Sunt geloasa pe copilul prietenului meu

De la: quasaria, la data 2013-01-21 17:54:36o avea vreo legatura cu cacatorul performant...sau?
............................................. Are legatura cu mintea ingusta a ta!!
Jojolin
Postat pe 27 Ianuarie 2013 18:18
Amin. Chiar niciodat nu o s fim ca Dvs.
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 18:31
De la: Jojolin, la data 2013-01-21 16:53:37 AM SI CACATOR**!! PERFORMANT!!! SUNT MAISTRU CROITOR DE MESERIE!! ADIOSSSSSSSSSSSS!!


Citii doamn!
Axl_R
Postat pe 27 Ianuarie 2013 18:34

"Eu am fost ca voi, atunci aveam educatia necesara...." Serios?? >:(
...sa cred ca acum n-o mai ai? hmmmm! Da pun pariu :)ca mine n-ai fost nu ai cum Jojolin sa fi fost.
Ai tras tu linii cum trag eu??....hai zii!!

....eu ti-am zis pe alt topic ca "meseria" ta imi suna a VATAF.....fine.
Mult zgomot pt. nica....
Fss_ssu
Postat pe 27 Ianuarie 2013 18:55
"persoane esucate** se baga in seama"

Pentru cineva care se lauda ca scrie articole pentru reviste,ar trebuii sa stii mai bine a scrie tanti.
...Si...sa ma fereasca cerul sa ajung ca tine.
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 19:07
auzi, baba isterica - mai injura tu in privat daca vrei sa iti imbogatesti vocabularul acu' la batrinete!!

Al dreak de trist sa ai anii tai si sa fi trecut prin viata asta fara sa fi invatat nimic din ea - gisca prin apa!

MARSH.
quasaria
Postat pe 27 Ianuarie 2013 19:21
Buna! nu te inteleg! pai eu cred ca atunci cand esti cu un om, il iei cu bune si rele,cu copil,cu datorii sau cu averi! Daca-l iubesti pe acest barbat, atunci nu inteleg de ce iti faci griji pt copil! eu cred ca tu vrei familia ta si copiii tai! este urat sa vorbesti pe forum despre copilul iubitului tau! nu cred ca lui i-ar placea! sfatul meu! nu-l mai chinui si nu te mai chinui! fa-ti o familie a ta!
garbo_10975
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:38
sincer ...nu-l meriti pe acest barbat!
garbo_10975
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:42
De la: alinawww, la data 2013-01-06 15:31:08Incearca sa gasesti activitati ce va implica pe toti trei..se joaca pe calculator, atunci fa-te interesata de ceea ce Lui ii place, de jocuriile lui pe calculator, noi ne jucam toti trei pe x-box si crede-ma ne distram foarte tare..chiar daca eu am 30 de ani si al meu are 40, nu ne opreste nimic sa fim si copii din cand in cand...craciunul, revelionul l-am petrecut acasa in aceeasi formatie si a fost minunat...ideea e ca tu trebuie sa te implici in activitatiile acelui copil asa cum ar face o mama, poate gresesc dar nu cred...nu am copii, el e copilul meu..doar banuiesc ca asa e normal...intreaba-l ce vrea sa manance, si fa-I pe plac..in timp iti va raspunde cu aceeasi moneda,,,eu cred cu tarie ca atunci cand faci bine, bine gasesti..
garbo_10975
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:53
De la: Swan_Yiana_1, la data 2013-01-06 20:11:34Draga mea, e intr-adevar grea situatia dar in cazul in care ceea ce simti pentru tatal acelui copil este teal atunci trebuie neaparat sa accepti acel copil...daca poti trece peste asta fara sa sufere nimeni e ok, daca nu , sfatul meu sincer e sa cauti altceva pentru ca intr-un final iti faci viata calvar si...nu e nimeni de vina in treaba asta doar acel copil care EXISTA!!! iti doresc multa rabdare , diplomatie si un car de afectiune cat sa ajunga pentru o viata!!!!



vad ca este ceva normal sa vorbesti despre viatza si trecutul iubitului tau! asta este lipsa de respect fata de el! ti-ai spus oful in ceea ce priveste relatia ta dar asta nu inseamna ca trebuie sa vb de iubitul tau si de problemele lui! chiar nu te respecti deloc?! CE NU INTELEGI? DACA TU TE INTELEGI CU EL, ATUNCI DE CE COMPLICI SITUATIA??? NU POTI SCHIMBA VIATA SI TRECUTUL IUBITULUI TAU! ESTE FOARTE BINE CA VREI O EDUCATIE BUNA PENTRU COPILUL LUI, ASTA ARATA CA ATUNCI CAND VEI AVEA COPII CU EL, TU TE VEI OCUPA DE EDUCATIA LOR IAR EL DIN CATE VAD EU, NU! ASTA AR TREBUI SA-TI DEA DE GANDIT! COPILUL NU ARE VINA ASA CA POARTATE CA ATARE!
garbo_10975
Postat pe 28 Ianuarie 2013 17:15
De la: quasaria, la data 2013-01-27 19:21:24auzi, baba isterica - mai injura tu in privat daca vrei sa iti imbogatesti vocabularul acu' la batrinete!!

Al dreak de trist sa ai anii tai si sa fi trecut prin viata asta fara sa fi invatat nimic din ea - gisca prin apa!

MARSH.
.............................................TU LA MATA! NESIMTITA !!!BABA ISTERICA I MATA CARE A FACUT UNA CA TINE!!
Jojolin
Postat pe 31 Ianuarie 2013 01:07

DACA TRAGI CU ASEMENEA **PERSONALITATI CULTE PRECUM SUNTETI UNII DIN VOI INSEAMNA CA SUNT MAI PUTIN CULTA**VA LAS PE VOI **CULTILOR IN** SA VA PUPATI IN CURSUL ZILELOR URMATOARE**CA NU MAI INTRU AICI!! MARS SA I ZICI LUI MATA!!
Jojolin
Postat pe 31 Ianuarie 2013 01:11
Zise,zise si se duse
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 07:58
Mai Claudia, sa zicem ca-i ok ca ai deschis topicul asta, pentru ca daca asta simti, asta este, lasa "grija" cum c-ai putea fi considerata egoista sau imatura si de ce sa-ti fie rusine, daca asta esti tu in momentul actual, ok? Asuma-te! Dar, stii ce-i trist si pacat cu adevarat? Ca puterea ta de empatie fata de barbatul pe care-l iubesti este cam nula. Un copil nu-i o haina de lux sau nu stiu ce bijuterie, corect? Este cel mai important eveniment din viata unui om. Nu am copii, dar, n-ai cum sa nu intelegi asta. Presupun ca ai nepoti sau pur si simplu, copiii prietenilor...e destul sa ai un animal de companie ca sa-ti faci asa, o mica ideea...comparativ, cat de cat. Bun!

Apoi spui ca nu este educat. Ca tu, la varsta lui...ca nu te respecta, etc...Mai, suntem unici, cu totii. Mai ales un copil. Ia-l cum este. Si sincer, situatia lui nu este deloc roz. De ce sa semene copilul ala cu tine cand erai de varsta lui cand tu, bine mersi, poate, nu ai avut niste parinti divortati, ca sa nu mai zic ca mama sa-ti fie mereu departe. Stii ce inseamna asta? Nici eu, concret. Dar, zau, ca iar ar trebui sa empatizezi si sa te pui in locul lui. Colac peste pupaza, taman, cand bietul copil vine la taica-su, tu i te asezi in brate. Mai...ia-o usor cu astea, in prezenta copilului. Chiar nu poti sa-ti tii fundul acasa, in zilele, orele, respective, cat e micutul acolo? Ce-ar fi sa incerci sa-l iei pe copil in brate si amandoi sa va puneti la tat-su in brate? Ar fi o idee, destul de bine imbratisata de voi toti, crede-ma.
Respectul se castiga. Trebuie sa stii sa te impui frumos si fin in viata, in apropierea unui copil. Copiii sunt sinceri si f sensibili, cum se stie si cum e si foarte firesc.Trebuie sa stii cand sa glumesti, cand sa i te impui, dar toate astea cu multa dragoste si abia atunci sa ai pretentii la rezultatele dorite de tine.

Am incercat sa raman obiectiva, dar...m-am aprins pe parcurs :D. E f urat ce faci. E imatur. E la vrajeala si-i total de suprafata. Mi-e mila, sincer, si de barbat si de copil, mai ales. Tipi, vrei, ceri, ameninti cu despartirea, dar tu esti principala vinovata careia ii scapa tot din mana si asta pentru ca nu ofera nimic, nici macar acea dragoste de care pomenesti, fata de barbatul tau. Nu exista. Ai plecat in aceasta relatie de pe picior de superioritate, doar pentru ca tu nu ai copil. Un copil nu-i o boala. E un castig, poate. Te-ai gandit ca, prin absurd, ai putea sa nu poti face copii, da? Si el ar putea sa fie copil tau, da? De tine depinde sa se lege emotional copilul de tine sau, poti alege sa fie din ce in ce mai putin respectuos cu tine, pana va ajunge sa te urasca si sa se indeparteze, pe parcurs ce creste, si de tatal sau, din cauza ta.
Lucrurile astea sunt prea delicate si profunde ca sa te joci tu, pur si simplu cu ele, de parca te-ai juca cu papusa ta preferata, pe care, daca ai chef o arunci. Nu te juca cu o legatura atat de profunda dintre un parinte si copilul sau, pentru ca s-ar putea, mai ales, in astfel de momente, karma sa nu doarma deloc.

Deschide-i usa copilului, data viitoare, cu un zambet pe buze, ia-i o jucarie cadou si pentru inceput, daca ti-i greu, fa-ti de treaba cateva ore prin oras si lasa-i singuri, putin. Au nevoie de asta. Iar la intoarcere ia niste prajituri si luati-va toti trei in brate. Un scenariu simplu, dar, care va face minuni in inima acelui copil...care, nu uia, cu parinti divortati, cu-o mama plecata departe si cu una posibila viitoare care ii arunca scantei pe ochi, in loc de dragoste. Maiii, despre ce vorbim aici? Fii doar umana...si te vei umple de iubire pentru acest copil. Invata-l lucruri pe care ai fi vrut tu ca el, deja, sa le stie, dar, poate, n-a avut ocazia. Pana si animalele adopta cu multa dragoste puii altora. Ia-l sub aripa ta. Macar inceraca. Bafta!
magdabeauty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 09:09
Buna tuturor:) mai este cineva pe aici??
Horvat_Claudia_1
Postat pe 5 Decembrie 2013 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
-Vreau sa ma ajutati! 91 De la: ica2 21 Martie 2011 16:54
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
intamplare sau destin 24 De la: blanca 23 Septembrie 2009 21:10
Suferă mai mult cine? Amanta sau Soția? 1 De la: sunsset 15 Ianuarie 2020 22:06
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:19
Setari Cookie-uri