sa ne-o "aplicam" intre noi. Aproape toti, ne permitem la 1 moment data sa emitem "judecati", sa ne "judecam"aproapele. Oare avem acest drept?!!! Si acum in vine in minte 1 proverb -"Nu judeca pana nu ai umblat 1 mila in pantofii mei". Hmm...si in acest context ma gandesc la barfa, la calomnie....la rautati, invidii, lipsa de discernamant si la faptul ca sunt oameni care au fost ostracizati astfel, a caror destin a fost schilodit de 1 cuvant aruncat aiurea....Din pacate, nu toti realizam puterea cuvantului si faptul ca o vorba/un cuvant aruncat aiurea nu il mai repara 100 de intelepti...
Ela_23
Postat pe 20 Aprilie 2013 17:35
Imi place punctul tau de vedere!
garbo_2243
Postat pe 20 Aprilie 2013 17:58
eu n-as dramatiza chiar la modul asta. Avem dreptul la libera exprimare si dreptul implicit sa ne doara in trei litere de parerea altuia. Chiar faptul ca te birfeste x sau y nu iti "schilodeste" nimic, crede-ma. Cainii latra, caravana trece... mare brinza! Retii ce iti e util, arunci ce nu iti e util din tot ce auzi, si incerci sa ai inteligenta sa nu te ia pipota ca nu te iubeste toata lumea: niciodata nu se va intimpla... Si, in plus, titlul de miss popularitate e o chestie inutila in orice context, exceptind probabil contextul in care esti majoreta.
Ma judeca vinzatoarea din piata sau cine ma judeca, de ar trebui sa ma intereseze? Ok... sue me! Sau ce altceva o sa faca, in afara de a se umple singura de nervi?
quasaria
Postat pe 20 Aprilie 2013 18:21

M-ai inteles gresit…
Si in niciun caz nu se pune problema de dramatizare…departe de mine asta…:))
Aducand in atentie si cea de a 2 a componenta a justitiei umane nu ma refeream la puerilul cotidianului, la inerentele frictiuni cotidiene (vezi targoveata) si in niciun caz nu am vizat extremele ( vezi miss popularity ) … ci la situatii serioase care iti pot marca destinul (vezi calomnia) …… istoria si viata au suficiente exemple in acest sens…..
Completarea mea a intentionat doar sa sublinieze si acest aspect al justitiei umane si o poti considera un soi de “apel” la mai multa intelepciune, la discernamant, la mai multa cumpatare in a ne juca cu vorbele…si de ai judeca pe altii…
Nimeni nu-ti ia dreptul la libera exprimarea atat timp cat nu ranesti sau nu faci un rau voit.
Hope you got my point!
Ela_23
Postat pe 20 Aprilie 2013 19:58
Insasi grija "sa nu ranesti" iti ia dreptul la libera exprimare. Probabil ar trebui sa ne mai maturizam.
Personal, detest cenzura si o detest inclusiv in ce ma priveste: apreciez mai mult sa mi se spuna direct ce are omul de spus, fie si in situatia in care nu e ceva pozitiv, decit sa trebuiasca sa DEDUC unde bate si sa mai deduc si faptul ca ma crede atit de slaba, fragila sau timpita incit sa nu pot gestiona realitatea daca o prezinta in mod deschis. Nu e grija fata de celalalt, nu e un compliment, dp meu de vedere e o lipsa de incredere. Ia incearca sa te exprimi, sa vezi daca supravietuiesc sau nu.
quasaria
Postat pe 20 Aprilie 2013 20:30
Pana la Justitia Divina-care ..sigur o va face cand si cum crede Ea....Justitia Umana ..e prima care-si face corect sau nu..datoria !!!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Aprilie 2013 22:40
In ceea ce priveste maturizarea sunt intru totul de acord cu tine...ar cam trebui…poate atunci nu mai cadem in “pacatul” superficialitatii…
Franchetea (pe care si eu o aplic si o respect) nu are nicio legatura cu emiterea judecatilor la care am facut referire iar intelepciunea & cumpatarea nu trebuiesc confundate cu cenzura…
In rest, nu pot sa spun decat…sorry, but you missed the point. ..again…:)
Si sunt convinsa ca supravietuiesti…esti inepuizabila…:)
In speranta ca de aceasta data s-a inteles mai bine punctul meu de vedere,
Toate bune & weekend placut in continuare!
Ela_23
Postat pe 21 Aprilie 2013 00:10
De la: elisabeta_boia, la data 2013-04-20 22:40:45Pana la Justitia Divina-care ..sigur o va face cand si cum crede Ea....Justitia Umana ..e prima care-si face corect sau nu..datoria !!!


termenul de justitie... justete... implica corectitudinea!
heartbit
Postat pe 21 Aprilie 2013 00:40
nu ela, n-am missed any point, pur si simplu am incercat sa iti explic ca "superficialitatea" de care vorbesti poate fi de fapt spontaineitate, ca o lume in care calcam ca pe oo de grija sa nu ne ranim fragilele sentimente este una FALSA si ca totul, ca si justitia despre care discutam, are tot doua "talere". Nu exista doar BUN sau doar RAU. Din cauza asta "instant karma" s-ar putea sa fie cu totul altceva decit asteptam. Si justitia umana, la fel... Pina la urma, dreptatea e doar o chestiune de unghi din care privesti. "Dreptatea" unuia este aproape intotdeauna nedreptatea altuia - ia orice situatie vrei si o sa vezi ca unul trebuie sa piarda ca altul sa castige, in 99% din cazuri - si atunci vorbim despre care dreptate?
Nu insist sa intelegi, daca nu poti.


quasaria
Postat pe 21 Aprilie 2013 02:40
Nu este deloc interesant subiectul, este cea mai tampita intrebare. Intre cele doua justitii nu exista nici un punct comun. In primul rand noi, oamenii NU AVEM DREPTUL sa judecam pe nimeni, cine suntem noi ca sa ne putem permite sa judecam pe cineva? In plus cate capete luminate, atatea judecati sunt, si fiecare are convingerea ca el are dreptate. Apoi, justitia umana poate gresi, ca de aia este umana. In al treilea rand, justitia umana sactioneaza doar faptele rele dar niciodata nu premiaza si faptele bune, asa cum face justitia divina. Justitia umana poate fi pacalita pe cand cea divina, niciodata. Exempele pot continua la nesfarsit dar nu vreau sa mai pierd timpul. Acum intelegi de ce am spus la inceput ca e o intrebare tampita?
garbo_11137
Postat pe 21 Aprilie 2013 08:05
Bit asa ar trebuie ..sa fie corecta-justitia...!Dar este??Mai totdeauna face "dreptate" celor care platesc mai mult!!
Si cel care are...dreptate ,dar pierde un proces cumparat..se consoleaza cu"Lasa ca-i v-a plati D-ul!"...
Acum ..poate ma intelegi
si pe mine de ce ..ma retrag la munte-e singurul loc unde totul este corect,drept,natural si unde nici o functie..nu are putere!Acolo cine rezista,rezista ca e puternic si respecta ..legile muntelui-simple dar care nu te tradeaza! Cine nu le respecta-piere!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2013 09:32
ba... asa te tradeaza si muntele, de nu te vezi. E drept ca nu prea mai apuci sa iti dai seama.
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2013 10:23
Quasaria,asta asa este...daca nu-i respecti regulile nescrise... Dar "judecata" multelui e pe masura faptei si ..totdeauna corecta,nu se poate ..trisa!!
Acum ..stau si ma gandesc ...ca iubitorii de MARE tot asa zic si ei... Dar e bine ca putem sa iubim natura,sa ne integram , fara a o distruge, in ea si ca mai credem in ..dreapta justitie...!!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2013 16:02
de ce crezi ca ma interesa pe mine motivul pentru care te retragi tu la munte?
nu prea iti inteleg logica discursului, dar o fi vreuna pe acolo!
cat priveste la ceea ce am scris eu si ce ai inteles tu... vorbim limbi diferite!
nu am zis ca aceia care trebuie sa aplice justitia sunt corecti!
am spus ca termenul ...etc! daca poti intelege diferenta, e ok, daca nu, atunci nu-i nimic, n-ai pierdut nimic!
oricum, daca la munte mergi ca si la mare... de restul no comment... la cat ai trambitat de voiajele tale la munte si extraordinarele peripetii... nu stiu de ce mai pastrezi la avatar poza de cand ai fost la mare...
heartbit
Postat pe 22 Aprilie 2013 18:14
EU UNA cred ca justitia divina este Roata se intoarce.
vedem multi oameni in pozitia de victime dar asta nu inseamna ca ar fii oameni buni ci doar ca roata se intoarce.Poate daca r fii ales calea dreapta de a alege de a nu-ti bate joc de altii si ca Dumnezeu sa te fereasca ca altii sa isi bata joc din tine.
Dar oameni nu aleg sa fie corecti pt ca din cauza corectitudinea nu este apreciata de oameni..Pai corectitudinea nu este apreciata de oameni pt ca oamenii au interese egoiste si daca nu au ce profita isi bat joc din tine...Asa ca preferi ca oamenii sa se comporte frumos cu tine pt ca sa aiba ce profita de pe urma ta si a-si satisface interesele lor egoiste,

este mai bine sa te detasezi sufleteste de oameni si privirea sa ti se indrepte catre Dumnezeu...a sa te ajute sa mergi pe drumul;crel bun si sa sa iti dea duhul cel bun.sa te protejeze de rautatea si suferinta cauza de oameni din cauza ca aleg drumuri gresite

ingerasulluptator
Postat pe 22 Aprilie 2013 22:40
De la: ingerasulluptator, la data 2013-04-22 22:40:30EU UNA cred ca justitia divina este Roata se intoarce.
vedem multi oameni in pozitia de victime dar asta nu inseamna ca ar fii oameni buni ci doar ca roata se intoarce.Poate daca r fii ales calea dreapta de a alege de a nu-ti bate joc de altii si ca Dumnezeu sa te fereasca ca altii sa isi bata joc din tine.
Dar oameni nu aleg sa fie corecti pt ca din cauza corectitudinea nu este apreciata de oameni..Pai corectitudinea nu este apreciata de oameni pt ca oamenii au interese egoiste si daca nu au ce profita isi bat joc din tine...Asa ca preferi ca oamenii sa se comporte frumos cu tine pt ca sa aiba ce profita de pe urma ta si a-si satisface interesele lor egoiste,

este mai bine sa te detasezi sufleteste de oameni si privirea sa ti se indrepte catre Dumnezeu...a sa te ajute sa mergi pe drumul;crel bun si sa sa iti dea duhul cel bun.sa te protejeze de rautatea si suferinta cauza de oameni din cauza ca aleg drumuri gresite


si este bine sa nu mai astepti aprecierea oamenilor pt ca oamenii nu o sa te aprecieze pt ca esti om corect si nu ii mai lasi sa isi bata joc din tine...si sa profite de tine

dar pt asta nu trebuie sa ii urasti si sa te smeresti ca sa nu te razbuni si sa iti continui drumul tau drept perseverand si prin asta motivandu-i si pe altii.
ingerasulluptator
Postat pe 22 Aprilie 2013 22:44
De la: Mihaela_Tudora_1, la data 2013-04-19 20:24:56Salut din nou !
Va aduc in atentie un alt subiect interesant ,sper ca si voi il veti gasi ca atare !

In care dintre cele doua , aveti incredere si de ce ?
Optiunea mea este prima ,justitia divina si cred ca fiecare persoana care greseste in lumea de aici, cu siguranta nu "scapa" fara sa plateasca mai devreme sau mai tarziu !
Astept opiniile voastre cu mare interes !
Sanatate si fapte bune !



eu cred in legea talionului....
A fost prima lege
si scrisa in primul Testament....
ochi pentru ochi....si dinte pentru dinte..
Nu am de ce sa astept, raul altuia......si sa imi inchipui vreodata ca se datoreaza raului pentru care mi l-a facut mie..
Sa traiesc asteptand raul altuia..........imi pare mai greu si mai grav pentru mine.....
Mai bine o reactie de moment, decat zile, saptamani, luni asteptand si imaginand raul altuia prin asa zisa justitie divina.
Este clar ca nimeni dintre noi nu le poate avea pe toate: unii nu au pe cineva alaturi, altii nu au copii, altii se imbolnavesc.........
Si?
Sa stau pe margine, sa tac.......si cu toate astea sa ma bucur de raul altuia?
Sa ma bucur ca unul e nefericit? Sa ma bucur ca altul isi doreste dar nu poate avea copii? Sa inteleg justitia divina ptr ca uite.,.de atata rau ce a facut s-a si imbolnavit?!!!
nu.

daca justitia divina ar fi inteleasa altfel decat pe intelesul celor care trebuie " sa plateasca mai devreme sau mai tarziu" si in intelesul limitelor noastre.......... ar fi altfel

Cu toate astea, "justitie" inseamna "justitie'..... ca e umana, ca e divina. Presupune un proces, un verdict si o pedeapsa

Sentimentul tau de om nedreptatit.......care nu a fost in stare sa reclame nedreptatea, trece peste proces/verdict si sta si asteapta........ "dreptatea"
De fapt nu astepti decat sa auzi, sa afli in timp ce te macini singur, ceva rau de altul.....adica de X...........care odata ti-a facut o nedreptate
URAT
foarte urat...

Eu cred in dreptatea mea, si lupt pentru ea...O strig sus si tare indiferent ca pierd sau castig.
Daca castig.. nu mai am nevoie de "justitie divina"...........
Daca pierd, inseamna ca nu am avut suficienta elocventa in a-mi exprima parerile.....Raman probabil cu un regret............dar nu astept ca cineva sa faca " dreptatea" pentru mine

Cu stima


garbo225715
Postat pe 23 Aprilie 2013 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietena la 15 ani? 24 De la: garbo789 24 Noiembrie 2014 22:10
salut va rog sa imi dati un raspuns 21 De la: simonika88 1 Mai 2013 13:44
poate o sa radeti,dar am nevoie de ajutor:( 92 De la: justme1 25 Octombrie 2010 15:26
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
Barbatul Taur femeia Balanta 9 De la: shatzy09 6 Noiembrie 2019 11:51
Setari Cookie-uri