Femeia Gemeni si barbatul scorpion

Buna, ma numesc Maria, am o mare problema la capitolul relatie intre o femeie in gemeni si un barbat in scorpion, unele pareri spun ca merge relatia, altele ca nu, as vrea sa imi spuneti si voi ce parerea veti va rog. Va multumesc!
maysilw
Postat pe 7 Februarie 2011 14:07
Draga mea, nu te mai lua dupa toate prostiile, si eu sunt de fel superstitioasa dar sa sti ca nu tot ce zboara se mananca. Eu chiar sunt gemeni iar sotul meu e capricorn ceea ce zodiacul spune ca nu prea ne intelegem, ei bine aici eu chiar il contrazic pentru ca noi chiar ne intelegem foarte bine, avem o casnicie de 8 ani si 2 copii. Ne iubim si ne respectam, bineinteles ca neintelegeri mai sunt dar totul depinde de personalitatea fiecaruia. Eu zic ca personalitatea, caracterul atrag doua persoane, nici decum zodiile. Revino cu picioarele pe pamant si nu mai crede toate prostiile care le gasesti pe net. Daca va iubiti merita, incercati sa va respectati unul pe celalat si totul e OK veti reusi sa treceti si peste cele mai grele incercari.
cryscri
Postat pe 11 Februarie 2011 01:28
Si incxa ceva, nu mai cere pareri daca vrei sa intri intr-o relatie cu cineva, daca iti place incearca, cu timpul tu poti vedea daca e pentru tine sau nu, tot tu poti lua decizia daca merita si va potriviti sa fiti impreuna sau nu. Deci, daca iti place tipul la prima vedere incearca sa-l cunosti.
cryscri
Postat pe 11 Februarie 2011 01:32
Draga mea! Sunt multi factori care influenteaza caracterul unui om. Important e daca sunteti compatibili. Si asta poti sa vezi NUMAI dupa ce ai o relatie totala cu respectivul. Daca prima impresie despre el este buna, continua! Fii deschisa sa ti se intimple ceva bun. Nu te lua dupa horoscoape. Si eu sunt Gemeni si am avut o casnicie de 19 ani si o relatie toatala cu un Varsator La vremea aceea nu stiam de horoscoape, dar daca citesti acuma compatibilitatile, mai toate spun ca relatia e ideala. Dar nu a fost nici pe departe asa. Am divortat dupa ce 20 de ani am incercat sa o fac sa functioneze. Deci: fi deschisa, fara prejudecati si daca e sa fie EL perechea ta, vei simti. Fara horoscop ! ;) Numai bine.
.
garbo007433
Postat pe 11 Februarie 2011 11:38
De la: garbo007433, la data 2011-02-11 11:38:10Draga mea! Sunt multi factori care influenteaza caracterul unui om. Important e daca sunteti compatibili. Si asta poti sa vezi NUMAI dupa ce ai o relatie totala cu respectivul. Daca prima impresie despre el este buna, continua! Fii deschisa sa ti se intimple ceva bun. Nu te lua dupa horoscoape. Si eu sunt Gemeni si am avut o casnicie de 19 ani si o relatie toatala cu un Varsator La vremea aceea nu stiam de horoscoape, dar daca citesti acuma compatibilitatile, mai toate spun ca relatia e ideala. Dar nu a fost nici pe departe asa. Am divortat dupa ce 20 de ani am incercat sa o fac sa functioneze. Deci: fi deschisa, fara prejudecati si daca e sa fie EL perechea ta, vei simti. Fara horoscop ! ;) Numai bine.
.

si eu sunt gemeni. el varsator. 18 ani de relatie. departe de a fi asa buna cum se spune. subscriu la ce s-a scris...aceeasi situatie...
daca stiti reciproc sa va protejati relatia...merge. daca nu...cu toata "compatibilitatea"...degeaba
garbo087536
Postat pe 12 Februarie 2011 09:32
Salut! Nu fi prea increzatoare si optimista ca rel. ta cu capriconul merge. Ti-o spune "o pțit"adica cu aceleasi date:gemeni-eu - Capricorn - dansul . A mers cam 18 ani...Si tot doi copii "superbi" - ca altfel nu se poate... Acum "ma chinui"tot cu un Capri.... Ei vad viata diferit de noi... sunt si inhibati... Succes cu Capricornul tau, sa-mi scrii peste 11 ani cum o mai duceti!
merien
Postat pe 13 Februarie 2011 00:08
eu spun ca nu merge.....
oare chiar conteaza ce spun eu,ce spune x-uleasca sau vecina de la 4????
anaROBERT
Postat pe 13 Februarie 2011 00:15
De la: maysilw, la data 2011-02-07 14:07:19Buna, ma numesc Maria, am o mare problema la capitolul relatie intre o femeie in gemeni si un barbat in scorpion, unele pareri spun ca merge relatia, altele ca nu, as vrea sa imi spuneti si voi ce parerea veti va rog. Va multumesc!
TN
Postat pe 13 Februarie 2011 11:19
Parerea mea e sa incerci cu penicilina. S-ar putea sa scapi de problema
Thor_again
Postat pe 13 Februarie 2011 11:24
Multumesc enorm de sfaturi! Voi incerca si voi vedea daca merge sau nu!
maysilw
Postat pe 13 Februarie 2011 20:50
Eu sunt gemeni si sotul este scorpion,dar la mine si diferenta de virsta este de 14 ani.Relatia merge foarte bine,dar trebuie sa treci cu vederea ceia ce nu-ti place,si priveste lucrurile pozitive.Avem doi copii mari ,problema cea mai mare este,ca daca nu are inclinatie inspre bautura,atunci e foarte bine. Succese.
garbo184820
Postat pe 14 Februarie 2011 08:20
Draga Maria in principiu intre gemeni si scorpion relatia e frumoasa poate fi o iubire minunata dar nu se stie pt cat timp scorpionul desi nu pare scorpionul intotdeauna are sentimente f puternice fata de partenera lui si chiar este fidel atunci cand iubeste dar in acelasi timp este misterios pt ca vrea sa detina controlul si ai grija ca : e un barbat special dar nu iarta si nu uita , deci ori esti a lui trup si suflet ori nu te baga in relatia asta ca te frigi rau .Gemenii sunt vorbareti volubili iar daca nu sar calul scorpionii chiar ii tolereaza bine si ii incurajeaza sunt incantati de inteligenta lor si de povestile pe care gemenii le brodeaza le coase si le descoase cu mare pricepere. Vezi ca lucrurile se mai schimba deoarece este important ascendentul care se schimba dupa 3o de ani deci mai mult ca sigur exista scimbari si in comportament si in sentimente multi se inteleg ok pana la 3o dupa se despart desi au copii etc totul a fost frumos ei bine nu se mai potrivesc brusc fiecare vrea altceva deci sfatul meu fa-ti un horoscop natal cu compatibilitatea voastra, asta daca chiar te intereseaza si crezi ca tipul merita . Succes.
garbo174243
Postat pe 15 Februarie 2011 18:35
Prost sfat, da-mi voie! Pai, penicilina unde se baga pentru a-si face efectul???
Maria - voia si ea un sfat, atata tot!

Draga Maria, nu sunt astrolog sau cititor in stele. Pot doar sa spun ca eu sunt scorpion, iar fostul meu e gemeni. Scorpionul, daca iubeste, e fidel la modul ca are ochelari de cal, nu vrea sa vada ce e in jur. Gemenii in schimb sunt foarte curiosi si le place ca intelectul sa le fie 'excitat' in primul rand. Asa ca partenerul tau are mult de lucru cu Tine. In el poti sa ai incredere. Daca gresesc, te rog nu arunca cu pietre ...
garbo188489
Postat pe 26 Februarie 2011 14:21
De la: cryscri, la data 2011-02-11 01:28:48Draga mea, nu te mai lua dupa toate prostiile, si eu sunt de fel superstitioasa dar sa sti ca nu tot ce zboara se mananca. Eu chiar sunt gemeni iar sotul meu e capricorn ceea ce zodiacul spune ca nu prea ne intelegem, ei bine aici eu chiar il contrazic pentru ca noi chiar ne intelegem foarte bine, avem o casnicie de 8 ani si 2 copii. Ne iubim si ne respectam, bineinteles ca neintelegeri mai sunt dar totul depinde de personalitatea fiecaruia. Eu zic ca personalitatea, caracterul atrag doua persoane, nici decum zodiile. Revino cu picioarele pe pamant si nu mai crede toate prostiile care le gasesti pe net. Daca va iubiti merita, incercati sa va respectati unul pe celalat si totul e OK veti reusi sa treceti si peste cele mai grele incercari.
garbo020617
Postat pe 1 Aprilie 2011 09:16
mai, eu propun ca de acum inainte, sa cerem fisa exacta a partenerului. daca nu suntem compatibili zodiacal, harsht! il taiem imediat dupa lista si spunem next! sau, il incercam, si dupa o perioada ne facem cont pe garbo. si daca aici ni se spune ca nu o sa mearga, il dam dreaq de partener, si cautam altul care sa se muleze pe ce zic astrele

cat de stupide puteti fi incat sa va faceti probleme daca va aliniati la zodii? cat de limitat poti sa fi ca sa iti alegi relatia in functie de semnul indoielnic al unei planete?

v-a spalat urania creierul de tot
michelle_
Postat pe 1 Aprilie 2011 09:26

Taci, tu Me, astea-s alea care fac moarte de om daca vorbesti in timp ce se transmite horoscopul!!
Ele-l asculta disperate si apoi toata ziua se chinuie sa-si conduca actiunile in asa fel, incat sa-l adevereasca.
Si apoi se lauda cu mandrie:"vai,tu, stii? la mine s-a intamplat exact!!"
Creierul nu-i spalat...e extirpat!
tatoo
Postat pe 1 Aprilie 2011 09:59
urmele , poate ......
jeanette40
Postat pe 1 Aprilie 2011 10:05
da...da...asculta horoscopul si pe urma isi fac cont pe garbo, ca sa poata schimba impresii cu alti la fel ca ele

ce dreaq mai...m-am dilit io de tot de mi se pare culmea prostiei si a ignorantei sa iti alegi partenerul de viata in functie de asa ceva? si daca ala e bun? si daca e special si deosebit? ce faci? il dai dreaq numai ca nu intra in tiparul ffacut de niste luzari profesional si care se ocupa cu asemenea prostii? mi se pare stupid sa pretinzi ca nu-ti merge relatia doar pentru ca el e capricorn, leu, sau brontozaur

atata superficialitate nu am intalnit in viata mea...da' poate is eu defecta, deh...
michelle_
Postat pe 1 Aprilie 2011 10:27
eu ma uit la Urania!
sa ma rad de bluzitele ei
ufishor
Postat pe 1 Aprilie 2011 10:59
Ufisor, nu ti-a spus mamica ta ca nu e frumos sa te razi de bluzele femeilor? Of, Of...

Lidiaolteanu
Postat pe 1 Aprilie 2011 11:57
Maria, problema ta e grea de tot... Ma intreb, tu cand il saruti te gandesti daca scorpionilor le da voie horoscopul sa sarute o geamana
Sex cum faceti? Dupa fazele lunii? Intreb si eu, nu dau cu parul...
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:00
Lidiuto...dupa alinierea planetelor...
eladaela
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:21
ia-te tu dupa toate tampeniile si ai sa vezi ce bine o sa ti traiasti viata
sly_01
Postat pe 1 Aprilie 2011 13:47


Asa...asa!
tatoo
Postat pe 1 Aprilie 2011 15:38
De la: eladaela, la data 2011-04-01 12:21:34Lidiuto...dupa alinierea planetelor...


Atunci s-o tina tot asa!!
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Aprilie 2011 16:23
De la: garbo087536, la data 2011-02-12 09:32:19
De la: garbo007433, la data 2011-02-11 11:38:10Draga mea! Sunt multi factori care influenteaza caracterul unui om. Important e daca sunteti compatibili. Si asta poti sa vezi NUMAI dupa ce ai o relatie totala cu respectivul. Daca prima impresie despre el este buna, continua! Fii deschisa sa ti se intimple ceva bun. Nu te lua dupa horoscoape. Si eu sunt Gemeni si am avut o casnicie de 19 ani si o relatie toatala cu un Varsator La vremea aceea nu stiam de horoscoape, dar daca citesti acuma compatibilitatile, mai toate spun ca relatia e ideala. Dar nu a fost nici pe departe asa. Am divortat dupa ce 20 de ani am incercat sa o fac sa functioneze. Deci: fi deschisa, fara prejudecati si daca e sa fie EL perechea ta, vei simti. Fara horoscop ! ;) Numai bine.
.

si eu sunt gemeni. el varsator. 18 ani de relatie. departe de a fi asa buna cum se spune. subscriu la ce s-a scris...aceeasi situatie...
daca stiti reciproc sa va protejati relatia...merge. daca nu...cu toata "compatibilitatea"...degeaba

Buna,
si eu sunt gemeni,am avut o relatie cu un varsator de 3 ani si a fost un ESEC TOTAL!!! am tras ca sa mearga aceasta relatie de-mi vine sa-mi dau doi pumni asa ca nici eu nu prea cred in aceste compatibilitati..
varuzza
Postat pe 16 Ianuarie 2012 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 32 De la: me_reloaded 2 Aprilie 2011 18:52
"te iubesc" dupa cateva intalniri.. 40 De la: nathalie 17 Octombrie 2011 08:46
CINE APARA DREPTURIILE MAMICILOR CARE AU REALIZAT MAII MULT DE MINIM PE ECONOMIE 299 De la: caasandra 6 Iunie 2010 07:32
FAZAN! 32354 De la: bau 8 Noiembrie 2017 21:33
E POSIBILA O RELATIE INTRE DOUA PERSOANE CARE S-AU CUNOSCUT PE NET 37 De la: Helen29 26 Noiembrie 2009 16:21
Setari Cookie-uri